|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje so višji stroški?
4.5.2008 11:44:53   
maša*
v hiši ali v bloku?

mislim pa elektriko, kurjavo, vodo, vse s čim urejate stanovanje in okolico, itd.




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 11:46:09   
yellowcrystalstar
v hiši.

_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 12:09:45   
budulove
v hiši, centrala kurjava ful pride

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 12:23:58   
Mišni
Grem stavit, da to zdaj spet kakšen moški trdi obratno.

No, a imam prav?

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 12:36:46   
deja27
mi smo v hiši,kurjava-drva in olje-oboje dost nanese,elektrika,komunala,pol polet rože,za po oknih in balkonihuser posted image user posted image user posted image user posted image ,pa še kej bi se našlo.

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 12:37:49   
deja27
aja,pol pa še tv,siol,total tv.mobitel.kr dost je teh stroškov.

(odgovor članu deja27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 12:56:44   
alzosalu
a če živiš v bloku pa ne rabiš rož,a misliš da so stanovanja v blokih brez oken in balkonov?user posted image

< Sporočilo je popravil alzosalu -- 4.5.2008 13:00:56 >

(odgovor članu deja27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:03:31   
Mišni
a če živiš v bloku pa ne rabiš rož,


Ne, ne rabiš. Redkokdo jih ima, medtem ko je rekdkoratera hiša brez rož. Če že ne na oknih, pa okoli hiše.

(odgovor članu alzosalu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:09:45   
alzosalu
mi smo v bloku in imamo rože po balkonih in oknih,enako tudi vsi ostali sosedje,odvisno je tudi kje živiš a na vasi a v mestuuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:13:48   
Mišni
mi smo v bloku in imamo rože po balkonih in oknih,enako tudi vsi ostali sosedje


Ja no, na vasi jih imajo pa potem še okoli hiše in je spet večji strošek.

(odgovor članu alzosalu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:32:46   
Anonimen
V hiši, seveda. Že če pogledaš samo s perspektive popravil - npr. v hiši pušča streha, jo moraš sam zamenjat. Sam moraš plačat za ene 200m2 strehe. V bloku se vse to porazdeli in je strošek bistveno manjši. Tudi če ima blok recimo 2000m2 veliko streho (pišem na pamet, približno toliko je bilo v našem prejšnem bivališču), pa četudi živiš v 200m2 stanovanju, je to po deležu še vedno bistveno manjši strošek, kot pa v hiši. Ali pa obnova fasade. Pri hiši me pride nekaj milijončkov (SIT, hahah, še nisem preklopila), v bloku je vsak lastnik dal okoli 300.000 bivših sit.
Ogrevanje v Lj. je iz toplarne, kar je bistveno cenejše kot na nafto, plin ali drva.
Vrt ali pa rože na balkonih so stvar odločitve posameznika, ampak če se odločiš za vrt so stroški mimogrede nekaj sto evrov. Da ne govorim, da ima povprečna hiša bistveno več oken kot stanovanje. Pa komunala, elektrika, ker je večja površina - več luči, vtičnic, dela se okoli hiše, npr. mi dosti sedaj rabimo mešalec za beton (absurdni stroški, pa vendar so), treba je tlakovat dvorišče, potem se rabi orodje za delo okoli hiše (absurdni stroški, pa vendar so, samokolnica je 25 evrov, pa kopata, kramp,... skupaj kar nanese...

Ampak ne grem nazaj v blok, kjub vsemu user posted image .

(odgovor članu maša*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:34:35   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Grem stavit, da to zdaj spet kakšen moški trdi obratno.

No, a imam prav?


nisem moški in trdim obratno user posted image Za primerjavo mojih staršev in mene. V hiši so stroški nižji user posted image Vsaj v našem primeru.


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:36:18   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

V hiši, seveda. Že če pogledaš samo s perspektive popravil - npr. v hiši pušča streha, jo moraš sam zamenjat.



to tudi mene čaka, ampak to zamenjaš in imaš 30-40 let mir.


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:38:01   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


Ogrevanje v Lj. je iz toplarne, kar je bistveno cenejše kot na nafto, plin ali drva.



kupiš olje (npr.) in si po svoji želji dogrevaš. user posted image Jaz vem, da imajo pri svakinji v bloku včasih tako vročino, da so v kratkih rokavih pozimi - zakaj že? user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:39:30   
Zamima
Orodje: no, moj oče ga ima ziher v stanovanju več kot jaz pri bajti, mi on vse zrihta kaj je potrebno user posted image , veliko ceneje prideš skozi, če imaš nekoga, ki zna sam kaj naredit.

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:44:29   
Marogica
Seveda je v hiši, vendar se ne sme pozabiti, da se stroški višajo tudi glede na kvadraturo. Redka so stanovanja, ki imajo kvadraturo 150-200m2 ali celo 300m2, karšne kvadrature so normalno hiše, tako, da bi se v tako velikih stanovanjih tudi ostali stroški neprimerno povečali.  Ko gre za kurjavo, elektriko, popravilo strehe, fasade...

Ne sme pa se pozabiti, da se plačujejo v blokih še stroški za popravilo npr. balkonov, dvigala, skupne kotlovnice, elektrika skupnih prostorov...., kar tudi nanese, v bajti pa teh stroškov normalno ni. Oz. "kotlovnica" je manjša(beri samo majhna peč v primerjavi s kotlovnico), popraviti se mora npr. samo en balkon, ne pa 50 komadov. Pa elektrika skupnih prostorov, čistilka, "vzdrževalna firma"....vsi ti stroški pri hiši odpadejo, zato pa so nekateri drugi stroški višji...Tako, da mislim, da stroški samo bajte kot take niso kaj dosti višji.

Lopato, samokolnico in ostale stvari pa ptroebuješ tudi, če si v bloku, če imaš atrij, gojiš rožice, solate, kosiš travico... ipd.

Mi plačujemo pri bajti 250 m2 elektrike ca 41€, kurjava je nekje 145€(pa kurimo podnevi in ponoči, kadar se nam zljubi), tako, da teh stroškov ne moremo kar tako enačiti. Gre tudi za to, koliko in kako rabiš energijo, torej, koliko si "šparoven".

Aja...pa nekaterih stvari ne moreš enačiti z denarjem. Življenski stil oz. kvaliteto življenja. Če ti to pomeni hiša, boš požrl tudi malo višje stroške. Stvar posameznika pač...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:46:26   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: alzosalu

a če živiš v bloku pa ne rabiš rož,a misliš da so stanovanja v blokih brez oken in balkonov?user posted image


rože niso  nujno potrebne, če jih imaš jih imaš, če ne pa ne,... jaz jih imam trenutno samo en pas zunaj, čebulčke, ki vsako spomlad pridejo ven.
Potem pa 1x na leto dam noter kake, ki rastejo do zime oz. do pozne jeseni, balkonskih trenutno nimam, pa tud ne vem še, če jih bom sploh imelauser posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu alzosalu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:51:09   
Marogica
Še to...rož pa nimam, pa čeprav sem v hiši... pri nas uspevajo samo iglavciuser posted image , jih imamo kar 23 različnih vrst na parceli.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:51:51   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Še to...rož pa nimam, pa čeprav sem v hiši... pri nas uspevajo samo iglavciuser posted image , jih imamo kar 23 različnih vrst na parceli.


kak si ti čudna, da nimaš rož

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:53:44   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Še to...rož pa nimam, pa čeprav sem v hiši... pri nas uspevajo samo iglavciuser posted image , jih imamo kar 23 različnih vrst na parceli.


kak si ti čudna, da nimaš rož

user posted image user posted image user posted image user posted image



Vem ja.....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:55:15   
Zamima
jaz pa še bolj, ker se še zdaj nisem primajala k tebi na "sajveškaj" ne smem delat reklame user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:57:31   
mala maja
kje je že tista tema od plemenite.... tam je lepo povedano kolk višji stroški so s hišouser posted image

Pa mislim, da centralan kurjava niti ni najvišji strošek. Če je dobra izolacija in ne razmetavaš s +25 stopinj ponoči tud veliko ne porabiš. Se pa da tud šparat s kolektorji in toplotno črpalko.

Meni se zdi da je vzdrževanje najdražje.user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 13:59:27   
Zamima
kaj vem, meni se ne zdi user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 14:11:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maša*

v hiši ali v bloku?

mislim pa elektriko, kurjavo, vodo, vse s čim urejate stanovanje in okolico, itd.







to je pa res taka primerjava, da je pa res težko ugotovit kje so stroški višji user posted image

(odgovor članu maša*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kje so višji stroški?
4.5.2008 14:58:24   
rija
vedno je treba računat na kvadrat površine, ne pa na to ali je hiša ali stanovanje.
ne moreš kar mešat jabolk in hrušk, dvosobnega stanovanja in prostorne hiše.

na temi od plemenite smo mislim da prišli do tega, da je na kvadrat vendarle dražje bivanje v stanovanju.

glede popravil strehe ipd: tudi če stanuješ v bloku, moraš prispevat v ta namen sorazmerni delež, četudi živiš v pritličju. torej se temu ni moč izogniti nikjer. glih tak za dvigalo, tudi tisti iz pritličja....ipd....
vendar si v bloku odvisen tudi od vseh, kako ravnajo s skupno lastnino, medtem ko si v hiši bolj ali manj sam kriv, če se kaj zgodi in moraš popravljat. izvzemši dotrajanost.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?