|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 22:30:41   
julči
Živ,

mene pa zanima kdo vse vas bo obiskal v porodnišnici? No mož ali partner in otroci tako ali tako, kaj pa ostali? Namreč meni se že kar najavljajo, da bodo prišli pogledat dojenčka pa če mi je prav ali ne (tko mal v hecu) od moža sestra, pa njen mož, pa hči,.. dobr dedki in babice verjetno tud, ...pa če pol tko pogledam tud moji sestri in dva brata- sicer še niso nič rekli, ampak user posted image me pa malo jezi, da me niti ne vprašajo če si tega želim (kaj pa jaz vem kako se bom takrat počutila, loh da bom cvetela ko rožica, loh pa da bom čist na konc in npr. če bi še mali veliko jokal, pa kaj če mi ne bo šlo dojenje, pa me bo tast tm pod joško gledal,...

a se preveč obremenjujem?

Pa tud glede obiskov doma- je od moža sestra že rekla "ja kašne 14 dni vas bomo pustl pol pa pridemo"?! Kaj pa če bi mogoče dali novi družinici čas, da se navadijo drug na drugega, ritem, dojenje, da se mamica spočije,... Kaj ne obstaja neko nenapisano pravilo, da se prvi mesec ne hodi na obiske- vsaj jaz se tega držim!

Sej mogoče sem js mal smotana, pa zdele kompliciram,mogoč mi bo takrat pasal,... sam je pač tolk te ožje žlahte (bratje, sestre, dedki, babice) in če bojo vsi že prve 14 dni hodiluser posted image , je pa res da jim človek verjetno težko odreče
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 22:39:26   
asra
Jaz vem, da bi po porodu hotela imet mir...in bi pač to vsem tudi povedala. Če pa že tolk hočejo na obisk naj te pokličejo, pa jim poveš če je pravi čas.
Sama ponavadi tudi ne lezem v porodnišnico in tudi prvi dan se ne prilepim na vrata stanovanja. Ponavadi po enih 14 dneh pokličem, pa vprašam, kdaj se lahko pride. Me pač zanima če so se že pomirili in spočili. Ponavadi dobim zelo iskrene odgovore, in če mi rečejo, da naj počakam še kak teden, se tega tudi držim. Ponavadi še malo zategnem... Kar korajžno povej, da bi tistih par dni v porodnišnici rada preživela sama z user posted image  in partnerjem ter ostalimi otroki. Mislim, da bi vsaka normalna ženska (če ne tudi moški) morala razumeti in spoštovati tvojo željo.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 22:47:35   
pavlyna
oj
ja k meni so prišli samo fant,pa mami in ati in še dve sošolki,k sta bli ravno na praksi takrat v porodnišnici.
drgač sm se pa jst ful dobro počutila in če bi bla tam še kak dan več,bi verjetno še kdo prišel.

lp

(odgovor članu asra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 22:51:23   
julči
Kaj tast in tašča pa nista prišla? Ker js mislim da bojo prišli v porodnišnico in tud pol kr hitr tud domov? Ma če bom kej rekla, bom pa tista ki jim ne pusti vnuka videt?!

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 22:54:45   
pavlyna
ne,ker je bla tašča glih neki bolna,s tastom pa nimamo kaj velik stikauser posted image


(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 23:01:35   
CatJa
No, jaz pri najožji žlahti ne bi ravno komplicirala. Doma jih pa tudi lahko izkoristiš, da ti skuhajo kosilo, polikajo cotke, .... če so že ravno tam user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 23:04:04   
julči
a drugač v porodnišnicah kej preverijo oz. vprašajo kdo je obisk, al ni problema lahko pride vsak?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 23:06:13   
Anonimen
julči, ne samo kako se boš ti počutila v sobi s tabo bosta vsaj še ena če ne dve porodnici in pa trije user posted image . Men se zdi da vsak rabi svoj mir...

Vem, da pri vsemu skupaj nisi ti nič kriva toda srčno upam, da ne boš moja cimra...


(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 23:10:21   
pavlyna
načeloma nič ne previrjejo in lahko pride vsak--vsaj v lj je tko.
razen če razsajajo kake viroze bl v zimskem času,pa spomladi pol znajo bit pa obiski omejeni na enega--ponavadi partnerja!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 23:10:57   
jajula
če bi blo po moje, bi na obisk dovolila le novopečenemu očetu, ostali pa naj čakajo doma...men so bli ostali obiski fuuul odveč, ker al je mala lih takrat jokala al pa je spala in bi tud men pasal takrat počivat (pa vsak obisk reče, da bo ostal le 5 min, ampak pod pol ure ne grejo domov..). za zdej jim samo reč, da naj počakajo na dogodek in da če se boste dobr počutil so vabljeni, drugače pa jih boste sprejeli doma, pa da naj preden pridejo itak pokličejo, če ne že zarad druzga zato da ne bi vsi naenkrat prišli-to je moteče tud za ostale v sobi

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
25.4.2008 23:12:11   
rija
jaz sem imela ful srečo: nisem rodila v našem kraju, bil je ful sneg, ceste grozne....tak, da se tistim, ki res niso bili poklicani ni preveč mudilo v porodnišnico user posted image
in prav je tak. meni osebno nebi pasalo, da mam preveč obiskov, pa sem se fizično počutila super. psihično pa bolj v riti, ker mi dojenje ni in ni steklo. pa da potem poslušam vse "pametne" nasvete? hvala lepa.....user posted image

domov pa so kar navreli in to že prvi mesec. najhuje je bilo, ko sem dobila na obisk ljudi, s katerimi si niti nisem preveč blizu in so kampirali v naši dnevni sobi s tremi podivjanimi otroci cel popoldanuser posted image
to pa me je zmučilo, da sem se s tamalim, ki je kot zakleto seveda ves čas jokaluser posted image  kar umaknila.
potem pa sva enostavno naredila rez: sva rekla, da bomo obiske sprejemali zopet čez nekaj časa, ko se malce umirimo. stari starši in njihova pomoč so bili seveda dobrodošli user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 8:12:24   
Lara Croft
Mož... nobenega drugega nočem.... če si bom slučajno zaželela eno od mojih prijateljic,  jim bom pa sporočila...

Nočem ne fotra ne mame, sploh pa ne drugih sorodnikov...

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 8:12:35   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: julči
mene pa zanima kdo vse vas bo obiskal v porodnišnici?


Če bom notri spet le 3 dni, pričakujem le redne obiske mojega user posted image  No, vmes bo verjetno moja mami 1x pripeljala tudi moji obe hčeri, če bosta zdravi.
 
Drugače pa vsem toplo polagam na srce: če imate najavljene množične obiske, jih - lepo prosim!!! - sprejemajte izven bolniške sobe, ker znate v nasprotnem primeru naleteti na cimro, ki bo zarjula user posted image

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 8:31:24   
aleksandra silvija
Pričakujem moža in otroka.
Pa tudi tasta in taščo ter očeta in njegovo zunajzakonsko partnerico.
In sestro-brez družine.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 8:38:19   
Blejka26
jaz sem bilča vesela vseh obiskov in vsakega bi bila vesela,kdorkoli bi prišel

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu aleksandra silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 9:00:33   
Jančika_
Jaz sem bila tudi vesela vseh. Saj jih ni bilo veliko, pa vsi so se najavili, tako da smo se zmenili, če in kdaj mi ustreza, da pridejo. V sobi sem bila sama, tako da nismo motili nikogar. In nihče ni ostal prav dolgo.Tudi doma se ni nihče silil, komot bi lahko bilo več obiskov. Imava pa zgleda tako familijo in prijatelje, ki sami vedo, kdaj je dovolj, saj se res nikoli nisem počutila "napadena".

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 9:18:18   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Lara Croft

Mož... nobenega drugega nočem.... če si bom slučajno zaželela eno od mojih prijateljic,  jim bom pa sporočila...

Nočem ne fotra ne mame, sploh pa ne drugih sorodnikov...



Joj, meni je pa tole tako grdo...user posted image

Js sem bila vesela vsakega obiska.

lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Lara Croft)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 9:48:28   
2 Sraki
Glede obiskov se zmeni, da jim sporočiš, če se bosta dovolj dobro počutila in jim takrat poveš da lahko pridejo (pa naj bo to v porodnišnico ali kasneje domov).

Sicer pa je precej odvisno od teže poroda, koliko in kdaj ti pašejo obiski. Sama sem imela precej naporen porod in edinole moj dragi je bil dobrodošel in zaželen. Vsi ostali so mi bili odveč, ker enostavno sem komaj zase in za user posted image  skrbela. Vsak po svoji lastni presoji in glasno povejte kaj si želite.

Za tiste, ki si ne želite obiskov pa je porodnišnica Trbovlje idealna!!!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 10:33:44   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: Bonnie_RR

IZVIRNO SPOROČILO: Lara Croft

Mož... nobenega drugega nočem.... če si bom slučajno zaželela eno od mojih prijateljic,  jim bom pa sporočila...

Nočem ne fotra ne mame, sploh pa ne drugih sorodnikov...



Joj, meni je pa tole tako grdo...user posted image

Js sem bila vesela vsakega obiska.

lp



Zakaj pa grdo? Jaz se tudi tako počutim je sicer še daleč do poroda, ampak mi ni ravno da se bom v času, ko se bom prvič srečala s svojim prvim otrokom in se bova rabila spoznat nekdo nalimal tam in mi delil pametne nasvete. Prijateljice še sprejemem, ker vejo kdaj se je treba umaknit s starši in taščo se pa ne zastopim ravno najbolje in nočem da me kdo psihira v porodnišnici.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 11:25:35   
Acjom1
Jaz si pa želim, da me pridejo moji ožji sorodniki obiskat. Pa saj to so ljudje, ki so ti blizu in če se ne počutiš dobro, jim pač rečeš, da naj ne pridejo, al pa če so tam, da naj grejo, ker bi se rada spočila.
Glede cimre se pa strinjam, da je prav, da greš ven iz sobe, če ti pride na obisk več ljudi.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 12:32:46   
NinKa
Jaz pa že prvič nisem hotela nobenega, razen moža, se razume. Sedaj bo verjetno kak dan prišel tudi  sin. Ampak to je tut vse.

Sem pa bila do žlahte, sicer nimam množične, ampak vseeno že prvič ful striktna. Nobenega, dokler sama ne pridem na obisk. Rodila sem namreč tik pred novim letom in vsi virusi, pa že itak nisem nič vedela o dojenčkih, pa hotela sem da pademo v nek normalen družinski ritem,......

In hvala bogu so me poslušali in upoštevali moje želje. Tako da so vnuka, pravnuka, nečaka,.....videli ko je bil star okoli 1 mesec. Vmes smo jih pa pridno zalagali s slikami in mejli.


(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 12:45:16   
aleksandra silvija
Obiski doma:

Nekako si ne predstavljam, da bi prepovedala obiske tašči, tastu, moževemnu bratu, sestri in njeni družini ter seveda prijateljicam.

Meni je to še všeč in rada sprejmem te obiske.

Saj vsi vedo, da sem rodila, da so v hiši majhni otroci.
Prvi mesec pa običajno neki daljni sorodniki itak niso hodili.

Če pa bi se že pojavil kdo, ki bi bil naporen in tako,...pač user posted image  dojiš, mu daš kar zahteva, poskusiš vlkjučiti moža ali pa jih lepo poprosiš naj popazijo na starejše otrokeuser posted image

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 12:54:10   
Taula
Če imaš svojo sobo lahko pride na obisk cela vas. Drugače se mi zdi pa to nesramno...v sobi porodnice niso same in težko verjamem da se bodo našle cimre, ki bodo vesele da bodo cel čas obiskov viseli vaši sorodniki v majhni, vroči sobi in delali gužvo. Sej to vpliva tudi na njihove user posted image . V teh primerih naj pač obiski potekajo izven sobe.

Mene bo obiskal le partner. Drugi sorodniki razumejo da bodo počakali par dni in da ne bodo delili gužve v P. Če pa bom imela cimre, ki bodo imele invazijo sorodnikov v sobo, bom pa user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu aleksandra silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 13:04:38   
kjava
Pri prvem otroku je prišel samo mož, pri drugem pa je bil z njim valjda še sin. Če so lahko 9 mesecev čakali, da bojo vidli vnuka, nečaka itd, bojo pa še tiste tri dni.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdo vse vas bo obiskal??
26.4.2008 13:16:11   
*Junona*
Js pa bom komaj čakala, da pride partner, oba dedka in babiciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Ideja za posel
nada56

Radi bi sli na samostojno podjetniško pot, pa nimate primerne ideje. Bi si pomagali s seznamom izdelanih idej na internetu in za to placali?

če se odločas na svoje moraš imeti idejo že v glavi (68%)

če so ideje realistične in dobro razdelane bi tudi plačal za informacije (18%)

za dobro idejo bi placal do 20 eur (4%)

plačal bi za več razdelanih idej do največ 30 eur (4%)

internet je odličen vir informacij, a zaupal bi previdno (7%)


Število vseh glasov: 28

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!