|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   klopi?
3.4.2008 7:58:06   
miškot
Živimo na vasi, kjer bi bilo vse idilično in krasno, če ne bi bilo nadloge, ki je letos podrla vse rekorde- klopi. Še dobro se ni poletje začelo pa smo že totalno napadeni z vseh strani. Moje mačke imajo ovratnice proti klopom pa jih kljub vsemu vsak dan najdem tudi na kuhinjskih tleh. Mi smo tega sicer že nekoliko navajeni vendar pa je naš mali star osem mesecev in ne vem, kaj lahko naredim, da ga pametno zaščitim. Jeseni se bomo sicer cepili proti meningitisu, do takrat pa je še daleč in to ni edina reč, ki jo klopi prenašajo. A katera mogoče kej ve o repelentih za dojenčke oziroma o kakšni zadevi, ki klopom prepreči vstop v hišo in ki obenem ni strupena za nas?

Full hvala za vse izkušnje,B
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: klopi?
3.4.2008 8:00:54   
nky 23
ja tudi mene zanima kako jih najbolje zaščititi naše sončke namreč!!!

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: klopi?
3.4.2008 8:01:43   
Volga
A katera mogoče kej ve o repelentih za dojenčke oziroma o kakšni zadevi, ki klopom prepreči vstop v hišo in ki obenem ni strupena za nas?


prepreči ti raje vstop mačkam v hišo, pa stik otroka z njimi, če praviš, da so jih mačke polne user posted image

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: klopi?
3.4.2008 8:04:37   
BlackyMouse
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

A katera mogoče kej ve o repelentih za dojenčke oziroma o kakšni zadevi, ki klopom prepreči vstop v hišo in ki obenem ni strupena za nas?


prepreči ti raje vstop mačkam v hišo, pa stik otroka z njimi, če praviš, da so jih mačke polne user posted image


Pa daj no, Volga, ta je pa bosa.

Miskot, od ene kolegice sem slisala, da imajo neko ovratnico, ki ga je potrebno menjavat vsake 3 mesece, baje naj bi pomagalo. Kolikor je na tem, nevem, ce tukaj ne bos dobila pomoci, pa poklici veterinarja in se malo pozanimaj.

Drugace pa, klopi so prav nadlezni. Nevem, ce se jih sploh da odgnat..


< Sporočilo je popravil BlackyMouse -- 3.4.2008 8:07:06 >


_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: klopi?
3.4.2008 8:09:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: BlackyMouse

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

A katera mogoče kej ve o repelentih za dojenčke oziroma o kakšni zadevi, ki klopom prepreči vstop v hišo in ki obenem ni strupena za nas?


prepreči ti raje vstop mačkam v hišo, pa stik otroka z njimi, če praviš, da so jih mačke polne user posted image


Pa daj no, Volga, ta je pa bosa.

Miskot, od ene kolegice sem slisala, da imajo neko ovratnico, ki ga je potrebno menjavat vsake 3 mesece, baje naj bi pomagalo. Kolikor je na tem, nevem, ce tukaj ne bos dobila pomoci, pa poklici veterinarja in se malo pozanimaj.

Drugace pa, klopi so prav nadlezni. Nevem, ce se jih sploh da odgnat..



Zakaj bosa? A ni bolj pametno odstraniti prinašalce klopov iz hiše in bližine otroka ali nemara tvegati, da se začnejo pasti po otroku? Bog ne daj, da bi bili celo okuženi, kaj pa potem, miška? Mislim, da je kolebanje med živalmi (katerih ne rabite dati stran, samo odstranite jih od otroka) in otrokovim zdravjem popoln kretenizem.

(odgovor članu BlackyMouse)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: klopi?
3.4.2008 8:10:25   
miškot
Sej niso sam mačke problem, tudi mi hodimo ven in not iz hiše, če bi šlo sam za mačke ne bi tukaj prosila za pomoč. 

(odgovor članu BlackyMouse)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: klopi?
3.4.2008 8:14:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: miškot

Sej niso sam mačke problem, tudi mi hodimo ven in not iz hiše, če bi šlo sam za mačke ne bi tukaj prosila za pomoč. 


Aha, aja, v prvem postu so bile samo mačke problem, mislim, njihove ovratnice pa to. Pa ka to, ko greš ven in prideš nazaj, imaš kar klope na sebi al kako? Ne razumem čisto dobro, ker če je tako, ptoem bi bilo dobro malo opazovati, kje se nahajate v tistih trenutkih, ko dobite klope. lahko da imajo gnezda. In ker ni bilo zime, je to popolnoma možno, (peesda, vse me je začelo srbeti). Kaj pa vem no, jaz bi najprej to probala nekako ugotoviti, pa baje da se zelo radi zadržujejo v leskah in cipresah. Jih imate okoli hiše?

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: klopi?
3.4.2008 8:31:57   
Volga
Glej, še malo sem ti poiskala z neta, če ti bo kaj v pomoč. Skratka, grmovja pa visoke trave se skušaj znebiti okoli hiše.
 
Klopi so zelo prilagojeni na določene geografske in druge ekološke razmere. Razširjeni so na zaraščenih, slabo kultiviranih površinah. Visoka trava z grmovjem, robovi jas in gozdna podrast so raj za širjenje teh krvosesnih zajedavcev.
Pri naših zemljepisnih in podnebnih razmerah so klopi aktivni od pomladi do pozne jeseni. Aktivnost klopa je odvisna od zunanje temperature. Kadar je temperatura nižja od 5 do 7 °C, klopi mirujejo.



Aktivnost klopa je odvisna od zunanje temperature. Kadar je temperatura nižja od 5-70C, klopi mirujejo. Običajno čaka klop na gostitelja v podrasti pri tleh. Ni popolnoma znano, na kakšen način gostitelja zazna, saj je slep. Najbolj verjetno je, da zazna toploto in premikanje vegetacije v svoji bližini. Življenski ciklus ima več faz razvoja. Celoten proces od jajčeca do odrasle živali pa lahko traja od enega do treh let. Odrasla samička je velika približno 3-4 mm, samci pa so nekoliko manjši. Da se lahko razvija naprej, mora vsak razvojni stadij zajedati gostitelja. Gostitelji so najpogosteje mali gozdni sesalci in ptiči, lahko pa tudi večje živali. Človek je le slučajni gostitelj.


Samica med listje izleže 400 do 20.000 jajčec in nato umre. V nekaj tednih se izležejo ličinke, ki imajo samo tri pare nog. Po prvem obroku krvi se prelevijo v nimfo, v naslednji stopnji oziroma po naslednjem obroku krvi pa se prelevijo v odrasle klope, ki imajo štiri pare nog. Njihovo življenje traja od šest mesecev do šest let, v povprečju pa dve do tri leta. Večinoma iščejo svojega gostitelja, zato jih uvrščamo med prave zajedalce. Ker so slepi, žrtve zaznavajo z drugimi čutili, predvsem s termičnimi, kemičnimi in fizikalnimi dražljaji (toplota, vonj, zračne vibracije). Čakajo na bilkah in se ob pravi priložnosti prepustijo sili težnosti, med padcem pa se skušajo oprijeti gostiteljeve dlake, kože ali obleke. Potem poisčejo najbolj primerno mesto za pik, ki ga predstavlja predvsem mehka koža. Odrasli samci v nasprotju s ličinkami, nimfe ne sesajo krvi, temveč se zadovoljijo predvsem z majhno količino tkivne tekočine. Njihova glavna biološka vloga je oploditev samic. V svetu je znanih več kot 860 različnih vrst klopov.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: klopi?
3.4.2008 8:57:08   
Mišni
Pojdi vprašat v lekarno. Jaz bi otroka skozi mazala, če bi bila namesto tebe.
Vem, da je bil neki Zanzaro bimbi ali nekaj takega. Magistre v lekarni ti bodo znale svetovati.
Pa mačkam morda tudi kaj bolj učinkovutega daj proti klopom. Saj tiste ampule jim tudi lahko za vart stisneš. Čeprav po mojih izkušnjah z našim psom tudi ne delujejo ravno 100-odstotno.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: klopi?
3.4.2008 8:57:57   
mateyka
ja Volga, klopi se nahajajo v svojem naravnem okolju - vsepovsod v naravi.

ja, sem glih hotla ampule predlagat. baje so to namočnejše kar se da dobit za zaščito živali. za dojenčka - hmm, mogoče res mazat in mreža proti komarjem ko spi v posteljici in vozičku? da mehansko mal zaščitiš dojenčka. ker po moje je mreža tok gosta, da tud klope ustavi. pa redno se prekrtačite preden dvignete dojenčka in se z njim ukvarjate.


< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.4.2008 9:02:35 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: klopi?
3.4.2008 9:05:45   
Anonimen
Dej raje Frontlain mačkam,tri mesece brez klopov in bouh,pa bo mir.
Mi imamo mačke pa se še nikoli ni zgodilo,da je klop iz mačke na človeka preskočil,ker so bili že vsi prisesani na mačka.Nikoli pa ne veš,zato mačke zaščiti.Za otroka,ki se giblje po travi pa Avtan-beby.Lahko pošpricaš ne direkt na kožo,ampak po obleki,posebi po hlačnicah in okoli ovratnika.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: klopi?
3.4.2008 9:06:08   
Tracy
Se čisto strinjam z Volgo. Najprej mačke odstranit iz hiše, ki jih očitno v hišo prinašajo, potem jih boste pa lažje tudi sami obvladali. Oz. lažje boste pazili da jih ne dobite.

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: klopi?
3.4.2008 9:35:16   
BlackyMouse
Tudi ti, jaz, ona, ... lahko dobimo klopa nase.. Belive me, zivim na taksnem podrocju, kjer se ti klop posesa, se preden stopis ven... In nikoli se pri mojih mackah nisem videla, da bi klop od njih prisel na mene...

Jao, za vsak a bi macke ven vrgle, pa dajte no..

_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: klopi?
3.4.2008 10:29:33   
Mišni
Drugače pa, ani tako, da klop v določeni stopnji razvoja, gre ali samo na živali ali pa samo na ljudi? Ne vem če nisem nekje tega brala.

Ker včasih sem mislila, da sta dve vrsti klopov: tisti, ki gredo na živali, in tisti, ki gredo na ljudi. No, potem sem prebrala, da so to vse ena vrsta, samo da, kot sem napisala, gredo v določeni stopnji ravoja na živali, v drugi stopnji pa na ljudi.

To naj bi v bustvu pomenilo, da tisti z živali ne grejo na ljudi.

(odgovor članu BlackyMouse)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: klopi?
3.4.2008 11:14:48   
urskas
To naj bi v bustvu pomenilo, da tisti z živali ne grejo na ljudi.


To velja za tiste pošasti, ki so že prisesane....
Mačka ali pa pes ali pa človek je lahko le "transport" za še ne prisesane živali.

Jest bi v vsakem primeru (ne le zaradi klopov) zprla mačkom vrata.

LP

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: klopi?
3.4.2008 11:15:31   
urskas
Magistre v lekarni ti bodo znale svetovati.

Najbrž si s tem mislila prodajalke...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: klopi?
3.4.2008 11:22:35   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: urskas

Magistre v lekarni ti bodo znale svetovati.

Najbrž si s tem mislila prodajalke...


Ja ne, tam so vse magistre. Imajo take nazive.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: klopi?
3.4.2008 11:25:08   
urskas
ja ja sej vem, lekarniški lobi.
Zame so prodajalke!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: klopi?
3.4.2008 11:25:34   
mehurčica
Miškot, proti klopnemu m. ni dobro cepit otroka prehitro. Moj ati dela na zavodu za zdr. varstvo, kjer tudi opravljajo cepitve in so mu za mojega otroka svetovali da je star več kot 2 leti ob cepljenju. Prvič smo ga torej cepili lani, ko je bil star 3 leta.

Namaži otroka ali vsaj našpricaj oblačila s sredstvi proti klopom.


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: klopi?
3.4.2008 13:17:39   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Drugače pa, ani tako, da klop v določeni stopnji razvoja, gre ali samo na živali ali pa samo na ljudi? Ne vem če nisem nekje tega brala.

Ker včasih sem mislila, da sta dve vrsti klopov: tisti, ki gredo na živali, in tisti, ki gredo na ljudi. No, potem sem prebrala, da so to vse ena vrsta, samo da, kot sem napisala, gredo v določeni stopnji ravoja na živali, v drugi stopnji pa na ljudi.

To naj bi v bustvu pomenilo, da tisti z živali ne grejo na ljudi.


ne drži!

Ista žival, poljuben gostitelj....Imajo 4 cikluse razvoja in se v vsakem ciklusu 1x hranijo.. to si mogoče prebrala..


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: klopi?
3.4.2008 13:19:53   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


prepreči ti raje vstop mačkam v hišo, pa stik otroka z njimi, če praviš, da so jih mačke polne user posted image


se strinjam...rade privlečejo klope (kar med dlako, še ne prisesane). Sam to velja za vse živali, ki se prosto gibljejo zunaj. Tako lahko tvoj otrok faše klopa na lasnem dvorišču, kjer lahko imaš angleško travico, brez grmovja in podobnih "klopjih pripomočkov"...


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: klopi?
3.4.2008 15:28:49   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: pajac

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Drugače pa, ani tako, da klop v določeni stopnji razvoja, gre ali samo na živali ali pa samo na ljudi? Ne vem če nisem nekje tega brala.

Ker včasih sem mislila, da sta dve vrsti klopov: tisti, ki gredo na živali, in tisti, ki gredo na ljudi. No, potem sem prebrala, da so to vse ena vrsta, samo da, kot sem napisala, gredo v določeni stopnji ravoja na živali, v drugi stopnji pa na ljudi.

To naj bi v bustvu pomenilo, da tisti z živali ne grejo na ljudi.


ne drži!

Ista žival, poljuben gostitelj....Imajo 4 cikluse razvoja in se v vsakem ciklusu 1x hranijo.. to si mogoče prebrala..



Ne, tole sem zdaj gledala, ampak sem imela vse skupaj v spominu malo drugače:

Ocenjujejo da življenski cikel klopa traja 2 do 3 leta, v hladnejših področjih tudi 5 do 6 let. Klopi imajo v svojem razvoju 3 stadije in sicer se iz jajčeca najprej razvije larva s tremi pari nog, nato se preobrazi v nimfo, ki ima 4 pare nog in le ta v odraslega klopa (slika 1).
user posted image
Slika 1: Različne razvojne stopnje klopa

Pred vsako preobrazbo klop potrebuje krvni obrok. Zato klopi v svojem življenskem ciklu potrebujejo vsaj tri različne gostitelje in tako prenašajo borelije iz ene vrste na drugo. Larve, nimfe in odrasli klopi plezajo po vegetaciji in se oprimejo mimoidočega gostitelja. Ličinke klopov se hranijo na malih in srednje velikih živalih kot so plazilci, mali glodalci, ptice, pa tudi na človeku. Odrasli klopi raje gostujejo na večjih živalih, kot je npr. srnjad ali pa na človeku (slika 2).
Za preživetje klopov v naravi, morajo biti izpolnjeni vsaj trije pogoji. To so: primeren gostitelj, temperatura okolja med 10 in 35ºC (ekstremne temperature klopi prenesejo le za kratek čas) in stalna, vsaj 80 % relativna zračna vlaga. Zato klope običajno najdemo na področjih z bogato gozdno podrastjo, na travnikih, grmičevju. V krajih z nadmorsko višino 1000 m so redki, nad 1500 m jih ni. Ličinke in odrasli klopi postanejo aktivni spomladi, posebno v maju in juniju ter jeseni, v septembru in oktobru. Čez zimo v hladnejših krajih nimfe in odrasli klopi otrpnejo in tako prezimijo. Gostitelji klopov - različne domače in predvsem gozdne živali - predstavljajo epidemiološki rezervoar borelij. Okužba pri njih poteka brez kliničnih znakov - borelije živijo v teh gostiteljih ne da bi jim škodovale. Človek je naključni gostitelj in tako kot on sam, lahko zbolijo tudi nekatere domače živali, npr. psi, govedo in konji.
Tudi ptice predstavljajo pomemben rezervoar povzročiteljev lajmske borelioze in borelije lahko prenašajo na dolge razdalje, morda celo med kontinenti.
user posted image
Slika 2: Življenjski cikel klopov, ki povzročajo lajmsko boreliozo

Izsledki novejših raziskav so pokazali, da je v Sloveniji s povzročitelji lajmske borelioze okuženih do 56 % odraslih klopov in do 29 % nimf.

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: klopi?
3.4.2008 16:51:07   
miškot
Punce, jaz sem vam res zahvaljujem za vse poglobljene odgovore in podatke o klopih, samo meni pride prav samo info od Mehurčice pa nasvet, da smem pri malem uporabit tudi že kak repelent iz lekarne, ker žal je natanko najljubše okolje klopov obenem tudi moje dvorišče. Cela naša vas je v gozdu in vsi imamo travnike in grmičke povsod okrog nas, najhujša težava letos pa je mila zima, ki mrčesa ni pofentala in je pomagala pri razmnoževanju srnjadi - košute, jeleni in srne so prav takona mojem dvorišču.
Kaj pa čm, če živim bogu za leđima.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: klopi?
3.4.2008 18:00:59   
Paštetka
Meni so pediatrinja in tudi lekarnarke svetovale, da glede na to, da se otroka do 1. leta ne sme špricati proti klopom ali komarjev ( kožo ali v bližino dihal), da naj našpricm voziček ali otrokovo obleko, tako, da čuvaš, usta nos, da ne more vdihniti med špricanjem.

Svetovale so mi tudi, da pa direkt na kožo lahko otroka namažem s kisom, ker baje tudi to odganja klope in komarje.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: klopi?
3.4.2008 18:27:18   
Anonimen
Nisem brala drugih, pri nas je bil olansko leto takole:
1. pes ni imeli vstopa v hišo, namesto ovratnice sem mu dala kapsule. Dobijo se pri vetrinarjih, enkrat na mesec tisto snov mačku  ali psu stisneš za vrat in to je to. So pa kar drage.
2. Izrecno se za vse odrasle uporabljala repelente, ko pridemo notri, se slečemo in vse cunje otresemo ter jih dam prat.
3. Otrok je bil zunaj v vozičku, katerega sem pošpricala z repelenti.
4. Vsak večer sem hčerko pozorno pregledala.
5. zdaj smo jo cepili, še vedno pa počnemo vse zgoraj napisano, ker klopi prenašajo tudi druge bolezni, ne smao klopni meningoencefalitis.

V celi lanski sezoni sva z možem našla na sebi vsak enega klopa, hčerka ga ni imela, klopov tu okrog pa je ogromno, okrog in okrog hiše je pašnik, krave kar vlečejo klope nase user posted image .

< Sporočilo je popravil Ankica -- 3.4.2008 18:28:14 >

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




IME NA M...
Melia

Katero izmed naštetih imen za punčko vam je najbolj všeč?

Mila (25%)

Mina (13%)

Minja (5%)

Maša (37%)

Meli (5%)

Melani (14%)


Število vseh glasov: 354

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!