|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 13:58:09   
noe
Mi smo pa včeraj mal prehladili našo pupo. Danes malo več kiha in diha tako kot če bi imela mal boleče grlo. Za enkrat nima nobenega izcedka iz nosu in se lahko doji normalno.Samo sliši pa se da ni čisto ok dihanje.
Kako naj preprečim nadaljni razvoj prehlada?
Mal sem že posprejala z Justovim Eucasolom- sprey ki odpira dihalne poti, pretiravati pa si tudi ne upam.
Kakšen nasvet???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 14:04:49   
Spark
Mislim, da je kar normalno da kihajo. Naša drugorojenka je tudi veliko kihala, pa me je bilo strah, ampak je pediatrinja rekla da je vse ok.
Meni je takrat preventivno predlagala, da ji v nos vpihnem zjutraj in zvečer fiziološko raztopino.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 14:05:47   
Spark
Aja, pa še to, tudi naša ko je dihala se je slišalo neko čudno hropenje. Pa ne vedno, enkrat ja drugič ne. Samo je bilo vse OK.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 14:08:48   
*pepelka*
Otroku se s kihanjem čisti nosek, če pa ne gre dugače, pa ne bo škodila fizjološka. Če ji očistiš nosek, tudi preprečuješ vnetje ušes, saj s pomočjo čistega noska povečaš prezračenost ušek.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 14:09:27   
noe
No, pri nas je isto kot si napisala ti.Patronažna, pravi, da je to ok in pediater tudi, da prerastejo, ker naj bi bil hrustanec še bolj mehak.
Samo se mi danes zdi, da je to dihanje glasnejše in me kar panika, lp

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 14:12:51   
lojzika
Dokler ne kašlja je vse OK. Drugače pa fajn s fiziološko čistit nosek

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 14:17:15   
Volga
Mal sem že posprejala z Justovim Eucasolom- sprey ki odpira dihalne poti, pretiravati pa si tudi ne upam


Teh zadevščin pri tako majhnemu otroku pa le ne uporabljaj user posted image

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 14:50:46   
sončnica13
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Mal sem že posprejala z Justovim Eucasolom- sprey ki odpira dihalne poti, pretiravati pa si tudi ne upam


Teh zadevščin pri tako majhnemu otroku pa le ne uporabljaj user posted image


Točno tako kot je Volga napisala. Samo fiziološko uporablajaj.
Čeprav pri nas je bilo tako, da niti fiziološka ni pomagala in se potem ni mogel več dojit, ker je imel tako zamašen nosek in sva potem šla za 2 dneva v bolnici, da so mu nosek fino sčistil in je bilo ok.-pa tud v bolnici mu niso dajal nobenih zdravil.
Čomprej se pozdravita!

Lp

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 15:07:41   
ursy78
fizološko,fizološko v noseka,pa nič šparat z njo.ko je bil naš prehlajen sem mu po celo tisto ampulo(od nivee)dala v nos,pa je bilo hitro dober

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 16:34:17   
noe
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Mal sem že posprejala z Justovim Eucasolom- sprey ki odpira dihalne poti, pretiravati pa si tudi ne upam


Teh zadevščin pri tako majhnemu otroku pa le ne uporabljaj user posted image


Samo enkrat sem stisnila sprey po sobi, a misliš da to ni ok?
Prišlo pa mi je na misel zato, ker so imele sestre v porodnišnici kopel z evkaliptom  na hodniku, kjer so naprej inkubatorji in novorojenčki z zlatenco.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 19:52:29   
ma&he
Ni nič narobe če si našpricala, tud jaz mam probleme, naša je stara 1 mesec in mamo tud zamašen nos, smo bili pri zdravniku, je rekel samo fiziološko, zdej pa že cel dan delam krop in noter kamilice in ji postavim zdraven postelje, da je zrak čim bolj svež. Pa namazala sem jo s kremo od Justa Tea tree po nosku, baje da tud pomaga, al pa krema od amterine dušice.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 20:58:15   
S1902
če nima zamašenega noska ji jaz nebi dajala fizološke raztopine saj to ni prijetno ker je to zeloo slana voda ki izsuši sluz.
glede dihanja pa je to čist normalno saj se še pljučka čistijo, pa mogoče je popila kaj plodovne vode in se pljučka morajo še bolj sčistit.
če pa si v strahu pa pojdita k pediatru in ti bo povedal če je kaj narobe.
lp

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 21:57:17   
TinKiCa1
Ojla..
pri nama je isto! Sliši se ko da ne bi mogla vmes mal dihat, da hoče nekaj izpljunit, pa ne more in kr krohota, nosek ma pa čist! To počne skoraj toliko časa kot sva doma..stara je pa 16dni! In tud jst ne vem kako naj ji pomagam, da bo laži dihala..pediatrnja je pa rekla, da je vse vredu! Je mogoče preduh zrak? lp


_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu S1902)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 22:12:04   
Lunc_a
vsaj za ponoči ji daj operil p, da bo lepo spala

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 22:42:32   
TinKiCa1
Operil p? A so to prov za otroke? se ne zastopm čist :) pa sorry napakam..še kr mam mravlinčaste roke, pa  ne čutm dobr prstov user posted image

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
28.3.2008 23:04:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TinKiCa1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
28.3.2008 23:07:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu S1902)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 23:08:40   
Lunc_a
operil p so otroške kapljice za nos. daj eno kapljico operila in eno fiziološkeuser posted image brezveze mučiti otroka in sebe

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 23:34:17   
Margareta
Operil P, mora predpisati pediater, sicer so res v "prosti prodaji", ampak v navodilih piše, da se jih uporablja od 1. leta starosti.

_____________________________

http://www.ednevnik.si/?w=Margareta

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prehlad pri 12 dneh
28.3.2008 23:38:02   
Lunc_a
ne ne rabi in operil se uporablja lahko že od rojstva naprejuser posted image

(odgovor članu Margareta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prehlad pri 12 dneh
29.3.2008 6:54:40   
Dashenka
1. Fiziološka raztopina ni popolnoma nič drugega kot raztopina natrijevega klorida.
Gre za 0,9% raztopino NaCl v vodi. S pomočjo osnov kemije (7 razred osemletke) si lahko izračunaš, kako jo pripraviš iz domače kuhinjske soli in prekuhane vode.

Že pripravljeno pa lahko pa jo seveda kupiš tudi v lekarni in malo bolje založenih trgovinah z otroškimi pripomočki.


2. Operil P lahko uporabljaš tudi pri dojenčkih.

Ne glede na vse, pa ti svetujem, da pokličeš pediatra ali pa za strokovni nasvt povprašaš Tanč na Med.Over.Net, forum Pediatrija.
http://med.over.net/forum5/list.php?46


(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prehlad pri 12 dneh
29.3.2008 7:57:14   
Raho
Joj, Operil vsi odsvetujejo. Tudi farmacevti. jaz ga ne bi dala niti pod razno.

Fiziološka. Lahko jo nareiš tudi doma - 1 lier vode in 7 g  soli prevreš. Vsaj tako pravi moja kolegica, ki je farmacevtka.



(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prehlad pri 12 dneh
29.3.2008 9:24:08   
Dashenka
Ah, kje pa.

Pediatri "hvalija boga", ga imamo na izbiro Operil s pomočjo katerega se da preprečiti vnetija ušes. Ta se namreč navadno končajo z jemanjem antibiotikov.

Se pa strinjam, da uporaba Operila ni potrebna, če ima otrok nos prehoden in le malo smrka.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prehlad pri 12 dneh
29.3.2008 9:40:01   
Raho
Zakaj pa potem v navodilih piše, da je uporaba priporočljiva od enega leta naprej? Pri Operilu P. In ta je najbolj blag.

vsaka mama se sama odloči, kaj bo naredila, ampak na razpolago imamo toliko drugih metod (tudi iz naravne lekarne), da se mi zdi nesmiselno uporabljati agresivna sredstva za odmaševanje nosu pri novorojenčku.

Npr. pomaga tudi čebula narezana na kose, zavita v krpo in izobežšena nad glavo otroka (moj večji sin je star 3 leta in vedno uporabljamo to metodo pa se obnese). Obstajajo različni vlažilci zraka, fiziološka raztopina...



(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prehlad pri 12 dneh
29.3.2008 10:10:42   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: noe

Mi smo pa včeraj mal prehladili našo pupo. Danes malo več kiha in diha tako kot če bi imela mal boleče grlo. Za enkrat nima nobenega izcedka iz nosu in se lahko doji normalno.Samo sliši pa se da ni čisto ok dihanje.
Kako naj preprečim nadaljni razvoj prehlada?
Mal sem že posprejala z Justovim Eucasolom- sprey ki odpira dihalne poti, pretiravati pa si tudi ne upam.
Kakšen nasvet???


Dokler nima česa konkretnega, ji tudi ničesar konkretnega na rabiš dajati.  Kako pa veš, da se bo iz tega razvil prehlad? Mogoče se res samo nosek in pljučka čistijo...pri tako majhnem je to mogoče. Drugače pa postavi zraven postelje navadno posodo z zavreto vodo, pa mogoče malo kamilic zraven, da bo kot neke vrste "para" in bo zrak malo bolj vlažen. Nam je tako pediatrinja svetovala.

Nikakor pa se ne poslužuj zdravil kar tako, če se resnično bojiš, da se bo iz tega kaj razvilo, pojdi do pediatra. Pa nobenih zdravil, brez posvetovanja....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ime
honey_bee

Izbrala bi... :)

Nuša (30%)

Neža (34%)

Maša (36%)


Število vseh glasov: 126

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!