|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  112 113 [114] 115 116   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 13:53:51   
Anonimen
Edinaos: evo ne najdem vsega ampak tole sem pa našla:

Nato Marko razlaga, da nima stalnega prebivališča in da si ga ureja, čeprav misli, da bo to težka pot.

Kasneje razlaga kako so mu zarubili stanovanje, saj 5 let ni plačal nobene položnice. V stanovanju je živel s starši. „Za mamo me boli **** kje je," pravi Marko, obenem pa pove, da je ni videl 3 leta in da upa, da je nikoli več ne bo. Za očeta pa pravi, da je naredil samomor pred nekaj leti.

Ampak je bilo še več napisano... pa ne najdem.

tekst zgoraj prekopiran od tukaj ker tale portal tam kjer so grde besede naredi kar zvezdice...user posted image user posted image  

(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 2826
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 13:54:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ

Tako a elat ne grem večuser posted image user posted image user posted image user posted image .


No bravo, da si zrihtala, meni tudi Likarjeva skoz da. Hvala bogu da jo imamo.

DOBRODOŠLA V KLUBuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 2827
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 13:55:38   
aurora28
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw

No jaz sicer ne gledam BB, ampak moram komentirat. Še zdaj ne vem kdaj je na sporedu, pa sem prelena, da bi pogledala. Očitno nimam dovolj interesa. Glede Markota in biti klošar pa je to njegova izbira. Ne vem, zakaj bi se ljudem smilil, ker je klošar? Kolikor sem jaz vidla ima dve zdravi roki in nogi tudi, tako da je to njegova osebna izbira, kar pa je za moje pojme totalna bedarija. V enem pogovru sem zasledila, da nekaj kao dela in zasluži 500 eurov na mesec. user posted image  Jaz bolniške dobim manj. Nisem mu nič fouš, lahko pa bi si človek našel službo in stanovanje in se malo bolj kultrurno začel obnašat. Meni se prav nič ne smili, ker poznam ljudi, ki so invalidi pa hodijo v službo, pa delajo rajši in boljše od ostalih, ki niso bili prikrajšani za zdravje. Tista izjava o mami je totalno mimo. Ne glede na to koliko je star, bi ga mogla mama čez kolena dat pa po nagi riti. Noben se ne bo mogel svoji mami oddolžit kolikor je naredila zanj. Jaz zdaj to vidim, ko imam svojega otroka. nikoli ne moreš povrniti mami vsega kar je naredila za nas. Mama je mama do smrti in nikoli ne neha skrbeti za svoje otroke. So boljše, so slabše, so izkoriščevalske, ... Povrnit ji pa ne moreš skrbi prvih let ne glede na to kakšna je.


Ej jaz bi pa še malo imela debato o BB user posted image . No ta izjava Markota mene zelo moti in mislim, da moški nima ravno vse razščiščeno v glavi. Mama je mama in vedno bo ostala mama, ki ti je dala življenje in jo moraš če ne zaradi česa drugega, že zaradi tega spoštovati. To da pa je tak pacekkkkkkk si pa nisem mislila, al pa tudi user posted image , v glavnem mislim, da bo drug teden on nominiran, ker to pa res ne sodi  nikamor. A veste kaj se meni zdi, da si on zdaj misli, da je kao šef, ker je te ostale  igralce spravil med gospodarje in da morajo oni vse zanj delati. user posted image

Ne ni mi več všeč, prej se mi je še smilil, zdaj pa vidim, da če bi hotel delati, bi delal in pika. Se mi pa Damjana dopade zaradi tega, ker je izjavila, da on kao dobi na mesec 500 € in si ne more urediti življenja, njena kelnerca pa zasluži 600€ na mesec in mora k kruhu spraviti še dva svoja otroka. Pa ne mi rečt, da če bi hotel delati, da ga kateri delodajalec ne bi zaposlil. Že kakšno gradbeno podjetje bi ga takoj zaposlilo, pa magari jarke puče, a veš kaj vse to je pošteno delo, al pa ti smetarji, ki pobirajo smeti. Kapo dol za njih, delajo pošteno, služijo si svoj kruh, ne dobijne vem koliko denarja na mesec, ampak je njihovo delo pošteno, se sami sebi ne smilijo in še delovna doba jim teče in enkrat bodo šli v penzijo. Vse to je pošteno delo.

Problem je, da če nočeš delati, potem si res ne moreš najti službe!!! V mojem domačem kraju je ogromno pobov, ki si mislijo, pa zakaj bi jaz hodil v službo za 400 €, če sem lahko na zavodu in dobivam podporo države, pa še mal prešvercam tu in tam, pa zaslužim več kot 600 € na mesec. Sam za moje pojme so takšni tumasti, ker se ne zavedajo, da nekoč bodo tudi oni starši in kakšen vzgled bodo potem svojim otrokom??? Eh to je kar delikatna tema, ampak jaz kar znorim ko gledam tak folk. user posted image


Ok, zdaj pa da prešaltam temo imam dve vprašanji:

1. kaj storiti, če ti doma odteče voda in v kolikem času moraš oditi v P in ali lahko sediš vsepredaj v avtu ali pa moraš obvezno ležati?

2. Ko rodimo ali moramo kak obrazec nesti v dežurno službo k babicam, da jih obvestim, da sem rodila in prišla z user posted image domov? Malo sem že pozabila, vem da pokličeš, ampak za kak obrazec pa nevem?


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2828
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 13:57:11   
narava
IZVIRNO SPOROČILO: ****
narava: jaz ti že skoz govorim da pejdi na bolniško!!!


sej bom sla.. user posted image  sam ne me kregat! user posted image  user posted image



_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2829
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 13:59:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Edinaos: evo ne najdem vsega ampak tole sem pa našla:

Nato Marko razlaga, da nima stalnega prebivališča in da si ga ureja, čeprav misli, da bo to težka pot.

Kasneje razlaga kako so mu zarubili stanovanje, saj 5 let ni plačal nobene položnice. V stanovanju je živel s starši. „Za mamo me boli **** kje je," pravi Marko, obenem pa pove, da je ni videl 3 leta in da upa, da je nikoli več ne bo. Za očeta pa pravi, da je naredil samomor pred nekaj leti.

Ampak je bilo še več napisano... pa ne najdem.

tekst zgoraj prekopiran od tukaj ker tale portal tam kjer so grde besede naredi kar zvezdice...user posted image user posted image  


Samo boš vidla, da ta DEBILL bo na koncu zmagaluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2830
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:00:55   
jana81
Pri nas je spet začelo snežit.... kak mam pol k... že tega snega.
 
sončnica Sandra ..grem na 50g cuker test,no vsaj upam da ne bo 100g,50g sem že enkrat mela.
 
čmrlika pridna si da spiješ 4 l vode na dan, jst se komaj posilim z 2 litroma.
 
edina kaj ti si poročena ?????? tega pa nisem vedla. Sam se mi zdi da sem vidla dolgo zeleno obleko na tebi?ali se motim?
Za Markota iz BB pa lahk rečem samo da se mi gabi, in ne vem kak folk lahk glasuje za njega...nej gre nazaj na ulico.user posted image

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 2831
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:04:59   
Anonimen
Ja Tamara prav vesela bom če se dobimo v standardni zasedbi. In HB da ne greš več delat saj že doma preveč delaš. Nosečnica pa  zidari...a je je jej...

narava: voda ti ne bo zastajala, če ne boš jedla slano. Ampak jaz še vedno mislim da potrebuješ bolniško, da se umiriš in spočiješ in pa morda res premalo popiješ...ker 2 l je res mal mal.

aurora: če ti voda počasi odteka, greš lepo normalno v P. Če pa pride kar  je zelo redko do nenadnega razpoka mehurja in se voda ulije potem se uležeš na levi bok in počakaš rešilca.

babici ne rabiš pa nič več nosit papirjev da si rodila, so obveščene iz porodnišnice in te kar same pokličejo in se najavijo. Samo moraš pa ko te v porodnišnici vpraša ravno v ta namen za patronažno službo, ta pravi naslov povedat kjer res živiš ne tistega ki ga imaš mogoče v dokumentih... da te ne bi iskali kje na drugem koncu Slo.

(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 2832
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:05:39   
aurora28
Kaj a ste me preskočile?

Sem videla, da je Filipinka z nami na forumu, ja kje pa kje in kaj se z njo dogaja?


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2833
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:06:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana81


edina kaj ti si poročena ?????? tega pa nisem vedla. Sam se mi zdi da sem vidla dolgo zeleno obleko na tebi?ali se motim?
Za Markota iz BB pa lahk rečem samo da se mi gabi, in ne vem kak folk lahk glasuje za njega...nej gre nazaj na ulico.user posted image


ja ja poročena v zeleni obleki ja.

O moj bog DAMJANA joka, doživlja živčno zlommmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image
Pa kaj je s tem folkomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jana81)
  Neposredna povezava do sporočila: 2834
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:06:45   
narava
joj, aurora, a ti ze o odtekanju vode sprasujes? kaj smo res ze tako dalec?? user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 2835
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:10:03   
kodrana
Tamara ni panike, samo spomnila sme se, da si mi rekla,da si nekaj narisala..zato sme ti rekla..

aurora nam je v materinski rekla, da je panika, če ti voda odteče v močnem curku, ker takrat otrok pritisne na medenico in če stojiš, lahko med glavico in medenico potegne ta voda za sabo tudi popkovnico ali kako rokico.. zato se moraš v tem primeru vležat na hrbet v pol sedeč položaj in pokrčit noge..da se sporti pritisk na medenico.

nič grem likat anprej..paše eno nadaljevanko gledam.
potem ap pride ena kolegica na obisk, pa moj iz službe.. skos se neki dogaja.




_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2836
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:11:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Edinaos: evo ne najdem vsega ampak tole sem pa našla:

Nato Marko razlaga, da nima stalnega prebivališča in da si ga ureja, čeprav misli, da bo to težka pot.

Kasneje razlaga kako so mu zarubili stanovanje, saj 5 let ni plačal nobene položnice. V stanovanju je živel s starši. „Za mamo me boli **** kje je," pravi Marko, obenem pa pove, da je ni videl 3 leta in da upa, da je nikoli več ne bo. Za očeta pa pravi, da je naredil samomor pred nekaj leti.

Ampak je bilo še več napisano... pa ne najdem.

tekst zgoraj prekopiran od tukaj ker tale portal tam kjer so grde besede naredi kar zvezdice...user posted image user posted image  


Samo boš vidla, da ta DEBILL bo na koncu zmagaluser posted image




Ma ne bo!!! Da Bog da da ne bi, ker bo itak zapil denar. Kakor je napisala  aurora naj gre delat.
Pa kaj 5 let ni položence plačal??? MISLIM......user posted image user posted image

Delat naj se pobere, vsako delo je častno!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2837
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:11:39   
jana81
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Kaj a ste me preskočile?

Sem videla, da je Filipinka z nami na forumu, ja kje pa kje in kaj se z njo dogaja?



ZAKAJ če smo te preskočile?
če misliš na vprašanja, jst nimam pojma, sem pa videla da ti je **** odgovorila.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 2838
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:13:29   
jana81
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos
ja ja poročena v zeleni obleki ja.

O moj bog DAMJANA joka, doživlja živčno zlommmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image
Pa kaj je s tem folkomuser posted image user posted image user posted image



DAJ POROČAJ ZAKAJ, KER ZDLE NE MROEM GLEDAT, SEM V SLUŽBI.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2839
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:13:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: jana81


edina kaj ti si poročena ?????? tega pa nisem vedla. Sam se mi zdi da sem vidla dolgo zeleno obleko na tebi?ali se motim?
Za Markota iz BB pa lahk rečem samo da se mi gabi, in ne vem kak folk lahk glasuje za njega...nej gre nazaj na ulico.user posted image


ja ja poročena v zeleni obleki ja.

O moj bog DAMJANA joka, doživlja živčno zlommmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image
Pa kaj je s tem folkomuser posted image user posted image user posted image



Daj povej več!!! Matr Edina.... si me zasvojila user posted image user posted image user posted image  firbec me matra, povej kaj se dogaja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2840
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:15:38   
aurora28
Hvala Kodrana in **** za obrazložitev user posted image .

Zakaj Damjana joče??? Kakšno pa imajo zdaj nalčogo? A zdaj bodo cel teden kuhali pudinge?


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2841
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:17:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana



aurora nam je v materinski rekla, da je panika, če ti voda odteče v močnem curku, ker takrat otrok pritisne na medenico in če stojiš, lahko med glavico in medenico potegne ta voda za sabo tudi popkovnico ali kako rokico.. zato se moraš v tem primeru vležat na hrbet v pol sedeč položaj in pokrčit noge..da se sporti pritisk na medenico.



Nam so rekli isto samo da se moramo na levi bok uležt in mirovat...

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2842
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:18:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Ok, zdaj pa da prešaltam temo imam dve vprašanji:

1. kaj storiti, če ti doma odteče voda in v kolikem času moraš oditi v P in ali lahko sediš vsepredaj v avtu ali pa moraš obvezno ležati?

2. Ko rodimo ali moramo kak obrazec nesti v dežurno službo k babicam, da jih obvestim, da sem rodila in prišla z user posted image domov? Malo sem že pozabila, vem da pokličeš, ampak za kak obrazec pa nevem?



Znanje iz MŠ: 

   1. Če ti voda odteče doma, je najbolje poklicati rešillca ali pa se na zadnje sedeže avta dat v ležeči položaj in direkt v P

   2. Obrazce, pa itak dobiš v P, in en je za patronažno sestro, en za osebnega zdravika, in en zate.

So nam pa posebej povedali v MŠ: da patronažna ni dolžna priti k tebi, če jih ne pokličeš, da sta že doma. Midva sva itak zmenjena, da takoj ko bom zvedla, kdaj grem domov, bo moj user posted image poklical in se zmenil za obiskuser posted image

(odgovor članu aurora28)
  Neposredna povezava do sporočila: 2843
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:18:52   
narava
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28
A zdaj bodo cel teden kuhali pudinge?



jest bi tut puding jedla user posted image

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 2844
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:22:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Ok, zdaj pa da prešaltam temo imam dve vprašanji:

1. kaj storiti, če ti doma odteče voda in v kolikem času moraš oditi v P in ali lahko sediš vsepredaj v avtu ali pa moraš obvezno ležati?

2. Ko rodimo ali moramo kak obrazec nesti v dežurno službo k babicam, da jih obvestim, da sem rodila in prišla z user posted image domov? Malo sem že pozabila, vem da pokličeš, ampak za kak obrazec pa nevem?



Znanje iz MŠ: 

  1. Če ti voda odteče doma, je najbolje poklicati rešillca ali pa se na zadnje sedeže avta dat v ležeči položaj in direkt v P

  2. Obrazce, pa itak dobiš v P, in en je za patronažno sestro, en za osebnega zdravika, in en zate.

So nam pa posebej povedali v MŠ: da patronažna ni dolžna priti k tebi, če jih ne pokličeš, da sta že doma. Midva sva itak zmenjena, da takoj ko bom zvedla, kdaj grem domov, bo moj user posted image poklical in se zmenil za obiskuser posted image



Očitno vsak dela kot jim paše. jaz vem da sem dve let nazaj prav hotela mal zamaglit, ker se mi ni zdelo potrebno da mi hodi... Pa je kar sama prišla.
Tako da pri nas te najdejo brez da jih kličeš in tako so povedali tudi v MŠ v Ljubljani...

Daj povej kaj se zdaj dogaja na BB??  Kaj je zdaj s to Damjano?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2845
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:23:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: jana81


edina kaj ti si poročena ?????? tega pa nisem vedla. Sam se mi zdi da sem vidla dolgo zeleno obleko na tebi?ali se motim?
Za Markota iz BB pa lahk rečem samo da se mi gabi, in ne vem kak folk lahk glasuje za njega...nej gre nazaj na ulico.user posted image


ja ja poročena v zeleni obleki ja.

O moj bog DAMJANA joka, doživlja živčno zlommmmmuser posted image user posted image user posted image user posted image
Pa kaj je s tem folkomuser posted image user posted image user posted image



Daj povej več!!! Matr Edina.... si me zasvojila user posted image user posted image user posted image  firbec me matra, povej kaj se dogaja.


A sem vas zasvojila ha ha. Ne vem točno, vem da so dobili spet to isto nalogo in morajo tega pudinga nadelat za 3 dni v neke velike sodeuser posted image ,  gospodarji jim morajo skoz neki ukazovati, ker so taka navodila, in njej gre to na živce in se kr neki joče, da ŽELI VEEEEN, tudi TAMARA je na koncu z živci.

JOOOJ kolk sta jadne obe.

Aja pa še to: SANDI: je izjavil, da je imel že 25 **** punc, s tem da je mulc star 22 let in da je imel zdaj 3 leta vezo, samo ga je baba pustila ker je šel v BBuser posted image
user posted image user posted image Mislim, kakšne buče prodaja


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2846
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:29:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Očitno vsak dela kot jim paše. jaz vem da sem dve let nazaj prav hotela mal zamaglit, ker se mi ni zdelo potrebno da mi hodi... Pa je kar sama prišla.
Tako da pri nas te najdejo brez da jih kličeš in tako so povedali tudi v MŠ v Ljubljani...

Daj povej kaj se zdaj dogaja na BB??  Kaj je zdaj s to Damjano?user posted image


****: nam so na MŠ rekli, da baje po tanovem niso dolžni oni nas iskati, ampak jih moramo mi obvestiti.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2847
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:30:44   
kasso
Tamara user posted image user posted image superca za dopust in bolniško...ampak doma ne pretiravaj z gradnjo, pucanjem in ne vem še s čim!!!! Pa ta prava ti gorori veš user posted image . Danes sem si rekla, da si bom vzela dan zase, da se bom razvajala na materinski dan, počivala, šla malo na sneg... ker sem cel dan sama...aha, zjutraj tamale itak odpravila, zakurila, peljala psičko ven, malo pospravila, posesala, pomila po tleh, dala prat, zdaj so cunje že v sušilcu, klepetala na RR, naredila par stvari za službo...no, do zdaj se še nisem ulegla, trebuh pa mi non stop otrdeva, tako,d a sem ga res že sita, ampak ne vsebine user posted image user posted image
... ja ne vem kaj je z menoj, sploh nimam mira.

Kar se tiče ver je meni vseeno, kaj je človek in kakšna prepričanja ima. Glavno je, da je pošten, dober, da spoštuje druge in uživa življenje.
Velikokrat pa je tako, da se nekateri imajo za nekaj kar ni niti probližno podobno tistemu kar naj bi bili in to mi ni všeč. Npr. mož moje tete je zaradi enih mojih besed (nič takega, le nestrinjanje z njim v normalnem pogovoru glede določene teme, še opazila nisem ne mojih kao odvečnih besed ne njegove reakcije) mi hudo zameril, da me spravlja v slabo luč, teta, ki jo imam zelo rada se je oddaljila od mene in da je mir v hiši si niti ne želi moje bližine, jaz pa jim nisem prav nič hudega naredila, kvečjemu imela vedno zelo rada. No in ta mož redno hodi v cerkev in se ima oh in sploh za super kristjana, kaj pomeni odpustit drugemu kako napako, pa nima pojma kaj pomeni in kako izgleda....
Tako da zame vera ne pove veliko o človeku kakšen je!

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

evo.. porodne dobe vam opišem:

1.porodna doba jedoba odpiranja. traja od nastopa popadkov do trenutka, ko je maternično ustje popolnoma odprto. traja do 12ur. sedaj niti ne pustijo več (ali pa že prej ukrepajo), kot toliko, saj potem raje pospešijo porod z umetnimi popadki.. ali pa potem, če ne gre končajo s carskim rezom.

2 porodna doba je doba iztisa, začne se s koncem prev porodne dobe in konča s poroditvijo ploda. ta doba traja pol ure do ene ure.

3.porodna doba se začne s poroitvijo ploda in konča s poroditvijo posteljice. traja do pol ure.

4.porodna doba je doba, ko se porodnico nadzoruje še tri ure (navrnost krvavitve..).



Punce, to je le teorija, praksa pa čisto nekaj drugega!!!
Kot primer moj prvi porod, drugi porod:
1. porodna doba...hmmm odprta sem bila teden pred porodom 1cm in dva dni pred porodom 3 cm brez popadkov. od začetka popadkov doma dokler nisem prišla v porodno je trajalo cca. 3 ure, odprta sem bila 5 cm, pospešili so mi z umetnimi popadki, kar hitro mi je odtekla voda, bila odrta že 10 cm...če štejem od prvega popadka doma do 10 cm odprtja je trajalo 5 ur ; pridem na pregled v P, odprta 5 cm brez popadkov, G predre plodovnico in čakamo popadke, odprta 10 cm čez  cca.1 uro in pol
2. porodna doba je trajala cca 15 minut, 5 min
3. porodna doba res traja do pol ure, če ti ne dajo sredstva, da se posteljica porodi...se pravi , da v praksi takoj po porodu otroka ti dajo inekcijo in naslednji popadek še enkrat pritisneš in posteljica je takoj zunaj...traja precej manj, isto
4. porodna doba...dve uri sem še v porodni, isto

Vsak porod je drugačen, tako, da po mojem je skoraj boljše da večš čim manj, se sprostiš in rodiš en dva tri




(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2848
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:31:04   
Anonimen
eh to o Sandiju sem pa prebrala, cel pogovor... Fuj, sem ti že včeraj rekla da mi je antipatičen do daske.

sandi o svojih podvigih - preberi tukaj

A unedve se pa jokata? No ja ni lahko zaslužit te dinarčke... bo treba kar mal truda.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2849
   RE: Majčice '08 - 3.del
25.3.2008 14:31:59   
Naty*
Daaan! Kako ste kej majčke? Js sm bl slabo... sm se postavla v vrsto za tistimi, ki ste mele že prehlade, boleče grlo, vročino, pa še spala nisem ponoč, pa žre me, ker je mali že dva dni ful preveč miren proti prej user posted image . Sej vem, da se umirijo, ampak iz takega hiperaktivca je v enem dnevu ratal tak, da ga čutim samo parkrat in še to čist mal...zdej me pa kr skrbi user posted image ... Eh grem ležat, pa se smilit sama sebi, sam da mal prečekiram, kaj se kej z vami dogaja.

Katina ža ti pri kruhomatu ne znam pomagat, ker ga nimam, pa tud iskreno... vse ostalo sm že delala, kruha pa nikoli. Sm pa vidla, da je kr neki takih majčic, ki so znale pomagat user posted image . Denarnica pa ...eh, sej veš. Moški pa denarnice po žepih, hvalabogu, da mamo ženske torbice.

hijenca vse najboljše!!!

Pa vse mamice čestitke ob materinskem dnevu!!!!! user posted image user posted image user posted image

jana ne sekiraj se zaradi obsega glavice. Punčka od moje sestrične, ki je rodila februarja je mela obseg 36. Sicer je bla res precej pošita, ampak se mi zdi, da je to kr hitro pozabla. Moj je mel pa obseg, ko se je rodil 37, pa njegova mami ni bla niti prerezana, niti raztrgana. Sej pravim, se mormo vdat v usodo, kakor bo pa bo... sej ko bomo vidle user posted image , bomo vse pozable user posted image .

aurora sicer mam sama dva Liscina modrca za dojenje, ki sta mi še oba prevelika, zato ne vem, kak je Müllerjev, ampak sm slišala, da je dobr kupit kr številko večjega, kot maš številko na koncu nosečnosti. Ampak seveda ne govorim iz lastnih izkušenj, tko da me ne kregat, če se motim user posted image .

jana in edina soblondinke user posted image , a veste kaj je men moj ati včeri reku... Je opazu, da zdej nisem več blond, pa je reku, da mu je všeč. Pa sm js rekla, da bom po porodu spet šla na blond, pa mi on pribije...ma ne men je pa dobr, te starejšo naredi! user posted image . Definitivno grem nazaj na blond!!!!! Sm že študirala, da dam še js slikco gor, pa sm se odločla, da se mi ne da user posted image .  Aja pa edina... tud js te ne bi NIKOLI prepoznala!!!!

Anitka ko končam post, bom šla na delo s seznamčkom user posted image  na zs.

špelin@ ti maš pa kr eno smolo zadnje čase user posted image , še dobr da si tak pozitiven človek, pa boš vse dala skoz user posted image .

**** js bi ti sicer priporočala mojga G, ampak ne bom, ker ti verjetno ni, da bi se v Postojno vozila ane. Če pa vseeno, pa povej, pa ti bom dala cifro.

kasso mene je tud prejšnji teden zabaval napis v nosečniškem koledarju, ampak sem za vsak, ko sem ga vidla poštudirala...pa koga vi za nos vlečete user posted image .

Tamara glede razmišljanja o porodu se čist strinjam s tabo. Sej kakorkoli mislimo da bo, se lahko vse čist drugače obrne, tko da se je brezveze že vnaprej sekirat. Držim pesti, da si zrihtaš bolniško!!! Pa upam, da se boš pridružla notranjskemu čvekuuser posted image (obenem pa, da ne bi js tolk zbolela, da nazadnje ne bi mogla it). No sm zdej vidla, da maš bolniško user posted image !

narava js tud likanja ne maram, ampak ko sm te mejhne cunjice likala je blo pa tolk fajn user posted image . In zdej jih skoz hodim gledat, kako so lepo poštimane v previjalni in čakajo našega malčka user posted image .



Sm vidla, da se pogovarjate o spoštovanju do mamic. Glede BB in Markota sicer lahk rečem, da take izjave js sicer ne bi dala... ampak...  iz prve roke lahko povem, da niso vse mame vredne čestitk ob materinskem dnevu user posted image . Moja že ne.  Po ločitvi se je na novo poročila, mene pustila pri svoji mami in ustvarila novo družino. Ko sem jo srečala na cesti in se ji nasmejala, se je obrnila stran, da vam ne razlagam, kako te to boli kot otroka. Ko sem bila v osmem razredu, je moja stara mama zbolela za rakom na črevesju in štiri leta kasneje umirala na grozen način. Ko sem požrla ponos in mojo mami - njeno edino hčerko prosila, naj jo pride pogledat, je ni prišla. Po tistem, ko sem edino žensko, ki mi je kdaj bila mama držala za roko ko je umrla, me je moja prava mami vrgla iz stanovanja, ki bi moglo bit moje, ga prodala in pobrala denar, mene pa dobesedno pustila na cesti pri osemnajstih letih. Samo mojmu atiju, njegovi ženi in staršem mojega bivšega se mam za zahvalit, da nisem končala drugače kot sem. A sm zamorila? Ni bil namen, sam težko sodit, če ne vemo, kaj se je komu dogajalo... Men je žena mojga atija lahko mami, ni mi pa mamica tista, ki me je rodila in tega se ne da komentirat, če se ti določene stvari ne zgodijo. Ne želim ji slabega, ampak to za mene ni mami. Je pa lepo, da ima večina mamice, ki jih spoštujete tko kot je trebauser posted image . Mamico te ne naredi porod, ampak dejanja, ki jih počneš, ko je otrok že rojen!

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 2850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  112 113 [114] 115 116   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  112 113 [114] 115 116   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ali spolni odnos res lahko pomaga sprožiti...
Mnogi verjamejo, da lahko spolni odnos v zadnjih dneh nosečnosti spodbudi začetek poroda. Ali to tudi v resnici drži?
Tako izgleda prvih 24 ur po porodu
PRVI dan po porodu je za žensko, ki je pravkar postala mama, pravi vrtinec čustev. Tako izgleda prvih 24 ur za mnoge žen...




So vaše menstruacije boleče?
пеперутка16

Zadnje čase imam tako boleče menstruacije, da se celo onesvestim..nujno je, da mi da injekcijo in to je to..In zdaj, ko se staram, ko se staram. Stara sem 29 let, še nisem rodila itd.