|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:06:55   
mlavla
IZVIRNO SPOROČILO: Janey

Meti nek hormnom sproži porod. V ženskem telesu se raven tega hormona tako dvigne da ta sproži popadke. Kako pa pa nisem nikjer zasledila.

Sem iz bane, umita, čista dišeča, jotica je skuhana, kosilce tut (špinčna juhca, makaroni s tuno) in ŠE KAR NIČ.

Tako da če je še kaka stvar ki sproži porod razen pitja malin, veliko caplanja naokoli po bljižnjih hribih, draženje brdavic, namakanje v topli vodi, jotica ki sem jih že sprobala, naj mi prosim katera poveuser posted image user posted image Naš pimpek nam je danes naklonil samo par brc, nič konkretenega...upam, da jih naštejem 10. Ker raje sem 14 dni čez rok, kot da je kaj narobe z mojim čmrlekom.

meti ti še zdaj ne moreš iz svoje kožeuser posted image user posted image nama danes tut trgovina ne uide, ker je hladilnik že bolj prazen (pa sem rekla prejšnji teden, da sem zdaj naredila zadnji šoping predenj  grem, no pa baje sem se tut zadnji pobrila, pa glavo oprala, pa je vse bilo še parkratuser posted image user posted image ).

Zdaj grem pa malo strička kavčka obiskat.



jst sem slišala za ricinusovo olje..sasm ne me držat za besedo...

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:09:42   
mlavla
Dolenjka jst še vedno čakam obljubljene slikce vaše otroške sobice..posteljnine itd.??Kaj je zdej to??user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:13:18   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: mlavla

IZVIRNO SPOROČILO: Janey

Meti nek hormnom sproži porod. V ženskem telesu se raven tega hormona tako dvigne da ta sproži popadke. Kako pa pa nisem nikjer zasledila.

Sem iz bane, umita, čista dišeča, jotica je skuhana, kosilce tut (špinčna juhca, makaroni s tuno) in ŠE KAR NIČ.

Tako da če je še kaka stvar ki sproži porod razen pitja malin, veliko caplanja naokoli po bljižnjih hribih, draženje brdavic, namakanje v topli vodi, jotica ki sem jih že sprobala, naj mi prosim katera poveuser posted image user posted image Naš pimpek nam je danes naklonil samo par brc, nič konkretenega...upam, da jih naštejem 10. Ker raje sem 14 dni čez rok, kot da je kaj narobe z mojim čmrlekom.

meti ti še zdaj ne moreš iz svoje kožeuser posted image user posted image nama danes tut trgovina ne uide, ker je hladilnik že bolj prazen (pa sem rekla prejšnji teden, da sem zdaj naredila zadnji šoping predenj  grem, no pa baje sem se tut zadnji pobrila, pa glavo oprala, pa je vse bilo še parkratuser posted image user posted image ).

Zdaj grem pa malo strička kavčka obiskat.



jst sem slišala za ricinusovo olje..sasm ne me držat za besedo...


Kaj pa s tem počneš? A piješ al kako??user posted image user posted image sej nobenega ne držim za besedo, ker če bi koga, pol bi vse lahko nekam poslala ko širijo lažne informacije. Probat pa ni greh neuser posted image user posted image

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:14:55   
Neni13
Pozdravljene,

vidim, da se vam tudi nič še ne dogaja...
Danes sem imela CTG, user posted image  zelo živahen. Se je pa baje že čisto dol spustil.. Čeprav nisem imela še nič popadkov, včeraj me je samo nekaj špikalo...
Maternični vrat je zmehčan in tanek, čeprav še čisto zaprt......
Tako, da ne vem kdaj bo kaj in niti sanja se mi ne kako dolgo bo še potrebno čakat, da se začnem odpirat...

Kako je pa kaj stanje pri vas, ki ste že imele rok ali ste blizu? Je katera že kaj odprta??
Kaj so vam kaj povedali vaši G?

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:15:45   
mlavla
menda se tega popije 1-2 žlici na dan..in naj bi delovalo kot odvajalo..se pravi, da dobiš drisko, ki pa ti sproži popadke..malo pobrskaj po forumu(sem videla,da so že o tem razpravljale)...drugače sem pa to prebrala v knjigi Modrost rojevanja...user posted image

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:17:24   
mlavla
Neni jst mam jutri pregled in naj bi me tud ginekološko pregledali..tako,da kaj več izvem jutri...pred 14 dnevi pa mi je rekla le,da MV lepo zori in,da se mehča...

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:18:17   
mlavla
Nič grem mal v P..osteljo..mam tak lenoritis danes, da je kar huuuudoooo

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 14:30:33   
Suzi*
IZVIRNO SPOROČILO: mlavla
Suzi..upam,da se ne boš preveč načakala v porodnišnici..A to greš v NM?Kako pa to,da te pred PDP naročijo na CTG v porodnišnico?


Sem doma s pregleda....sem bila kar hitro na vrsti. user posted image  Sem bila v NM P, ja. Moja G, ki je drugače v ZD, me je predala temu G, ki je hkrati tudi porodničar in strokovnjak za t.i. patološke nosečnosti, kar moja sladkorna je. Danes sem imela samo CTG, sem pa naročena v četrtek 14.2. nazaj....bom imela ponovno CTG, pa UZ in še pregled MV, če kaj dogaja. Je pa ta G meni tako smešen, tak okrogel dečko, se mu nič ne mudi, mal počveka, je ko en medvedek. user posted image user posted image user posted image  
Je pa danes rekel, da če bi bilo dete ogromno (kar NI), bi mi lahko na rok sprožli porod....ampak po moje ne bo nič iz tega. Me pa zelo zanima kaj bo v četrtek pokazal UZ.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 15:05:16   
MetiLu
Janey user posted image  user posted image  user posted image  se strinjam s tabo. Jest sem tud rekla, da ne bom več šla nikamor sama z avtom, pa sem šla. No sej samo do našga Tuša, ampak vseen. Ja ne morem sam doma sedet, peš je pa predleč user posted image  (trenutno user posted image )

Zdele čakami mami, da pride na kafe. Evo jo user posted image

Katka, a pol praviš da je hormon taprvi. No, pol pa čakimo ta hormon. Samo če do petka ne grem rodit, bom Ratkotu rekla, nej me pošlje, da mi sporžijo porod. Moj user posted image  se mi zdi tko velik, da ko ležim, se mi zdi da me z rokami v ritnce boksa (z notranje strani) user posted image  user posted image  user posted image

Pina oz. Mlavla, katera bo prej: jest bi recept za buhteljne, se mi ne da nazaj iskat. Sem se zdej spomnila, da bi lahko namesto marmelade nutello dala notri user posted image  pa jih mogoče jutri naredim.

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 15:14:43   
itata
mary lou: ja majdo! čist mi je huda. ženska obvlada!

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 15:16:56   
mlavla
Sem mislila,da bom lahko kaj zadrnjohala..pa mi je začel trebuh otrdevat..zdej pa spet tle strašim....user posted image

Evo Meti recept za buhteljne:
http://kulinarika.net/recept.asp?ID=2096

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 15:19:56   
dolenjka
Jutro user posted image

Uf kolik sem zdele kavč zlikala, je čist tako kot nov user posted image  2 uri in pol user posted image  Zdej sem pa zalimana da sploh k seb ne pridem?
Moj je že tik pred domom, tko da grem juhico zakuhat, pol se vam pa mal posvetim user posted image

Meti, znam ja tebe tico.... user posted image  Pa ne se me bat user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 15:20:40   
mlavla
IZVIRNO SPOROČILO: MetiLu

Janey user posted image  user posted image  user posted image  se strinjam s tabo. Jest sem tud rekla, da ne bom več šla nikamor sama z avtom, pa sem šla. No sej samo do našga Tuša, ampak vseen. Ja ne morem sam doma sedet, peš je pa predleč user posted image  (trenutno user posted image )

Zdele čakami mami, da pride na kafe. Evo jo user posted image

Katka, a pol praviš da je hormon taprvi. No, pol pa čakimo ta hormon. Samo če do petka ne grem rodit, bom Ratkotu rekla, nej me pošlje, da mi sporžijo porod. Moj user posted image  se mi zdi tko velik, da ko ležim, se mi zdi da me z rokami v ritnce boksa (z notranje strani) user posted image  user posted image  user posted image

Pina oz. Mlavla, katera bo prej: jest bi recept za buhteljne, se mi ne da nazaj iskat. Sem se zdej spomnila, da bi lahko namesto marmelade nutello dala notri user posted image  pa jih mogoče jutri naredim.


no sej jst sem to tud že parkrat rekla samo se še kar zmeri spravim..zdele če bi imela avto doma bi ziher kam šla..saj mi je noro dolgcajt...
drugače mam pa jutri v Lj pregled (cca 40km v eno smer)..pa sem že mislila da se bom sama peljala pa sem dobila ponudbo taxi..oz.  kolegico, ki me je pripravljena peljat...ma je res facauser posted image  

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 15:26:00   
Februarka08
No, mi smo popacali, je blo tako dobro, da bi še angelčki jedl, če bi ritke mel.user posted image
Zdej grem pa tud mal na kavčka, se mi nič več ne ljubi in še neki me je zvijat začel po kosiluuser posted image in trebuh čudno zaboli na cajte. Verjetno je prebava, ali kaj, ne vem...
Drugače pa Neni13 - jaz sem bila že 14 dni nazaj (no, jutri bo 14 dni) odprta 1 cm, MV čisto zmehčan, popadkov nič... Ne vem pa kako je zdaj. Jutri imam CTG, k G se grem pa verjetno samo stehtat user posted image in pritisk zmerit. Ne verjamem, da me bo spet kaj pregledovala... Ali pač...
Zdej ste še men lušte nardile z buhteljni... Še bolj pa Meti k je Nutelo omenla.user posted image Mogoče se jih še jaz polotim... Zadnje dni sem ful taka - aktivna, al kako bi se rekl temuuser posted image . Ko so šli ˝krizni˝ tedni mimo, sem čisto druga... Me nič več ne skrbi, samo še čakam na svojega user posted image . Vidim, da nisem edina... Vse bi neki pekle in dobro kuhale.user posted image


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 16:02:38   
itata
kolk mi vas je hecn brat tkole k imate ful "dela same s sabo" tik pred porodom. jaz sem bila ista zadnje 10 dni. katastrofa. sam kuhala pa gruntala kaj bi pojedla:) sam tudi to obdobje je zabavno! uživajte in papajte kolikor lahko. če boste dojile, boste lahk še zmer papale kolikor boste hotele pa boste še zmer shujšaleuser posted image

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 17:23:04   
jencili
oj, oj,

evo še pozdravček z moje strani...sej niste normalne kok ste načvekale...me ni blo 3 dni, pa sem zamudila ne samo ogromno strani, pač pa tudi že nov deluser posted image user posted image

Ta vikend je bil res krasen, saj je bil moj dragi cel vikend doma in sva prov uživala. Malo se potepala, malo doma cartala...prov fajnuser posted image user posted image user posted image

Vidim pa, da se ne dogaja prav dosti - dejmo punce, počasi bi se akcija lahko začela...user posted image user posted image user posted image

Bodite pridne...

_____________________________

Zakaj si padu? Zato, ker si mejhen :)

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 17:26:52   
pina-1
evo mene nazaj.

sem opravla še zadnje nakupe( ha vsaj mislim). Je lepo z mami hodit po trgovinah- vse ona plačauser posted image user posted image  je kupla vso pijačko za feštico za našo dečvo. user posted image user posted image user posted image  
P še kamero sva kupili. Jo bo rabla ona za službo pa še mi bomo naše otročke kaj posneli. Jaz sem pa kupila novo kartio za digitalca, tako da bomo lahko našega dojenčka poslikali po dolgem in počez.

Kosilo smo tudi že pojedli, sam s tem mlečnim rižem ste mi nardile take lušte. Jaz sploh ne porajtam več moje sladkorne, ampak papam kar vse kar mi je dobro. Sej vem da ni prov, sam kaj naj. sem se tolko časa čuvala, sedaj bi pa vola pojedlauser posted image

no pri nas so na obisku zopet popadkiuser posted image  moj možek je pa izjavu eno svetovno danes: da me ne vidi da bi šla še rodituser posted image

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 17:45:50   
dolenjka
O Pinči, a mi posodiš mal tvojo mami, jaz bi šla tudi mal v trgovino user posted image

A sem vam povedala kaj je pa moj rekel? Da bom šla 17.2. rodit, ker on tako pravi že od začetka. Pa pravim jaz njemu, da je to nedelja in prav on OK, če bo fantek, bo pa kar Nedeljko user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 17:53:30   
pina-1
dolenjka ne je ne dam. pa ne samo zaradi tega. jo mam rada čeprav ima kar veliko za rečt čez mojgamožeka. pa saj ti ne rabim kaj dosti razlagat. verjetno je bilo tudi pri vas kaka grda beseda.... mahhh

ampak ti moško ga pihajo. sedaj je reku da sem sitna ko driska in da bi me rad nekam peljal.
sem mu hitro vrnila nazaj, ker je prišu njegov sin in me napuser posted image  kaj delam še doma, pa sem mu rekla, da me njegov tati noče fajn nategnit. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 17:58:39   
Februarka08
IZVIRNO SPOROČILO: pina-1

dolenjka ne je ne dam. pa ne samo zaradi tega. jo mam rada čeprav ima kar veliko za rečt čez mojgamožeka. pa saj ti ne rabim kaj dosti razlagat. verjetno je bilo tudi pri vas kaka grda beseda.... mahhh

ampak ti moško ga pihajo. sedaj je reku da sem sitna ko driska in da bi me rad nekam peljal.
sem mu hitro vrnila nazaj, ker je prišu njegov sin in me napuser posted image  kaj delam še doma, pa sem mu rekla, da me njegov tati noče fajn nategnit. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 18:05:40   
bamby
IZVIRNO SPOROČILO: pina-1
je prišu njegov sin in me napuser posted image  kaj delam še doma, pa sem mu rekla, da me njegov tati noče fajn nategnit. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ta je pa izjava tedna!!!
Kaj je pa na to rekel njegov sin? Koliko je pa star?

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 18:08:06   
Marusah
Pozdravljene...

Da vam javim, da smo danes prišla domov iz porodnišnice. Lovro je priden in kr spi, jaz sem tudi vredu, le šivi me še vedno bolijo kot user posted image , tako, da tut za računalnikom ne morem še sedet user posted image

Vam jutri, ko pridem malo k sebi kej več napišem....



Aja Janey kje si ti? Sem vsak dan vprašala, če si morda prišla rodit. Pa te ni bilo, jaz sem ti pa ves čas šparala posteljo v sobi user posted image  Upam, da boš kmalu cartala. In glede osebja lahko samo pohvalim user posted image  Najboljši pa so v porodni sobi. Zelo ti pomagajo. In tudi na oddelku so skoraj vse sestre lušne... se ti ni treba nič bat, te bojo lepo razvajali...

Zdej se grem pa naprej cartat, ker je mali taki cuker user posted image

*Nočko*

_____________________________

"Don´t warry be happy!!!:))"

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 18:12:30   
larisa
Oooooo Marušah, wellcome back user posted image user posted image user posted image . Lupčke Lovrotu.....

(odgovor članu Marusah)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 18:18:36   
dolenjka
Marusah dobrodošla doma user posted image

Pina, ti si pa slika, sva se z mojim nasmejala do solz, še eno tako, pa bom šla rodit user posted image  user posted image  user posted image

Larisa, kje si bla pa ti na pregledu danes, v Postojni? Ugotavljam, da imaš preglede takrat kot jaz user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Februarčice 4. del
11.2.2008 18:19:13   
bamby
Dobrodošla maruša spet med nami in v klubu novopečenih mamic user posted image user posted image user posted image . Lepo da si spet nazaj. Ko boš kaj utegnila se priporočamo še za slike Lovrota user posted image .

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Bi obdrzali svojega osebnega zobozdravnika, ce bi se ta preselil 20 km stran ?
gagaga

Bi obdrzali svojega osebnega zobozdravnika, če bi se ta preselil 20 km stran ?

da (68%)

ne (32%)


Število vseh glasov: 66

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!