|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prva enekcija
9.12.2007 22:40:15   
MIA86
mene pa zanima,če katera ve,za kaj se prvič vzame kri novorojenčku-še v porodnišnici,in če kakorkoli kri kaj ni vredu ti obvestijo po pošti in moraš še enkrat it po pikico..mene zdaj ful panika,ker sva z mojo pupo morale še enkrat po pikico in so rekli da če ne bo vredu,da bodo sporočili po pošti,drugače pa nič...in zdaj bom cel teden na trnih in molila da ne dobim nobene pošte s porodnišnice..ker niti približno nevem na kaj se to nanaša,kakšni testi so to-kaj bi bilo lahko npr. narobe?? Saj sem vprašala,ampak mi je tok vse čudno in zmedeno povedala,da še zdaj nimam pojma...in bi bila ful ful vesela,če bi katera vedela zakaj se gre in za kakšne teste gre to lahko...tok upam da je z mojo ljubico vse vreduuser posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prva enekcija
9.12.2007 22:44:56   
Paštetka
nimam pojam,ti pa vseeno držim pesti, da bo vse vredu user posted image user posted image .

Sori, samo sem 1. prebrala EREKCIJO user posted image

(odgovor članu MIA86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prva enekcija
9.12.2007 23:02:01   
Freycha
1. zakaj pa nisi vprašala tam, kaj naj bi bilo narobe oz. če si, pa pokliči tja, pa še enkrat vprašaj.
2. napiše se INJEKCIJA
3. pred ki, ker, ko, da, če vejica skače (pred besedo in ne razen, ko napišeš in sicer)
4. za vejico je tudi presledek
5. upam, da bo z njo vse okuser posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
9.12.2007 23:04:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prva enekcija
10.12.2007 7:31:27   
Bonnie_RR
Če prav razumem so tvoji user posted image   v porodnišnici še enkrat vzeli kri?

No, mojemu user posted image so jo tud 2x jemali, s tem, da sva bila v porodnišnici 16 dni in sva dobila izvid še pred odhodom domov. Je bila pa drugi izvid dober in je bilo vse ok.user posted image
Meni so razložili, da je večkrat tako, da je 1. slabši, drugi pa vredu in da naj nič ne skrbim. Upam, da bo tako tud pri vas...user posted image

LP


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prva enekcija
10.12.2007 7:33:07   
Bonnie_RR
Aja, tega, zakaj so ti testi in kaj se testira, pa ne vem...

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prva enekcija
10.12.2007 9:13:17   
ZmajTolovaj
 Freycha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Še malenkostna opomba z moje strani: vejica je pred veznikom IN tudi v primeru, ko za njim stoji podredni veznik (npr. in če, in ko ...).
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prva enekcija
10.12.2007 9:16:54   
ZmajTolovaj
MIA86, nam so v porodnišnici zagnali celo paniko zaradi tega odvzema krvi, po dveh dneh sem pa vprašala sestro, kaj zdaj, in je rekla, da nič, da so brezveze jemali kri. Halo?? user posted image user posted image  Tako da ti težko kaj svetujem, razen mogoče to, da se kar lepo našopiri in od njih zahtevaj odgovore, če bosta z malo morali nazaj - saj zato so tam, da ti pomagajo, ne pa da nič ne veš ... Vsekakor želim veliko sreče!

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prva enekcija
10.12.2007 10:32:03   
Naja30
Ojoj, a zdej so pa vejice problem? Ene se pa res vtaknete v vse mogoče. Predvsem tiste, ki nimate pametnega odgovora.

Moji so v P vzeli kri, ker niso bili prepričani, če ima zlatenico. Potem pa ji je pediatrinja spet gledala kri, ko je bila stara 6m. Pa še to ne bi, če ne bi sumila, da je slabokrvna. Baje, da je normalno, da pregledajo kri pri 9m. Nisem prepričana.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prva enekcija
10.12.2007 10:42:16   
bimbi
Dojenčku vzamejo kri v porodnišnici zaradi kontrole ščitnice. Tako so meni povedali januarja 2005. Njegovo kri iztisnejo na papirček z označenimi krogci za vzorec in testirajo za nivo ščitničnih hormonov v krvi.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prva enekcija
10.12.2007 10:56:13   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

1. zakaj pa nisi vprašala tam, kaj naj bi bilo narobe oz. če si, pa pokliči tja, pa še enkrat vprašaj.
2. napiše se INJEKCIJA
3. pred ki, ker, ko, da, če vejica skače (pred besedo in ne razen, ko napišeš in sicer)
4. za vejico je tudi presledek
5. upam, da bo z njo vse okuser posted image user posted image


Fak, kva si pa ti stroga in huda na eno prestrašeno mamico. A vejice dobr stojijo user posted image


In nažalost ne morm pomagati, ker ne vem zakaj naj bi bil ta odvzem. Upam, da je vse ok.

Ma, lukrecija, kaj še ne veš? Po novem, bo morala mamica, ki bo k zdravniku pripeljala otroka zaradi zdravstvenih težav, rešiti en test iz slovenščine in, če ne bo imela zadovoljivih rešitev, ju ne bodo sprejeli...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
10.12.2007 12:09:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prva enekcija
10.12.2007 12:27:31   
kšpela
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

1. zakaj pa nisi vprašala tam, kaj naj bi bilo narobe oz. če si, pa pokliči tja, pa še enkrat vprašaj.
2. napiše se INJEKCIJA
3. pred ki, ker, ko, da, če vejica skače (pred besedo in ne razen, ko napišeš in sicer)
4. za vejico je tudi presledek
5. upam, da bo z njo vse okuser posted image user posted image


Fak, kva si pa ti stroga in huda na eno prestrašeno mamico. A vejice dobr stojijo user posted image


In nažalost ne morm pomagati, ker ne vem zakaj naj bi bil ta odvzem. Upam, da je vse ok.



sam res sej nismo na izpitu v šoli.
MIA86-jaz ti tud ne morem pomagati ampak ti želim da bo vse ok.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prva enekcija
10.12.2007 12:39:41   
Anonimen
Jaz sicer nimam pametnega nasveta, a me je zbodlo to pametovanje.. Kako pišemo ljudje, je stvar posameznika.. In, če se kaj narobe napiše, se narobe napiše - to je delo moderatorjev, da popravijo naslov... Mamica želi nasvet, pomoč in ne pametovanje, kako se kaj napiše. Dajte se malo skulirat, ker nismo tu, da pametujemo niti nismo profesorji slovenščine, ampak smo tu, da pomagamo...

Jaz namesto ene pike napišem tako ....  Pa kaj, moja stvar user posted image

(odgovor članu kšpela)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prva enekcija
10.12.2007 13:11:15   
ZmajTolovaj
user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja, vsak po svoje, dokler je pravilno ...
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prva enekcija
10.12.2007 13:19:59   
Anonimen
.....ampak je pa zoprno brati neko čorbo, ki ji ni videti neke oblike.

Se mi pa dopade, da se na forumih tudi pazi na lepo izražanje. Me tudi ne moti, če kdo mene opomni, če kakšno bučnico zlomim. Ampak.....v mejah normale.

Tudi jaz se nisem mogla načuditi enekciji.


Ja tudi moji user posted image so ene 3x vzeli kri v porodnišnici. So testirali bilirubin. Pa še kup drugih reči. Je prezgodaj rojeni zahiranček.

Ko sva šli iz P niso nič posebej napisali, kakšni so bili rezultati, niti po pošti nisem dobila posebnega obvestila.
Po moje bodo polkicali le, če bo kaj narobe.
Srečno!

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prva enekcija
10.12.2007 13:23:10   
muck
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

1. zakaj pa nisi vprašala tam, kaj naj bi bilo narobe oz. če si, pa pokliči tja, pa še enkrat vprašaj.
2. napiše se INJEKCIJA
3. pred ki, ker, ko, da, če vejica skače (pred besedo in ne razen, ko napišeš in sicer)
4. za vejico je tudi presledek
5. upam, da bo z njo vse okuser posted image user posted image


Če smo že pri "napačah"; si jih ti tuki 4 naredila. user posted image


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prva enekcija
10.12.2007 14:08:17   
pajac
V porodnišnici jemljejo kri za ugotavljanje metabolnih motenj (gre za presnovo nekaterih snovi). Velikokrat ni zadosti krvi na tistem listku. Meni so rekli naj ne zaženem panike, če me pokličejo za ponovni odvzem. Umiri se pa počakaj.. user posted image user posted image user posted image user posted image Misli pozitivno, saj mora biti vse ok. Tudi, če je z krvjo kaj narobe se te bolezni relativno enostavno zdravijo, če pa jih ne ugotovijo zna biti problem... Držim pesti da bo vse ok!!

_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prva enekcija
10.12.2007 15:39:04   
sandra85
po moje bo najboljše, da pokličeš njegovo pediatrinjo-ona ti bo znala več povedat

upam, da ne dobiš pošte user posted image user posted image user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prva enekcija
10.12.2007 16:42:55   
polona5
Tako kot je že bimbi napisala  - vsem novorojenčkom se v slovenskih porodnišnicah naredi presejalne teste za fenilketonurijo in delovanje ščitnice. To je odvzem krvi iz petke ali pa iz žile na posebne testne lističe, ki imajo 6 krogcev. Na vsak krogec se odvzame eno debelo kapljo krvi. Ti krogci morajo bit natančno prepojeni s krvjo, če hočemo, da je test  pravilno narejen. Preiskave delajo v ljubljani in včasih se zgodi, da kakšen testni listič zavrnejo, ker kri ni pravilno prepojena - in temu sledi ponovno klicanje novorojenčka na odvzem krvi. Tako, da ni za zganjat paniko ob ponovnem klicu na to testiranje. Včasih je pač treba določeno stvar ponoviti le zaradi "tehničnih razlogov". Sem skoraj prepričana, da je s tvojo pupo vse OK. Pa lep pozdrav!
Freycha - ko je nekdo  v skrbeh za svojo user posted image , pa res ne rabi še enga slavista, da teži le zaradi enih vejic!!!

(odgovor članu MIA86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prva enekcija
10.12.2007 19:46:52   
MIA86
Najprej da se lepo zahvalim "bimbi" in "poloni5", za vajino prijaznost, in še nekaterim ki ste bile vsaj toliko prijazne in mi zaželele srečo!! Res hvala, ker ste vsaj nekatere toliko "pri pameti", da se na tem forumu znate normalno pogovarjati in pomagati, ne pa kot nekatere, ki so še tako otročje in nimajo popolnoma nobenega dela-blagor njim, kot pa "šimfat" (upam da ste me vse razumela kaj sem mislila s tem povedati) in se norčevati z novopečno mamico, katero je trenuntno največja skrb njen otrok in v upanju, da bodo tukaj vse razumevajoče in prijazne, ji pomagale z vsako najmanjšo informacijo in ne z žalitvicami!! Res se opravičujem, da ste morale brati mojo "čorbo", ampak me pa obenem veseli in preseneča, da pa ste jo še vseeno vse zastopile, še tudi tiste ki ne morete spati brez vejic, oz. "popolne profesorice slovenščine" (kaj šele če ne bi bila slovenka, a?? To bi morala potem še poslušati...user posted image )

Bimbi in polona5, prav imata ja. Nekaj takega je bilo, ampak me najbolj zanima (če morda katera ve), kaj to pomeni, za kaj bi lahko šlo narobe-če kri npr. ne bi bila vredu?? Ker nevem kaj je lahko narobe, kaj ima ta ščitnica vezeuser posted image user posted image user posted image

Lep pozdrav in upam da sem vsaj tokrat opravila opravila test slovenščine, oz. da nekatere vsaj približno veste v čem je bilo govora!!!!!!!!!!  

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prva enekcija
10.12.2007 20:31:00   
VesnaLana
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

1. zakaj pa nisi vprašala tam, kaj naj bi bilo narobe oz. če si, pa pokliči tja, pa še enkrat vprašaj.
2. napiše se INJEKCIJA
3. pred ki, ker, ko, da, če vejica skače (pred besedo in ne razen, ko napišeš in sicer)
4. za vejico je tudi presledek
5. upam, da bo z njo vse okuser posted image user posted image


INJEKCIJA - medicinsko pomeni - vbrizganje tekočine v telo (torej draga Freycha - ne samo brati, tudi kaj preberi)
ODVZEM KRVI pa je medicinsko preprosto - odvzem krvi

Torej, če popravljaš napake, jih popravi - ne se samo pametno delat

Mamice - če katera želi nasvet, pa ga lahko daste, ga le dajte, drugače pa pojdite mimo člankov, ki vas ne zanimajo, brez nepotrebnih komentarjev.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prva enekcija
10.12.2007 20:52:55   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: VesnaLana

Mamice - če katera želi nasvet, pa ga lahko daste, ga le dajte, drugače pa pojdite mimo člankov, ki vas ne zanimajo, brez nepotrebnih komentarjev.

Yes mam! Moram biti malo žleht user posted image ... nekako nisem zasledila, da bi se ti držala tega, kar si napisala, ker v tvojem postu nisem našla nobenega nasveta Mii86.



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prva enekcija
10.12.2007 21:11:36   
lisicka25
ola,naj ti povem, da se nimas cesa bati.Tudi meni so po posti poslali da pridem nazaj še enkrat dati kri,pa sem vprasala kaj je narobe  pa mi je rekla da 99% ni nc narobe,da se dostikrat ne vpije dobro kri v kartoncek,1% pa pravi da bi lahko kaj bilo,pol mi je pa se rekla, ce me tok skrbi da lahko prej poklicem za izvide. Tko, da sem res poklicala in je blo vse o.k.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prva enekcija
11.12.2007 0:08:15   
Freycha
juheejj, koliko nebuloz je bilo napisanih namesto, da bi bogi revi pomagali user posted image user posted image

veste koliko objav ljudje ne preberejo, ker so težko berljivi? Ker nima repa in glave, ker so vejice nabutane kar tako, kakor veter zapiha, ker ni nobenih presledkov itd...? Kar nekaj....

Zato bi bilo mogoče pametno za drugič napisati post tako, da bo berljiv.....vsaj približno. Pa ne gre za nobeno napadanje, ker boge reve sploh ne poznam, ampak samo dobronamerni nasvet. user posted image

VESNALANA samo tebi bi napisala, da nisem jaz izbirala naslova teme (ob katerega se raje nisem spotikala, sicer bi bil še večji halo user posted image ), popravila sem samo eno icibinitinimini slovnično napako user posted image

(odgovor članu lisicka25)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Ime za fanta
Olija



Robert (24%)

Denis (26%)

Mihael (25%)

Maksim (24%)


Število vseh glasov: 274

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!