|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pravilnik
12.11.2007 10:02:43   
Anonimen
Prosim, če mi lahko malo pomagate.
Ali obstaja kje kakšen kodeks/pravilnik za delovno mesto?
Recimo...
- koliko časa je dovoljena malica
- je dovoljeno kajenje
- branje
- brskanje po inetrnetu
- privat telefoni...
- v kakšnem primeru lahko zapustiš delovno mesto za en določen čas /pol ure, recimo
......

Zanima me pa za trgovino.

Hvala in lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:05:20   
iva01
tam kjer sem jaz delala so nam dal ob sprejemu brošurco kjer je vse to pisalo, sam mislim, da je to odvisno od vsake delovne organizacije posebej, nevem če obstajajo kakšna univerzalna pravila za vse trgovine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:06:44   
Mešamdrek
Tudi meni se zdi,da so to bolj interna pravila,ki jih določa posamezno podjetje.

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:11:14   
Anonimen
kolektivna pogodba al pa medebojna pogodba...ponavad tam piše vse...(ker na pogodbi o zaposlitvi je ponavad samo napisano da to pripada odmor za malico...

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:11:45   
Pajaca
Po zakonu ti pripada pol ure malice, če imaš 8 urni delavni čas.

Ostalo je vse stvar delodajalca. Vem, da ima veliko ljudi zablokiran internet pa tudi klice na gsm. Glede zapuščanja delovnega mesta je sigurno tako, da moraš prej vprašati šefa za dovoljenje in ta ti mirno lahko reče ne. Branje tud ne vem zakaj bi lahko bral na delovnem mestu????

Sej verjemem, da je dolgčas sedet v prazni trgovini, a te omejitve so verjetno zato, ker velikokrat ko prideš v kakšno trgovino prodajalka veselo klepeta po telefonu in se ne da motiti in jo hočeš kaj vprašat in ona še mirno klepeta in itak grem pol jaz iz trgovine nekam kjer me lepo postrežejo tja pa nikoli več.

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:19:03   
kofetek2010
Opis del in nalog določa sistemizacija in če v sistemizaciji ni navedeno branje Lady potem tega na delovnem mestu ne more početi.

Odmor za malico je zakonsko določen na min. 30 minut in se ga lahko koristi po 4.urah prisotnosti na delu oz. najkasneje do konca 6.ure prisotnosti na delu (točno določeno člen najdeš v ZDR).

Glede kajenja zakonske osnove ne vem, ampak po nekod imajo kajenje odbito od delovnega časa. Če mene vpraša lahko jaz za čik porabim manj časa kot nekdo za veliko potrebo na WCju in smo spet tam. Ker njemu se WC ne odbije od del.časa.

Brskanje po internetu, privat klici,... isto kot branje in je dovoljeno le za službene namene in se v primeru kršenja sankcionira.




(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:23:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Branje tud ne vem zakaj bi lahko bral na delovnem mestu????

Sej verjemem, da je dolgčas sedet v prazni trgovini, a te omejitve so verjetno zato, ker velikokrat ko prideš v kakšno trgovino prodajalka veselo klepeta po telefonu in se ne da motiti in jo hočeš kaj vprašat in ona še mirno klepeta in itak grem pol jaz iz trgovine nekam kjer me lepo postrežejo tja pa nikoli več.


Ja, naše prodajalke ne štekajo tega user posted image  Pajaca prideš delat k nam user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Odmor za malico je zakonsko določen na min. 30 minut in se ga lahko koristi po 4.urah prisotnosti na delu oz. najkasneje do konca 6.ure prisotnosti na delu (točno določeno člen najdeš v ZDR).


Tega v bistvu ne štekam user posted image  Ampak ona ne sme zaklenit trgovine in it na malico. Mislim, v trgovskem centru user posted image  Lahko pa je tam notri, a ne?

(odgovor članu Pajaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:38:19   
kofetek2010
glej ZDR in:

4. DELOVNI ČAS
141. člen
(definicija delovnega časa)
(1) Delovni čas je efektivni delovni čas in čas odmora po 154. členu tega zakona ter čas upravičenih odsotnosti z dela v skladu z zakonom in kolektivno pogodbo oziroma splošnim aktom.
   (2) Efektivni delovni čas je vsak čas, v katerem delavec dela, kar pomeni, da je na razpolago delodajalcu in izpolnjuje svoje delovne obveznosti iz pogodbe o zaposlitvi.
   (3) Efektivni delovni čas je osnova za izračun produktivnosti dela.




6. ODMORI IN POČITKI
154. člen
(odmor med delovnim časom)
(1) Med dnevnim delom ima delavec, ki dela polni delovni čas, pravico do odmora, ki traja 30 minut.
   (2) Delavec, ki dela krajši delovni čas v skladu s 64. ali 66. členom tega zakona, vendar najmanj štiri ure na dan, ima pravico do odmora med dnevnim delovnim časom v sorazmerju s časom, prebitim na delu.
   (3) Dolžina odmora se v primeru neenakomerne razporeditve ali začasne prerazporeditve delovnega časa določi sorazmerno dolžini dnevnega delovnega časa.
   (4) Odmor se lahko določi šele po eni uri dela in najkasneje eno uro pred koncem delovnega časa.
   (5) Čas odmora med dnevnim delom se všteva v delovni čas.





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:43:13   
Anonimen
Ja, saj zdaj berem ZDR, ampak še vedno ne vem, ali prodajalka lahko zapre trgovino in je ni pol ure user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pravilnik
12.11.2007 10:45:57   
Anonimen
Če je edina prodajalka, potem si jaz zakon razlagam tako, da odmor za malico pomeni odsotnost z delovnega mesta, ne pa prehranjevanje NA delovnem mestu. Kar bi v tvojem primeru pomenilo, da trgovino lahko zaklene. Ampak tukaj so pa potem druge stvari (podjetje ne obratuje zaradi malice? user posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pravilnik
12.11.2007 11:15:07   
kofetek2010
To je ful dilema, ker ti ji moraš omogočit malico in je ne moreš zadrževat na delovnem mestu te pol ure kolikor znaša malica.

Če mene vprašaš bi bilo najboljše, da narediš "deljen delovni čas" in vmes zapreš za 1.uro, od tega ima 30.minut malico in 30.minut fraj.
Dela npr. od 09:00 do 12:00 (3.ure) in od 13:00 do 16:30 (3,5 ure) in med 12:00 in 13:00 ima 30.minut za malico. Tako prideš na dnevni fond 8.ur. Oz. do 15:30 ure in dela po 6,5 ur (fond ur od pon. do pet. je 32,5 ur), ter v soboto 7,5 ur in imaš tedenski fond 40.ur.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pravilnik
12.11.2007 11:17:47   
paris
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Ja, saj zdaj berem ZDR, ampak še vedno ne vem, ali prodajalka lahko zapre trgovino in je ni pol ure user posted image


Ne vem kako točno je po zakonih, lahko pa ti napišem, kako je v praksi.
Pri našem podjetju lahko zapremo za čas malice, in to tudi vsak dan naredim za pol ure. ( Ni živilska trgovina)  Še nikoli v 22 letih mi nihče ni rekel, da ne smem. Na vrata seveda obesim list od kdaj do kdaj me ne bo, in nekako se držim, da je to vsak dan ob istem času. Kar se tiče branja revij, ko ni nikogar- nimam časa, čeprav bi lahko user posted image . Interneta nimamo, s privatnimi telefoni je pa tako, da tudi jaz seveda kdaj telefoniram privat, samo, če pride stranka rečem v telefon" pokličem nazaj" in odložim- strank nikoli ne puščam čakat, ker vem kako je meni zoprno, če moram kje čakat zaradi telefonov. Kar se tiče kajenja vtrgovini, pri nas nikoli ni bilo dovoljeno- predvsem zaradi požarne varnosti, na srečo sem nehala kadit user posted image . Kar se tiče dodatnega zapuščanja delovnega mesta za pol ure ali več. Nekajkrat v vseh letih se je zgodilo, da sem morala kakšno stvar nujno urediti med delovnim časom, ker nikakor ni šlo drugače. Takrat sem klicala na upravo, povedala za kakšno nujno stvar gre, kdaj bi trgovino zaprla, za koliko časa, in so mi vedno dovolili.
Jaz bi rekla tako, postavi se v kožo zaposlenega in bodi človeška. Bolj kot boš prepovedovala, bolj se bodo zaposleni upirali in ti za hrbtom počeli ravno vse tisto kar ne bi smeli.


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pravilnik
12.11.2007 14:15:30   
Anonimen
Jaz bi rekla tako, postavi se v kožo zaposlenega in bodi človeška. Bolj kot boš prepovedovala, bolj se bodo zaposleni upirali in ti za hrbtom počeli ravno vse tisto kar ne bi smeli.


ja sej....pa pridem danes tja in ona na cigaretu zunaj, trgovina pa odprta user posted image

(odgovor članu paris)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pravilnik
12.11.2007 14:20:01   
Taula
ja sej....pa pridem danes tja in ona na cigaretu zunaj, trgovina pa odprta


Ponavadi stojijo pred vrati trgovine in kadijo. user posted image
V BTCju dostikrat vidim da za pol ure zaprejo trgovino...vedno isti čas..dajo gor listek ki piše kdaj se vrnejo. Meni gre tudi na živce ko pridem v trgovino in bi rada kej prašala...trgovka pa visi na mobitelu. Itak naj govori..samo ne pa da jo 10 min še čakam potem. No sej ji ne čakam...grem prej.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pravilnik
12.11.2007 15:11:43   
Anonimen
Ponavadi stojijo pred vrati trgovine in kadijo.


ja, ampak če je to trgovski center (hala a) in celo tako, da trgovine NE vidi, ko stoji zunaj user posted image

Za zjokat.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pravilnik
12.11.2007 18:10:21   
Taula
ja, ampak če je to trgovski center (hala a) in celo tako, da trgovine NE vidi, ko stoji zunaj

Za zjokat.


Hudo. Upam da si ukrepala. user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pravilnik
12.11.2007 18:26:03   
*BeiiBii*
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

ja, ampak če je to trgovski center (hala a) in celo tako, da trgovine NE vidi, ko stoji zunaj

Za zjokat.


Hudo. Upam da si ukrepala. user posted image
jest bi sigurno boga sei bi ti lahko pol trgovine odnesli!!!!user posted image user posted image

_____________________________

WaaWiii JeSt BooM pa MoDeRnA Pa Si BoM NiCk SpReMeNiiLa V....x]...HeCaM Se=)



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pravilnik
12.11.2007 19:02:05   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Ponavadi stojijo pred vrati trgovine in kadijo.


ja, ampak če je to trgovski center (hala a) in celo tako, da trgovine NE vidi, ko stoji zunaj user posted image

Za zjokat.


Zadnjič je sicer bila v trgovini, a je zavzeto brala neko revijo.


Pri meni je trgovka samo 1x brala in nikoli več. Sem ji takoj naštela kolk stvari lahk počne namesto, da bere -  briše prah, zlaga artikle, naredi popis,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pravilnik
12.11.2007 19:16:00   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Ja, saj zdaj berem ZDR, ampak še vedno ne vem, ali prodajalka lahko zapre trgovino in je ni pol ure user posted image


vem da veliko trgovin prakticira da zapustijo toliko da gredo po malico. nevem pa ali to počnejo na lastno pest ali z dovoljenjemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pravilnik
12.11.2007 19:18:33   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Ponavadi stojijo pred vrati trgovine in kadijo.


ja, ampak če je to trgovski center (hala a) in celo tako, da trgovine NE vidi, ko stoji zunaj user posted image

Za zjokat.


v soboto je bilo pol hale a okoli 13h zaprto z listki pridem takoj ali malicauser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:15:06   
Anonimen
v soboto je bilo pol hale a okoli 13h zaprto z listki pridem takoj ali malica


ne, ne, v soboto je moj mož delal cel dan user posted image

Ma, nastala je cela drama iz tega.
Prvo sva jo dobila sredi hodnika (kakšnih 7 trgovin stran user posted image ), ker je šla k eni....pol čez pol ure pa pred vhodom na cigaretu.
S tem, da dela samo 4 ure na dan....od tega je 6x na čiku, 5x na wcju, 3x pri kolegicah...ja, čudno, da pol nič ne proda in je vsa začudena user posted image

jest bi sigurno boga sei bi ti lahko pol trgovine odnesli!!!!user posted image user posted image


sicer so vse vitrine pod ključem in res ne bi mogel nihče nič ukrast, ampak...aaaaaaaaaaaaa user posted image

Sej bo...sankcije so na delu .... a pozna kdo kakšno prodajalko?
user posted image

(odgovor članu Shorty_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:18:07   
Anonimen
Pa ste ji povedali, koliko časa ima za malico? Koliko za Wc? In koliko za kavo, če ga ima? Običajno se dajo te stvari zaposlenim jasno vedeti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:20:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Pa ste ji povedali, koliko časa ima za malico? Koliko za Wc? In koliko za kavo, če ga ima? Običajno se dajo te stvari zaposlenim jasno vedeti.


ja, seveda. v četrtek je bil sestanek z jasnimi navodili.
S tem, da je 11.50 napisala sms, da se res ne bo ponovilo to z odprto trgovino in cigaretom....12.04 jo dobim na čik-pavzi in odprti trgovini user posted image
In to, da je trgovina odprta brez nadzora, je za moje pojme hud prekršek delovnega razmerja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:23:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

ja, seveda. v četrtek je bil sestanek z jasnimi navodili.


A šele v četrtek je začela delati?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pravilnik
12.11.2007 20:23:21   
Strawberrie Cherrie
Hm...
Malo sem mojega povprašala, pa on pravi, da pri njih tisti, ki delajo 4ure, nimajo malice.
Drugače boste morali z malico nekako reševat zadevo.
Cigaret pa tudi ni obvezna delovna oprema, tako da NE MED DELOVNIM ČASOM JI NI POTREBNO KADIT tako ali drugače.
Za revije - ti je pa jana73 tudi dala dober predlog. In ne, ne spadajo v trgovino, prav tako ne mobitel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?