|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 8:15:43   
Mesečnica
Pozdravljene!

Sem na koncu svoje prve nosečnosti in sem kupila prva oblačila za mojega user posted image , pa me zanima, kako naj jih operem. Vem, da uporaba mehčalca ni priporočljiva. Kako pa je s pralnimi praški? Kaj mi priporočate oz. kaj mi odsvetujete?

Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 8:18:36   
Mina1
Prvih 6 mesecev tudi jaz nisem uporabljala mehčalca, uporabljala sem gel Persil recimo, imaš sedaj tudi Sensitive..., pa nekatere 2x izperejo po žehti v stroju.

V glavnem, nekateri tudi ločujejo dojenčkove stvari od ostalih oblačil, mi na koncu nismo več tega prakticirali, kaj pa vem.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 8:44:36   
karin412
Jaz dajem še zdaj belo perilo na dvojno izpiranje. Barvano pa samo, če je spodnje perilo.
Prašek - Dash. Mehčalca ne uporabljam. Lahko pa dodaš 1dl belega kisa (za vlaganje).

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 9:16:24   
Putka
Mi smo tudi ločeno prali, brez mehčalca. Obstajajo tudi neki bio praški (še ne vem kje, bomo pa nabavili) ali pralni oreški. Prijateljica ima alergika in pere s sodo bikarbono. En zavojček na žehto, pa je lepo oprano in brez vonja.

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 9:20:24   
Naja31
Jaz njegove obleke še zdaj perem ločeno in brez mehčalca. Star bo 2 leti. Tako smo se navadili in mi je ok.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 9:36:10   
Strawberrie Cherrie
Jaz kar vse perem z Dashom (gel) in v user posted image ne dam mehčalca, v najine pa malo Froscha (kupi se v DMu) in to je to.Nikoli nisem 2x izpirala, oblačila pa vseeno ful dišijo.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 9:38:45   
Anonimen
VSE CUNJE PEREM SKUPAJ OD ROJSTVA DALJE Z MEHČALCEM IN PRAŠKOM. NOBENIH PROBLEMOV

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 9:39:09   
Anonimen
Jaz sem vse prala normalno z mehčalcem.

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 9:42:08   
Pingvinčica
Jaz ji pa še zdaj perem ločeno. Danes je stara 22muser posted image . Uporabljala sem zelo dolgo gel Persil - sensitive, pa zelo malo mehčalca sensitive.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
21.3.2007 9:45:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pingvinčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 9:55:38   
Baucka
Že od začetka perem skupaj in brez mehčalca. Sem sama dobila v otroštvu pikice po njem in ga doma nismo nikdar uporabljali. Ga nisem pogrešala, ker sem tako navajena. Če pomislim, da je iz mene zrasla in kje je ven prišla, ne vem zakaj bi prala ločeno. Na začetku smo pa vsa oblačila prelikali, sedaj pa ne več. Je pa super če si sušiš v sušilcu, so cotike tako mehke, bolj kakor če daš mehčalec. In če jih še vroče ven zložiš in pogladiš z rokami, dosti likanja odpade. Ta čas pa nato pametneje porabiš, ker ko se bo user posted image rodil, ti ga bo kronično primanjkovalo.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 10:23:58   
asso
Za obe sem vse prala skupaj s tekočim praškom in dodala tudi mehčalec. Nikoli problemov.
Zakaj si bi komplicirali življenje še tam ki ni potrebno ne vem.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 10:39:36   
mojsoncek
Jaz sem vedno prala loceno, vendar z mehcalcem in pralnim praskom. Oba pa sta sensitive.

lp

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 10:40:02   
vidra
Z navadnim praškom, brez mehčalca, ki ga tako ali tako ne uporabljam. Nikoli nisem niti pomislila, da bi otrokove stvari prala posebej. Zakaj pa?
Čim manj kompliciraj in se ravnaj po otroku.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 10:42:33   
Anonimen
js pa ne štekam zakaj bi prala posebaj? saj grejo vse cune svinjske v stroj pa čiste no??!! sej se nau nobena cunja od nobene nč nalezla :) edin farbe mogoče :) hehe sam to je pa že drugo. pa pri nas so ponavad od tamalih cunje bl svinske k pa moje pa od moža??!! res ne štekam zakaj posebaj perete? pa še ne vem zakaj bi 4x stroj napol prazn laufala če pa lahko 2x polhnga user posted image

(odgovor članu vidra)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 11:12:38   
frufru
Mi peremo z Arielom mountain spring. Perem vse od pikca z racmankami in vsemi brisačami skupaj. Mehčalca ne rabim, mamo sušilca, da hitreje posuši in rabim manj cotk. Ostalo peremo z mehčalcem in sušimo na zraku, da se prišpara elektrika. Poleti bomo pa tudi od poba sušili zunaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 11:18:55   
zungi
jaz že od prvih cunc perem s tekočim pralnim praškom Persil sensitive in vedno dodam malo mehčalca Lenor sensitive. Na začetku prve tri mesece sem prala ločeno, sedaj pa tudi to ne več.
In nimamo nobenih težav!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 11:22:20   
Naja31
Jaz jih perem ločeno, zato ker pri najinih cunjah uporabljam mehčalec, pri otrokovih pa ne.
Ne pa zato da ne bi naša umazanija preskočila na njegove cunje user posted image .

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 11:29:02   
sašaš
Od vsega začetka perem vse s praškom in z mehčalcem - pa je vse ok! user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 11:50:15   
lidijat
Jaz sem od začetka vse  user posted image  cunjice prala ločeno, prašek sem uporabljala Ariel mountain spring, včasih tudi tekoči Ariel, vse brez mehčalca. Nekje okoli drugega meseca sem začela prati vse perilo skupaj, cunjice od user posted image  vzamem ven in potem dodam mehčalec, da so naše cunje bolj mehke, ker nimamo sušilca user posted image .



_____________________________

Rok - 03.10.2000 (ob 03.07)
Eva - 30.12.2006 (ob 11.39)
http://eva-rok.moj-album.com

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 12:23:39   
eya
Jaz sem od začetla vse parla skupaj z najinimi oblačiči, z navadnim praškom in mehčalcem, sem pa dala na 2x izpiranje.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu lidijat)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 12:25:34   
Anonimen
VSE CUNJE PEREM SKUPAJ OD ROJSTVA DALJE Z MEHČALCEM IN PRAŠKOM. NOBENIH PROBLEMOV


Enako.
Mislim, da manj ko kompliciraš, manj so otroci alergični. Naš nima nobenih alergij zaradi praška ali mehčalca, je pa res, da uporabljam vse sensitive.

LP

(odgovor članu lidijat)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 12:25:56   
yaris
Jaz pa perem stvari od tamalega posebej. Uporabljam pa Ariel kids. Mehčalca pa sploh ne.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 13:58:16   
Shorty_
uporabljam Dash in sensitiv mehčalec Ornel ali Lenor ampak zelo razredčen. Enkrat na mesec operem njene cunjice na 60 plenice pa na 90 res pa je da vse njene cunjice likam, drugače jih perem na 40. Probaj najprej z malo mehčalca in dvojinim izpranjem če ne bo imel pikic probaj samo enkrat izprati ker nikoli ne veš kako občutljiv bo tvojuser posted image

Čim več lepih trenutkov z novimm članom ti želim

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pranje dojenčkovih oblačil
21.3.2007 16:39:07   
miska2004
Cunjice od user posted image  perem posebej, z Dash praškom, brez mehčalca, in z dodatnim izpiranjem (kot so nam rekli v materinski).

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




umetna oploditev
bit

Zanima me, kje so vam opravili uspešno umetno oploditev? prosim za komentar: v katerem poskusu

LJ GK (58%)

MB (14%)

PO (10%)

Tujina (18%)


Število vseh glasov: 188

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!