|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke
12.12.2006 10:05:27   
Taya85
Čao marčevke!

Ker vas večina piše kako ponoči ne morate spati, se moram jaz malo pohvalitiuser posted image , da jaz lahko prespim tudi cel dan. Zjutraj vstanem ob 7.30 in grem delat do 15.00 in ko pridem domov vidim samo posteljo v kateri ležim do 19.00, se stuširam, kaj pojem, potem pa spet postelja in sladke sanje do jutrauser posted image .
Sem kar zaspana ratala, ko vam tole pišem!user posted image

Vidim pa tudi na nisem edina, ki nima še NIČESAR  pripravljenega za prihod naše user posted image user posted image , ker niti nevem kaj naj bi spakirala za v porodnišnico (prva user posted image ), v bistvu se mi tudi sanja ne user posted image .

Če bi mi katera svetovala oz. napisala vsaj tiste osnovne potrebščine bi ji bila zelo hvaležnauser posted image .

No uživajte in pridno pecite piškotke, ter druge sladice za svoje user posted image ...

Lp,user posted image user posted image


(odgovor članu freya)
Neposredna povezava do sporočila: 3101
   RE: Marčevke
12.12.2006 10:22:58   
urla
Jest pospravim 3 - 4 magnesole dnevno. Mi je tako naročila G. Zraven pa še kakšen boscupan, če je otrdevanje hudo.

(odgovor članu freya)
Neposredna povezava do sporočila: 3102
   RE: Marčevke
12.12.2006 10:30:32   
dolgolaska
Dan!

Danes sva dopolnila 26 tednov!!!

Ja midva trije gremo danes zopet na 3D UZ!
Komaj čakam,in upam,da se bo kaj bolje videlo kot zadnjič in da nama najin škratek ne bo zopet cel čas kazal rite..user posted image
Ja nama je tudi naredil morfološki pregled,in ugotovil,da je mali za 14 dni večji...kaj to pomeni????
Da bi tudi jaz mogla na test za sladkorno ali ne..user posted image user posted image
Ga bom danes zopet prosila,da naj ga zmeri....pa da vidimo,če je še tako velik ,da bi lahko v bistvu imela rok 6.3. in  ne 20(oz.18.3.)????

Danes je moj mali prvič kolcal(no vsaj jaz sem ga prvič začutila)...se mi je revček prav zasmilil...je to kolcanje trajalo sigurno 10 min.ali pa celo več!

DAJADADA..kar se tiče muzike...tudi jaz zelooo redko najdem čas da se uležem ali usedem in poslušam muziko za novorojenčke....
Moj mali je zdovoljen tudi z tako muziko katero jaz rada poslušam,tok,da. ..ko si v avtu ali pa kjerkoli,daj tebi dobro muziko naglas...pa boš videla reakcijo!user posted image

Jaz sem včeraj zapravljala v Lj.....groza koliko denarja gre...pa vse skupaj nisem nič prinesla domov...
Me zanima če je katera gledala ta gugalniček in če se vam zdi dober ali ne???
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=164010

TINAAJA...a si že dobila ANGELCARE????
Kako deluje?Sta kaj izprobala in ali je vreden tega denarja?????


Lep pozdravček vsem!user posted image


(odgovor članu pocka)
Neposredna povezava do sporočila: 3103
   RE: Marčevke
12.12.2006 10:31:42   
Sibil_
Pozdravček!

Rabim pod nujno en nasvet.NAročila bom namreč kavbojke po meri in moram zaradi tega v Brezje, potem pa gremo verjetno še do Avstrije, v Celovec.Mi lahko lepo lepo prosim katera napiše kam naj grem v Celovcu po posteljnino za dojenčka, pa opremo (recimo tisto previjalno podlogo, pa nepremočljivo rjuho, pa seveda kake cunjice za dojenčka in za dve leti starega mulca, pa kake ugodne plenice, pa spalne vreče itd)?Imajo v Celovcu kak C&A z otroško robo, pa KIK al kaj je že in kako to najdem?PA po možnosti bi jaz eno veliko trgovino in vse na kupu-nisem glih v neki šoping formi namreč, pa še vozim sama gor in dol?Bom hvaležna vsakega namiga...user posted image

Drugače počutje ok, jutri ima moj sinček kar dva dedka mraza, enega dopoldan v vrtcu, enega pa popoldan v atijevi službi.Me prav zanima kako bo izpadlo vse skupaj.

Obalke za kavico sem jaz vedno, več ali manj imam vsak dopoldan čas, kar z besedo na plan-hehe.Se zmenimo za petek?Standard ura in lokacija?user posted image

LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu urla)
Neposredna povezava do sporočila: 3104
   RE: Marčevke
12.12.2006 10:41:45   
Dajadada
Taya85: Na spletni strani porodnišnice Postojna je takle seznam:
KATERE DOKUMENTE PRINESTI S SEBOJ?
Preden se odpravite v bolnišnico, preverite, ali imate s seboj naslednje DOKUMENTE:
• potrjeno KARTICO ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA,
• veljavno napotnico,
• materinsko knjižico in izvide vseh do tedaj opravljenih preiskav ter obvezno originalni dokument o krvni skupini.

KATERE STVARI PRINESTI S SEBOJ?
Zase:
• dokumentacijo (gl. zgoraj)
• kratke nogavice, copate
• vse za osebno higieno
• higienske vložke
• priporočljiva je krema za bradavice
• lahko tudi jutranjo haljo, spalno srajco
Za dojenčka: ( v času bivanja ne potrebujete ničesar)

Za odhod domov, pa potrebujete:
• eno pleničko za enkratno uporabo
• štiri tetra pleničke in povijalno pl.
• dve jopici
• en komplet
• eno kapico
• odejico 

Dolgolaska: Jaz sem prejšnji teden kupila ta ležalnik in se mi zdi čisto o.k. in še cena je ugodna. Če je zares dober pa bom itak ugotovila šele, ko ga bo moj user posted image  preizkusil in dal svoje mnenje. Upam, da bo večino časa user posted image  in ne user posted image  !!!

Hvala vsem za vaše mnenje glede muzike. Ste me kar potolažile, ko vidim, da tudi ve na daste kaj dosti na te "vraže", da je user posted image  bolj dojemljiv in inteligenten in ne vem kaj še vse, če že v trebuščku posluša mozarta. Moja svakinja me prepričuje, da bi bilo res fajn, da že zdaj začnem vsaj kakšne pesmice za dojenčke poslušati, ker naj bi potem po rojstvu lažje "ukrotila" svojega sončka.  

< Sporočilo je popravil Dajadada -- 12.12.2006 10:47:07 >

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 3105
   RE: Marčevke
12.12.2006 11:02:37   
tinaaja
TINAAJA...a si že dobila ANGELCARE????
Kako deluje?Sta kaj izprobala in ali je vreden tega denarja?????


sva dobila, nisva pa nic testirala.

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 3106
   [Brisano sporočilo]
12.12.2006 11:21:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3107
   RE: Marčevke
12.12.2006 11:26:46   
sezam
IZVIRNO SPOROČILO: freya
A je katera opazila, da bi ji trebuh ponoči otrdeval? Mislim, da se mi je to zgodilo to noč, ker ko sem vstala za na WC, me je pravzaprav zbudil čisto trd trebuh, vključno z želodcem (kot bi imela skalo), da sem se komaj obrnila za vstat.


Ja meni se tudi to dogaja.

Glede spanja je pa pri meni različno vsako noč. Danes sem še zvečer hitro zaspala, se zbudila in šla na WC in se odkašljala in nato nazaj zaspala do 8h. Včeraj pa do 4.30 nisem spala vsega skupaj 1 uro (po delih) - nisem mogla zaspati, potem sem še ful kašljala celo noč, enkrat se je še Ana zbudila (zgleda se ji je nekaj sanjalo),... Ko pa je bil čas za vstat, pa nisem mogla odpreti oči user posted image .

Muzike posebej za dojenčka tudi jaz ne poslušam. Poslušam jo edino zvečer, ko dajem spat Ano in posluša vrtiljak nad posteljico ali pa če dam nje kake otroške pesmice (ni to ravno Mozart, ampak otroški zbori, Romana Kranjačan in podobno).

dolgolaska - glede ležalnika se še pozanimaj, če ima nastavljivo ležišče. Mislim, da je to dobro imeti. To pride prav kasneje ko je že bolj radoveden in ga lahko malo dvigneš.

sibil - Ko prideš v Celovec iz Ljubelja na prvo veliko križišče zaviješ za Dunaj (pri McDonaldsu) in se pelješ cca 2 km do semaforiziranega križišča kjer je na eni strani Hofer na drugi pa bencinska črpalka:
- no tu zaviješ levo in se pelješ do krožišča pa spet levo in največja stvar, ki jo vidiš je Sudpark. Se splača pogledat je veik trgovin ( Addesa, C&A, H&M, Vögele in podobno). 
- če tu nadaljuješ se pripelješ do KIKE (mislim da je drugo semaforizirano križišče naprej, kot zaviješ za Supark). Ne moreš je sfalit, ker je veklika trgovina in se vidi že od dleč. Tu bi znala dobiti kaj od posteljnine,...
- Če v križišču kjer je Kika zaviješ desno, boš najprej na desni strani zagledala KIK, malo naprej pa še Toys 4 us - dobila previjalono, igrače, obleke za otroka,...Vse to je izven centra. Samo mislim, da lahko tu na veliko nakupiš, pa še ni ti treba kaj dosti pešačiti in iskati, sa j imajo vse svoje parkarišče.
 
 




_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu freya)
Neposredna povezava do sporočila: 3108
   RE: Marčevke
12.12.2006 11:49:31   
Encijan
Glede poslušanja glasbe za user posted image - sem tudi jaz poskusila s CD-ji, ki so posneti prav zanje, pa mi tudi ni ustrezalo oz. je tudi meni šlo na živce, zato raje poslušam tisto, kar meni paše, to pa je predvsem umirjena glasba (recimo Secret Garden, Enya, pa tudi nekaj klasike a la Romantic Adagios), moram pa reči, da mi zelo paše tudi tišina, ko sem sama s sabo in svojo bebico. Brala sem o tem, da je prav, da dojenčku predstavimo stvari, ki jih bo poznal potem, ko se rodi, da mu bodo bolj znane in domače in ga bodo pomirjale, tako kot naš srčni utrip npr., ki ga zdaj vseskozi poslušajo in jih potem potrjeno pomiri, ko jih stisnemo k sebi. Prav tako jih pomirja naš glas, ki ga že poznajo, zato priporočajo, da se že zdaj pogovarjamo z njimi, jim beremo (čeprav to meni tudi ne gre ravno, se mi pa zdi, da počasi napredujem, a kaj dalj od nežnega prigovarjanja še nisem prišla). Najlepše pa se mi zdi, da lahko vzpostavim stik z božanjem trebuščka in mislijo ali nekaj besedami, bebica pa se potem odzove z brcikami. To mi je nekaj najlepšega! Pravijo, da otrok v trebuščku že razlikuje dotik mame od drugih ljudi in da proti koncu nosečnosti prepozna tudi že očetovo roko. Pa saj najbrž to že vse veste...

Tudi jaz se moram na žalost pridružiti taboru, ki nima še nič pripravljenega za user posted image , se je pa začelo dogajati, z user posted image sva naredila osnutek načrta za previjalno mizo, ki jo bova postavila v kopalnici nad pralni stroj, zraven pa bo še nekaj predalov za najnujnejše stvari, pa ena kotna polička za "kozmetiko za dojenčka", in celo sva šla pogledat v Pikapolonico za previjalne blazine in imajo kar velike, tako da bodo pasale na mizo. Preden bova konec decembra, ko bo imel lubi nekaj dopusta, začela z deli, pa bova šla pogledat še kam, če imajo kaj več izbire. Tudi midva bova naredila spisek vsega, kar rabiva za bebico in bova potem kljukala oz. črtala, saj je toliko stvari potebnih, da drugače skoraj ni izvedljivo, sploh ker je to najin prvi sonček.

Glede pomanjkanja železa pa mene tudi kar skrbi, ker mi rdeče meso ne gre ravno, redno sicer jem suhe slive, pa stročnice in rdečo peso tudi raje kot pa meso, a kaj ko pravite, da to ni dovolj, pa centramed mami jemljem za vsak slučaj, ker sva se z G zmenila da s tableti še počakava in poskusim s prehrano. Skrbi pa me zato, ker bom imela naslednjo kontolo krvi šele konec januarja in ne vem, če ne bi na naslednjem pregledu raje rekla za tablete. Zanima me, koliko ste imele  Hgm tiste, ki so vam predpisali tablete železa. Jaz sem imela 108, spodnja meja pa je menda 110, torej sem nekje na minimumu... Sem pa včeraj merila, koliko vode spijem, ker mi je v MK zadnjič napisala hidracija in me zaradi bakterij v urinu tudi opozorila, naj dovolj pijem in sem spila 3.25l vode (od jutra do večera), to pa mislim da je kar dovolj, ane? Sicer pa imam pregled naslednji teden in moram takrat povedati, kaj me muči. Samo moj G se mi včasih samo smeji in pravi, da je to v nosečnosti čisto normalno in mi s tem vzame pogum, da bi ga vprašala še vse ostalo...

L.p. Encijan

(odgovor članu Dajadada)
Neposredna povezava do sporočila: 3109
   RE: Marčevke
12.12.2006 11:50:52   
Taya85
Dajadadauser posted image ! Ful ti hvala za informacijo, res si mi pomagala, zdaj imam vsaj predstavo kaj rabim.........še enkrat hvalauser posted image

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 3110
   RE: Marčevke
12.12.2006 12:59:47   
Tekica
Encijan, jaz si moram ledvice pozdraviti, pa spijem malo več kot tri litre na dan - moja G pravi, da je to v redu.

Midva tudi nimava ničesar pripravljenega, pa ne misliva noreti, bova že potem januarja in februarja - do konca januarja mislim pripraviti tisto, kar je nujno, da me ne prehiti (da ne bo tako kot zadnjič v porodnišnici - kje imate pa torbo user posted image ). No, res je sicer, da kaj večjega ne misliva kupovati - pač voziček - tiste, ki ste že kupovale za prejšnje otroke - a je decembra kaj ceneje? Potem pa plenice, pralne - ampak za to je še čas, oblekice pa ... nekaj jih ima spravljenih moja svakinja, nekaj pa še moja mami - in tisto so res sladke stvari - dobro, nekoliko večje, tako da morda še kakšni bodiji. Sicer pa začneva januarja v materinsko šolo in bodo še kaj povedali, kaj rabimo.

Meni je govedina zelo dobra in nimam težav, so se mi pa pokvarile ene suhe marelice, ker sem jedla več svežega sadja. Torej vse rdeče meso pomaga - pojeste pač toliko, kolikor gre. Če so mejne vrednosti krvi - tudi ne dajejo nekih tablet - pač, naj bi čim bolj pazile.

Za velike ali majhne dojenčke me je pa ravno opozorila prijateljica, da je po 20. tednu rast tako zelo individualna, da nič več ne velja. Zato tudi moja G vztraja pri 15. 3. kot PDP in tako imam napisane tudi vse papirje.

Meni spanje sploh ne dela težav, odkar jemljem antibiotike, se mi zdi, da pa sploh lahko spim - edino kaj trapastega se mi sanja.

Aja, ponoči, če moram na wc, imam tudi jaz čisto trd trebuh, ampak jasno, saj je noter tako otrok kot poln mehur, torej, takoj po tistem je bolje.

Lep pozdravček vsem user posted image  in vašim user posted image


_____________________________

Naš angelček - lumpek Klemen se je rodil 28. 2. 2007.

(odgovor članu Taya85)
Neposredna povezava do sporočila: 3111
   RE: Marčevke
12.12.2006 17:24:07   
Žabika
Živjo punce! Kok ste se razpisale! Pridne čvekice ste! user posted image

Joj koliko nič časa nisem imela prejšnje dni! Bilo je veliko dela in tudi malo neugodnih situacij! Tako kot Tekica sem tudi jaz že predčasno preizkusila porodnišnično posteljo, ker sem se v petek na službeni zabavi ali v soboto v mehiški restavraciji zastrupila s hrano in sem v soboto bruhala in driskala šest ur, potem pa sem sredi noči po telefonskem razgovoru odšla v porodnišnico, kjer so me dali na infuzijo in me nato naslednji dan - nedeljo odpustili domov. Stanje se je popolnoma popravilo in v ponedeljek sem že veselo šla v službo. Še bolj veselo verjetno zato, ker sem delala samo še danes, jutri zjutraj pa poletimo v London. Danes sem imela tudi pregled, na katerem je moja G ugotovila da je z mano vse ok. Naslednji petek sva se dogovorili za en kontrolni UZ.

Hvala vsem za nasvete glede oblekic - upam, da bom zdele v Londonu kaj dobila - zelo zelo so mi všeč stvari iz Gap-a, pa verjetno bo še kaj dobrega za kupit. Samo upam, da ne bo preveč drago.

Sem pa tudi zelo zelo vesela, ker se nama doma vse stvari lepo premikajo - mislim glede opreme sobice za najinega pikca; včeraj sva naročila še posteljico in previjalno, ostalo pohištvo imava, samo razporediti ga bo potrebno še po prostoru. Milsim, da bo kar ok.

Muzika: jaz poslušam tisto, kar pač paše meni! Ko se bo pikec rodil, mu bomo pa kakšno dojenčkasto zavrteli!

Encijan: jaz se glede železa pri tebi ne bi sekirala. Jaz sem ga skoz imela čez 120, pet tednov nazaj - torej v 22. tedni pa mi je padel na 115 in mi je moja G rekla, da je to dober znak v tem obdobju, in da bo šel sam nazaj gor. In res - ko so mi kontrolirali kri v Porodnišnici je bil Hg 121 - brez dodatkov. Tko da ti samo dobro jej, pa se ne obremenjuj preveč. Dokler seveda ne boš neskončno utrujena - potem naredi eno kontrolo. Vode pa sigurno spiješ dovolj.

Izcedek: tudi jaz ga imam občasno kar nekaj, ampak se mi zdi, da se kar tako naenkrat malo zlije, potem je pa mir. Pa mi je danes rekla, da dokler je izvid urina ok, je to normalno. Ne nosim pa s seboj dnevnih vložkov, ampak kar rezervne bombažne hlačke - pa jih kar preoblačim.

Glede ljubljanskega druženja: jaz sem za torek popoldne, če seveda ne bo še kaj vmes padlo. Dogovorite se kje in kdaj, pa se vam v ponedeljek oglsim in povem, če se vam pridružim!

Ne se preveč razpisat v naslednji petih dneh, ker bom potem spet rabila več kot uro, da bom vse prebrala. Sej se hecam - ve kar čvekajte!!! user posted image

Lp,
Ž.


(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 3112
   RE: Marčevke
12.12.2006 17:26:29   
Žabika
Pa še malo popravljen seznamček - hvala nekaterim za dopolnitev podatkov, ostale pa hitro javit še manjkajoče podatke!!!!


user posted image 1.3. Zora (28) - LJ
user posted image 1.3. SPOKY
user posted image 1.3. Urla (29) – PO user posted image
user posted image 2.3. Slonči
user posted image 2.3. freya (31) – LJ user posted image
user posted image 2.3. blue sky
user posted image 3.3. Lana 22 (24) – PO user posted image
user posted image 3.3. Bibi (26) – CE user posted image
user posted image 3.3. sezam (32) – LJ user posted image
user posted image 3.3. pocka user posted image
user posted image 3.3. erna14
user posted image 5.3. force
user posted image 6.3. Vanji - PO
user posted image 6.3. Lejci
user posted image 7.3. Thaiss (28) – PO
user posted image 7.3. LULU3
user posted image 7.3. magor (33) LJ user posted image
user posted image 7.3. alfa75
user posted image 8.3. Barči78 (28) – KR
user posted image 8.3. brundi
user posted image 8.3. urskas (31) – LJ user posted image
user posted image 8.3. Karina (32) – MB
user posted image 8.3. Ela80 – LJ user posted image
user posted image 9.3. Dajadada (28) – LJ user posted image
user posted image 9.3. Meaa
user posted image 9.3. Sibil – IZ
user posted image 10.3. darchy
user posted image 11.3. tejčica (29)
user posted image 11.3. Encijan (36) - LJ
user posted image 11.3. PikaPoka12
user posted image 12.3. klavdyk (24) – SG
user posted image 12.3. *sonchek* (25) - LJ
user posted image 12.3. patricija12 user posted image
user posted image 12.3. Majita – PO user posted image
user posted image 12.3. Žabika (31) - LJ user posted image
user posted image 14.3. MoonEve (26) - KR
user posted image user posted image 15.3. NMJ (35) - LJ user posted image user posted image
user posted image 15.3. jjasna (24) - LJ user posted image
user posted image 15.3. Kr_enamami (35) -JESENICE
user posted image 15.3. marjetka (24) - LJ
user posted image 15.3. Gio
user posted image 15.3. Tekica
user posted image 17.3. tinaaja (28) – LJ user posted image
user posted image 18.3. brinaa
user posted image 18.3. leya - LJ
user posted image 18.3. malička
user posted image 18.3. miri
user posted image 18.3. Taya85 (21) user posted image
user posted image 18.3. Snorklja (30) - SG
user posted image 19.3. dskubin - IZ
user posted image 19.3. blanči (30) – CE user posted image
user posted image 20.3. dolgolaska (27) - LJ user posted image
user posted image 21.3. LI (29) - MS
user posted image 21.3. Naomi (30) – LJ user posted image
user posted image 22.3. Pegica* (30)
user posted image 23.3. A-N-J-A (29) – LJ user posted image
user posted image 23.3. TeDyBear (32) - JESENICE
user posted image 23.3. kresnička – LJ user posted image
user posted image 23.3. soncek78 – IZ user posted image
user posted image 23.3. bincika – CE
user posted image 24.3. turistka (28)
user posted image 25.3. LeINA (25) – MB user posted image
user posted image 25.3. VRTNICA30 – LJ
user posted image 25.3. Cinca79 – LJ user posted image
user posted image 25.3. Pikca - LJ user posted image
user posted image 25.3. babri (30) - BREŽICE
user posted image 26.3. slumpo (27) – PO user posted image
user posted image 26.3. amy26 (27) – LJ
user posted image 26.3. maab
user posted image 27.3. draja (27) – PO user posted image
user posted image 28.3. anna2007 (35) - GO
user posted image 31.3. Katja 80 - CE


user posted image 9.4. Boni3 user posted image
user posted image --.3. Neda



(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 3113
   RE: Marčevke
12.12.2006 18:30:14   
sezam
Encijan - tudi jaz bom imela previjalno mizo v kopalnici nad pralnim strojem, pa še malo izbiram ideje kako čimbolj izkoristiti prostor. Če mi lahko izdaš vajin načrt, bi bila zelo vesela. lahko tudi na zasebno. Tnx.

Žabika - tole pa ni nič fajn stvar s hrano. Še dobro, da si se hitro spravila k sebi. user posted image  Lepo se imej v Londonu.




_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 3114
   RE: Marčevke
12.12.2006 20:35:00   
Sibil_
Hvala vsem za info.Sezam, kam pa se mi splača prvo it-kje je največ izbire?Toys al Kika al kam?No v c&a bom šla tudi zase, tako da tja vsekakor, samo te otroške ne vem.Kakšna pa je razlika med KIK in KIKA?user posted image

Gčlede glasbe-meni gre klasična glasba bolj kot ne na živce in je ne poslušam, poslušam pa radio pač, ponavadi v avtu.Ni pa kake reakcije na glasbo, moram priznat.

LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 3115
   RE: Marčevke
13.12.2006 11:03:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sibil

Hvala vsem za info.Sezam, kam pa se mi splača prvo it-kje je največ izbire?Toys al Kika al kam?No v c&a bom šla tudi zase, tako da tja vsekakor, samo te otroške ne vem.Kakšna pa je razlika med KIK in KIKA?user posted image


Kika je trgovina v stilu Rutarja, noter imajo pohsitvo, ipd. Medtem ko v KIK imajo obleke.
Kar se tice nosecniskih oblekic, imajo v H&M ful lustno kolekcijo, meni celo bolj lustno kot C&A.
Samo ne vem, ce imajo to kolekcijo v Celovcu v centru mesta.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3116
   RE: Marčevke
13.12.2006 12:00:12   
Anonimen
Čau punce!

Kar se tiče opreme za malega sem jaz že vse dobila. Bo imel pa skoraj vse rabljeno in je bilo res za simbolično ceno in zelo ohranjene stvari.
Drugače pa sem prehlajena tudi jaz, mi bo grlo odpadlo, kr naprej mi teče kri iz nosa, sicer bolj malo ampak je že nadležno.
Sem se pa tudi potrudila in naredila album mojega bušija. V resnici zgleda še večji. user posted image

Lp, jjasna

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3117
   RE: Marčevke
13.12.2006 12:01:52   
blanči
Pozdravljene user posted image !

Malo se spet oglašam. Sem na bolniški. Včeraj zjutraj sem opazila čuden izcedek in seveda me je zagrabila panika in sem odšla v bolnico k G. Ugotovili so da imam samo močno bakterijsko vnetje in da je s user posted image  vse ok. Res sem se ustrašila. Zdaj moram malo bolj počivat.

Tule je en video posnetek  - vloga očeta pri porodu in na tej strani je tudi posnetek poroda, če si želite ogledati.
http://www.mojvideo.com/view_video.php?viewkey=ec039965f3c4923ce901
Jaz posnetka nisem videla, ker imam doma ful počasen računalnik. Sporočite kakšen je video, če je vreden ogleda.

Tudi jaz se odpravljam v Avstrijo (graz) in sicer 2. januarja se tam začnejo razprdaje in pri nas je še praznik gor pa je že odprto, tako da bova takrat nabavila vse potrebno za user posted image  od vozička, oblekc, ležalnika in še kaj se bo našlo.

Pridne bodite in čuvajte se ter božajte bušije, ki pridno rastejo.

LP iz sončnega Celja.

_____________________________

Blanči

14.03.2007 se je zgodila najina sreča - Anja
29.08.2010 se nam je pridružila še Eva

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3118
   RE: Marčevke
13.12.2006 13:54:23   
MoonEve
IZVIRNO SPOROČILO: PikaPoka12

Kar se tice nosecniskih oblekic, imajo v H&M ful lustno kolekcijo, meni celo bolj lustno kot C&A.
Samo ne vem, ce imajo to kolekcijo v Celovcu v centru mesta.



V centru Celovca nimajo nosečniških oblek, preverjeno pred mesecem dni. Imajo jih pa v H&M v Sudparku in v C&A prav tam. Samo v C&A so meni obleke moje številke zelo čudno stale. Vse nekako preširoko, viseče, čudni kroji. Manjših pa niso imeli. Prisegam na H&M. user posted image

Tale video je pa v zelooo slabi kvaliteti.. user posted image

< Sporočilo je popravil MoonEve -- 13.12.2006 13:59:20 >


_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3119
   RE: Marčevke
13.12.2006 14:18:36   
*sonchek*
Ojla user posted image

V službi imam pravo norišnico, pa se zato malo manj javljam user posted image  Že zdavnaj bi mroala dobiti pomoč, pa očitno letos ne bo nič iz tega. Na srečo delam le še do naslednjega četrtka, potem pa nekaj zasluženega dopusta in za letos nič službe! user posted image  Saj ne vem, ali samo meni tako hitro pade koncentracija, ali se to dogaja vsem nosečkam user posted image  Enostavno ne zmorem več takih naporov, kot prej - huh, kako bi šele bilo, če bi morala delati kaj fizičnega user posted image  No tako, malo sem morala pojamrati user posted image

Drug teden bova verjetno začela s prvimi nakupi za user posted image  Komaj čakam, da se zapodim med police! Mali/a pridno brca, jaz se veselo redim (joj, pa se prazniki še začeli niso user posted image ), hormončki so se umirili (tok, tok, tok). V petek moram dati kri, v ponedeljek pa dobim injekcijo v rito, ker sem Rh-.

Še dobro urico, pa jo popiham domov... user posted image

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 3120
   RE: Marčevke
13.12.2006 15:10:11   
Encijan
Punce, hvala vam, ste me kar potolažile glede železa, tudi sama sem razmišljala v to smer, da se zadnje dni kar dobro počutim in da je to najbrž dober znak tudi glede tega. Sicer pa še en teden do pregleda, pa bom takrat kaj več še od G izvedela, upam vsaj. Upoštevam pa nasvet prijateljice, ki je rekla, da naj pojem 5 suhih sliv na dan, da je to star, preizkušen recept proti pomanjkanju železa v nosečnosti. Kaj pa vem, morda pa res drži.

Sezam, glede načrta za previjalno mizo, ti ga bom poslala zasebno (e-mail), ko bo narisan na file-u, zaenkrat je šele na papirju, predvidoma bo do konca tedna zrisan. Poleg obrobljene mize, ki bo precej velika (nekaj več kot 120x65cm), bodo ob strani najbrž še 3 ali max. 4 predali (širina okoli 40 cm), previjalna blazina bo manjša od mize (gledala sva eno  60x85cm), tako da bo na mizi še kar nekaj odlagalne površine. Če bo načrt dober, bova pa šele marca izvedela, saj nisem še nikoli previjala dojenčka. Morda pa vas tiste user posted image , ki ste že mamice, povprašam za nasvet potem, ko bom imela načrt v e-obliki, da ne bova kakšnih usodnih napak naredila, saj lahko a ne?

Blanči, kam v Graz pa greste, v katere trgovine? Midva sva tudi že razmišljala, da bi šla malo tja pogledat (npr. v Ikeo), samo bolj malo poznava, sva bila le nekakrat gor (jaz po moje le 2-krat in se nič ne spomnim, mož pa je bil nekajkrat več, a takrat še ni rabil opreme za dojenčkauser posted image ). Kako pa je tam 2. januarja, a tako kot pri nas 1. dan razprodaj? Glede gneče mislim...

Ko sem začela tole pisat, je bil pri nas še tak lep sonček, zdaj pa se je čisto stemnilo, še dobro da sem šla prej v tistem lepem (sicer hladnem) dopoldnevu na sprehod.

Encijan

(odgovor članu blanči)
Neposredna povezava do sporočila: 3121
   RE: Marčevke
13.12.2006 19:51:45   
Sibil_
Dan!

Pri nas je pa micen srček spet bolan-trebušna viroza.Je revež bruhal pol noči na vsakih 20 minut, prav bogi je bil.Čez dan je pa zaenkrat ok, ni nič bruhal, samo za jest mu ne upam kaj preveč dat.Mah, kdaj bo že konec teh bolezni, čim se iz ene izvlečemo je že druga tukaj.user posted image

Jaz in pikica sva zaenkrat ok, samo neprespani zaradi noči, pa malo me hoče glava bolet.Upam, da se ne bom nalezla, ne bi bilo glih fajn.user posted image

LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Encijan)
Neposredna povezava do sporočila: 3122
   RE: Marčevke
14.12.2006 8:24:55   
bibi
Dobro jutro! Oglaša se vam še ena bolana nosečka. Čez vikend sem obležala z vročino in zelo bolečim grlom in bolečino v prsih. V nedeljko sem zvečer obiskala dežurnega zdravnika, ki mi je predpisal antibiotike Hiconsil, ker imam vnetje dihalnih poti. Sem v ponedeljek in torek bila doma, včeraj in danes pa spet v službi. Važno, da je vročina minila. V ponedeljek sem tudi dobila inekcijo pri ker sem rh negativna.

Punce katere obrazce moramo prinesti na center za socialno delo????
 
1. Vlogo za uveljavitev pravice do porodniškega dopusta
2. Potrdilo o predvidenem datumu poroda
3. Potrdilo delodajalca o zaposlitvi
4. Podatki o plači
 
Še kaj drugega? Vlogo za uveljavitev pravice do starševskega nadomestila tudi???? Rabila bi te podatke čimprej, ker še samo drug teden delam in bi si rada te stvari uredila še letos.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3123
   RE: Marčevke
14.12.2006 8:32:40   
slumpo
ojla


včiraj sva dobila sobico od SADEKOTA sedaj naju pa čaka samo še da jo urediva (beljenje, nove zavesce pa lučka.....)
aja pa zibelko sva kupila, pa v Tosami sva bla sem en corti kompletek kupila pa vso njihovo opremo za dojenčka, gazice pa vatka.....prav uživala sva z možem kljub temu da sva ogromno zapravila včiraj.....
meter dinarčki kar letijo.

sicer se počutim uredu, naslednji teden imam še pregled pri G pol pa prazniki....kaj leti ta december...tik tak bo tu marec in bomo mamice.user posted image user posted image

lp

(odgovor članu bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 3124
   RE: Marčevke
14.12.2006 10:07:19   
*sonchek*
Jutro punce!

bibi jaz bom vse papirje urejala šele januarja (ko bo, vsaj upam, nekoliko več časa), tako da ti žal ne znam pomagati user posted image  

sibil tvoj mali je pa res bošček - upam, da se čimprej pozdravi! user posted image

slumpo vidva sta bila pa res že pridna pri nakupovanju! midva bova šla naslednji teden verjetno iskat posteljico, pa malo za vozički pogledat in previjalnimi pogledat. Ta vikend bova šele začela z generalno čistko po stanovanju - odvečne stvari bova zmetala ven in naredila prostor za stvari, ki jih bova v prihodnje nakupila - komaj čakam!!!

Drugače pa brez posebnosti. Trebuh mi je začel nekoliko otrdevati, ampak dokler ni hudih bolečin ali prepogosto, se ne obremenjujem s tem - nacejam se z magnesolom, malo več počivam in to je to. Klicala sem svojo g., da mi je še enkrat povedala kako je s temi ampulami, izvidi idr. Jutri moram namreč dat kri (sem Rh-), potem pa v ponedeljek priti po izvide in ampulo ter vse skupaj odnesti k svoji g.,kjer me bodo cepili - res ne maram igel! user posted image  V ponedeljek greva še na 3D UZ v Domžale. Sem preverila in naročena sva pri dr. Strahovi user posted image  Je namreč moževa znanka in zato želiva iti k njej! Tako da ja, nekako sva se odločila, da bova kljub vsemu šla na 3D UZ...

Pozdravček user posted image

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 3125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?