|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pitje ponoči
2.4.2010 13:21:01   
romy27
lepo pozdravljene,

poja deklica je stara 21.mesecev in ze kar nekaj mesecev se ponoci zbuja ker pravi da je zejna..spije pa toliko kot ji damo..sedaj pa se sprasujem ali je to samo navada ali je res toliko zejna.ce ji kdaj zavrnem flasko potem joka,no le nekajkrat se je zgodilo, da je vzela dudico in spet zaspala.

a tudi vasi malcki toliko pijejo ponoci?

lp

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 3.4.2010 20:04:29 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 13:27:59   
Anonimen
Naša pije podnevi - tudi po en liter.
Ponoči običajno ne - razen v izjemnih primerih (kadar je bolna,
ali pa je v prostoru prevroče).

(odgovor članu romy27)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
2.4.2010 13:33:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 13:37:15   
Naja31
Ja, oba pijeta ponoči vodo.
tudi jaz se ponoči včasih zbujam ker sem žejna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 14:15:02   
tinkatonka
Ja tudi naš se zbuja ponoči in hoče kdaj pit. Vedno mu dam vodo in vedno samo požirek ali dva, toliko da le malce ovlaži suha usta.



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 14:23:28   
mini86
js sm tud skro ziher da je to navada..samo pa da te opomnem da pri sladkorni se spije ogromno ponoči..
ampak itak je še premajhna tko da jo bo že samo minilo


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 16:45:31   
Taddy78
Pri nas je šlo za navado oz. razvado...kot dojenček je prespal cele noči, potem pa je začel s tem pitjem. Sicer je že podnevi dosti "tankal", ponoči pa se včasih zbudil po 3x za pijačo. Kako dolgo je trajalo se več ne spomnim, ampak je nehal sam od sebe (parkrat sem mu not nastavla mleko user posted image )...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 17:38:46   
Nina00
Če imate suh zrak in če diha bolj skozi usta kot skozi nos, potem se ji lahko usta in žrelo povsem izsušijo pa se zato zbuja, da je žejna. Pri nas je pomagal vlažilec zraka.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 17:43:03   
Katy78
Jaz mislim, da je to stvar navade. Moj je star 16m. in ponoči ne pije nič. Itak se ponoči bolj poredko zbudi, če pa se, je dovolj, da mu popravim dudo. Če pa bi mu vsakič, ko se takole zbudi, dala za pit, bi se pa ziher hitro navadil. Edino če res ne more zaspat nazaj, takrat probam z vodo ali čajem, ampak to je bilo do zdaj samo ene parkrat. Prav tako mu dam za piti ponoči če ima vročino - to je bilo pa tudi samo 3x do zdaj.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 18:08:55   
lana38
Tudi odrasli smo žejni ponoči in ni to nobena razvadauser posted image . Zakaj pa otrok ne bi mogel biti ponoči žejen?! Naš je star 2 leti in 3 mesece. Pa je tudi včesih žejen ponoči. Pa mu seveda dam za piti.
LP


_____________________________

lana38

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 19:49:13   
ledenaa
Če se to dogaja VSAKO noč je razvada.če je pa otrok občasno žejen ni razvada.
Saj mi odrasli se tudi občasno zbujamo ponoči in gremo pit kajne


pa čeprav je to razvada in ti ni težko,pa dajaj pit še naprej.
Bo že minilo ;)


< Sporočilo je popravil ledenaa -- 2.4.2010 19:56:01 >

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 20:52:25   
sanelaa
Sicer naš 17m star nima te navade............kadar je bolan, ga  mučijo zobki ali pa kaj drugega se zna ponoči prebudit in zajokat. Včasih zaspi takoj nazaj, včasih ne.
Kadar ne zaspi nazaj, ga grem seveda božat, dobi par požirkov vode in je to to.

Da bi se pa prav konstantno zbujal in pil pa ne. Mislim da je to samo navada, je pa seveda odvisno tudi od tega v kakšnem prostoru malčica spi. Če je prevroče, se lahko zgodi da ima suha usta in je zaradi tega bolj žejna.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PITJE PONOCI
2.4.2010 21:30:25   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: lana38

Tudi odrasli smo žejni ponoči in ni to nobena razvadauser posted image . Zakaj pa otrok ne bi mogel biti ponoči žejen?! Naš je star 2 leti in 3 mesece. Pa je tudi včesih žejen ponoči. Pa mu seveda dam za piti.
LP



Si se ti že kdaj zbujala 3x na noč in pila?In to vsak dan, nekaj mesecev? Jaz sem se samo ko sem bila noseča, pa še to zato, ker sem hodila lulat.

Razvada je...

Sem gledala 1x ono oddajo Super varuška, ko so pubeca odvajali ko je ponoči spil 5 flaš soka. Sigurno ne za žejo.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PITJE PONOCI
3.4.2010 21:45:26   
Volga
To je zgolj razvada. zdaj, če ti je v redu tako, samo ti ni, sicer ne bi spraševala, vztrajaj še naprej, sicer pa ukini nočno znacejanje.

< Sporočilo je popravil Volga -- 3.4.2010 21:59:31 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PITJE PONOCI
3.4.2010 21:58:23   
Anonimen
Jaz tut mislim da je razvada ... no vsaj pri naši je bila, ko se je pri 14ih mesecih zbujala tut po 8-12x na noč, da je 2x potegnila vodo iz flaške ... no potem sva z mojim rekla enkrat, da zdaj je pa tega dovolj in smo imeli 2 noči pestro potem je pa tamala začela lepo spat in se ni zbujala več ... je bilo pa tako, da sem ji že prvo jutro, po tem ko smo ji ukinili nočno flaško, kot prvo dala zjutraj za pit in je 2x potegnila in dala flaško stran ... tak da nevemkako žejna že ni mogla bit user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PITJE PONOCI
3.4.2010 22:29:55   
zmajaz
Definitivno razvada - telo se navadi na take zadeve. Jaz vem, da včasih nisem zjutraj pila, ko sem vstala, potem sem se pa navadila, da zjutraj, takoj ko vstanem, spijem kozarec vode in zdaj sem res zjutraj prav žejna, ker se je telo navadilo na to. Pri naši dveletnici bi lahko na prste preštela, koliko krat je ponoči pila - samo prarkrat se je zgodilo, če je kaj takega jedla, kar jo je potem zažejalo. In seveda sem ji tudi dala vodo. Pitje VSAKO noč, pa po možnosti večkrat na noč je pa zagotovo razvada. Pa upam, da ji ne daješ kak čaj ali sok - večinoma taki otroci kaj hitro nehajo piti ponoči, če jim ponudiš samo vodo. Od kolegice mali je v zid metal flašo od jeze, ko mu je dala vodo namesto čaja - ker v resnici sploh ni šlo za žejo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pitje ponoči
3.4.2010 23:15:28   
Anonimen
a tudi vasi malcki toliko pijejo ponoci?


Niti pod razno.
Mogoče se zbudi dvakrat na leto-enako jaz, običajno zato, ker sem kaj takega jedla zvečer, da dehidrira.

Pije in je se čez dan, noč je namenjena spanju.

(odgovor članu romy27)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pitje ponoči
3.4.2010 23:33:17   
Anonimen
romy, nekje pri tej starosti otroka sem prvič prespala noč. kaj ji dajete piti?

pri nas se je zgodil zobozdravniški pregled in pogovor je nanesel na to, da se mulček ponoči zbuja in zahteva čokoladno mleko. pa se je zobozdravnica zasmejala in dejala, da za čokoladno mleko bi se pa tudi ona ponoči zbujala.

in ko se je zbudil, sva mu ponudila vodo. prvo noč je protestiral, a očitno ni bil preveč žejen, ker je kmalu zaspal. drugo noč sva mu ponovno ponudila vodo in se je samo ulegel in zaspal nazaj. tretjo noč se ni več zbujal.

pri drugem nas tole odvajanje še čaka... ko dopolni eno leto, bo čas za vodo. in že v naprej vem, da ga ne bo mikala.

< Sporočilo je popravil k.tja -- 3.4.2010 23:34:22 >

(odgovor članu romy27)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pitje ponoči
6.4.2010 22:05:37   
mkbk
no, naš se je za vodo zbujal od 8-13 ,mesca vsako noč, po 6x-7 x in vsakič spil celo flaško, zato ga je bilo treba začeti ponoči previjat in to ne enkrat ampak dvakrat na noč. Ko sva mela poln kufer sva ukinila in od tistega tedna spi celo noč!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pitje ponoči
8.4.2010 13:23:11   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: romy27

lepo pozdravljene,

poja deklica je stara 21.mesecev in ze kar nekaj mesecev se ponoci zbuja ker pravi da je zejna..spije pa toliko kot ji damo..sedaj pa se sprasujem ali je to samo navada ali je res toliko zejna.ce ji kdaj zavrnem flasko potem joka,no le nekajkrat se je zgodilo, da je vzela dudico in spet zaspala.

a tudi vasi malcki toliko pijejo ponoci?

lp


Kaj pa pije?

Se podpišem pod zmajaz in k.atja!

Naš je tudi spil po dve 330 ml flaše na noč, dokler je pil sok. Sedaj ko pije vodo, praktično ne pije, večinoma se sploh ne zbudi, če se pa, je pa to za požirek.

Tudi nam je zobozdravnica rekla, da se za vodo ne bo splačalo zbujat in točno tako je bilo. Pa ni bilo nobenega dretja, v enem tednu sma mu sok razredčila do vode. Da ne bo pomote, razredčenega je pil že od prej, samo prej je bilo razmerje 1:3, na koncu pa že 1:20 recimo. Pa ni bilo problemov.

< Sporočilo je popravil _sanja_* -- 8.4.2010 13:27:55 >

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pitje ponoči
16.4.2010 15:49:17   
romy27
hvala vsem..

to, da smo tudi mi odrasli zejni zelo dobro vem, tako da nisem rabla te informacije..

glede na to, da pa se zaradi pitja zbuja 5x/noc pa se mi zdi malo prevec. Ja,ocitno je res razvada, ker nimamo pretoplo v spalnici, pa tudi vlazilec smo ze sprobali :)

mislim,da v "cucanju" flaske cuti nekaksno sigurnost..morda jo zamenja z dudico, glede na to da sta iste oblike:)

ze delam na temu, da jo odvadim,sam gre kr tezko..kr ima vodo rada in tudi ce ji dam kaj druegega bo spila..

lp

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pitje ponoči
16.4.2010 19:34:54   
Hope2
Imeli isti problem, 5x na noč, spil je po 2 nubijeva lončka ponoči. Pa kot bi odrezal že cel teden spi celo noč, samo 1x v tem tednu se je zbudil 1x in smo mu dali vodo.

Sem brala to temo od začetka, pa sem videla, da je razvada in sem hotela ukinit. Odločila sem se, da mu prvič ko se zbudi dam vodo, za vsak slučaj, če je res žejenuser posted image , potem pa več ne. Hvala bogu, da je začel spat, ker mu nisem imela srca odvzet

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Naredite sami: Recepti za najlepše milne m...
Le kateri otrok ne obožuje milnih mehurčkov!? Več kot jih je in večji kot so, večje je veselje. Če se želite izogniti ku...
Zakaj je bosonoga obutev dobra za otroke?
Strokovnjaki priporočajo, da otroci čim več hodijo bosi. Seveda to ni vedno mogoče, saj se lahko opečejo, urežejo ali po...




EURO 2024.
пеперутка16

Kdo bo prišel v polfinale?