|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 11:42:30   
Tanayya29
pozdravljeni!
A ima mogoče še katera ta problem?Ko,mi G. ali zdravnik merijo tlak mi pokaže vedno preveč(nazadnje npr.166/88..ko pa si zmerim tlak doma imam pa 125/75..
mi je rekla zdravnica,da zoper temu sindromu se ne da nič...in,da lahko poskoči tudi do 70...
meni je kar mal smešno,ko zagledam un merilec pri zdravniku mi vse razbija..kakor,da bo nevem kaj...user posted image
a ima še kdo takšne probleme?

_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 11:51:53   
sazi
Zame so tudi dolgo mislili, da imam sindrom bele halje, saj sem imela visok pritisk že pri 20ih, s tem da nisem imela nobene zdravstvene indikacije za to. Doma je bil pritisk sicer malo nižji kot pri dr, ampak ne tako bistveno. Dobila sem napotnico za 24-urno merjenje tlaka (nate priklopijo merilni tlak in napravico, ki ti meri tlak vsakih 20 min, ponoči pa na pol ure), s katerim izključijo možnost, da gre za ta sindrom in ugotovili, da imam pritisk dejansko povišan.
Ne želim te strašiti, ampak res preveri, da če gre samo za sindrom.
Je domači merilec zagotovo v redu? Vzemi ga enkrat k zdravniku in naredi 2 zaporedni meritvi - dr s svojim in ti s tvojim, pa bom preverila, če kaže prav.

Želim ti, da gre res samo za sindrom - nič škodljivega in niti ne tako zelo nenavadnega.

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 11:56:54   
Tanayya29
hvala sazi..
ja sem vzela in mi pokaže občutno preveč...
no,jaz tudi upam,da je to to....user posted image
ker pred nosečnostjo sem imela problem z prenizkim pritiskom..


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 12:46:35   
Lunca1
ja jaz sem taka, sem že v prvi nosečnosti vedno merila pritisk tudi doma. No na zadnjem sem imela spet 135/80, doma pa 117/68 in to eno uro pred tem. Ne morem pomagat, samo tako to je.user posted image  Sicer imam le redko tako zelo povišan kot ti, samo imaš ti očitno že v osnovi višji pritisk.

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 13:10:37   
zoya24
Jaz imam tudi tak strah pred merjenjem pristiska, zdaj sem ga že dvakrat imela 150/85 pri ginekologinji, doma ga imam pa nekje 100/70, max 110/80. Sem pa dobila ta sindrom v porodnišnici po prvem porodu, bolj kot so mi ga merili višji je bil, razen med spanjem, takrat je bil realen. Sazi drugače se pa čuti, če imaš ta sindrom, jaz sem v čakalnici čisto kul, ko pa pridem noter in mi naštima tisti aparat, sem pa živčna kot user posted image , res ne moreš zgrešit. Upam, da se bom kmalu spet navadila na ta merjenja pritiska, ker mi je ful tečno vedno razlagat, da doma je pa OK.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 16:43:12   
Pia77
Sindrom bele halje ni čisto nedolžna zadeva. Sicer je res, da je krvni pritisk doma običajno normalen in poskoči pred meritvijo pri zdravniku... Ampak na tak način se organizem odzove ob vsakem stresu, kadar vas kdo razjezi, imate problem v službi, ipd... Če ne prej, se velikokrat šele z leti izkaže, da se pri teh ljudeh vendarle pogosteje razvije 'prava' arterijska hipertenzija kot pri tistih, ki t.i. sindroma bele halje nimajo...

(odgovor članu zoya24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 17:40:24   
naraščaj
Holja, tud jaz imam v ambulanti vedno višjega (ampak vsaj takrat zgleda normalen), doma je skoraj prenizek. Vedno je pod 100 - zgfornji spodnji pa cca 50. Pa kaj čmo. Res pa je, da jaz ne čutim nobene napetosti pred merjenjem. Je že v glavi.

_____________________________

Moji princeski: 23.11.2007 Taja
23.6.2010 Ajda

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 17:48:05   
Tanayya29
ja pia,ampak meni se to ni dogajalo pred nosečnostjo...
no,meni je zdravnica rekla,da krvni tlak pade takoj,ko bom zaprla njena vrata...mogoče me pa zdej vse bolj skrbi,ker semuser posted image ..
pred nosečnostjo,pa sem imela vedno nizkega in mi je sama zdravnica rekla,naj popijem kakšno kavo dve na dan....torej narobe svet očitno....user posted image


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu naraščaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 18:42:03   
suzanamai
joj ka bi jaz dala za malo previsokega tlaka. Imam namrec prenizkega in me je sestra ze dvakrat poslala na kavo, ces da taka pa res ne grem notri, naj si ga malo dvignem a bo. Saj potem se pa moj cudi, ko me kdaj zmanjka ze popoldan...

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 19:22:23   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: nayya28

ja pia,ampak meni se to ni dogajalo pred nosečnostjo...
no,meni je zdravnica rekla,da krvni tlak pade takoj,ko bom zaprla njena vrata...mogoče me pa zdej vse bolj skrbi,ker semuser posted image ..
pred nosečnostjo,pa sem imela vedno nizkega in mi je sama zdravnica rekla,naj popijem kakšno kavo dve na dan....torej narobe svet očitno....user posted image



Potem je pa to sindrom bele ginekološko/porodniške halje :)))

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 19:38:23   
Tanayya29
Pia ja upamuser posted image ,da me bo potem minilo...

_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
14.8.2007 21:46:37   
kmarija
Jaz imam tudi pri g zelo visok pritisk. Sem pa ugotovila, da malo pomaga, če parkrat fino globoko in počasi dihaš (tko ko se učiš v mš). Majčken pomaga. Ponavad pa se samo nasmejimo......

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sindrom belih halj in visok pritisk
15.8.2007 13:52:03   
Tanayya29
No,da vse malo pomirim...Pušenjak je na svojem forumu odgovoril,da ta sindrom ni nevaren,nevaren je le v primeru,da sindroma ne prepoznamo in začnemo zniževat krvni tlak,in ga lahko preveč znižamo...
tako,da punce,še naprej nam bo delal ta aparat za merilec krvnega tlaka preglavice(vsaj pri ljudeh v belih haljah)..No,važno,da ni nevaren....user posted image

pozdravček vsem


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?