|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slike - cene?
20.4.2010 13:57:53   
pety78
Nisem glih profi slikarka, ampak sem lani začela s tečajem. Sedaj pa je ena znanka od moje sestre, ki želi moji dve sliki, pa nimam pojma, kako ceno naj dam. Mi lahko samo informativno svetujete od do. user posted image Na netu ne najdem nič oprijemljivega, sama pa takih slik nikoli nisem kupovala. Je pa akril na platnu, dimenzije sončnic so pa mislim da 60X30 ali 40, tista abstraktna je pa iz treh delov, vsak del pa je 30 X18. No, vsaj zdi se mi. Lahko da sem pri dimenzijah malo mimo usekala. user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 13:59:54   
blaža
Jaz bi pustila, da ta oseba sama pove kolko je pipravljena dat oz plačat. Ker zate so tele slike najbrž velike vrednosti, na trgu ( seveda, če nimaš kakega " papirja"), pa niso vredne najbrž kej dosti.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 14:21:45   
uškinamama
Material , ki si ga porabila + 10 eur na sliko. Toliko bi ti recimo dala jaz user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 14:25:44   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Material , ki si ga porabila + 10 eur na sliko. Toliko bi ti recimo dala jaz user posted image .


ja to ni slaba ideja.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 14:33:14   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Material , ki si ga porabila + 10 eur na sliko. Toliko bi ti recimo dala jaz user posted image .


Nope, jaz ti jo pa za tak denar ne bi prodala. user posted image user posted image user posted image user posted image

Sem preveč ur vložla v delo, da bi ga tako malo cenila.


_____________________________



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 14:36:43   
Raho
Toda, če upoštevaš, da je ena grafika od Apolonia Zvesta (ki je priznani slikar) cca. 100 € in je kupljena v galeriji...


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 14:37:06   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Material , ki si ga porabila + 10 eur na sliko. Toliko bi ti recimo dala jaz user posted image .


Nope, jaz ti jo pa za tak denar ne bi prodala. user posted image user posted image user posted image user posted image

Sem preveč ur vložla v delo, da bi ga tako malo cenila.



Ben ma kolko si dala za platno? Pa če maš npr. acrilne barve galerija, ki tudi niso lih poceni pa si porabla nekje 3 tube uvrh glave ( če se jih da sploh tako zračunat), . 3x 3e za barve je že 9e, pol pa še enrat tolko za platno smo na 18 e pa še 10e zaslužka si na 28e. a se ti ne zdi ok?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 14:50:00   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Material , ki si ga porabila + 10 eur na sliko. Toliko bi ti recimo dala jaz user posted image .


Nope, jaz ti jo pa za tak denar ne bi prodala. user posted image user posted image user posted image user posted image

Sem preveč ur vložla v delo, da bi ga tako malo cenila.



Saj ne, da jaz ne cenim tvojega dela...samo res za sliko ljubiteljskega slikarja...ne vem, koliko imaš v mislih?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 14:55:49   
ALWAYS LARA
js bi za prvo rekla ene 40€, za tadrug triptih pa 100€

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 15:05:43   
Nika v službi
Cene so tržno blago in odvisne od povpraševanja. Torej, za moje pojme, lahko nek ljubiteljski slikar krepko posega priznanega profija, če je kupec pač pripravljen plačati primerno ceno.

Meni npr. sončnice niso všeč, mi je pa triptih toliko bolj, torej bi dala več, če bi kaj takega kupovala.

Osebno bi stvar postavila tako, da bi si izračunala čiste stroške ter postavila minimalno ceno, pod katero ne bi šla. Potem pa pač malo povprašaš, koliko bi ona dala za tako sliko in nekako poskušata najti cifro, ki bi bila sprejemljiva za obe.

Moja laična ocena je med 50 in 80€. Za triptih. Sončnice ne bom ocenjevala.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 15:07:58   
pety78
Ok, super. Hvala vsem za nasvete. Ste mi pomagale. user posted image

_____________________________



(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 15:42:01   
melanija
Mi imamo v bližini enega takega ljubiteljskega slikarje, ti naslika tudi po naročilu. Je ni slike, ki ne bi bila cenejša od 40 EUR. Če je pa po naročilu - motiv- zna biti tudi čez 100 EUR, odvisno je tudi od velikosti. Za sončnice bi postavila ceno vsaj 60-70 EUR (mi je zelo všeč), za ta drugo pa 100 EUR. Še vedno lahko potem znižaš ceno, če vidiš, da se začne obotavljat oz. se ji zdi zelo zelo preveč.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 22:19:06   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Toda, če upoštevaš, da je ena grafika od Apolonia Zvesta (ki je priznani slikar) cca. 100 € in je kupljena v galeriji...




Grafik ne gre primerjati s platni, ker so grafike odtisi in samo ostevilcene veljajo za original. Je tocno doloceno do katere stevilke (nisem zihr, ampak mislim da 30) veljajo za original, ostalo ne vec. Temu primerno potem cena tudi pade. Pri olju, akrilu in drugih tehnikah na platno pa je vsaka slika original (mora pa bit podpisana).

Jaz bi ti za triptih dala 100-150, za soncnice 60 Eur. Pa se to se mi zdi kar nizka cena...ampak ajd, jst gledam slike profesionalcev in temu primerne cene. Na zadnji taki razstavi niti ena ni bla pod 400. Mogoc gres kdaj v kaksen lokal (v LJ vem da so) al pa knjiznice itd. kjer razstavljajo amaterji in si pocasi ustvaris eno predstavo kje se gibljejo cene.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slike - cene?
20.4.2010 23:08:14   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Toda, če upoštevaš, da je ena grafika od Apolonia Zvesta (ki je priznani slikar) cca. 100 € in je kupljena v galeriji...




Grafik ne gre primerjati s platni, ker so grafike odtisi in samo ostevilcene veljajo za original. Je tocno doloceno do katere stevilke (nisem zihr, ampak mislim da 30) veljajo za original, ostalo ne vec. Temu primerno potem cena tudi pade. Pri olju, akrilu in drugih tehnikah na platno pa je vsaka slika original (mora pa bit podpisana).

Jaz bi ti za triptih dala 100-150, za soncnice 60 Eur. Pa se to se mi zdi kar nizka cena...ampak ajd, jst gledam slike profesionalcev in temu primerne cene. Na zadnji taki razstavi niti ena ni bla pod 400. Mogoc gres kdaj v kaksen lokal (v LJ vem da so) al pa knjiznice itd. kjer razstavljajo amaterji in si pocasi ustvaris eno predstavo kje se gibljejo cene.



Vsaka grafika je original, ne glede na to, katero zaporedno številko nosi, na vrednosti pa izgublja glede na število reprintov (serij tiska). Je pa res, da čim nižjo štev. reprinta imaš, tem vrednejša je grafika. Vsekakor pa se vsem grafikam dvigne cena, ko avtor umre in ne pusti dedičem pravice do reprinta:)

Cene olj se gibljejo (delno priznani do priznani umetniki v slo prostoru) od 150 € gor.

V glavnem - amaterji računajo za svoje delo cca. 20-30 € plus material, ki so ga porabili.  Če slikaš na malo kakovostnejša galerijska platna, tako ali tako daš že za platno cca. 20-30 €, če k temu prišteješ še barve (akrilna barva stane 1 tuba od 4 € gor), je cena take slike (govorim o sončnici), tako cca. 50-60 €.


(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Slike - cene?
21.4.2010 15:56:01   
blaža
A tolko kaj, da je tole amatersko vrednost? No pol se bom pa še jaz lotla prodaje mojih slik. Se skoraj bolj splača kej naslikat kot biznis s tortami.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Slike - cene?
22.4.2010 12:52:17   
darja.mark
hehe blaža pa naslikaj torte pa je :-)

al pa najprej torto naredi, pol jo pa še naslikaj. Pa prodaj torto pa še sliko, pa evo ti biznis :)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Slike - cene?
22.4.2010 12:54:38   
Raho

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

A tolko kaj, da je tole amatersko vrednost? No pol se bom pa še jaz lotla prodaje mojih slik. Se skoraj bolj splača kej naslikat kot biznis s tortami.user posted image

Lahko prodajaš posebne dietne torte:) Jo naslikašuser posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Slike - cene?
22.4.2010 12:56:49   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Raho


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

A tolko kaj, da je tole amatersko vrednost? No pol se bom pa še jaz lotla prodaje mojih slik. Se skoraj bolj splača kej naslikat kot biznis s tortami.user posted image

Lahko prodajaš posebne dietne torte:) Jo naslikašuser posted image


user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Slike - cene?
29.4.2010 14:07:27   
livia
Jaz sem zase naročala tu http://www.bokun.si/zaloga_a.html
Tudi okvirne cene imaš zraven, samo za moje pojme ne moreš za svoje prvo delo, pa še amatersko računati preveč. Jaz bi ti dala 50€.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Slike - cene?
30.4.2010 10:28:16   
darja.mark
livia so pa navite cene...ne bi dala za sliko tolk...no ja mogoče je kak znan tole naslikal, tolk se ne spoznam sam za 500 eur pa ne vem no....bi jih rajš porabla za kaj bolj pametnega.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Slike - cene?
8.11.2010 21:31:11   
slovenka
he he, malo starejša debata, ampak ok... sem zdaj naletela nanjo.

Zanimive ste glede vrednosti... opažam, da sem morda pri svojem delu preveč plačana user posted image Nisem v vodah umetnosti... ampak tudi jaz ne bi za 10 eur čistega nikomur nič prodala, rajši zavijem v papir, pa šparam za otroke... malo študiram umetnine, cene in to, ker smo počasi z opremljanjem in urejanjem v in okrog hiše zaključili, pa bodo na vrsti "manj nujne" zadeve, torej slike ipd. Pa razmišljam recimo za osrednjo sliko v dnevni sobi 500-1500 eur. Moram videt, kaj dobimo za ta denar user posted image V glavnem, vidim, da dajem višjo vrednost slikam kot večina na tej temi user posted image Konkretno za te sončnice in triptih težko rečem, ampak jaz pod 30 eur na uro ne bi delala user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
27.11.2010 0:26:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...
Poznate ta počitniški raj?
Tu se otroci krasno zabavajo, starši pa si v miru odpočijejo. Da, Terme Dolenjske Toplice so idealna izbira za krajše dr...




Nogomet.
пеперутка16

Za koga navijate na EURO 2024?