|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:33:57   
rija
Ker je moj pikec danes prvič bolan, 38,4 vročine, je bil tak bogi, da je samo ležal in v luft gledal....sem se ga usmilila z eno svečko. Temperatura je padla na 36,8 stopinj in temperament se je vrniluser posted image

Ampak sem v veliki dilemi: naj ga kopam ali ne....pa če bi kdaj rabil kopel je to danes, ko je cel prešvicanuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:37:59   
šnucika
meni je celo pediatrinja rekla,da se ob vročini lahko-priporočljivo skopa v mlačni vodi....in seveda temeljito posušiuser posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:39:14   
hubi
Ti ga kar skopaj, mu bo pasalo. Temperaturo vode pa pripravi isto kot ponavadi. Jaz sem ga vedno, se je izkazalo za zelo dobro .

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:39:58   
irena111
ja vrocina se v  bistvo zbija s kopanjem. in sicer ce ima vrocino 38- segrejes vodo na 38 stopinj in nato pocasi pri nogicah dolivas hladnejso vodo da prides do 37 al pa malo manj. baje je zelo ucinkovito in se lahko izognes drugim zdravilom.
pa cim prejsnjo ozdravitev!


_____________________________


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:40:49   
total
zakaj pa usmilila?

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:40:49   
tina104
Če ima vročino ga lahko ohlajaš v vodi, ki je malo pod njegovo T. Iz tega sklepam, da ga lahko kopaš.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:41:36   
Marogica
Eno je kopanje, drugo je zbijanje vročine z mlačno vodo. Če tvoj otroček nima več, vročine, ki si jo zbila s svečkami, ga jaz na tvojem mestu danes ne bi kopala. Saj zamazan pa res niuser posted image .
Če pa se mu bo vročina zopet močno dvignila, pa najprej poizkušaj s kopanjem oz. "ohlajevanjem", kar pomeni, da je voda nekje okrog 37 stopinj. V glavnem hladnejša od njegove telesne temperature, vendar ne premrzla, ker se bo pritožil.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:47:51   
Seven*
Sama bi naredila isto kot Marogica.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:51:25   
Anonimen
Jaz bi ga raje umila.

"Kopanje" pa prihrani, če bo treba ponovno zbijati temperaturo.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 20:53:07   
MajaPRO
Se strinjam z Marogico. Jaz našega user posted image nisem kopala, ko je imel vročino, ampak sem raje počakala, da je bil kak dan povsem brez vročine. Raje ga obriši z vlažno brisačko, saj tako nujno kopanje spet ni. Mlačna kopel pa je čisto nekaj drugega. Če ima mali visoko vročino in mu daš svečko in če vročina v roku pol ure ne pade pod 38 st., ga lahko ohlajaš v mlačni kopeli cca. 10 min.  

_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 21:18:52   
April
Jaz bi tudi naredila isto kot Marogica. Kopanje nekatere otročke tudi utrudi, zato bi mu jaz samo nogice in rito umila, ter dala spat.
No potem je pa tvoj srček čist vremenski. user posted image  Lušten pobček je.

(odgovor članu MajaPRO)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 21:40:36   
natalia
jaz bi ga skopala,eni priporočajo.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 21:42:48   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: total

zakaj pa usmilila?


Ker bi mu naj po vseh pravilih kao še ne dala svečkeuser posted image  Je moj zdravnik rekel, da naj ne dajem ničesar pred 39, ker otroci baje lažje prenašajo temperaturo kot odrasli in ker se telo s tem bori proti nečemu....samo jaz ga nisem mogla več gledat tako bogega....

Evo, ga nisem kopala....ker sem ga itak komaj na previjalni obdržala...je mislil, da mora odbrcati za cel dan nazaj....user posted image

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vročina - kopati ali ne?
15.6.2006 22:32:11   
lelaval
Jaz sem moja starejša vedno kopala, ko so imeli vročino, ker jo s tem le zbijaš, otroku pa tudi paše, saj višja je vročina, bolj se poti. Kopalnico fajn segrejem, vodi pa sproti dodajam majčkeno bolj hladno. Isto lahko narediš samo s tuširanjem. Zmeri mu vročino pred in po kopanju, pa boš videla, da jo res zbiješ.
Upam, da se čimprej pozdravite.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vročina - kopati ali ne?
16.6.2006 8:05:30   
tinica
Na takšen način se tudi zbija vročina. Lahko ima celo kopel ali pa delno npr. da namaka noge in rokice v vodi, ti pa mo lepo postopoma dolivaš vedno bolj toplo vodo. Jaz ga pač ponavadi skopam v bolj topli vodi.

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vročina - kopati ali ne?
16.6.2006 10:13:40   
Anonimen
Jaz bolanega ne kopam, razen če ne gre za zbijanje vročine, to pa je čisto nekaj drugega.

(odgovor članu tinica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Tretji otrok, da ali ne?
endrina

Ali bi se poleg dveh otrok odločili še za tretjega?

da (72%)

ne (28%)


Število vseh glasov: 289

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!