|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 17:31:38   
neja76
Kaj menite o nošnji dojenčkov v kengurujčku? Moja Neja je stara 2 meseca in pol. Rada bi kupila kengurujčka. saj mi zelo lepo zgleda, ne vem pa če je to dobro za tako male dojenčke.

Kaj menite? Ali jih ve prenašate v kengurujčkih?

Lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 17:41:02   
aja
Neja,
ravno pred kratkim sem govorila s fizioterapevtko in prebrala tudi precej studij na to temo...skratka, dokler dojencek ne more sam sedeti naj ne bi bil prevec v pokoncnem polozaju, ker je pritisk na vretenca prevelik. Vem, da prodajajo kengurujcke ze za novorojencke, ampak po mojem to zanje ni najboljse. Boljsa resitev je vreca (sling), ceprav je  tam otrocek prevec zvit, kar v prvih meseceih ni najbolje za hrbtenico.

Je pa nosenje otroka zelo dobro s psiholoskega vidika (vec o tem najdes na netu pod attachment parenting https://www.askdrsears.com/default.asp (ali pa v njihovih knjigah). Midva sva se odlocila za kengurujcek, ki omogoca da dojencek prve mesece vodoravno lezi in ga sele nato zacnes nositi pokonci. Morda ti bo link kaj koristil http://www.aprica.jp/hm/html/products/aprituck/_easytouch.html (podjetje Aprica, ki ga dela je japonsko imajo pa trgovino tudi v Italiji http://aprica-montenapo.com/ in ti ga baje celo po posti lahko posljejo).

Sicer je pa tudi odvisno koliko casa na dan ga nosis...ce ne prav dosti potem tudi skodljivi vplivi niso tako hudi. Veliko studij na to temo najdes na netu. Upam, da ti bo kaj v pomoc.
Aja

(odgovor članu neja76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 17:41:29   
2ursae
jaz ti odpriporočam - saj lahko, da ne bo nič narobe, samo raje ne dajaj tako malega in nebogljenega telesca v pokončno držo.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu neja76)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 17:41:59   
tulip
Mi ga imamo v vozičku...
Mnenja o različna, tudi v stroki. Naša pediatrinja ga je odsvetovala oz. je rekla, da za kratek čas ja, za prave sprehode pa raje ne..user posted image

(odgovor članu neja76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 17:45:30   
Anonimen
M smo ga uporabljali od tretjega meseca naprej, za krajše sprehode v gozdu ali za v trgovino. Mala Mič je v njem uživala bolj kot v vozičku, ker je lahko gledala naokrog.

Zaenkrat ima lepo hrbtenico. To je moja izkušnja user posted image

(odgovor članu neja76)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 20:08:46   
sazi
Jaz sem ga dala notri prvič pri 4. mesecih in mali je užival. Sicer tudi jaz mislim, da ni za pretiravat - kak sprehod, če dežuje in je res treba malo na zrak, pa za kak opravek kamor ne moreš z vozičkom (npr, če greš v Moste osebno za malega delat...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 20:43:15   
Anonimen
Jaz a že pri petih tednih, pa je mali danes pri štirih letih kot Aljaž Pegan user posted image  Ne res, nič mu ni škodilo, res pa je, da je bil gibčen in trden že od malega, npr. pri treh mesecih se je kotalil po sobi in tako utrjeval mišice in hrbtenico.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 20:53:27   
TONČI.
Mi ga imamo v kengurujčku samo kadar dežuje. Drugače je v vozku.

(odgovor članu neja76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 21:37:16   
flecker1
http://www.ariel.si/slike/on/on_05_06/aon_05_06_04v.gif

(odgovor članu neja76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nošenje v kengurujčku
8.6.2006 22:19:16   
abi
Jaz sem ga uporabljala od tretjega meseca naprej, vendar ne več kot tri ure na teden.
Zelo mi je prišel prav pozimi. Mojo Lano v kengorujček in gazit po snegu z  user posted image


(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nošenje v kengurujčku
13.6.2011 14:25:43   
orhidejci
Moja babi je doma na 18 nad. In ker nimam časa za telovadbo mi še kako prav pride kengurujček, ko grem kdaj peš. Takrat sem ful ponosna. Ker sem ga nabavila in ker sem premagala stopnice, pa še otrokec mi ponavadi do vrha zaspi.
user posted image

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nošenje v kengurujčku
13.6.2011 17:48:25   
roladica
Meni so ga odsvetovali za mlajše od pol leta. Mi je pa pediatrinja svetovala da ga nosimo (če ga že nosimo) čim bolj zvitega, tako kot je bil v maternici pri čemer pride v poštev štorklja ali pestunja. Sicer pa čim več v vozičku, čim manj v lupinici in ležalniku, in sploh nič pokonci do pol leta. No vsega tega se tudi jaz ne držim, kengurujčka pa res ne upam še uporabljati pa je stara 2 meseca in pol.

(odgovor članu orhidejci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nošenje v kengurujčku
13.6.2011 20:31:28   
eternety
Tu in tam lahko uporabiš kengurujček. Čim manj komplicirat, danes tak nobena stvar ni več zdrava ...

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nošenje v kengurujčku
13.6.2011 21:16:18   
november2010
kengurujček je fajn stvar, jaz ga uporbljam največlrat takrat ko moram kam skočit pa mam malega s sabo, pa mi je brezveze voz v avto pakirat. Ful uživa v njem, kar vriska ko je noter. Od kolegice recimo pa sploh ne mara bit v njem. Pa po moje da neka zmerna uporaba tud ne more škodovati.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Želje
buči

Kaj si trenutno najbolj želiš?

Zdravja, sreče, ljubezni. (69%)

Denarja, finančne brezskrbnosti, konca recesije. (14%)

Snega. (6%)

Dopusta in brezskrbnosti. (5%)

Tišine. (3%)

Nore žurke. (2%)


Število vseh glasov: 293

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!