|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež
6.6.2006 21:24:24   
mayflower
Bom tukej vprašala, ker ne vem kam spada tema o opremi dojenčka (na forumu nosečnost je oprema za novorojenčka).
Odločam se za nakup avtosedeža, pa bi rada zvedela, kje lahko dobim čimveč informacij (npr. testi varnosti avtosedežev9) Kaj priporočate: avtosedež za skupino 9-18 kg ali avtosedeže z večjim razponom kg. Katere avtosedeže priporočate.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež
6.6.2006 21:35:48   
frutka_
AMZS, OAMTC, ADAC..so nekatere strani kjer boš našla crash teste avtosedežev. Sicer pa taboljši proizvajalci predvajajo video tudi na svoih straneh.
ASbsolutno najboljši je po mojem mnenju
Romer,
Maxi Cosi in
Concord.

Na testiranjih v posameznih razredih imajo tudi najboljše ocene.
Za nakup avtosedeža si vzemi čas in ne kupui rabljenega! V BC in v Pikapolonici so prodajalke zelo prijazne pri nakupu sedeža in znajo razložiti zakaj je kateri sedež najboljši.  Na Sončkovi spletni strani imaš zdaj Cosi-ja v akciji.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež
6.6.2006 21:39:55   
sarazan
V zadnji motoreviji, ki sem jo ravno danes dobila v nabiralnik, je cel članek o testih različnih avtosedežev. Žal ga še nisem prebrala.
Se pa strinjam s frutko.

Vsekakor pa res ne kupuj rabljenega!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež
6.6.2006 21:43:36   
tulip
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Romer,
Maxi Cosi in
Concord.


Glede rabljenega avtosedeža: nikoli ne veš, če je bil udeležen v kakšni nesreči in zato neuporaben.... 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež
6.6.2006 21:44:51   
abi
Jaz sem se odločila kar za 9-18 kg, ker je to tja do 3-4 let.
Glede znamke pa prisegam na Romer, ker je res kvaliteten, in sicer King TS plus .
Rezultate testov imaš pa na ADAC-ovi spletni strani.

lp

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež
6.6.2006 21:52:29   
Anonimen
Jaz sem se odločila kar za 9-18 kg, ker je to tja do 3-4 let

ja seveda! ne vem ker otrok pri štirih letih lahko še sedi v tem zicu. naša pupa še dveh let nima pa ma 16 kil pa čez 95 je velika in jo v tak zic komi komi še zapnem če ma samo majco gor, če ma pa jakno al pa debu pulover pa skoraj ne več. mi mamo kr concorda trimaxa od 9- 36 kg pa so še tm paščki že skor čist na koncu! jo mam pa v tem sedežu od pol leta dalje, ker je pri pol leta iz lupine, ki je sicer do 13 kg??!! oz enga leta??!! že na vseh koncih vn gledala! js ne vem kdo postavla te omejitve v kilah in starosti ker so popolnoma nerealne! sicer je naša res izvenstandardno velika punca samo tut standardno velik otrok ne bo mogu bit do enga leta npr v lupini. ni šans!

(odgovor članu abi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež
6.6.2006 22:08:54   
mayflower
sej glih to je problem. Moj user posted image  bo čez par dni mel 5 mescev, ma pa že čez 9 kg, pa tud nogice bodo kmal čez lupinco gledale. Zdej pa res ne vem kaj naj kupim za naprej. Na Romerjevi (al od Maxi cosi, nisem prepričana)spletni strani sem vidla, da naj bi bili avtosedeži 9-18 kg od 9 mesecev naprej. sej pričakujem, da se mali dečko ne bo več tako hitro redil in rastel, sam si sploh ne predstavljam kako ga bom čez kak dober mesec še lohk v lupinco stlačla. Za avtosedež se mi pa zdi sploh še premajhen, ne vem al bi kupla drugo lupinco, ker ta od Pegperega bo kmal premajhna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež
6.6.2006 22:17:54   
abi
Zakaj pa potem sploh obstaja 9-18 kg, pol bi vsi kupoval kar takoj do 36 kg? 
Tut men je bilo tisto do 3-4 let zelo sumljivo, naši malčki pa tako ali tako niso narejeni po jus-u.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež
6.6.2006 22:24:21   
soncek&luna
jaz sem nabavla romerja king ts 9-18 kg... v njem je ze od 4,5 meseca, ker mu je bila lupinca pretesna... in moram rect, da se je na zacetku kar zgubil v novem avtosedezu user posted image ... no, zdej je ze malce vecji in nekako bolj pase not...

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež
6.6.2006 22:56:41   
*maja
Mi smo imeli enak problem z našo ta malo, pa smo nabavli Concordovega Ultimaxa 0-18 kg in se super obnese. V ta avtosedež smo jo dali tam pri 4,5 meseca, in smo najprej imeli obrnjenega tako kot lupinico ( v obratni smeri vožnje) tam do 10 meseca, potem pa smo ga obrnili in je sedaj tak kot vsi ostali sedeži 9-18 kg.

Skratka jaz toplo priporočam Concordovega Ultimaxa user posted image .

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež
6.6.2006 23:30:22   
abi
Nekaj iz AMZS-jevih testov

.......Povsem drugače pa je s sedeži bebecar multibob plus SP, boulgom orcade, cam rally, chicco max-3s in nania dream way SP, ki so tako kot prej omenjeni sedeži tudi homogolirani za skupine I, II in III, torej za otroke od 9 do 36 kg. Vsi ti sedeži otroka ščitijo samo s tritočkovnim varnostnim pasom, ki je vgrajen v avtu, toda majhni otroci imajo tako majhna ramena, da sedeži ne morejo zagotavljati pravilnega poteka varnostnega pasu, saj so sedeži preširoki in ob trku varnosti pas ne more zagotoviti dobre zaščite. Vsi sedeži so namreč tako široki, da v njih lahko sedijo tudi 150 cm veliki otroci. Hkrati to tudi pomeni, da ti sedeži ne morejo zagotoviti dobre opore za glavo majhnih otrok.   user posted image

     


(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež
7.6.2006 8:49:48   
BarbaraO
Meni so v trgovini obrazložili, da se da pri sedežu od 9-18 kg naklon še malo spremeniti, medtem ko je od 9-36 kg fiksen.
Mi smo kupili od 9-18 kg in je Enja v njem od cca. 9 meseca starosti (oz. ko ji je bila lupinica premajhna). Sem si pa prvič lupinico sposodila od sestrične (neko "no name") in sem hvaležna, da nismo imeli nikakršnih trkov na cesti, ker bi bilo najbrž vprašanje, kako varna bi dejansko bila. Za drugega bom kupila novo in raje plačala 10.000,00 SIT več (čeprav je včasih težko dati), samo da bom mali štručki poskusila zagotoviti večjo varnost. Me kar srh spreleti, če pomislim, da bi se otrok poškodoval zaradi varčevanja pri nakupu avto sedeža.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež
7.6.2006 10:39:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

Meni so v trgovini obrazložili, da se da pri sedežu od 9-18 kg naklon še malo spremeniti, medtem ko je od 9-36 kg fiksen.
Mi smo kupili od 9-18 kg in je Enja v njem od cca. 9 meseca starosti (oz. ko ji je bila lupinica premajhna). Sem si pa prvič lupinico sposodila od sestrične (neko "no name") in sem hvaležna, da nismo imeli nikakršnih trkov na cesti, ker bi bilo najbrž vprašanje, kako varna bi dejansko bila. Za drugega bom kupila novo in raje plačala 10.000,00 SIT več (čeprav je včasih težko dati), samo da bom mali štručki poskusila zagotoviti večjo varnost. Me kar srh spreleti, če pomislim, da bi se otrok poškodoval zaradi varčevanja pri nakupu avto sedeža.


no concordov trimax ki je od 9-36 kg je tut tak da se mu naklon spreminja. mi smo sicer od začetka k je bla 6 mescov stara dal not šeeno blazino dodatno k je prov za avtosedeže zožat primerna. drgač pa pol za do 26 kg pomen da lahko dokupiš nov zadnji del sedeža in pripneš z navadnim pasom. je pa vsekakor večji sedež kukr navadni od 9-18 kg, ker naša punca še 2 let nima pa v te zice sploh ne paše več not!

(odgovor članu BarbaraO)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež
7.6.2006 11:35:02   
Seven*
Mayflower. Britax Evolva (hcerinsko podjetje Roemerja) je sedez od 9-36 in je bila zelo dobro ocenjena na najnovejsih testih. Prodaja jo BabyCenter.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež
7.6.2006 18:50:02   
Minka Pobalinka




oj..

jaz sem ravno v nedeljo naročila Kinga.. včeraj so me pa klicali da te barve, ki sem jo želela ni več user posted image  ( kaj hudiča potem dajejo na net in sprejemajo naročila???) No however.. imam možnost počakat 14 dni na Kinga ali pa vzet drugega.. Sem pa razmišljala ravno o Evolvi, ker je naš otrok tudi nadstandardno velik.. Ima 6 mesecev in čez 9 kil.. A se vam zdi potem smotrno kupit Kinga ali raje vzamem Evolvo? Kaj pa varnost? Sem gledala rezultate testov, pa me ni preveč prepričal?

http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest_2006/gesamt.html



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež
7.6.2006 20:08:13   
Dashenka
Priporočam ti sedež za 9-18kg.
Vsi sedeži za 9-36kg oz večji razpon od 9-18kg so le slab kompromis med varnostjo in ceno.



(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež
8.6.2006 7:50:56   
c7
Se strinjam. Concord trimax je super! Se lahko spremeni naklon, to, da je pa do 36 kg, pa pomeni le to, da ko vse odstraniš ostane še jahač. Drugače pa je super.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 mam je pokazalo nered v hiši
photo
10 pogumnih mam je delilo slike svojih domov v resničnem stanju. Imena so bila spremenjena zaradi zaščite nedolžnih.
Kako prepoznati otrokov talent?
photo
V prostem času moramo otroku zagotoviti varno in spodbudno okolje, v katerem bo razvijal svoj kognitivno-čustveni svet i...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?