|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zeja dojencka
16.5.2006 19:15:39   
sicilija
Kaj se lahko da piti dojencku, ki je star 2 meseca in pol? Predvidevam da v teh toplih dnevih samo mleko ni dovolj...
Pozdravcki...!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 19:19:40   
natalia
zdravo,

jaz sem ji pri tej starosti že dala komarčkov čaj, oz. tiste čaje od Hippa na katerih piše od 1. tedna naprej.

pravijo pa res, da če dojiš je dovolj materino mleko tudi za žejo, samo jaz ne vem, če to drži tudi v taki vročini.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 19:22:04   
rija
čaj, še boljše pa vodo.

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 20:06:49   
Katrin
Če sta samo dojena, zadostuje tvoje mleko!

Drugače pa vodo ali nesladkan čaj.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 20:24:40   
sazi
naš mali ne mara nobenega čaja, popije pa 10-20ml vode, če mu jo dam pred hranjenjem

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 20:53:24   
tulip
Moj je bil dojen, pa mu poleti nisem dala nič. Ko gledam nazaj, pa bi mu  lahko ponudila kakšno žličko nesladkanega ohlajenega čaja ali vode! Pa kaj ko ti tako spredavajo o dojenju in vsem, da se bojiš dat karkoli, vsaj jaz sem se...
Ne me razumet narobe, midva se še zdaj pri 9 mes dojiva, samo vidim zadevo s širšega zornega kota in menim, da mu malo tekočine ne bi škodilo.
Zrasel je pa tudi tako.user posted image

< Sporočilo je popravil tulip -- 16.5.2006 20:54:21 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 20:53:59   
irena111
ce ne dojis mora piti tudi vodo ali caj, zaradi delovanja ledvic!

_____________________________


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 20:56:26   
Bonnie_RR
Jaz sem mu že kar kmalu začela dajati komarčkov čaj od Hippa. Sem mu ga dajala popoldan in je popil 20-30ml. Je pa vedno po čaju ratal siten in je hotel jesti.
Zdaj pa čaja sploh noče več piti in se začne kar jokat. Mi ni najbolj jasno, zakaj... Sem mu danes dala malo čaja po flaški, pa se je začel jokat. Sem ga dala v magični lonček in spet jok. Sem probala še z žličko in spet v jok... Sem mislila, da je krivo to, da je hranjen po flaški in potem misli, da bo dobil mleko. Jutri bom probala še z vodo, če mi bo kaj ratalo. Je pa čudno, ker je prej že oboje rad pil (vodo in čaj).user posted image Ima katera kakšno idejo?

Ga pa včasih sračka tudi s hrano tako, da je možno, da je bil danes spet samo eden tistih njegovih dni...




_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 20:57:26   
Anonimen
če je otrok dojen, ne rabi ne vode ne čaja.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 21:09:31   
jasnica
Se ne strinjam da dojen otrok ne potrebuje čaja ali vode. Ko full joka jo pomiri čaj in ne mleko, se pravi da je žejna!

_____________________________

Rebeka je najlepše kar se mi je zgodilo v življenju!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 21:10:32   
natalia
moja je bila dojena, pa je spila včasih več kot 30 ml čaja. zdaj pa ko je na adaptiranem pa je včasih še 100 ml premalo.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 21:33:35   
lelaval
Če je le dojena, naj ne bi potrebovala nič.Če pa misliš, da jo žeja (sploh v teh toplih dneh), pa ji brez skrbi lahko ponudiš komarčkov čaj. Ga samo zmešaš s prekuhano vodo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 21:51:48   
sarazan
Ja, teorija pravi, da polno dojeni otroci ne potrebujejo dodatne tekočine (voda, čaj).
Jaz sem pa vseeno dala moji punčki sem in tja malo vode ali bebi čaja (pripravljen s filter vrečko). Saj spila ni več, kot kakšno žličko. Po flaši ji nikoli nisem dala.
Instant čaji so vsi že sladkani! Potem je bolje, da dajete vodo, kot to.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 21:57:47   
Seven*
Dojen otrok ne potrebuje dodatne tekocine. Ce boste v dvomih, si dajte iz polnih prsi izcrpati prvih 30 ml mleka. Boste videle, da je cisto prozorno in vodeno. To je za zejo. Ko pa preidemo na gosto hrano, pa je najbolje da dajemo vodo kar po zlicki.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 22:15:23   
BlankaT
Seveda mu lahko daš za piti čaj, če ga bo le hotel. Midve se že skozi samo dojiva, vendar pa čaj prakticirava že od 2. tedna naprej user posted image user posted image . Ne vem zakaj, vendar je čaj z užitkom pila in isto je bilo s tavečjim. Tako, da če boš smatrala, da je žej-na mu-ji kr daj čaja user posted image .

_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 22:37:53   
pravljica
naš tudi ni nič pil, dokler nisva začela z ostalo hrano...ne, da mu nisem ponudila, sam ni hotel

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu BlankaT)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zeja dojencka
16.5.2006 23:42:32   
alfa
Se podpišem pod tiste, ki pravijo, da dojen otrok ne potrebuje ne vode ne čaja.
Poleg tega je mama narava poskrbela tudi zato, da je poleti več vodenega mleka (takega za odžejati) pozimi pa več gostega (hranljivega) mleka. Posledica tega so poleti tudi bolj "nabite" prsi.
Lp!

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zeja dojencka
17.5.2006 9:06:58   
Luns
Meni je babica v porodnišnici ko sva šla domov rekla da naj mu dam 10-20 ml čaja na dan, ker mleko je hrana ni za žejo. Sicer ga do drugega meseca ni hotel pit, potem pa se kar naenkrat ni hotel dojit dvakrat je potegnil pa konec. In sem ugotovila da je žejen sem mu dala prekuhano vodo se je napil potem pa se je normalno dojil.

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zeja dojencka
20.5.2006 12:13:34   
mucica1
Ojla,

mi smo stari 2 meseca in mi je pediatrinja na prvi svetovalnici pri enem mesecu svetovala, da naj mu ponudim čaj med obroki. Sploh zdaj, ko je zunaj in je že zelo toplo. Nasvet sva uresničila tudi v praksi in je mali precej zadovoljen.
Pijeva pa komarčkov čaj od Hippa, kak dan pa tudi kar prekuhano vodo.

Lepo se imejte.

(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?