|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   barva oci
29.3.2006 9:17:52   
Anonimen
Zdravo mene zanima kdaj dojencki spremenijo barvo(plave) oci.
in sicer najin Luka je star ze 3.5mes in ima se vedno modre,midva pa imavo oba rjave(pa ni bilo nobenega postarja-haha).user posted image
imata pa dedek in stric modre oci,a je mozno da ma zaradi tega.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: barva oci
29.3.2006 9:20:39   
Barči78
Baje naj bi se barva oči oblikovala nekje do enega leta. Čeprav sem enkrat ravno na rr-ju prebrala, da se je enemu fantku spremenila barva oči v rjave pri 5. letih. Tko, da ne vem.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: barva oci
29.3.2006 9:26:21   
fricka
Moja nečakinja je imela rjave očke že pri 3 mesecih, moja pa pri 11 mesecih še vedno spreminja barvo. Od modrih je prišla na sive, zdaj ima zelenkaste, končalo pa se bo pri rjavih?

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: barva oci
29.3.2006 9:31:20   
mml
Barva oči naj bi se pri večini ustalila nekja pri 6 mesecih...kar se pa modre barve tiče...je pa povsem možno...sej veš genetika...gen za modro barvo (m) je recesiven, za rjavo (R) dominanten in če imata vidva oba kombinacijo mR...so možne kombinacije mm (modra), mR (rjava) in RR (rjava)...tako da obstaja 25% možnosti, da bo imel rjave oči

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: barva oci
29.3.2006 9:49:34   
srki
Naš Aljaž ima tudi sivo-modre očke, po dedku, midva pa imava oba rjave. Od poštarja pa tudi sigurno ni, ker je poštar moj stric. user posted image

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: barva oci
29.3.2006 9:55:04   
kofetek2010
naša user posted image  ima tud modre očke in naj tako tud ostane user posted image
naš user posted image  ima pa temno rjave, a tako modrih, kot jih ima user posted image  nikoli ni imel user posted image

moje so rjavo zelene, user posted image  ima modre, tako da... počakmo še 2 meseca... user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: barva oci
29.3.2006 10:26:42   
*alja*
moja user posted image , je stara 7 mesecev in ima še skos modre, jas in moj user posted image , pa imava sivo zelene, malo modre ( pisaneuser posted image )!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: barva oci
29.3.2006 10:40:13   
Ro-La
naš še pri dveh letih farba očiuser posted image .....saj ne znam definirat njegove barveuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: barva oci
29.3.2006 10:40:36   
muha1
Sin ima modre, kot nebo. Hčerka ima tud modre, samo, da bolj temne od sina. Jaz imam zelenosive user posted image , mož pa plave, kot najina otroka.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: barva oci
29.3.2006 10:51:47   
Mikica
Naš je imel takoj ob rojstvu rjavo-zelene oči, po enem dnevu so postale modre in so take ostale še danes pri skoraj 22 mesecih. Midva imava zelene in rjave, obe babici pa sta modrooki.
Naš poštar pa ima modre oči...user posted image

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: barva oci
29.3.2006 10:52:17   
Nej
Anej je star 4 mesece in še tudi ima sivo plave očke, pa se mu še nič ne spreminjajo. Tudi mene zanima kdaj se mu barva oči ustali. Jaz imam rjave oči in sem baje imela rjave že pri 3 mesecih, mož pa ima zelene. Pravijo pa da rjava barva ponavadi prevlada. Upam da pri nas ne bo.
Sem pa slišala naj bi se okoli šestega meseca  začele barve očk spreminjat. Bomo morali počakat, čeprav me ful firbec mantra.

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: barva oci
29.3.2006 11:03:22   
Anonimen
 
hvala za odgovore

(odgovor članu Nej)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: barva oci
29.3.2006 12:01:16   
Anonimen
Mama je tista,ki gen  za barvo oči in jih prenese na otroka.
Lahko tudi generacije nazaj.Mi dva in hčere imamo vsi zelene oči,moj sine pa ima modre,prav take barve kot moj oče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: barva oci
29.3.2006 12:18:38   
dory
Moj mali je mel ze pri treh mesecih izrazito modre oci in take so se dones...sam ne vemo pa po kom ma tako svetleuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: barva oci
29.3.2006 13:10:30   
Tricia
Mei pa je tja do 6 meseca imela črne oči (nikoli plavih), postopoma ji postajajo vse bolj podobne mojim - zeleno-rjave.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: barva oci
29.3.2006 14:13:38   
lelaval
Moji imajo vsi trije rjave. Vsi so imeli na začetku temno sive, po nekje 3 - 4 mesecih pa je prevladala rjava barva.
Sem pa že v 1. nosečnosti brala, da ima lahko otrok modre oči, če imata oba starša rjave. Če pa imata oba modre, pa otrok ne more imeti rjavih. Vse to bi naj veljalo brez poštarjev. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Tricia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: barva oci
29.3.2006 16:02:43   
ninocka
Moj  user posted image   ma ful lepe  temno modre (cist vsak se zpic v njih), jst mam zelenkaste, moj pa temno rjave. Pri mojih starsih tud noben nima modrih, niti pri njegovih. Je mel pa moj dedek sive in njegov modre.
Za postarja pa ne vem...user posted image user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: barva oci
29.3.2006 16:15:12   
Gina
Saj ti je ena že lepo napisala, da ima človek dve kombinaciji v sebi. Ena od dveh se izrazi. Če imata vidva oba rjave, imata gotovo oba drugo varianto plave, torej je otrok moral podedovati obe drugi varianti, da ima plave. Malo sem poenostavila, da bi bilo bolj razumljivo.

Moj Dan je imel zelo medlo svetlo modre oči, ko se je rodil, potem so mu začele siveti, in šele tam okrog 5. ali 6. leta je dobil modro zelene, kot jih ima danes. Se mi pa zdi, da mu še zmeraj bolj na zeleno vlečejo.

Ta mala je imela čist modre oči, kot morje, ko se je rodila in jih ima še danes, samo da ima zdaj bolj temne.

Miceni pa se je rodil s črnimi in ima še danes temno rjave. (to je bila pa res moja najglobja želja, da bi imel moj otrok rjave oči, ker so meni najlepše na tem svetu, pa mi je željo narava uresničilauser posted image )

Po moje bo tvoj otrok kar imel modre oči, ker rjave se najbrž hitreje izrazijo. Edino odtenek se pa spreminja ali mogoče tudi iz modrega v zeleno, drugo pa ne.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: barva oci
29.3.2006 21:50:59   
acjom
Brala ali slišala sem nekje, da so ugotovili, da je za barvo oči odgovornih več genov, tako da lahko pride še do bolj pestrih kombinacij in stvar ni tako preprosta, kot smo se učili u srednji šoli... en gen od mame en od tatu. Prvič pa slišim, da je mama tista, ki prenese gen za barvo oči na otroka!user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: barva oci
30.3.2006 0:05:51   
rozi81
Moja ima pri 9m še čisto novorojenčkasto barvo. Tako čudno sivo, tako da se mi tut sanja ne kakšne bo mela. Drugače pa ima moj plave jst pa temno rjave, pa ne kaže zaenkrat ne na rjav ne na plav.user posted image

_____________________________

Najlepši dan mojega življenja 26.06.2005!!!

(odgovor članu acjom)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: barva oci
30.3.2006 0:11:20   
kofetek2010
je šnucika poiskala razlago o očeh, zato kar kopiram iz našega decembrskega čveka user posted image

"Barvo oči pri vsakem človeku določa par dveh genov. Obstaja gen za modre oči, ki je recesiven (R), in gen za rjave oči, ki je dominanten (D). Če ima nekdo tako gen za modro barvo kot tudi gen za rjavo barvo (DR), potem bo prevladal gen za rjavo barvo in oči bodo rjave. Če ima nek človek oba gena za modro barvo (RR), potem bo modrook, če dva za rjavo (DD) pa jasno tudi rjavook. Potomci od vsakega starša naključno podedujejo po en gen. Značilnost recesivnih genov je, da se lahko dedujejo iz roda v rod, ne da bi vedeli zanje, dokler se nekoč ne skombinirajo z ustreznim partnerjevim recesivnim genom in določena lastnost spet pride do izraza. 
Primer št. 1: Moj dečko ima rjave oči, natančneje čokoladno rjave. :) Recimo, da imam rjave oči tudi jaz in da bi midva imela otroke. :)) Če imava v svojih kromosomih oba tudi recesivni gen za modre oči (DR), potem je čisto možno, da bi kateri od najinih otrok podedoval prav kombinacijo dveh recesivnih genov (RR). Tako bi nasledil modre oči najinih prednikov. Teoretično gledano bi lahko imela modre oči četrtina najinih otrok, vsak drugi pa bi bil kljub rjavim očem tudi prenašalec gena za modre oči (DR + DR ® DD, DR, DR, RR). 
Primer št. 2: Recimo, da bi se T. s svojimi kot spominčice modrimi očmi čez ene deset let poročila z Bradom Pittom, ki ima, kot ste gotovo že opazili, tudi modre očke. No, otroci iz te zakonske zveze bi bili gotovo vsi modrooki (RR + RR ® RR, RR, RR, RR). Kot že rečeno, dva modrooka človeka v svojem naboru genov nimata dominantnega gena za rjave oči. Ta lastnost se potemtakem nima od kje podedovati, zato ne moreta imeti rjavookega otroka. Razen v izjemno redkih primerih, ki skorajda niso vredni omembe. Tudi narava se včasih zmoti...  "


(odgovor članu acjom)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Katero ime izbrati za punčko?
mmmv

Kaj vam je lepše

Maša (63%)

Tjaša (37%)


Število vseh glasov: 257

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!