|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Banjica ali čebriček
11.1.2006 20:36:45   
MAREC06
Živjo!
Še nekaj me zanima, kaj je boljše banjica ali čebriček?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 20:39:34   
hubi
Jaz sem za banjico. Dalj časa jo lahko imaš, pa otrok ima več prostora za migat. Pa tudi ti imaš dovolj maneverskega prostora za razna obračanja otroka.

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 20:43:02   
ona
Jaz sem tudi za banjico!!

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 20:45:08   
kofetek2010
čebriček, naša je jokala v banjici user posted image

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 21:14:15   
PBJ
Mi smo imeli oboje. Prvi mesec samo banjico, nato pa od 2-5 meseca enkrat na teden banjico, ostalo čebriček. Po petem mesecu pa noče biti več v čebričku, ker zgleda, da mu je pretesno.
Star bo 6 m in ga sedaj enkrat na teden kopamo v veliki banji mali je v fliperju, malo z mano ali z možem v vodi.

Če se odločaš samo za eno varianto bi jaz rekla: banjica

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 21:20:42   
Urška//
banjicouser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
11.1.2006 21:25:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 21:31:25   
Seven*
Bagi, pa saj takega malega nea posteno umijes? Al pac? (bogi Svit, ga mama Bagi drgne s cunjo)  user posted image user posted image user posted image Hecam se! 

Jaz pravim, kakor komu pase.. Jaz cebricka ne dam za nic na svetu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 21:42:14   
Aleksandrin
banjica

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 21:43:15   
lelaval
banjico. user posted image

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 22:45:51   
morskadeklica
Mi smo imeli na začetku banjico. V njej sem jo kopala samo dvakrat, saj se je noroooo drla notri. Nikoli ne bom pozabila njenega blaženega obrazka, ko sem jo prvič dala v čebriček. Uporabljali pa smo ga nekje do 7 meseca, ko je začela v njem stati. Zdaj pa jo kopljem v veliki kadi v fliperju. Pri nas se je torej obnesel čebriček. Je pa čisto odvisno od otroka. Mi tudi ne bi kupovali čebrička, če bi se hotela kopati v banjici.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Banjica ali čebriček
11.1.2006 23:03:52   
polona2
Čebriček Shantala, banjice sploh nisva kupila.Uporabljali smo ga do skoraj 15-ega meseca, niti enkrat ni bilo pri kopanju joka ali slabe volje. Ko je bila Hana še novorojenček, pa isto, v njem je bila vedno umirjena in sproščena.

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 2:32:51   
Anonimen
Pri Janu sem imela banjico in jo imam tudi zdaj, pri Robiju. Čebrička niti še nikoli nisem sprobala, tako, da ne morem ničesar rečt o njem. Mogoče bom pa poskusila, saj ni tako drag.
Ampak, jaz bi vseeno rekla - banjica (ker je preverjena).

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 8:11:22   
dory
Jst prisegam na cebricek...tamal je tam ful uzival, pa se men ga je blo tam lazje kopat...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 8:23:48   
viv_
Čebriček! Meni je bil zakon!

Sploh na začetku, ko sem tamalo kopala v spalnici, mi je bilo precej laže prinest iz kopalnice čebriček vode, kot pa banjico. V banjici je tulila ko user posted image , v čebričku je bilo pa relativno OK. Od 5 meseca naprej je pa imela sedež v veliki banji.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 9:56:25   
Baldi
Od kdaj pa spet generacija "banjičarjev"? Moram priznati, da sem zelo presenečen nad večino odgovorov. Še dobro, da smo se prebudili tudi "čebričkarji". Moje mneje je, da lahko najboljšo primerjavo poda tisti, ki je poskusil uporabljati oboje. Pri nas sva z user posted image  začela z banjico in že po drugem kopanju sva se odločila, da sprobava čebriček.

Izkušnje z banjico:
  • nepriročna (ko je napolnjena z vodo je težka in štorasta),
  • vezan si izključno na kopanje v kopalnici,
  • kopanje v banjici zahteva od tebe kar nekaj energije in koncentracije,
  • user posted image  je le delno v vodi,
  • ...

Izkušnje s čebričkom:
  • kopaš lahko kjerkoli v stanovanju (važno je le, da je prostor ogret),
  •  prenašanje je lahko in enostavno (dobro za križ),
  • user posted image  je do ram v topli vodi in je v prijetnem položaju (ni primerjave),
  • user posted image lažje držiš, v prvih tednih je potrebno držati samo glavico, kasneje pa še to ne,
  • ...

Mi2 sva najprej kopala na mizi v otroški sobi (poleg previjalne mizice) kasneje, ko je bila user posted image  že bolj samostojena in ni bilo potrebno držanje glavice, pa na tleh, prav tako v otroški. Ko pa se je začelo čofotanje in špricanje, smo čebriček preselili v banjo. Kopanje v čebričku, Tummy tub, smo pri nas prakticirali do 9. meseca. Ko je user posted image  pokazala željo po več gibanja in prostora in sedela je že samostojno, smo začeli uporabljati banjico. Od tu naprej je pa banjica zakon!!!

Ne vem zakaj taki pomisleki in vprašanja...a lahko spoh dojenčka umiješ ip. Zdi se mi, da na začetku kar malo komplicirate. Dovolj je umivanje v vodi  brez kakršnegakoli šampona ali tekočega mila. Mi2 sva večkrat raje dodala kamilični čaj.

Evo, toliko zaenkrat na to temo.

LPuser posted image

PS: ČEBRIČEK RES JE ZAKON!!! TOPLO PRIPOROČAMuser posted image


< Sporočilo je popravil Baldi -- 12.1.2006 10:04:56 >

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 10:39:33   
kepa*
  • vezan si izključno na kopanje v kopalnici,
  • kopanje v banjici zahteva od tebe kar nekaj energije in koncentracije,
  • user posted image  je le delno v vodi,


Hm, se ne strinjam s tabo. Zakaj pa samo v kopalnici? Mi smo našega kopali v banjici v otroški sobi na stojalu,  v jedilnici na mizi, v spalnici, v dnevni sobi...
Ne vem, zakaj bi potreboval posebno koncentracijo pri tem? SAj ne pišeš diplomske naloge.
Moj je bil skoraj cel v vodi, le glavico je imel zunaj in je ful užival.

Sicer pa smo si različni tako starši  kot otroci, tako da Marec06 poskusi obe stvari, pa sama presodi, kaj najbolj ustreza tebi in otroku.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 13:26:12   
Peter167
Zdi se mi, da je čebriček uporaben (beri izvrsten) predvsem v prvih nekaj mesecih, ko pa dojenček začne samostojno sedeti ali se celo "preveč" postavljati na noge, pa bi svetoval banjico. Take izkušnje imamo mi.
Ko se je Enej začel postavljati na noge ga je bilo precej težko dati v čebriček. Kadar si ga spustil proti čebričku je razširil noge in poskušal stati na robu čebrička. Tako smo počasi obupali in kupili banjico, kjer je prav tako užival, kot v čebričku.

Torej se popolnoma pridružujem mnenju Baldi. Tudi jaz čebriček toplo priporočam. Ko pa ga otrok preraste, se je pa treba tudi s tem sprijazniti.

lp

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 13:41:33   
malika
Jaz sem pri prvem uporabljala banjico, pri drugem zdaj uporabljam čebriček(shantalo) in lahko rečem, da mi je žal, da nisem že pri prvem uporabljala čebrička.
Hrbet dosti manj trpi, otrok čisto komot čofota,...meni je dosti boljši user posted image

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 13:49:07   
Anonimen
č'b'r user posted image

(odgovor članu malika)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Banjica ali čebriček
12.1.2006 13:50:21   
pravljica
še ena, ki ima z obojim izkušnje user posted image
- jaz sem zelo ZA čebriček v prvih mesecih user posted image

- glede na ceno, ti priporočam, da kupiš kar oboje...rabljeni čebrički so že za slabih 3000 sit, ko se neha kopat v njem, ga še lahko uporabiš za prenašanje vode do banice (tako ga mi izkoriščamo trenutno), potem ga pa tudi ne bo problem dalje prodat

- našega smo prvih 5 mesecev kopali v čebričku (edino glavo smo umivali v banici in ga takoj po pranju preselili v čebriček, ker ni prenesel ležečega položaja v vodi)
- res je, v njem samo malo pod bradico z enim prstom primeš, in preden otroček samostojno sedi, se v čebru že samostojno kopa, ker se nima kam prevrečt...našemu je glih to najbolj odgovarjalo po moje, da je čisto sam sedel in se igral že pri cca. 4 mesecih
- pri umivanju jaz ne vidim nobenega problema (no, pranje lask smo reševali z banico), drugače pa smo ga namilili (in ga še vedno) na previjalni, v čebru se je pa čisto uredu spaknil (to je bilo 1x do 2x tedensko)
- seveda je lažje prenašat vodo v čebru, kot vse tisto nalivanje in pretakanje in čiščenje banice, čeprav tudi kjerkoli v stanovanju

- 5. meseca se nam je zdel čebriček vseeno premajhen...za igro rabi že več prostora, zato se zdaj kopamo v banici, ampak zdaj, ko že skoraj sedi (samo za oporo ga je še treba držat)...čebriček pa še vedno prav pride za prenašanje vode...če bi imeli ta veliko bano, bi raje kupila fliperja (zdaj ga imamo pri babici), v katerem tudi že sam sedi in se igra v vodi




_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Banjica ali čebriček
14.1.2006 9:21:44   
marjanaR
Mi smo do 7. meseca uporabljali čepriček - bili smo zelo zadovoljni - potem pa banjico, ker je čebriček prerasla.

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Banjica ali čebriček
14.1.2006 13:35:16   
Ani 2
Jaz ga kopam v banjici in nam je vredu,z čebričkom nimam izkušenj -zgleda pa da eni uživajo v banjici drugi v čebričku--glavno pa je da so naši malčki skopani user posted image .

(odgovor članu MAREC06)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati otrokov talent?
photo
V prostem času moramo otroku zagotoviti varno in spodbudno okolje, v katerem bo razvijal svoj kognitivno-čustveni svet i...
Takšne so posledice, ko otroci premalo spijo
Spanje je nujno za normalen razvoj in telesno ter akademsko uspešnost. Kronično pomanjkanje kakovostnega spanja je lahko...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?