|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj obesiti zastavo?
24.12.2005 13:54:36   
Pia73
Jutri, pojutrišnjrm?

Hvala za odgovore,

Lep dan in še lepši večer!

_____________________________

Ja, ja,...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj obesiti zastavo?
24.12.2005 13:56:34   
Jančika_
Hmmmm...po moje v ponedeljekuser posted image ?

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj obesiti zastavo?
24.12.2005 13:57:15   
Anonimen
mi jo bomo jutr če jo namo pozabil user posted image

(odgovor članu Pia73)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj obesiti zastavo?
24.12.2005 13:59:52   
Dejča
Dan prej v večernih urah ali navsezgodaj zjutraj na sam praznični dan. Pospravi pa jo najkasneje dan po prazniku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj obesiti zastavo?
24.12.2005 14:03:14   
Primoza
REPUBLIKA SLOVENIJA
MINISTRSTVO ZA NOTRANJE ZADEVE
1000 Ljubljana, Šmartinska 152
Telefon: 01/ 587-4-555


Šifra: 014-00-78/2004-2
Datum: 2.4.2004

REPUBLIKA SLOVENIJA
MINISTRSTVA Z ORGANI V SESTAVI
VLADNE SLUŽBE
UPRAVNE ENOTE
OBČINE
E.n.: SVN_MINISTRSTVA
SVN_VLADNE_SLUZBE
SVN_UPRAVNE_ENOTE
SVN_OBCINE

ZADEVA: Navodilo za izobešanje zastav
Ministrstvo za notranje zadeve je v obdobju preteklega leta in prvih treh mesecih leta 2004 prejelo večje število vprašanj, ki so se nanašala na izvajanje Zakona o grbu, zastavi in himni Republike Slovenije ter slovenski narodni zastavi (Uradni list RS, št. 67/94, v nadaljevanju: ZGZH), za katerega je zadolženo v skladu z delovnim področjem. Hkrati z vprašanji so prihajale različne pobude, predlogi in obvestila o nepravilnostih pri izobešanju zastave Republike Slovenije in slovenske narodne zastave, zaradi česar se je ministrstvo odločilo pripraviti navodilo.
V nadaljevanju vam po posameznih sklopih podajamo naslednja navodila in pojasnila:

1) ZGZH natančno določa v členih 12., 13. in 14., kdaj oziroma na kakšnih objektih je zastava Republike Slovenije stalno izobešena. Takšen objekt je poslopje sedeža predsednika republike, državnega zbora, državnega sveta in vlade, na mejnem prehodu, poslopje predstavništva Republike Slovenije, ladja in plovilo ter posebno prevozno sredstvo v skladu s predpisi. Zakon ureja tudi dogodke in razloge, ob katerih se zastava Republike Slovenije praviloma izobesi, to je ob praznikih, uradnih prihodih in uradnih odhodih najvišjih tujih funkcionarjev ter na dan žalovanja itd.
Zastava Republike Slovenije je poleg tega še lahko izobešena ob različnih pomembnih dogodkih, prireditvah, slavjih, srečanjih, javnih shodih, ostalih praznikih ter v drugih primerih, če uporaba zastave ni v nasprotju z ZGZH oziroma se z uporabo ne krni ugled Republike Slovenije ali je v nasprotju z javnim redom.
Zastava Republike Slovenije in slovenska narodna zastava se morata vedno odstraniti, ko mine razlog, zaradi katerega je ali sta izobešeni. Izjemo predstavljajo le objekti oziroma poslopja ter plovila in prevozna sredstva, na katerih je dovoljeno stalno izobešanje zastave Republike Slovenije.
Zastava Republike Slovenije je lahko stalno izobešena za označevanje poslopij, v katerih so sedeži ministrstev ali drugih državnih organov in organov lokalnih skupnosti. V to skupino sodijo sedeži ministrstev, organov v sestavi, vladnih služb, upravnih enot, Ustavnega sodišča RS, Računskega sodišča RS, Varuha človekovih pravic, pravosodnih organov kot so sodišča, državna tožilstva, državno pravobranilstvo, organi za odločanje o prekrških in občine. Za označevanje teh objektov se poleg zastave Republike Slovenije ne izobeša še slovenska narodna zastava.
Slovenska narodna zastava se ne more izobešati ob zastavi Republike Sloveniji ob uradnih odhodih ali prihodih tujih funkcionarjev in tudi ne ob različnih srečanjih, shodih ter manifestacijah, na katerih se Republika Slovenija predstavlja.

2) Zastava Republike Slovenije in slovenska narodna zastava se smeta uporabljati oziroma izobešati v obliki in z vsebino ter na način, določen z Ustavo Republike Slovenije in ZGZH.
Zastava Republike Slovenije ali slovenska narodna zastava se ne smeta uporabljati poškodovani ali po zunanjosti neprimerni. Uporabljati se tudi ne smeta v nasprotju z javnim redom ali tako, da se krni ugled Republike Slovenije.
Še zlasti bi opozorili, da je nepravilne in neprimerne zastave potrebno zamenjati ali umakniti z drogov, zgradb in drugih objektov ter prostorov. Nepravilne oziroma neprimerne so zastave, ki so zamazane, natrgane, pretrgane, ožgane, izgubile barve oziroma so obrabljene itd., zaradi česar nimajo več prvotnih standardnih barv ali oblike v skladu z ZGZH in Ustavo Republike Slovenije.

3) Zastava se dviga in spušča, izobeša in snema oziroma prenaša ob uradnih priložnostih z običajno počastitvijo, v skladu z običaji oziroma predpisi o pozdravljanju zastave.

4) Pravila za izobešanje
a) Izobešanje zastave ob drugi zastavi oziroma več zastav
Zastava Republike Slovenije se izobeša poleg kakšne druge zastave tako, da je gledano od spredaj, vedno izobešena na levi strani. Izjemoma sme biti, gledano od spredaj, na desni strani zastave tuje države ali mednarodne organizacije, kadar je ta zastava izobešena ob uradnem obisku voditelja tuje države oziroma pooblaščenega predstavnika mednarodne organizacije.
Če je zastava Republike Slovenije izobešena skupaj z dvema ali več drugimi zastavami na prekrižanih drogovih, mora biti, gledano od spredaj, drog z zastavo Republike Slovenije postavljen pred drogovi teh zastav.
Če je zastava Republike Slovenije izobešena skupaj z dvema drugima zastavama, mora biti zastava Republike Slovenije v sredini.
Če je zastava Republike Slovenije izobešena skupaj z več drugimi zastavami, je zastava Republike Slovenije:
1. če so zastave razvrščene v krogu – v sredini kroga tako, da jo je razločno videti,
2. če so zastave razvrščene v polkrogu – v sredini polkroga,
3. če so zastave razvrščene v koloni – na čelu kolone,
4. če so zastave razvrščene v vrsti – na prve mestu v vrsti oziroma, gledano od spredaj, na levi strani,
5. če so zastave razporejene v skupini – na čelu skupine.
b) Način izobešanja zastave
V primerih, ko je zastava izobešena na navpičnem, poševnem ali vodoravnem drogu (slika 1 priloge), morajo biti barve zastave razporejene od zgoraj navzdol po temle vrstnem redu: bela, modra, rdeča; grb mora biti, gledano od spredaj, na levi strani zastave v levem zgornjem delu ob drogu. Zastava se v skladu s tem pravilom izobesi na način, ki je predstavljen na sliki 1 in 2 priloge.
Kadar je zastava izobešena navpično na drogu (slika 3 priloge), položena ali se jo nosi v vodoravni legi, mora biti, gledano od spredaj, bela barva na levi strani in grb v levem zgornjem delu zastave.

5) Navodilo za izobešanje zastave Evropske unije in še nekatera druga pravila v zvezi z izobešanjem zastav ima v pripravi Protokol Vlade Republike Slovenije, ki vam ga bo v prihodnjih dneh posredoval.

6) V skladu in na podlagi pričujočega navodila, ZGZH in Ustave Republike Slovenije vas naprošamo in pozivamo, da pravilno in urejeno izobešate zastave Republike Slovenije in slovenske narodne zastave ter eventualno zamenjate vse neprimerne, obrabljene oziroma poškodovane zastave tako, da bo tudi navzven zaznavna urejena in celostna podoba Republike Slovenije v prihodnjih mesecih letošnjega leta ter v bodoče.
Letošnje leto pomeni na nek način začetek novega obdobja z vključitvijo v integraciji NATO in Evropsko unijo, zaradi česar je vse bolj primerno in potrebno izboljšati podobo in odnos do državnih simbolov Republike Slovenije oziroma zastave, grba in himne. Na njihov pomen in vsebino nas vse bolj opozarjajo prebivalke in prebivalci, državljanke in državljani Slovenije ter sredstva javnega obveščanja.
Za učinkovito in vestno spoštovanje Ustave Republike Slovenije in ZGZH ter vaš prispevek k zunanji podobi države se vam vnaprej zahvaljujemo.

Z odličnim spoštovanjem.

dr. Rado Bohinc
M I N I S T E R

PRILOGA:
- slikovne predstavitve izobešanja zastav.


(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj obesiti zastavo?
24.12.2005 14:16:23   
Pia73
Najlepša hvala vsem!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako povečati možnosti za zanositev
To so načini za hitrejšo zanositev - spremljanje plodnih dni, zdrav življenjski slog in redni spolni odnosi. Ob težavah ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kam z otroki za noč čarovnic 2024?
Letos bodo noč čarovnic po Sloveniji zaznamovali številni dogodki za otroke, od zabavnih delavnic do strašljivih dogodiv...
Zdravo prehranjevanje se začne že v vrtcu
Marjeta Podpečan, odgovorna za prehrano predšolskih otrok v zavodu Kranjski vrtci, nam je pojasnila, zakaj pogosto vklju...




Za doječe matere.
пеперутка16

Malo čudno vprašanje, ampak me zanima, ali so doječe mamice poskusile svoje mleko?