|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška-panika!
22.11.2005 22:37:23   
Pubi
Ali se je že kateri zgodilo, da je zamudila z oddajo vloge za drugi del porodniške na CSD? Jaz sem to ugotovila danes in me je zajela panika, saj sem zelo zamudila. Kakšne so posledice?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniška-panika!
22.11.2005 22:53:51   
jakaracman
Kako za drugi del, saj oddaš samo eno vlogo, cela porodniška je pa sestavljena iz dveh delov( mislim da se imenuje prvi del porodniški dop, drugi pa dopust za nego otroka)

(odgovor članu Pubi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniška-panika!
22.11.2005 23:02:27   
ninocka
Jst sem oddala samo za prvi del in sem dobila domov odlocbo, za drugi del porodniske pa dobis odlocbo na podlagi tega, ko oce uveljavlja ocetovski dopust. Vsaj men je takrat tko povedala in je drzalo. Drugo odlocbo sem dobila se, ko je bil moj na dopustu.
Ves kaj, najboljs da jih poklices pa vprasas, da se ne bos brezveze sekirala. Mi lohk tle v nedogled pametujemo, pa ti v bistvu ne bo nc pomagal. user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniška-panika!
22.11.2005 23:16:57   
jakaracman
ninocka to ni res kar pišeš, saj na podlagi tega potem , če oče ne uveljavlja dopust , ti ne dobiš več dopustauser posted image  za nego otroka. Vlogo oddaš le enkrat, saj izpolniš, vendar goro papirja!

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniška-panika!
22.11.2005 23:34:05   
Anonimen
Jakaracman, ti tudi govoriš narobe!!!!!!!

Vlogo oddaš DVAKRAT!!!!! Najprej jo oddaš pred nastopom porodniške, nekje mesec dni prej. Dobiš odločbo za porodniški dopust, ki traja 105 dni. Takrat, ko oddaš to vlogo, tudi podpišeš izjavo, da si seznanjena z rokom, ko je potrebno oddati vlogo za naprej, pravica do dopusta za nego in varstvo otroka. Jaz npr. sem nastopila porodniško 26.12.2004, rok za oddajo druge vloge sem imela 11.3.2005, torej najkasneje 30 dni pred iztekom porodniškega dopusta. To izjavo pa žal moramo podpisati, da se oni zavarujejo. Namreč, očitno veliko mamic ob vsej paniki z dojenčkom pozabi na to vlogo. Meni je rekla, da če pozabim na ta datum in to vlogo, nimam več možnosti pridobiti denarja.

Pubi, zato srčno upam, da se boš lahko pogovorila in rešila zadevo brez večjih težav. Nam pa le sporoči, ker me zanima, kako boš rešila. Najboljše je, da takoj jutri pokličeš tja in poveš, kako je.

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniška-panika!
22.11.2005 23:42:14   
jakaracman
V Ljubljani oddala vlogo enkrat, porodniško dobivam že 5 mesecevuser posted image , dobila pa dve odločbi na dom, prvo malo pred nastopom porodniške, drugo pred iztekom 3 mesecev, dopuščam možnost, da je kje tudi drugače.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniška-panika!
22.11.2005 23:49:15   
Anonimen
No, vidiš, pa so v LJ vseeno malo bolj pametni kot v MB. Ups!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 9:10:11   
Antigona
V Ljubljani oddala vlogo enkrat,


Po vsej verjetnosti si obe vlogi oddala naenkrat. V nekaterih centrih pač dopuščajo tudi to možnost. Zato si tudi dobila dve odločbi.
Ostali smo pač morali 2x tja...

Lp,
user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 10:25:48   
sezam
Jaz sem jo tud oddala sam enkrat, ampak je blo takrat za oba dela. Če bi mogla še kaj oddajati, mi val da ne bi nakazovali.user posted image  Se mi bo pa počas že začelo iztekati. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 11:43:59   
Naja31
To tudi ni res, da v Lj oddaš vlogo 1x. Je odvisno od CSD. Jaz sem v Šiški in sem morala vlogo za dopust za nego oddati kasneje, po rojstvu  saj na obrazcu zahtevajo matično številko otroka. Moja prijateljica je pa na Viču in jo je oddala samo 1x.

Me je gospa na CSD posebej opozorila, da moram drugo vlogo oddati najkasenje 30 dni pred iztekom porodniškega dopusta.
Pokliči na CSD in vprašaj kaj lahko narediš, če si rok zamudila.

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 12:08:36   
Dejča
V Žalcu oddaš le 1-x in sicer obe vlogi sočasno. Tudi obe odločbi sem dobila hkrati domov.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 12:24:03   
kati*
v Lj sem oddala obe odločbi istočasno, vendar smo morali za drugi del (DNVO) sporočiti datum rojstva, sicer ti tega dopusta ne priznajo. To je storil mož, ko je zaprosil za očetovski dopust na dan nastopa le tega.
Po pošti sem prejela dve odločbi - prvo za porodniško (105dni) dva tedna po oddanih papirjih in drugo za DNVO (260 dni) pa dva tedna po rojstvu otroka.

Grozljivo pa je, da na vsakem CSD-ju delajo drugače user posted image

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 12:30:34   
ninocka
Jst sem napisala kako je blo pr men oz. kako je men povedala usluzbenka na CSD.
Jst sem samo 1x izpolnla papirje in ko je moj oddal zase, sem dobila domov se drugo odlocbo, se pred tem pa odlocbo o podaljsanju porodniske, ker je nedonosencek. Tud tega nisem extra urejala, ampak je samo moj povedal, ko je urejal zase.
Sem tut jst se pol spomnla, kako podlajsajo, ce oce ne uveljavlja ocetovskega dopustauser posted image ...verjetno mors poslat kaksen rojstni list al kaj...user posted image

Kot vidim je poa itak na vsakmu CSD drugac, zato sem ji pa tut predlagala naj raj poklice,kot da mi tuki pametujemo. Itak nismo nc pogruntal, ker je blo ocitno pr vsaki drugac treba te papirje izpolnjevat...
Sram jih je lahko, da nimajo enotnega postopka vsepovsod user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 14:42:56   
Katrin
Tudi jaz sem oddajala papirje oz. vlogo le enkrat (LJ), po pošti pa sem prejela dve odločbi....

lp

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodniška-panika!
23.11.2005 14:49:18   
SashaB
Jaz sem oddala dve vlogi (ni bilo ne vem kaj papirjev). Najprej eno cca mesec pred rojstvom (za prvih 105 dni ), nato pa sem kakšen mesec po rojstvu morala prinesti na CSD kopijo rojstnega lista in istočasno oddala še drugo vlogo (za varstvo...).
Nikoli pa mi niso dali nič za podpisati da bi bila karkoli obveščena o kakršnem koli roku.

Pri uradnih zadevah je vedno nekaj takega, vsak oddelek si po svoje ralaga in oblikuje pravila. mislm da je res najbolje da kar pokličeš in ti bodo najbolj točno povedali kako in kaj. Pri nas so bile referentke ful prijazne in so mi vedno pomagale z informacijami. Verjetno nisi prva kateri se je to zgodilo in sigurno se da kako rešiti. user posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodniška-panika!
25.11.2005 11:08:56   
Pubi
Moj možek je šel na CSD in oddal vlogo. Čeprav sva zamudila skoraj tri tedne, sploh niso nič komplicirali. Tako je pri nas v Kranju. Še sreča. No, tako je bila panika odveč. Vseeno hvala vsem, ki ste mi odgovorile.

(odgovor članu SashaB)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodniška-panika!
25.11.2005 11:45:53   
mammy26
Jaz sem za svojo porodniško uredila vse že prvič.

Res pa nisva bila previdna pri datumih za uveljavitev očetovskega dopusta, ki sva ga žal zamudila....

(odgovor članu Pubi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodniška-panika!
25.11.2005 12:26:05   
Alina_alin
Tudi jaz skoraj pozabila dati vlogo za 2.del (dopust za varstvo in nego otroka). Ker hkrati nisem mogla oddati za 1. in 2. "del". Sem 1 dan pred iztekom oddala. Sem poklicala tja, ni bilo panike. So rekli, da če ne bi bilo, bi se začsno prekinilo, pač ne bi dobila tisti mesec ob datumu nakazano, pač pa naknadno. Po obravnavni vloge.
Je pa res smotano, da ne moreš vse hkrati urediti, tudi jaz nisem mogla.
Saj ko imaš otorčka, kar hitro lahko pozabiš še na te formalnosti.
Upam, da boš uredila. Pokliči tja in se zmeni.

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




adaptirano mleko
Sanikaa



(68%)

(32%)


Število vseh glasov: 182

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!