|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
10.7.2014 14:10:11   
chezAnA
Pozdravljene.
Prijatelju bi rada skuhala marelični kompot. Ima sladkorno bolezen. Ne morem ga dobiti, da bi ga vprašala, zato upam, da mi lahko katera izmed vas pomaga. Doma imam dekstrozo in fruktozo. Je dovoljeno rahlo sladkati vodo s katerim od teh dveh sladil? Če ja, a mogoče celo katera ve, koliko lahko tega dodam? Navodil namreč na kozarčkih ni, google pa mi ne zna pomagati ali pa ga jaz ne znam prav vprašati. Hvala za pomoč.
Ana
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
10.7.2014 14:36:08   
Paštetka
Jaz bi rekla, da raje kot ta dva uporabi navaden cuker, vendar v manjši količini. Fruktoza ni primerna za diabetika.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
10.7.2014 14:46:33   
LuLu
poklici v ZD ali kako bolnico na oddelek in vprašaj tam. za info bodo že našli čas in so najboljši naslov

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
10.7.2014 14:53:47   
chezAnA
Lulu, tega si pa ne upamuser posted image Sem tak zajček glede tega, se mi zdi, da bi zagotovo motila. Nekako se mi zdi, da imajo v bolnicah in zdjih sestre toliko dela, da jih ne morem vpraševati še za recepte za kompot kuhatiuser posted image Si me pa spomnila na tole: v starem telefonu sem imela številko prejšnje sosede, ki je dietetičarka, morda lahko njeno številko dobim po kakšni drugi poti. Hvala.

Paštetka, vav, vedno sem mislila, da je fruktoza fajn, da je kao sadni sladkor. Pa sem zaradi tvojega odgovora šla brskati in ojoj.
http://wearechange.si/pogubna-fruktoza-povzetek-predavanja-dr-lustiga/ Hvala za opozorilo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
10.7.2014 15:39:26   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Lulu, tega si pa ne upamuser posted image Sem tak zajček glede tega, se mi zdi, da bi zagotovo motila. Nekako se mi zdi, da imajo v bolnicah in zdjih sestre toliko dela, da jih ne morem vpraševati še za recepte za kompot kuhatiuser posted image Si me pa spomnila na tole: v starem telefonu sem imela številko prejšnje sosede, ki je dietetičarka, morda lahko njeno številko dobim po kakšni drugi poti. Hvala.




napaka! Imeli bodo delo, če boš nekemu človeku dala nekaj, česar ne sme zaužiti... jaz jih vedno jemljem, da so pač tam tudi za to. Koga naj vprašam za zdr. nasvet, če ne te ljudi? Ajde, kolegice, google, ampak dr. je vseeno dr.
če nekdo ne bo imel časa verjemi, da ti bo to rekel. Dovolj so zverzirani... pa tudi na 112 ne kličeš, tak da ne komplicirat user posted image

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
11.7.2014 3:25:59   
Felicita
Dekstroza je (čista) glukoza, torej ne. Za fruktozo je odvisno, kako jo prenašajo ljudje, nekateri diabetiki jo smejo (čisto) malo, nekateri čisto nič. Kakor se mogoče bizarno sliši boš najmanj mimo usekala bodisi z umetnimi sladili (natren), stevijo (zelo specifična in stvar okusa, meni osebno je strašno zanič) ali preprosto nesladkano zadevo.

p.s.: chezAnA - we are change ni ravno verodostojen vir. Za karkoli.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 0:13:23   
chezAnA
Felicita, hvalauser posted image
Soseda je sicer predlagala tole: Sadje daš v lonček in v mikrovalovko (ni vedela za koliko časa). Sadje izloči tekočino, ki naj bi bila dovolj sladka za kompot, ker ne dodajaš nobene vode. Se pa količina zmanjša, zato potem dodaš še iz drugega lončka. Pasteriziraš.
No, jaz mikrovalovne pečice nimam, zato sem samo dodala zelo majhno količino sladkorja k prekuhani vodi in je to to. Upam, da bo vsaj približno užitno.
Mi ni bilo jasno, kaj naj zdaj naredim s fruktozo in dekstrozo, pa so otroci rešili problem. V nekaj minutah, ko so bili sami, so oboje raztresli in razlili po kuhinjskih tleh. Že dvakrat smo sesali in pomivali, pa se še vedno lepim na tla, ko hodim po kuhinjiuser posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 8:12:14   
RIJA*
jaz pa se sprašujem, zakaj posiljevati diabetika z nečim sladkim?

v čem je fora?

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 9:28:20   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz pa se sprašujem, zakaj posiljevati diabetika z nečim sladkim?

v čem je fora?


tuid diabetiki morajo malo sladkega jesti. si ti predstavljaš,da bi bila CELO življenje brez česarkoli sladkega?drugače je pa "cuker" povsod,celo solatka ga ima.user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 9:49:47   
RIJA*
ne, ne predstavljam si.

ampak diabetiki točno vedo, kako in kaj in sem prepričana, da si privoščijo v mejah, ki so jim dovoljene.

jaz se ne bi igrala s takimi stvarimi, ker vsak diabetik je zgodba zase.





(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 9:54:26   
tashq
kolikor jaz poznam diabetikov si privoščijo tudi sladko(kdo jim bi pa zameril...user posted image ),samo potem prilagodijo odmerek inzulina...sem imela jaz tudi N sladkorno(sicer ne na inzulinu) pa sem točno vedela,da si lahko privoščim palačinko z nutelo,ne pa z marmelado.user posted image

ja,je pa res,da bi avtorica lahko vprašala prijatelja,kakšno sladico naj mu pripravi.mogoče bi mu ravno ta kompot fejst dvignil cuker,kaj drugega pa ne...

< Sporočilo je popravil tashq -- 12.7.2014 9:55:26 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 10:10:50   
RIJA*
moj bivši sodelavec je mazal tudi torte...pa potem malo izginil na wc....user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 17:24:56   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ne, ne predstavljam si.

ampak diabetiki točno vedo, kako in kaj in sem prepričana, da si privoščijo v mejah, ki so jim dovoljene.

jaz se ne bi igrala s takimi stvarimi, ker vsak diabetik je zgodba zase.








Ja, vsak diabetik je zgodba zase.

Glede na to, da je več tipov diabetesa, bi se sama res vedno prej konkretno pri človeku pozanimala, kaj je sprejemljivo in kaj ne. Včasih tudi neprijetno preseneti osveščenost ljudi. So ljudje, ki enostavno nočejo razumeti, da človek pač ne bo poskusi vsaj košček domačega peciva, saj 'en košček pač ne bi smel škodovati'. Upam da bo tega vedno manj.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 17:55:36   
mateyka
ma ne vem, jaz diabetiku sploh ne bi delala sladkarij user posted image
saj je še miljon drugih stvari na svetu, ki mu jih lahko daš, pa da je "domače" user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 22:34:21   
chezAnA

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

jaz pa se sprašujem, zakaj posiljevati diabetika z nečim sladkim?

v čem je fora?



Za tega "mojega" diabetika vem, da ima marelični kompot (in vse kompote) zelo rad in da ga lahko je. Ponavadi sadje vzamemo skupaj, tokrat pa ni vzel sadja z nami, ker ga ni bilo doma, da bi ga lahko vkuhal. In je bil kar malo žalosten zaradi tega. Pa sem pač vzela 5 kg marelic in jih vkuhala namesto njega. Če bodo drugi teden marelice še toliko ok, da jih bo lahko še eno rundo sam vkuhal, jih bo vzel, vendar zaradi vsega dežja to ni prav zelo verjetno, ker gnijejo in letijo z dreves.

Sprejemljiva razlaga?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
12.7.2014 23:29:32   
mateyka
a je marelični kompot brez dodanega sladkorja prekisel?

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
15.7.2014 17:31:34   
BellaB
odvisno od marelic. Sicer se sladkor dodaja kot konzervans v te zadeve, sicer zadeva rada zavre.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sladkanje pri sladkorni. A ve katera?
15.7.2014 18:55:56   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB
odvisno od marelic. Sicer se sladkor dodaja kot konzervans v te zadeve, sicer zadeva rada zavre.


a potem ni možno nesladkanega džema narest al kaj? user posted image

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?