|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 21:42:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Če te slučajno pot še kdaj zanese južno od Alp (najbrž te ne bo, je to postal velik projekt user posted image


aja? nič ne vem o tem velikem projektu - dej povej kaj dogaja user posted image


Saj ne moreš, ker sešele priročnik s točnimi navodili za pot piše.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 22:18:46   
mateyka
oh, a to misliš.. ja, res je. če gledamo kompleksnost projekta litostroj-klinični in težave, ki se srečujejo - mi ne ginejo nekajletne predpriprave user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 22:32:03   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

oh, a to misliš.. ja, res je. če gledamo kompleksnost projekta litostroj-klinični in težave, ki se srečujejo - mi ne ginejo nekajletne predpriprave user posted image


Vsaj olimipijsko obdobje, če ne dve.

Pri pametnih telefonih so tri postaje avtobusa že olimpijski podvig.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 23:15:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
In po nekaj kletih bo to visoko izobrazen kader, ki bo sposoben sam, samoiniciativno, samostojno ter iz vedoizeljnosti iziobrazevati se naprej v smislu vsezivljenjskega ucenja... user posted image


kar ne bo po nekaj letih, bo pa po nekaj kleteh ... user posted image


V vsakem primeru bo !!user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
5.5.2014 23:16:28   
mateyka
tle mam en telefonski software, ki mi lahko zračuna odhod z moje (vmesne) postaje in prihod na specifično - pa tukaj avtobusi niso tako pogosti in mi kar prav pride. samo vnesem čas, ime začetne postaje in končno in mi pljune ven vse trole v roku ene ure, ki peljejo (in kdaj) tja, plus še koliko postaj majo vmes (ena proga 6, druga 8 - odvisno kje grejo). kr kul zadevca. po moje ima nekaj podobnega tudi LPP?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 6:12:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Torej recept za nečakinjo avtorice teme: kakšen vlak in avtobus neki, na deželi na kolo, pa naj gre lepo po svoje ...

Do bele Ljubljane ali po številnih brezpotjih - kje ji je pač ljubše user posted image


Do ljubljane ona zna priti.....user posted image

V Ljubljani nastane problem.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 6:21:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Če te slučajno pot še kdaj zanese južno od Alp (najbrž te ne bo, je to postal velik projekt user posted image


aja? nič ne vem o tem velikem projektu - dej povej kaj dogaja user posted image


Saj ne moreš, ker sešele priročnik s točnimi navodili za pot piše.


Kmalu bo vse postalo grozni projekt, ker odraščajo deca produkt vzgoje po alinejah iz priročnikovuser posted image ........

od malega vzgoja otroka po navodilih iz vsaj treh priročnikov.......otrok se prosto ne sme več niti igrati, ker je to kao zguba časa in brezvezna uporaba njegove energije in morajo biti vse njegove aktivnosti strokovno vodene......s kakim avtobusom ali vlakom v šolo, te bosta pa že mamica in ati prišla pred osnovno šolo in gimnazijo čakat, da ne boš nosila te nopotrebno težke šolske torbe s sabo.......za učenje mamica zrihta inštruktorja tam nekje v 5. razredu osnovne, ker učni snovi več ne more sledeti, ker se pri ulomkih zatakne (in to našo deco tako brezveze bombardirajo s takimi brezveznostmi.....kdo bo pa kdaj rabil ulomke v življenju).....od malega še starši izbirajo prijatelje svojim otrokom in to take, s katerih starši se sami ujamejo, da lahko počitnikujejo skupaj z njimi (da otroku ne bo dolgčas in da se ne bi obremenjeval še s sklepanjem prijateljstev)......

In kako naj potem tako dete pri 19 letih ve na kateri avtobus se mora vsesti......če se pa še nič v življenju ni smelo odločiti samostojno.......?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 7:28:31   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Do ljubljane ona zna priti.....user posted image


Ja, no, to nekako ne bi smel ravno prehud problem.
Na domači postaji jo dajo na vlak in ji povedo, da izstopi šele takrat, ko se vlak izprazni ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 8:49:12   
petea
Nekako se mi zdi, da izgleda Cuker ob branju te teme nekako takole:

user posted image


Kaj mislite? user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 6.5.2014 8:50:16 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 9:36:40   
mateyka
jup user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 9:42:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Do ljubljane ona zna priti.....user posted image


Ja, no, to nekako ne bi smel ravno prehud problem.
Na domači postaji jo dajo na vlak in ji povedo, da izstopi šele takrat, ko se vlak izprazni ... user posted image


a dej no user posted image

še dobro da ni treba presedat - kriza. zato jaz šele pišem roman; popotovanje od Ljubljane do Božička (ali obratno) - treba ful presedat in so huda navodila, ki jih na internetu in drugih virih ni mogoče najt user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 12:04:10   
ronja
Vemuser posted image ....no, zdaj veš tudi drugo plat.....da se po podeželju tudi da kolesariti z otroci...

Ja, saj tudi tebi verjamemuser posted image . Verjetno živite v drugih okoljih, to mi je logična razlaga. Malo smo pa tudi starši različni in nekaterim se nekaj zdi nemogoče, kar se drugemu zdi mala malica (vsaj tako se mi včasih zdi).

mateyka, tako aplikacijo ima tudi lpp, so mi razlagali, samo jaz mam "taneumni" telefon, tako da ti ne morem postrežt z linkom:D. Je pa "načrtovanje poti z googlovim zemljevidom" na strani lpp, ki sem ga že prilepila, tudi čisto uporabno za tiste s kištami:).

lili, ti me vedno nasmejišuser posted image . Vedno mislim, da ultra pretiravaš, potem pa nekdo prijavi, kako naj dete pri 20ih po 1 letu bivanja v Lj. pride iz centra do precej obljudenega drugega dela LJ... in takrat tudi jaz ne vem več, kaj naj si mislim:D...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 12:17:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja, saj tudi tebi verjamemuser posted image . Verjetno živite v drugih okoljih, to mi je logična razlaga. Malo smo pa tudi starši različni in nekaterim se nekaj zdi nemogoče, kar se drugemu zdi mala malica (vsaj tako se mi včasih zdi).




Ja....ljudje smo različni....in tistemu, ki pozna deželo samo "u prolazu" je nepredstavljivo živeti kilometer vstran od mesta......onemu drugemu, ki pa ima 20 km do prvega mesta pa je nepredstavljivo živeti v mestu.....

In vidiš, ljudje smo si tako različni, da sem jaz vedno mislila, da so na deželi večje možnosti kolesarjenja kot v mestu (verjamem pa, da so te možnosti bistveno bolj otežene na 1300 m nadmorske višine)........kolesarjenje v mestu mi ni bilo nikoli posebno privlačno......glede mobilnosti se strinjam.....samo nam na deželi, kjer v Murski Soboti lahko praktično pred vsako štacuno v centru mesta parkiraš (v najslabšem primeru greš ene 50 m peš) ni mobilnost tak grozen faktor kot recimo v Ljuljani......

lili, ti me vedno nasmejišuser posted image . Vedno mislim, da ultra pretiravaš, potem pa nekdo prijavi, kako naj dete pri 20ih po 1 letu bivanja v Lj. pride iz centra do precej obljudenega drugega dela LJ... in takrat tudi jaz ne vem več, kaj naj si mislim:D...


Še nekaj takih postov, pa boš videla, da niti ne pretiravamuser posted image .....saj ko sem pisala o tem, da poznam mamice, ki telefonirajo na fakse, v študentske domove, da iščejo sobe namesto svojih velikih otrok, da hodijo svojim 23 letnim sinovom en krat na mesec pucat študentske sobe mi tudi nisi verjela in si mislila, da pretiravam.....vendar ni tako malo takih.....mogoče sedaj mi že naše otroke malo drugače vzgajamo, vendar ti, ki pa imajo sedaj okrog 20 let pa so produkt ravno te ekstra permisivne vzgoje, vzgoje iz priročnikov, ko starši in stari starši več nič niso vedeli, ker je stroka ravno izumljala takrat nov model vzgoje......


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 12:48:18   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
vendar ti, ki pa imajo sedaj okrog 20 let pa so produkt ravno te ekstra permisivne vzgoje, vzgoje iz priročnikov, ko starši in stari starši več nič niso vedeli, ker je stroka ravno izumljala takrat nov model vzgoje......


ali pa preveč zaščitniške ...

imam nečaka v višjih razredih OŠ, ki se jima, ko prideta k nam, praviloma malo ''odpelje'', ko končno lahko malo bolj prosto preživita nekaj časa; so moji precej mlajši otroci veliko razumnejši pri svojih norčijah oz. ko gre kaj narobe, to vsaj povedo, da odrasli ocenimo, kaj narediti z razsulom user posted image

o tem, koliko časa gre za ''taksi službo'', predvsem s strani babice, za razvoz na njune dodatne dejavnosti, četudi bi na vsaj polovico zadev komot šla sama ali s kolesom ali z avtobusom, pa raje ne bi user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 13:02:49   
ronja
kolesarjenje v mestu mi ni bilo nikoli posebno privlačno..

Če te kdaj pot zanese v LJ., te peljem po PST med Koseškim bajerjem in Trnovim, pa po kolesarski na Večni, pa na Rožnik in Golovec, po Tivoliju...user posted image Zna bit prav lepo, veš:). Pa še parkirat ni problem (ker recimo če gremo mi zdaj v center, se nam vsekakor najbolj splača z biciklom - lahko parkiraš, kjer češ in si hitreje tam:).

precej mlajši otroci veliko razumnejši pri svojih norčijah oz. ko gre kaj narobe, to vsaj povedo, da odrasli ocenimo, kaj narediti z razsulom

Haha, to se mi ful znano slišiuser posted image . A praviš, da je to ful dobro? NO, bom znala naslednjič cenit, ko naredijo razturuser posted image . Trenutno imam tla v kuhinji živo rdeče barve, ker je barvanje "kočije" zašlo iz območja pokritosti s časopisomuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 13:05:24   
ronja
Še nekaj takih postov, pa boš videla, da niti ne pretiravam

Hehe, ugotavljam, da je ogromno odvisno od okolice, kjer živiš. Tam, kjer smo živeli prej, so ljudje zelo drugačni kot tukaj. In zdaj veliko bolj razumem določene stvari, nad katerimi si se pritoževala. V tistem koncu očitno živi res nadpovprečno število prijaznih ljudiuser posted image . Tu jih pa še malo iščem, ker niso tako na gosto posejaniuser posted image . Je pa res, da ljudje, ki pridejo živet na tisti konec, navadno nočejo več stran in zdaj jih razumem. Sem vesela, da smo se preselili, vse je boljše, razen družbe. Zato zdaj družbo sem vabimo, hehe.user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 13:23:01   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
A praviš, da je to ful dobro? NO, bom znala naslednjič cenit, ko naredijo razturuser posted image .


Ja, dobro je, da povedo oz. da v nekem še spodobnem času izveš, kaj se je zgodilo.

Recimo en naš pripetljaj:
Sem dobila za RD en starinski lesen voziček, cizo.
Je imela svoje mesto pred hišo, kjer je stala, tako da sem sčasoma kar malo pozabila na njo. Nekega dne jo najdemo celo polomljeno v eni jami za hišo.
Nobenemu nič jasno, kako je prišla tja in zakaj je v x y kosih. user posted image Kar nekaj strašljivih in čudnih scenarijev smo si namislili, kaj bi se naj zgodilo z njo. user posted image


Čez nekaj dni smo potem le počasi izvedeli, kaj je bilo - ko sta bila enkrat na obisku pri nas, sta nečaka šla naskrivaj dirkat z njo po hribu in seveda je 'pametnejši popustil' ... user posted image in potem nista upala povedati, kaj se je zgodilo, zato sta se odločila razbitine skriti in biti tiho o celi stvari

jao, jaz pa sem takrat imela nekaj dni težave s spanjem, ker sem razmišljala, kdo je hodil okoli hiše in zakaj je uničil cizo user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 13:24:48   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Trenutno imam tla v kuhinji živo rdeče barve, ker je barvanje "kočije" zašlo iz območja pokritosti s časopisomuser posted image .


S čim pa ste barvali? Se ne da odstranit?
Ali boste sedaj vzorec nadaljevali? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 14:03:15   
ronja
S čim pa ste barvali? Se ne da odstranit?

Akrilne barve iz Ikeje, poročam, kako bo šlo dol... Pa ni treba množine uporabljat, jaz nisem mela nič zraven, razen da sem časopis prineslauser posted image
Ali boste sedaj vzorec nadaljevali?

Upam, da ne.user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 17:52:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
vendar ti, ki pa imajo sedaj okrog 20 let pa so produkt ravno te ekstra permisivne vzgoje, vzgoje iz priročnikov, ko starši in stari starši več nič niso vedeli, ker je stroka ravno izumljala takrat nov model vzgoje......


ali pa preveč zaščitniške ...

imam nečaka v višjih razredih OŠ, ki se jima, ko prideta k nam, praviloma malo ''odpelje'', ko končno lahko malo bolj prosto preživita nekaj časa;


Potem še imata potencial, da postaneta "normalna" najstnika in odrasla.

Vedno znova me fascinira, ko otroci ne smejo noret, ne na vasi, ne na mestu - žal ni več razlike. Mogoče je na vasi še slabše, ker se manj družijo, saj hiše niso tako blizu, sami otroci pa po vasi več ne smejo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ljubljanjčanke pomoč-nujno
6.5.2014 22:59:45   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kolesarjenje v mestu mi ni bilo nikoli posebno privlačno..

Če te kdaj pot zanese v LJ., te peljem po PST med Koseškim bajerjem in Trnovim, pa po kolesarski na Večni, pa na Rožnik in Golovec, po Tivoliju...user posted image Zna bit prav lepo, veš:). Pa še parkirat ni problem (ker recimo če gremo mi zdaj v center, se nam vsekakor najbolj splača z biciklom - lahko parkiraš, kjer češ in si hitreje tam:).

PST ni namenjana za kolesarjenje. Kolesarske poti (Lj okolica) imas na:
http://www.gremonapot.si/kolesarstvo/kolesarske-poti.aspx

Doma ugotavljamo, da je kolesarjenje po podezelju lepse. Pa se veliko lepih stvari vidis, ki jih sicer ne bi.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Nosecnice in vreme
maca83 RR

Po parih dneh nore vročine se je končno malo ohladilo. Sonosečke, kakšno se vam zdi vreme?

koncno grem lahko sprosceno ven iz hise (67%)

pa ne dez no, mi pa pakiramo za morje (6%)

vreme me sploh ne moti (11%)

na nasem koncu je dezja prevec (0%)

temperatura sploh ne vpliva na moje pocutje (17%)


Število vseh glasov: 18

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!