|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sprožitev poroda, strah
22.12.2012 9:38:37   
Anonimen
V ponedeljek naj bi mi sprožili porod, ker sem odprta že 3 cm in bom teden dni čez rok. Verjetno bi še čakali ampak ker sem odprta mi bodo sprožili. Zdravnica je rekal, če n bo že kaj prej.
Me je ful strah ker je to moj provi porod. Kako je potekala sprožitev pri vas? Alimibodo dali umetne popadke ali mibodo predrli mehur? Verjetno se bom odločila za epiduralnoje v tem primeru kaj drugače?
Rodila pa bom v Kranjski porodnišnici. Vprašala bi vas še alije dobro zjutraj kaj pojesti ali raje ne, saj sem slišala da je veliko ženskam slabo, po rugi strani pa imaš manj moči?

hvala za vse vaše izkušnje
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sprožitev poroda, strah
22.12.2012 9:45:45   
petea
Biti teden dni čez PDP se mi ne zdi zadosten razlog za sprožitev poroda. Če ni drugih razlogov, se lahko čaka tudi 2 tedna po PDP.
Če si že 3 cm odprta, pa se bo tako ali tako kmalu najverjetneje vse skupaj nadaljevalo spontano.

Kakorkoli se boš odločila (kajti še vedno si ti tista, ki odločiš, da se strinjaš s sprožitvijo), srečno in prijeten porod!


Na vprašanja pa ti ne znam odgovoriti. Meni pred porodi ni bilo do hrane, mi je pa pasalo med njimi piti, EA pa nikoli nisem uporabila (prehitri in nočni porodi).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sprožitev poroda, strah
22.12.2012 9:57:17   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

V ponedeljek naj bi mi sprožili porod, ker sem odprta že 3 cm in bom teden dni čez rok. Verjetno bi še čakali ampak ker sem odprta mi bodo sprožili. Zdravnica je rekal, če n bo že kaj prej.
Me je ful strah ker je to moj provi porod. Kako je potekala sprožitev pri vas? Alimibodo dali umetne popadke ali mibodo predrli mehur? Verjetno se bom odločila za epiduralnoje v tem primeru kaj drugače?
Rodila pa bom v Kranjski porodnišnici. Vprašala bi vas še alije dobro zjutraj kaj pojesti ali raje ne, saj sem slišala da je veliko ženskam slabo, po rugi strani pa imaš manj moči?

hvala za vse vaše izkušnje


Umetne popadke dajo,če se ne odpiraš in ne kar tako.Mehurja tudi ne predrejo:) ,ampak ovoje in ti tega sploh ne čutiš !! kako bi biloz ea kaj drugače ,ne razumem vpr. user posted image Ja,seveda jej,kaj pa tiste ki začnejo spontano rojevat

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sprožitev poroda, strah
22.12.2012 10:31:58   
Anonimen
Hvala

Verjetno bo sproćžitev tudi zaradivode, ki somi jo dosedaj preledali dvakrat. Je rekla da nej grem domov še do ponedeljka, ampak da v ponedeljek skoraj sigurno grem rodit.

Ja plodovni mehur, sem se malo narobej izrazila.
Glede epiduralne je bilpo moje vprašanje, da naj bi jo dali ko si odprt 3 cm. Jest sem že ampak veretno mi bodo potem predrli mehur in če se bom odpirala mi nato dali epiduralno.
Jesti pa verjetno nemob mogla ker moram bitzi tam že ob 7zjutraj ker imam aminoskopijo natose bodo odločili. Zdi se mi, da ne bomimela apetita ker me bo zelo strah.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sprožitev poroda, strah
22.12.2012 14:37:24   
radirka
Nič straha, kar pogumno v porodno sobo! Ni tako hudo kot se bojiš da je, boš vidla:) Sama sem brez EA rodila tako, da ti glede tega ne znam nič povedati, bo pa porod lepši in lažji če se sprostiš!user posted image Srečno! Boš videla kako bo lepo, ko se boš med prazniki stiskala s svojo štručko :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sprožitev poroda, strah
23.12.2012 9:07:16   
fjonda
Jutro,
sprožitev poroda je pred 4 leti v Izoli zgledala takole:

- ob 6h na klistir, tuširanje...
- ob 8h prišel tata, sva šla skupaj v porodno, dali so mi umetne popadke (infuzija) in sva šla na sprehod po hodniku z infuzijo vred. Med hojo mi je odtekla voda, ko še nisem čutila popadkov. So me prestavile na porodno posteljo in se je začela veselica. user posted image

Sem bila pa tudi sama 3-4 cm odprta pred sprožitvijo.

Srečno in brez skrbi, že vejo kaj delajo!

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Katero ime?
marijaa

Katero ime za fantka vam je najbolj všeč?

Marcel (22%)

Gaj (5%)

Lan (31%)

Gal (22%)

Svit (20%)


Število vseh glasov: 484

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!