|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rabim vaše mnenje:)))
3.12.2012 18:42:19   
jabi babi
pozdravljene!ker sem avgusta ostala brez službe in ker se mi je podpora iz zavoda že iztekla(ja,hitro so minili trije meseci),službo iščem kot nora in ni nič od nič,se mogoče sprašujem če bi naštimala še enega otročičkauser posted image ?devet mesecev ali več bi blo dolgih brez kakršnih koli dohodkov-mojih!,preden nastopi porodniška!!!!ali obstaja kakšna možnost da bi dobila kakršnokoli podporo od csd?do porodniške bi živeli le z eno plačouser posted image !kaj bi storile ve?ali bi si upale?stara sem pa ravno prav za drugega otroka!skrbi me da bom kmalu prestara če bom čakala na službo!leta pa kar bežijo!ali mi porodniška kljub temu pripada če bom vmes imela prekinitev delovne dobe(drugače imam 11 let neprekinjeno)!sem v dilemi!
hvala vam!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rabim vaše mnenje:)))
3.12.2012 18:49:13   
Paštetka
Nikoli nisem načrtovala otroka brez službe. Enostavno ni to moj način. Prav tako si ne predstavljem, da bi načrtovala otroka in računala soc. podporo. Žal.
Eno je, da imaš otroke in izgubiš službo, da pa načrtuješ otroka brez službe in računaš, da bo država skrbela za družino, pa je meni neodgovorno.
Seveda je drugače, če ima oče solidno službo.

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
3.12.2012 20:02:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rabim vaše mnenje:)))
3.12.2012 20:14:51   
majčica1508
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Nikoli nisem načrtovala otroka brez službe. Enostavno ni to moj način. Prav tako si ne predstavljem, da bi načrtovala otroka in računala soc. podporo. Žal.
Eno je, da imaš otroke in izgubiš službo, da pa načrtuješ otroka brez službe in računaš, da bo država skrbela za družino, pa je meni neodgovorno.
Seveda je drugače, če ima oče solidno službo.



Se bom samo podpisala pod tole.......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rabim vaše mnenje:)))
3.12.2012 20:49:36   
ronja
Porodniška ti pripada, če si prej zaposlena in je potem povprečje zadnjih 12ih plač. Če nisi zaposlena v letu pred p., dobiš pa nadomestilo porodniške, ki je mislim da po novem 255 €, če se ne motim. Da ne boš presenečena, če slučajno računaš na precej več (ne vem, koliko je bila tvoja plača).
Na socialno pomoč jaz na tvojem (v bistvu nikoli) ne bi ravno računala. Če zagusti, super, če se da kaj, vendar pa prav računala s tem jaz ne bi. Tudi če dobiš socialno pomoč, se bo zdaj ta vpisovala, da jo moraš potem kasneje vračat ali pa se vpiše država kot delni dedič, če se ne motim (tako sem razumela). Tako da vprašanje, koliko se vam to na dolgi rok splača. Če zagusti, se seveda splača, če pa se da brez, je pa verjetno boljše sam poskrbet za svoje male:).

Sicer pa: če je tvoje vprašanje: ali se da preživet z eno plačo - potem je odgovro: odvisno, kakšna je plača in kakšni so stroški, sicer pa srčno upam, da se da, ker znamo bit nekoč na istem;). Po moje to ni tak strašen problem, če ste skromni in imate kje bit, sploh če ne plačujete najemnine.

Kako bi se odločila v tvojem primeru? Ne vem, odvisno od let in od dohodkov/odhodkov. Ker si ga želiš, je res brezveze čakat še ne vem koliko let. Najdi si kako honorarno delo, da boste malo lažje dihali, to je pa to.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rabim vaše mnenje:)))
4.12.2012 6:35:03   
Čebel@

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Nikoli nisem načrtovala otroka brez službe. Enostavno ni to moj način. Prav tako si ne predstavljem, da bi načrtovala otroka in računala soc. podporo. Žal.
Eno je, da imaš otroke in izgubiš službo, da pa načrtuješ otroka brez službe in računaš, da bo država skrbela za družino, pa je meni neodgovorno.
Seveda je drugače, če ima oče solidno službo.


podpis.
najlažje je imeti še enega, živi te pa itak državauser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rabim vaše mnenje:)))
4.12.2012 14:21:05   
nananaja
Ok, ti si bila v zadnjih treh letih zaposlena vsaj 12 mesecev, zato ti porodniška pripada, se ti pa izračuna drugače kot če si na dan nastopa porodniške zaposlena. Mislim, da se v zavarovano dobo šteje tudi nadomestilo za brezposelnost, nisem pa prepričana, to se lahko pozanimaš.
Preberi:
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/pravice_iz_zavarovanja_za_starsevsko_varstvo/starsevsko_nadomestilo/
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunSN.asp

Ali boste lahko preživeli do takrat z eno plačo? Verjetno boste morali, pa če boš zanosila ali ne, dokler ne dobiš službe. Vedi pa, da se spet drugače računa porodniška (zadnjih 12 mesecev), če se zaposliš, takrat se ti za mesece brez zavarovanja za prispevke šteje 55% min. plače.

Sama sem obakrat zanosila, ko sem bila praktično brez službe, prvič načrtno, ob koncu študija, drugič nenačrtno, ob izteku prve porodniške. Prvič so me zaposlili tik pred porodniško tam, kjer sem delala preko študentskega servisa, drugič sem v nosečnosti iskala službo in našla današnjo. Moji porodniški sta bili mali, no druga že blizu takratne min. plače, a midva sva vedela, da bova v normalnih pogojih s tem preživela.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?