|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedez in nesreca
19.4.2012 19:16:40   
malaMravljica
Vem, sem na cisto napacnem forumu ampak rabim precej hiter odgovor.

Nas avto je bil  udelezen v nesreci, od zadaj se je nekdo na polno zabil notri in to tako, da je avto zadaj cist unicen, pa se voznik je zaradi bolecin v vratu moral k zdravniku. V avtu je tudi avtosedez, bil je prazen ampak sedaj ne vem ali je sedez sedaj neuporaben, ker je bil udelezen v nesreci? Sedez vidno verjetni ni poskodovan, samo ali je se varen? Za lupinico vem, da bi bila v tem primeru neuporabna naprej, kaj pa naslednji sedez 9-18 kg? Sama sem mnenja, da ni vec uporaben, nisem pa zihr. Ce kdo ve prosim za odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 19:21:35   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Vem, sem na cisto napacnem forumu ampak rabim precej hiter odgovor.

Nas avto je bil  udelezen v nesreci, od zadaj se je nekdo na polno zabil notri in to tako, da je avto zadaj cist unicen, pa se voznik je zaradi bolecin v vratu moral k zdravniku. V avtu je tudi avtosedez, bil je prazen ampak sedaj ne vem ali je sedez sedaj neuporaben, ker je bil udelezen v nesreci? Sedez vidno verjetni ni poskodovan, samo ali je se varen? Za lupinico vem, da bi bila v tem primeru neuporabna naprej, kaj pa naslednji sedez 9-18 kg? Sama sem mnenja, da ni vec uporaben, nisem pa zihr. Ce kdo ve prosim za odgovor.


Se strinjam s tvojim mnenjem, ampak je kot tvoje, samo laična ocena.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 19:28:58   
Doll
če ni nikjer nič počilo na sedežu ipd je sedež še vedno uporabenuser posted image in varen tako kot prej!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 19:31:44   
TomTaylor
ne bi vedela, bi ga bilo pa mogoče smiselno navesti tudi v odškodninskem zahtevku, če je poškodovan. Samo omenim, mi je na misel prišlo.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 19:45:33   
Anonimen
za kakšen avto sedeš se gre to? JE TO NPR. RECCARO al je to kkšn navadn peg perego? js bi na tvojem mestu poklicala v trgovino, oziroma bi ga res dobro pogledala

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 19:50:38   
LuLu
Meni se zdi, da bi najboljšo informacijo dobila na kakem AMZS-ju. Trgovci prodajajo, ne bi jim nič verjela, AMZS pa pozna varnost na cesti.
Svojega mnenja raje ne pišem, ker za otroški avtosedež bi blo dobro, da si 100% v informacijah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 19:54:19   
Anonimen
AMZS, dobr si se to spomlna, :)
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Meni se zdi, da bi najboljšo informacijo dobila na kakem AMZS-ju. Trgovci prodajajo, ne bi jim nič verjela, AMZS pa pozna varnost na cesti.
Svojega mnenja raje ne pišem, ker za otroški avtosedež bi blo dobro, da si 100% v informacijah.


(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 20:03:25   
malaMravljica
Gre se za Römer king plus in z malim smo res veliiiiko na poti in delamo dolge ture, zato mi je varnost absolutno na prvem mestu. Mali ima sicer ze 2,5 let ampak ta sedez bomo rabili dokler se bo le dalo.
Sem brala v navodilih in tam je samo napisano, da ne kupovat rabljenih, ker nikoli ne ves, ce je bil ze v nesreci.
Tudi na AMZS strani sem ze preverjala, pa ne najdem nic napisano. Podatek pa rabim, ker pride zelo zgodaj zjutraj cenilec ocenit skodo. Sedaj mi ostane, da bo on mogoce vedel, drugace bo pa rekla, naj v porocilo napise, da je bil sedez notri.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 20:19:27   
LuLu
Kliči na kako policijsko postajo. Ali pa dežurno AMZS. Saj ti bodo dali informacije.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 20:35:48   
SMT3
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kliči na kako policijsko postajo. Ali pa dežurno AMZS. Saj ti bodo dali informacije.


Stavkajouser posted image
Ti ga daj kar lepo zraven ocenit.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 20:35:55   
LuLu
Tu pa je ena stara tema:

http://www.ringaraja.net/forum/m_453494/mpage_1/key_/tm.htm#453494

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 21:13:27   
Anonimen
http://www.britax-roemer.com/media/2540883/kingplus_ce.pdf (stran 14)
Sicer se mi tale hitrost 10km/h zdi malo huda, saj potemtakem bi že zaradi manjšega trka na parkirišču morali menjati sedež ... v primeru pa da je bil trk tako silovit, da je razbit cel zadnji del vozila, bi pa jaz stolček absolutno zamenjala ... poškodbe so lahko mikroskopske (razpokice in to), a ključne pri slabši varnosti pri morebitni naslednji nesreči pri kateri bi bil (boknedaj) otrok v sedežu.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 21:17:36   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: SMT3

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kliči na kako policijsko postajo. Ali pa dežurno AMZS. Saj ti bodo dali informacije.


Stavkajouser posted image
Ti ga daj kar lepo zraven ocenit.


Na srečo mM ne rabi klicat Slo policije :) Po mojem vprašaj na ADAC - če jih lahko dobiš... Vem da pri nas AMZS preverja te sedežke, jim ga prav pelješ in testirajo.

A ti in mali nista bila v nesreči, je vse OK?

(odgovor članu SMT3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedez in nesreca
19.4.2012 21:28:17   
ZmajTolovaj
Jaz bi sedež rajš zamenjala ... glede na silo trka. Rajši, no.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedez in nesreca
20.4.2012 7:16:48   
zaspancek1
Ne drži ravno, da je sedež (ali pa lupinica) po trku avtomatsko neuporabna, seveda pa je treba sedež pregledati. Pred časom so se na AMZS hvalili, da to počnejo (no, najbrž ne ravno oni, pač pa ga pošljejo v Nemčijo). Sicer pa bi to naj počel tudi sam uvoznik (mislim, da je pri nas Baby Center). 

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedez in nesreca
20.4.2012 10:01:36   
malaMravljica
Ker nas vecina ne ve odgovora na to vprasanje vam povem kaj sem izvedela. Mi je najprej tajnica zelo strokovno ralozila, da ker malega ni bilo v avtu in ni bilo teze ... sedez zato ni avtomaticno neuporaben. Sem ga pa pogledala in je vsaj na pogled vse ok.

Cenilec je rekel isto.

Rozilu, ne midva nisva bila v avtu in tudi moj je ok. Avto je pa itak sam pleh, ce nikomur ni nic se ne sekiramo. Bom pa ob priliki se ADAC vprasala ko jih naslednjic kje srecam.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 20.4.2012 10:02:11 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedez in nesreca
20.4.2012 10:10:23   
Anonimen
Kaj pravi proizvajalec sedeža v primeru nesreče, sem ti malo višje pripopala, čeprav se mi zdi malo hud kriterij, ampak ok ... se hočejo malo zavarovat pa še kak sedež prodat.

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedez in nesreca
20.4.2012 14:04:20   
malaMravljica
Ja Otika, sem prebrala in tudi jaz mislim, da so ravno malo hudo napisali. Tega sama nisem nasla, sem v enem drugem katalogu prebrala, da previdno pri nakupu iz druge roke.
Cenilec je rekel, da ker je trk od zadaj in sedez ni direkt poskodovan in tudi ni videti nic, sem dala prevleko dol in pogledala, da zavarovalnica ne krije nic. Bom pa ob priliki se ADAC vprasala. In itak sedaj dva tedna ne bomo tega sedeza rabili imam dva sam moj avto je mali in ga ne dajam ven in notr.
Mi je pa tajnica tudi zelo strokovno razlozila zakaj ni poskodovan, se je izkazalo, da je delala prav neko solo in celo nekaj let v stroki, da se spozna na to. Ji skoraj morem verjet, ker je cenilec takoj isto rekel. Baje, da ker ni otroka notri in sedez n obtezen, da obremenitev sedeza ni taksna kot s tezo notri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
20.4.2012 15:38:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Branje knjig na dopustu
Michonne RR

Ali bereš na dopustu knjige?

Da (67%)

Ne (33%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!