|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zamašen nosek
7.4.2012 1:20:59   
neyci
Pozdravljeni!

Prvo kot prvo, verjemite, da smo preiskali forume glede čiščenja noseka in je kar pošteno vse obdelano ampak vseeno. Malček ima nosne kanale, vsaj ta vidni del čiste, medtem ko večinoma ponoči močno hrope. Se kar sliši ko mu zadaj nekaj ropota user posted image . Probali smo že z fiziološko, z sprejem, zadeva malo ublaži nosek, z aspiratorjem pa mi ne uspe nič ven potegnit. Imam pa baterijskega in onega na usta pa mi nikakor ne uspeva. Iz noseka ne dobimo nič ven...prebrali smo da mu včasih nosek napolnijo z kar precej fiziološke...noter čez eno nosnico, da čez drugo kar ven priteče. A je to vredu za otrokeca. Prosim za kakšno pomoč mamic iz prve roke. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zamašen nosek
7.4.2012 8:40:15   
olana
Jaz sem v takih primerih vedno dala v nosek fiziološko, malo počakala, potem pa z Baby vacom - aspirator na sesalec, ven potegnila kolikor je šlo. Ponavadi je bilo izboljšanje v 2 dneh.

(odgovor članu neyci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zamašen nosek
7.4.2012 9:00:42   
LuLu
Med ležanjem mu glavico malo dvigni, da bi lažje kaj iz nosa dol steklo. Pa fiziološko. Fiziološka je navadna slana voda, ki jo lahko pripraviš doma in še nisem slišala, da bi lahko škodla...

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zamašen nosek
8.4.2012 13:53:22   
hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: neyci

Pozdravljeni!

Prvo kot prvo, verjemite, da smo preiskali forume glede čiščenja noseka in je kar pošteno vse obdelano ampak vseeno. Malček ima nosne kanale, vsaj ta vidni del čiste, medtem ko večinoma ponoči močno hrope. Se kar sliši ko mu zadaj nekaj ropota user posted image . Probali smo že z fiziološko, z sprejem, zadeva malo ublaži nosek, z aspiratorjem pa mi ne uspe nič ven potegnit. Imam pa baterijskega in onega na usta pa mi nikakor ne uspeva. Iz noseka ne dobimo nič ven...prebrali smo da mu včasih nosek napolnijo z kar precej fiziološke...noter čez eno nosnico, da čez drugo kar ven priteče. A je to vredu za otrokeca. Prosim za kakšno pomoč mamic iz prve roke. Hvala.


Ja, se mu bo vsaj nosek sčistil. Nima kaj bit narobe-


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu neyci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zamašen nosek
8.4.2012 14:06:51   
Paštetka
Koliko je pa star?

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zamašen nosek
8.4.2012 14:07:38   
beaglekriss
Mi smo na istem.Dogaja se že od rojstva naprej(ima 4mesece in pol),zadnje tedne je prav hudo,ponoči se zbuja na 15 minuser posted image . Konkretnega odgovora tudi pri ped ne dobim,mogoče žrelnica,ohlapno mehko nebo...Čas bo pokazal,se pa priporočam za kak nesvet od ostalih forumk...

(odgovor članu neyci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zamašen nosek
9.4.2012 13:50:11   
Hope2
Pri novorojenčkih in malih dojenčkih je lahko to posledica nalaganje mlekca na sluznico. In to zveni kot prehlad oz kot da bi v not imel šmrklje in jih vlačil gor in dol. Pa ni prehlad, niso šmrklji, le nabiranje ostankov mleka na sluznici. Zaklopka jim ne dela še najbolje in zato se mlekec dviguje in nalaga na sluznici.
pRI NAŠEMU SE je tudi to dogajalo, smo mu vlažili zrak z vlažilcem, izpirali s fiziološko- komot dat 2,5-5ml na eno nosnico, babyvac, dvignjeno vzglavje.... na koncu mi pa pediater pove, da to sploh niso šmrklji oz prehlad. Če pobrskaš po arhivu, boš naletela na več takih zgodb.

Obstaja torej tudi možnost, da ni prehladuser posted image


(odgovor članu beaglekriss)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zamašen nosek
9.4.2012 14:16:21   
Katy78
Pri nas je bilo isto. Nosek čist, s fiziološko in babyvacom ni šlo ven ni, ponoči pa je smrčal kot kakšen star ata, pa tudi čez dan se je slišalo, kot da se mu po nosku vlečejo šmrklji, vendar, kot rečeno, ven ni šlo nič. Pediatrinja mi je potem povedala, da imajo nekateri majhni dojenčki ozke nosne kanale, ki se z rastjo širijo. Tam okoli 1. leta oz. še malo prej se je stanje normaliziralo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zamašen nosek
10.4.2012 9:46:56   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: neyci

Pozdravljeni!

Prvo kot prvo, verjemite, da smo preiskali forume glede čiščenja noseka in je kar pošteno vse obdelano ampak vseeno. Malček ima nosne kanale, vsaj ta vidni del čiste, medtem ko večinoma ponoči močno hrope. Se kar sliši ko mu zadaj nekaj ropota user posted image . Probali smo že z fiziološko, z sprejem, zadeva malo ublaži nosek, z aspiratorjem pa mi ne uspe nič ven potegnit. Imam pa baterijskega in onega na usta pa mi nikakor ne uspeva. Iz noseka ne dobimo nič ven...prebrali smo da mu včasih nosek napolnijo z kar precej fiziološke...noter čez eno nosnico, da čez drugo kar ven priteče. A je to vredu za otrokeca. Prosim za kakšno pomoč mamic iz prve roke. Hvala.


Za nasvet lahko vprašaš pediatrinjo Tino Božičnik, ti bo hitro odgovorila. Najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu neyci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zamašen nosek
10.4.2012 13:21:14   
aelail
Pri nas smo tudi imeli take težave, nato smo kupili inhalator in sem jima delala inhalacije s fiziološko, večkrat pa tudi s paro. Pa na prsi toplo pleničko da sluz dozori potem gre kar samo ven.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zamašen nosek
11.4.2012 9:17:22   
manna
Se strinjam s Hope2. Morda sploh ni prehlajen. Naš tudi tako smrka in hrka, že od rojstva. Kadar globoko spi, takrat mirno diha, vsa preostali čas pa skoz vleče malo tole sluz gor in dol. Pediatrinja nam je rekla, naj pustimo pri miru, da bo samo minilo in NAJ NE dajemo fiziološke kar tako v nos vsak dan.

(odgovor članu aelail)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




2nd Hand Shop za otroška oblačila in opremo
Tanja74

Ali bi, če bi imele možnost, kupovale otroška oblačila in otroško opremo v t.i. Second Hand Shop-ih (preko interneta, v trgovini)

Da (59%)

Ne (35%)

Drugo (6%)


Število vseh glasov: 266

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!