|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: šokirana
21.12.2011 15:28:28   
pelin
zanimivo, kako hitro ljudje v drobnih pozornostih najdemo nekaj negativnega. časi so najbrž taki, da drugače niti ne znamo.
IZVIRNO SPOROČILO: urška

V temle decemberskem radodarnem duhu, ste nekateri vse zmetali v en koš...80 eurou za moje pojme niti pod razno ni drobna pozornost, temveč kar velik finančni zalogaj, sploh, če ga kriješ več mesecev...tako da tole nima nič skupnega z drobnimi pozornostmi in prav je , da se na to pogleda malo bolj kritično in skeptično. Kot sem že prej omenila, je na šolah veliko otrok s slabšim  socialnim standardom, kot ga po avtoričinih besedah ona nudi svojemu otroku. Pri njej baje oba še hodita v službo, kar je v sedanjem času že kar precejšnja redkost in je verjetno pred njenim otrokom še dolga vrsta bolj potrebnih sofinanciranja....Takšni, ki jih opisuje Colt, kamor pa očitno avtoričin otrok ne sodi.
Danes sem se imela možnost v zbornici malo pogovarjati na tole temo z dvema učiteljicama...Obe že vrsto let  delata na veliki OŠ in v vsej svoji praksi, še nista doživeli, da bi nekdo plačal celoletno prehrano otroku, ki ni socialno ogrožen...V bistvu donatorjev v tej smeri še ni bilo, ker ponavadi raje donirajo za šolske potrebščine, letovanja, ekskurzije. Se je pa pri njih že zgodilo, da je bila socialna služba obveščena , da določen otrok doma nima primerne prehrane in so imeli ti otroci obroke subvencionirane. Seveda pa v tem primeru donator ni bil neznan temveč so bili starši o tem obveščeni in seznanjeni od kje prihaja denar za hrano njihovih otrok...Podobno je tudi v tej akciji o botrovanju, kjer nikakor ni nekdo boter otroku, ki je finančno in socialno priskrbljen, temveč tistim revčkom, ki živijo v pomanjkanju...
Tudi sama sem vedno vesela, če vidim, da gre kakšen denar tja, kjer ga res zelo primanjkuje...vendar mi žal tule res vse skupaj nekaj ne štima in smrdi...Zagotovo se šola s temi svojimi "anonimnimi donatorji" ne vtikuje v avtoričino družino, le zaradi prazničnega decemberskega vzdušja ali pa kar tako , ker je bil njen otrok baj de vej izbran čisto po naklučju...


Prepričan sem da obstaja na deset__tisoče družin v Sloveniji, ki vsakodnevno študirajo kaj naj dajo v lonec, kako naj obujejo otroke in kdaj jim bodo prišli odklopit elektriko ker podjetja ne nakazujejo plač. Prav tako sem prepričan, da če bi katera od teh družin dobila tako lepo donacijo, se ne bi spraševali o svoji pravicah (kar poslušamo že na vsakem koraku), temveč bi z odprtimi rokami in srcem sprejele dejstvo da bo otrok nahranjen. Samo takšni ljudje se v svoji bedi in siromaštvu bolj malokrat oglašajo po forumih. Sploh pa ne po elitnih, kjer je za veliko večino boj za preživetje zgolj mit, ki se dogaja tam nekje daaaleč in drugim.
Zgolj moje mnenje. Pa podpis pod Urško.
IZVIRNO SPOROČILO:Col


Tudi jaz sem prepričana o tem Colt, samo tule sama avtorica pravi, da ni govora o tem in da njihova družina ne spada med teh več tisoč  in prav zato se lahko vpraša in pozanima kako lahko prav za njenega otroka , namesto za ostalih več tisoč,pade vsak mesec okrog 80 evrov kar z neba...


< Sporočilo je popravil pelin -- 21.12.2011 15:30:46 >

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: šokirana
21.12.2011 15:51:34   
urška

IZVIRNO SPOROČILO: Leela
Sploh pa 80€ na mesec ni drobna pozornost (in tudi misa4 ni socialno ogrožena).


mislim, da tisti, ki se je odločil za ta korak, najbrž ne bo svojih zdnjih 80 evrov na mesec zapravil za tujega otroka (sploh če ga ne pozna) in si tak znesek na mesec lahko privošči. in to (upam) naredi brez vsakega skritega motiva. upam samo, da ne bere tele teme....

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: šokirana
21.12.2011 16:31:55   
Janya
Zanimivo koliko eno dobro delo sproži nezaupanja, meni se pa zdi zelo lepo od darovalca in pohvalno.....Za boljši občutek bi pa šolo prosila naj mi pisno potrdijo, da je temu res tako.....čisto možno je, da so izžrebali med tistimi, ki bi jim donacija najbolj koristila in je pač tvoj otrok imel srečo.....misa, če ti bo pa kaj denarja hodilo  viška pa daruj tudi sama pomoči potrebnim.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: šokirana
21.12.2011 17:05:53   
uškinamama
misa 4 , a je mož že prišel s šole ?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: šokirana
21.12.2011 18:12:00   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

misa 4 , a je mož že prišel s šole ?



ja.... a je???user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: šokirana
21.12.2011 18:38:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne zato ker je nova, ampak ker ni dovolj informacij.


Ker ni imena in priimka darovalca.....to vas v prvi vrsti bega......


ja hvala da si nas razsvetlila. očitno nas bolj poznaš kot se sami.. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: šokirana
21.12.2011 19:18:03   
misa4
Ja nič nismo zvedele, hči je bila izbrana iz strani donatorja, ta nas pozna in mi njega, lahko privat raziskujemo...samo ne bomo, predvidevam, da je od babice novoletno darilo, ker sem ji malo pojamrala koliko stane šola, vrtec+ plus vse dejavnosti, samo, ni mi žal dati zato denarja, bo pa tole ful prav prišlouser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: šokirana
21.12.2011 19:40:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne zato ker je nova, ampak ker ni dovolj informacij.


Ker ni imena in priimka darovalca.....to vas v prvi vrsti bega......


ja hvala da si nas razsvetlila. očitno nas bolj poznaš kot se sami.. user posted image



Ni za kaj.....user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: šokirana
21.12.2011 19:40:29   
mateyka
no sej to - zdaj veš da je to privat in da se poznate. tok pa lahko povejo in to je vse kar rabiš vedet.
res lepo darilo na novo leto user posted image

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: šokirana
21.12.2011 19:41:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne zato ker je nova, ampak ker ni dovolj informacij.


Ker ni imena in priimka darovalca.....to vas v prvi vrsti bega......


ja hvala da si nas razsvetlila. očitno nas bolj poznaš kot se sami.. user posted image


Ni za kaj.....user posted image


ni problema. bom še drugič z veseljem sakrastična. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: šokirana
21.12.2011 19:43:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


ni problema. bom še drugič z veseljem sakrastična. user posted image



Kakor vam drago.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: šokirana
21.12.2011 19:44:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Ja nič nismo zvedele, hči je bila izbrana iz strani donatorja, ta nas pozna in mi njega, lahko privat raziskujemo...samo ne bomo, predvidevam, da je od babice novoletno darilo, ker sem ji malo pojamrala koliko stane šola, vrtec+ plus vse dejavnosti, samo, ni mi žal dati zato denarja, bo pa tole ful prav prišlouser posted image


No vidiš, pa se je vse razrešilo....samo na pogovor je bilo treba iti, ko je prvi "šok" minil......

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: šokirana
21.12.2011 20:17:00   
Zamima
Jaz bi vseeno drezala v vse te "ki jih poznam" in ki "bi lahko bili" donatorji user posted image ... se ne bi zadovoljila z anonimnostjo nekoga user posted image  

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: šokirana
22.12.2011 7:25:02   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Ne vem kakšno je sicer tvoje finančno stanje, a morda ti želi nekdo pomagati, pa ve, da pomoči ne bi hotela sprejeti. Če je tako, se mi zdi to čisto lepša gesta.



Evo, od petega posta dalje sploh ne bi rabila brati. Sem ti takoj vse povedala. Mašinca sem pametna!!!user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: šokirana
22.12.2011 7:34:37   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

no sej to - zdaj veš da je to privat in da se poznate. tok pa lahko povejo in to je vse kar rabiš vedet.
res lepo darilo na novo leto user posted image


odlično, si dobila odgovor user posted image  in ste vsi zadovoljni.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: šokirana
22.12.2011 11:06:47   
petarda
IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Ja nič nismo zvedele, hči je bila izbrana iz strani donatorja, ta nas pozna in mi njega, lahko privat raziskujemo...samo ne bomo, predvidevam, da je od babice novoletno darilo, ker sem ji malo pojamrala koliko stane šola, vrtec+ plus vse dejavnosti, samo, ni mi žal dati zato denarja, bo pa tole ful prav prišlouser posted image


Zakaj bi pa babica hotela ostati anonimna? OK, ti jo bolje poznaš in verjetno veš zakaj. Naša bi dala denar v kuverto in pod drevešček.user posted image  Glede na to kako si vas opisala, sklepam, da ji ti tega ne bi zamerila. user posted image  

Jaz bi ziher poskusila "zvohat" kdo je v našem krogu tako dobrodelen. user posted image

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: šokirana
22.12.2011 12:21:43   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Ja nič nismo zvedele, hči je bila izbrana iz strani donatorja, ta nas pozna in mi njega, lahko privat raziskujemo...samo ne bomo, predvidevam, da je od babice novoletno darilo, ker sem ji malo pojamrala koliko stane šola, vrtec+ plus vse dejavnosti, samo, ni mi žal dati zato denarja, bo pa tole ful prav prišlouser posted image


Lepo!

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: šokirana
23.12.2011 11:50:30   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Leela
odlično, si dobila odgovor user posted image  in ste vsi zadovoljni.

Mi pa smo tud dobili odgovor in smo tud zadovoljni. user posted image

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: šokirana
23.12.2011 12:41:14   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: petarda
Zakaj bi pa babica hotela ostati anonimna? OK, ti jo bolje poznaš in verjetno veš zakaj. Naša bi dala denar v kuverto in pod drevešček.user posted image  Glede na to kako si vas opisala, sklepam, da ji ti tega ne bi zamerila. user posted image   

Eni so pač bolj teatralni. Recimo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: šokirana
23.12.2011 13:12:07   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Leela
odlično, si dobila odgovor user posted image  in ste vsi zadovoljni.

Mi pa smo tud dobili odgovor in smo tud zadovoljni. user posted image



predvsem to ja user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: šokirana
23.12.2011 13:44:20   
HuAnita
Zanimivo koliko eno dobro delo sproži nezaupanja, meni se pa zdi zelo lepo od darovalca in pohvalno.....
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

Jaz bi vseeno drezala v vse te "ki jih poznam" in ki "bi lahko bili" donatorji user posted image ... se ne bi zadovoljila z anonimnostjo nekoga user posted image  


Jaz tudi. Ok, ja, gledam negativno, ampak za veliko takih primerov, ko kao iz dobrote nekaj, potem pa se izkaže, da gre za kaj negativnega, če ne celo nelegalnega... ...  Samo to je mene zmotilo... Ke rpri nas komplicirajo že s tem, kdo lahko dvigne otroka v šoli - ker so ene družine ločene, pa ima recimo oče prepoved približevanja, pa vseeno poskuša vzeti otroka....

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Samozadovoljevanje
binyy

Ali se samozadovoljujete?

da, z roko (65%)

da, z umetnim penisom (9%)

ne (24%)

ne znam (2%)


Število vseh glasov: 238

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!