|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
27.12.2011 20:37:20   
andea
Skupni neto letni dohodi družine so recimo 9000 €, ker so 4 družinski lani se deli na štiri dele, tako da pride neto letni dohodek na družinskega člana 2250 €, neto mesečni pa 187,50 €. Povprečni mesečni dohodek na osebo v % znaša 19,39%, In tako družina pade v 2. razred.

Če sta starša ločena se tu upošteva preživnina in ne dohodek starša, ki ne živi z družino.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
27.12.2011 20:42:42   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: andea

Skupni neto letni dohodi družine so recimo 9000 €, ker so 4 družinski lani se deli na štiri dele, tako da pride neto letni dohodek na družinskega člana 2250 €, neto mesečni pa 187,50 €. Povprečni mesečni dohodek na osebo v % znaša 19,39%, In tako družina pade v 2. razred.

Če sta starša ločena se tu upošteva preživnina in ne dohodek starša, ki ne živi z družino.




Točno to mislim. To kar benika govori ne more veljati razen za ločence ali lažno samohranilstvo.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
27.12.2011 21:18:47   
liliana
Glej....približno eno leto je prehodno obdobje....kjer veljajo še stare odločbe za otroški dodatek.....in CSD teh starih odločb ne bo preverjal v tem obdobju za oba partnerja, ampkak le za tistega, ki vlaga novo vlogo iz enostavnega razloga: ker jim ne bo zneslo, ker bodo brez tega imeli dela čez glavo......dohodki in premoženje se bo tudi v prehodnem obdobju preverjalo za vso družino, že izdane odločbe pa samo za tistega, ki vlaga zahtevek, za drugega pa ne....po letu dni, ko ne bo več prehodnega obdobja, pa bo vseeno kdo bo vložil vlogo, ker bo tako kot mora biti.....in ne bo več kalkuliranja komu se bolj splača, ker bo vseeno....


(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 14:17:52   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: andea

Skupni neto letni dohodi družine so recimo 9000 €, ker so 4 družinski lani se deli na štiri dele, tako da pride neto letni dohodek na družinskega člana 2250 €, neto mesečni pa 187,50 €. Povprečni mesečni dohodek na osebo v % znaša 19,39%, In tako družina pade v 2. razred.

Če sta starša ločena se tu upošteva preživnina in ne dohodek starša, ki ne živi z družino.




Točno to mislim. To kar benika govori ne more veljati razen za ločence ali lažno samohranilstvo.


Ja glej, meni je tako razložila na CSD-ju. Najbrž ona potem laže, al kakouser posted image Pa glede na to, da se ne špilam samohranilstva, da sva vpisana obadva s partnerjem, pol bo že nekaj na tem, a se ti ne zdi?

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 14:44:21   
Brbs
hm, kaj ni bilo rečeno, da se višina OD za predšolske in šolske otroke ne bo spremenila? user posted image

Upam da nisem naredila sranja, ko sem oddala novo vlogo, čeprav mi stari OD velja do maja 2012. Sem pa itak morala oddat za vrtec.


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 14:47:42   
Brbs
to sem našla na mddsz:

ALI SE BO O VSAKI PRAVICI ODLOČALO POSEBEJ?

Ne. Ko bo center za socialno delo prvič odločal o katerikoli pravici po novem zakonu, bo preveril tudi ali ste upravičeni in v kakšni višini do vseh drugih pravic in subvencij, do katerih ste takrat upravičeni na podlagi drugih odločb. Pravice iz javnih sredstev po novem zakonu se v tem primeru priznajo z dnem, ko začne veljati tista pravica, zaradi katere je center odločal po novem zakonu.


ALI BOM LAHKO V PREHODNEM OBDOBJU SAM IZBRAL TISTI SISTEM, KI BO ZAME BOLJ UGODEN?


Ne. Ko bo center za socialno delo odločil po novem zakonu, vam bodo pravice po stari zakonodaji prenehale veljati.


Jaz to razumem tak, da ker bodo odločali o subvenciji vrtca, bodo hkrati preverili tudi pravico do OD, ne glede na to, da mi velja do maja...se motim?

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 14:49:41   
Brbs
no,piše pa še to:
Tisti, ki trenutno prejemate otroški dodatek, ga boste ne glede na uveljavitev nove zakonodaje prejemali do takrat, kot je navedeno v odločbi.

Samo zaradi uveljavitve novega zakona vam ni treba oddajati nove vloge.

Primer: Če vam pravica do otroškega dodatka velja do marca 2012, boste otroški dodatek do takrat prejemali še skladno s staro oziroma trenutno veljavno zakonodajo. Vlogo za nadaljnje prejemanje otroškega dodatka boste tako morali oddati v februarju 2012.

Lahko pa se odločite in vlogo oddate že v decembru. V tem primeru bo center odločal po novem zakonu in ob otroškem dodatku odločil na novo še o drugih pravicah, ki jih morda prejemate.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 15:15:57   
Brbs
Bolj ko gledam, bolj se mi zdi, da je boljše, če ti OD gledajo po novem zakonu. Namreč po novi lestvici (http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/) prej padeš v nižji razred, kjer so višji OD. Če si imel npr. prej 80% povprečne plače, si bil še vedno v najvišjem razredu (75-99%), zdaj si pa že v predzadnjem razredu (64-82%), kjer je višji OD na otroka.

Ali se motim?

Se pa po novem gleda % v neto cifrah, prej se je v bruto...

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 15:28:31   
rozilu
Aja, šele zdaj vidim - tisto na CSD je stara lestvica, ta nova je ugodnejša. Sem pa itak pri izračunu nekaj zabluzila... in verjetno ne pridem v višji razred. Ampak če se bo zdaj upoštevalo neto: kje ga bojo pa dobili (mogoče neumno vprašanje, ampak o teh zadevah nimam pojma)?

A bojo od bruto plače sami računali procente, al gledali nakazila? Ker v nakazilih so še malice in prevozi...

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 20:19:34   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Aja, šele zdaj vidim - tisto na CSD je stara lestvica, ta nova je ugodnejša. Sem pa itak pri izračunu nekaj zabluzila... in verjetno ne pridem v višji razred. Ampak če se bo zdaj upoštevalo neto: kje ga bojo pa dobili (mogoče neumno vprašanje, ampak o teh zadevah nimam pojma)?

A bojo od bruto plače sami računali procente, al gledali nakazila? Ker v nakazilih so še malice in prevozi...



po moji računici, bom imela velji OD. rezultat pa bom šele videla.

dohodninsko odločbo bodo gledali in preračunali, da bodo dobili neto.


(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 20:28:37   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: andea

Skupni neto letni dohodi družine so recimo 9000 €, ker so 4 družinski lani se deli na štiri dele, tako da pride neto letni dohodek na družinskega člana 2250 €, neto mesečni pa 187,50 €. Povprečni mesečni dohodek na osebo v % znaša 19,39%, In tako družina pade v 2. razred.

Če sta starša ločena se tu upošteva preživnina in ne dohodek starša, ki ne živi z družino.




Točno to mislim. To kar benika govori ne more veljati razen za ločence ali lažno samohranilstvo.


Ja glej, meni je tako razložila na CSD-ju. Najbrž ona potem laže, al kakouser posted image Pa glede na to, da se ne špilam samohranilstva, da sva vpisana obadva s partnerjem, pol bo že nekaj na tem, a se ti ne zdi?




benika, še enkrat ( ne vem, če govorimo sploh o isti stvari), ampak ne glede na staro ali novo zakonodajo- vedno se je gledalo družinski prihodki, zato mi ni jasno zakaj bi bilo pomembno kdo vlaga oz. kako bi se bolj splačalo. Če jaz imam 100 eur in mož (partner) 1000eur- je to še vedno 1100eur prihodkov, ki se delijo na člane in je čisto nepomembno ali vlagam jaz s 100eur ali mož s 1000eur.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 20:49:24   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh


benika, še enkrat ( ne vem, če govorimo sploh o isti stvari), ampak ne glede na staro ali novo zakonodajo- vedno se je gledalo družinski prihodki, zato mi ni jasno zakaj bi bilo pomembno kdo vlaga oz. kako bi se bolj splačalo. Če jaz imam 100 eur in mož (partner) 1000eur- je to še vedno 1100eur prihodkov, ki se delijo na člane in je čisto nepomembno ali vlagam jaz s 100eur ali mož s 1000eur.



Saj se gre zgolj zato, da sta stara in nova lestvica različni....in ker veljajo še stare odločbe za OD nekaj mesecev......in po stari lestvici si npr. padel v predzadnji razred....po novi lestvi pa padeš v zadnji razred.....in nekaj mesecev "profitiraš" recimo lahko 20 EUR na mesec, če vlogo za znižano plačilo vrtca odda tisti partner, ki ni oddal vloge za otroški dodatek.....ker v tem primeru bo veljala stara odločba za OD do preteka......če pa vlogo za znižano plačilo vrtca odda ista oseba kot je oddala vlogo za OD, pa bo otroški dodatek CSD avtomatsko izračunal po novem......

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 20:52:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Aja, šele zdaj vidim - tisto na CSD je stara lestvica, ta nova je ugodnejša. Sem pa itak pri izračunu nekaj zabluzila... in verjetno ne pridem v višji razred. Ampak če se bo zdaj upoštevalo neto: kje ga bojo pa dobili (mogoče neumno vprašanje, ampak o teh zadevah nimam pojma)?

A bojo od bruto plače sami računali procente, al gledali nakazila? Ker v nakazilih so še malice in prevozi...



Nobenih nakazil ne bodo gledali......in tudi malice in prevoza ne bodo šteli v neto......v dohodninski odločbi so namreč vsi podatki, da jim program izračuna neto.....od bruto zneska odštejo prispevke in dohodnino in dobijo neto........

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
28.12.2011 23:31:31   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: posh


benika, še enkrat ( ne vem, če govorimo sploh o isti stvari), ampak ne glede na staro ali novo zakonodajo- vedno se je gledalo družinski prihodki, zato mi ni jasno zakaj bi bilo pomembno kdo vlaga oz. kako bi se bolj splačalo. Če jaz imam 100 eur in mož (partner) 1000eur- je to še vedno 1100eur prihodkov, ki se delijo na člane in je čisto nepomembno ali vlagam jaz s 100eur ali mož s 1000eur.



Saj se gre zgolj zato, da sta stara in nova lestvica različni....in ker veljajo še stare odločbe za OD nekaj mesecev......in po stari lestvici si npr. padel v predzadnji razred....po novi lestvi pa padeš v zadnji razred.....in nekaj mesecev "profitiraš" recimo lahko 20 EUR na mesec, če vlogo za znižano plačilo vrtca odda tisti partner, ki ni oddal vloge za otroški dodatek.....ker v tem primeru bo veljala stara odločba za OD do preteka......če pa vlogo za znižano plačilo vrtca odda ista oseba kot je oddala vlogo za OD, pa bo otroški dodatek CSD avtomatsko izračunal po novem......



Ja, ja, posh, o tem govorim. Vsekakor se bodo upoštevali prihodki obeh staršev, vendar pa je pomembno, kdo v tem trenutku oddaja vlogo za znižano plačilo vrtca.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
29.12.2011 11:09:56   
petea
benika,
ne razumem, zakaj bi naj bilo važno, kdo od staršev je vlagatelj;, saj se neodvisno od tega, kateri starš da vlogo, upoštevajo prihodki in lastnina celotne družine

važno je, KATERE pravice vlagatelj označi na vlogi, da jih uveljavlja; letos je prehodno obdobje, ko se ob oddaji vloge izračuna samo to, kar si označil na vlogi (torej če daš zdaj vlogo samo za znižano plačilo vrtca, ti stara odločba za OD velja do njenega izteke oz. dokler ne daš nove vloge za OD), naslednje leto, ko bo jim sistem zaživel, pa bodo vedno preračunali vse pravice, ki eni družini pripadajo (torej se bo hkrati preračunal vrtec in OD)

takšna je tudi današnja razlaga našega CSD

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
29.12.2011 13:00:55   
peronija
Potrebujem vašo pomoč- izpolnila sem vlogo za otroški dodatek in za znižano plačilo vrtca in jo poslala popošti. Sedaj pa ne vem, če sem jo izpolnila pravilno in sicer:

Ali je treba izpolniti v 3. točki

III. DRUGI PODATKI O OSEBAH, NAVEDENIH V TOČKI I. (obkrožite DA/NE oziroma dopišite na črto zahtevane podatke)


samo c)


ali tudi a), b)....

vloga:
II. UVELJAVLJAM NASLEDNJE PRAVICE IZ JAVNIH SREDSTEV (s križcem označite posamezno pravico; kjer je črta, napišite,
za katero osebo ali osebe uveljavljate to pravico):
Otroški dodatek (v poglavju III. izpolnite tudi točko c))
- torej sklepam, da samo točko c ali tudi c poleg česa še?

V navodilih pa piše
III. DRUGI PODATKI O OSEBAH, NAVEDENIH V TOČKI I.
Izpolnite samo točke, ki jih je treba izpolniti za posamezno pravico,
ki jo uveljavljate. Obkrožite DA ali NE oziroma dopišite na črto zahtevane
podatke.

In kako naj jaz vem, kaj oni potrebujejo za posamezno pravico?

Hvala za odgovor, če katera ve, bom zelo hvaležna.

lp p

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
29.12.2011 13:12:51   
NEA_TEJA
Včeraj je bilo rečeno da naj se ljudje ne bojijo da bi ostali brez denarja ker bojo izplačevali ojoj no na konc jezika imam No skratka ko bojo prišle odločbe se bo pa naredu poračin al v plus al pa minus.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
29.12.2011 14:04:48   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: posh


benika, še enkrat ( ne vem, če govorimo sploh o isti stvari), ampak ne glede na staro ali novo zakonodajo- vedno se je gledalo družinski prihodki, zato mi ni jasno zakaj bi bilo pomembno kdo vlaga oz. kako bi se bolj splačalo. Če jaz imam 100 eur in mož (partner) 1000eur- je to še vedno 1100eur prihodkov, ki se delijo na člane in je čisto nepomembno ali vlagam jaz s 100eur ali mož s 1000eur.



Saj se gre zgolj zato, da sta stara in nova lestvica različni....in ker veljajo še stare odločbe za OD nekaj mesecev......in po stari lestvici si npr. padel v predzadnji razred....po novi lestvi pa padeš v zadnji razred.....in nekaj mesecev "profitiraš" recimo lahko 20 EUR na mesec, če vlogo za znižano plačilo vrtca odda tisti partner, ki ni oddal vloge za otroški dodatek.....ker v tem primeru bo veljala stara odločba za OD do preteka......če pa vlogo za znižano plačilo vrtca odda ista oseba kot je oddala vlogo za OD, pa bo otroški dodatek CSD avtomatsko izračunal po novem......



Ja, ja, posh, o tem govorim. Vsekakor se bodo upoštevali prihodki obeh staršev, vendar pa je pomembno, kdo v tem trenutku oddaja vlogo za znižano plačilo vrtca.





Kakšno zmedo smo zdaj ustvarileuser posted image ,
ampak mislim, da zdaj vem, za kaj gre- seveda se računajo vsi dohodki, ampak je keč v tem, da če se splača dobivati OD po stari odločbi, pač preda vlogo za vrtec drug, ker se potem upošteva samo vrtec, v nasprotnem preračunajo tudi OD po novem.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
29.12.2011 15:41:53   
Brbs
IZVIRNO SPOROČILO: NEA_TEJA

Včeraj je bilo rečeno da naj se ljudje ne bojijo da bi ostali brez denarja ker bojo izplačevali ojoj no na konc jezika imam No skratka ko bojo prišle odločbe se bo pa naredu poračin al v plus al pa minus.



akontacijo user posted image

(odgovor članu NEA_TEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
29.12.2011 21:55:21   
Lejči
Nekje sem zasledila, da je bilo govora o (ne) vpisu življenjskega zavarovanja. No, meni so danes na CSD razložili, da je, v kolikor imaš sklenjeno ŽZ, to potrebno vpisati (pri nas, da ne bo pomote). 

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
30.12.2011 7:38:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Kakšno zmedo smo zdaj ustvarileuser posted image ,
ampak mislim, da zdaj vem, za kaj gre- seveda se računajo vsi dohodki, ampak je keč v tem, da če se splača dobivati OD po stari odločbi, pač preda vlogo za vrtec drug, ker se potem upošteva samo vrtec, v nasprotnem preračunajo tudi OD po novem.



posh, po mojem je keč malo drugačen, kopiram svoje prejšnje sporočilo:

''benika,
ne razumem, zakaj bi naj bilo važno, kdo od staršev je vlagatelj;, saj se neodvisno od tega, kateri starš da vlogo, upoštevajo prihodki in lastnina celotne družine

važno je, KATERE pravice vlagatelj označi na vlogi, da jih uveljavlja
; letos je prehodno obdobje, ko se ob oddaji vloge izračuna samo to, kar si označil na vlogi (torej če daš zdaj vlogo samo za znižano plačilo vrtca, ti stara odločba za OD velja do njenega izteke oz. dokler ne daš nove vloge za OD), naslednje leto, ko bo jim sistem zaživel, pa bodo vedno preračunali vse pravice, ki eni družini pripadajo (torej se bo hkrati preračunal vrtec in OD)

takšna je tudi današnja (zdaj že včerajšnja) razlaga našega CSD''

< Sporočilo je popravil petea -- 30.12.2011 7:39:20 >

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
30.12.2011 8:23:41   
benika
Lej, BV se mi sedaj tule znašamo ena na drugo in se razburjamo. Počakajmo do prejetja odločb in nam bo hitro jasno, kaj so in kaj niso na novo preračunali.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: vloga za uveljavljanje pravic iz javnih s...
30.12.2011 10:42:45   
petea
hja, edini problem je, da bodo do izdaje odločb in naknadnega uveljavljanja pravic nekatere družine po nepotrebnem na slabšem, ker so sedaj te zadeve tako nejasne in ker ima vsak, vsak posameznik, vsak CSD oz. vsak referent na njem svojo razlago posameznih zadev

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?