|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 15:40:22   
janaya
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=167490

ali tega:

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=212313

Koliko časa ste ga lahko uporabljale - do katere starosti otroka?
Kako ste bile zadovoljne?
Ali je kakšna bistvena razlika med enim in drugim razen tiste snemljive roke pri ta drugem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 17:47:31   
roladica
Ti linki meni ne delajo, tako da ne vem o katerih ležalnikih sprašuješ.

(odgovor članu janaya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 20:13:36   
janaya
Upam, da zdaj povezavi delata:

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=167490

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=212313

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 20:56:13   
Matkurja
Ne bom odgovorila na vprašanje, se bom pa vštulila s svojim. Mene pa mika tale http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=233053 Ali ga katera uporablja in + ter - tega ležalnika.

(odgovor članu janaya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 21:22:40   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja
Mene pa mika tale http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=233053 Ali ga katera uporablja in + ter - tega ležalnika.

Midva ga imava sposojenega, uporabila pa sva ga le nekajkrat. Enostavno nisem čutila potrebe po tem pripomočku. Drugače pa se mi je zdelo, da ne nudi dobre opore hrbtenici. Pa ne vem, ali je to odvisno od modela ležalnika ali je pač pri vseh ležalnikih podobno.

No, v prav veliko pomoč nisem bila...user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 21:33:05   
m_o_i
imamo oz. imeli smo prvega (modrega FP). sluzil nam je super, dete je dostikrat zaspalo v njemu, prevleka se hitro sname in jo vrzes v stroj+operes, tresenje ni neko full mocno, tisto malo ritko pa ze strese...
najboljse od vsega pa je bila tista opica, ki jo potegnes in nekaj malega zaigra; to pa je znal vlect v nedogleduser posted image

aja, se glede odstranljivega loka-pri tem modrem se lahko cisto odstrani user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 21:46:45   
*bubi*
Tale Lemijev ni najboljši. Dokler je bil spuščen čisto dol, je še kar ok, ker je raven. Če pa želiš malo dvigniti vzglavje, pa se mi je vedno zdelo, da ni bil pregib na pravem mestu.... ne znam povedat.

Imeli smo tudi Chicco-vega, pa je veeeeeeliko boljši. S tem da ne bi več kupila tistega z elektroniko, ker je bil živ obup (beri: žrlo baterije, zato pač nismo uporabljali), bi vzela cenejši model, ki ima samo igračke na loku navezane.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 22:20:30   
janaya
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

imamo oz. imeli smo prvega (modrega FP). sluzil nam je super, dete je dostikrat zaspalo v njemu, prevleka se hitro sname in jo vrzes v stroj+operes, tresenje ni neko full mocno, tisto malo ritko pa ze strese...
najboljse od vsega pa je bila tista opica, ki jo potegnes in nekaj malega zaigra; to pa je znal vlect v nedogleduser posted image

aja, se glede odstranljivega loka-pri tem modrem se lahko cisto odstrani user posted image


Hvala! Mi lahko samo še zaupaš približno do katerega meseca je bil vaš user posted image v njem? Se ga lahko uporablja tam vsaj nekje do 10 meseca?


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
15.11.2011 22:32:32   
Anonimen
Mi smo imeli enega podobnega temu lemiju in meni je bil super, da sem imela tamalo zraven sebe na pultu med kuhanjem ali pa da sem jo nesla s seboj v kopalnico itd. Ostalo je bila pa večinoma itak na kavču ali na tleh.
Do 10. meseca pa noben ležalniček ni uporaben, ker takoj ko otrok začne spodvihovat rito ali se obračat, postane nevaren, saj imajo samo 3točkovno zapenjanje in je bolj aktiven otroček hitro zunaj.

(odgovor članu janaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
16.11.2011 7:49:43   
zaspancek1
Jaz sem najprej kupila tega prvega - Fisher Price, pa sem ga takoj naslednji dan nesla nazaj in vzela podobnega temu.

Ker je bil naš mulček že malo večji in težji, ko smo zamenjali ležalnik(prej smo imeli enega starega sposojenega, ki ga skoraj nismo uporabljali), se mi je ta Fisher Price zdel bolj majav, majhen in predvsem naklon hrbta ni šel dovolj v pokončen položaj.user posted image
Primi Sogni je res stabilen in velik, res pa nima igralnega loka, zato smo tega pač dokupili. Za hranjenje je bil super še tam do 10 meseca prvega mulčka (pri drugem pa nekje do 8. meseca, ko smo se preselili).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
16.11.2011 17:27:47   
janaya
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Jaz sem najprej kupila tega prvega - Fisher Price, pa sem ga takoj naslednji dan nesla nazaj in vzela podobnega temu.

Ker je bil naš mulček že malo večji in težji, ko smo zamenjali ležalnik(prej smo imeli enega starega sposojenega, ki ga skoraj nismo uporabljali), se mi je ta Fisher Price zdel bolj majav, majhen in predvsem naklon hrbta ni šel dovolj v pokončen položaj.user posted image
Primi Sogni je res stabilen in velik, res pa nima igralnega loka, zato smo tega pač dokupili. Za hranjenje je bil super še tam do 10 meseca prvega mulčka (pri drugem pa nekje do 8. meseca, ko smo se preselili).



Ja ja, saj to sem mislila, da mora bit taki stabilen in relativno velik, ne pa kakšna ici pici švohcena varjanta, da je lahko otrok potem v njem samo do 4.meseca.
Sej to sem tudi jaz mislila, ko sem napisala da do 10.meseca, pač takrat samo še za hranjenje.
Pri 1.user posted image sem dobila en extra star ležalnik od ene prijateljice, pa je bil kar orng zadeva, tako da je bil mali (ki ni bil nikoli tako zelo mali,user posted image ) v njem komot nekje do 8.meseca, za papice pa do 10. meseca. Samo je bil na koncu tako zdelan, da zdaj moram nabavit novega.

Sem pa danes bila v BC, ampak niso imeli razstavljenega ne enega ne drugega, baje da so ta drugega - tegale http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=212313 komaj dobili, pa zato ni še razstavljen.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
16.11.2011 18:32:37   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Mi smo imeli enega podobnega temu lemiju in meni je bil super, da sem imela tamalo zraven sebe na pultu med kuhanjem ali pa da sem jo nesla s seboj v kopalnico itd. Ostalo je bila pa večinoma itak na kavču ali na tleh.
Do 10. meseca pa noben ležalniček ni uporaben, ker takoj ko otrok začne spodvihovat rito ali se obračat, postane nevaren, saj imajo samo 3točkovno zapenjanje in je bolj aktiven otroček hitro zunaj.


Točno za to bi ga jaz nucala. Ne rabim nobenih tresljajev in samodejnega guganja. Nekaj, da otroka odložiš not, ko greš na WC, pa da ga imaš pri sebi, ko kuhaš. Pa mogoče za hranjenje dokler ni trip trap OK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
16.11.2011 21:32:43   
m_o_i
ja, pri nas se je uporabljal nekje do 10ega meseca, AMPAK:
- dete je bilo med manjsimi/lazjimi(zahirancek)
- pri tej starosti se ni znal niti sedet sam, kaj sele kako korakanje...
- za hranjenje je bil do nekje 7ega meseca, potem smo se zaceli ucit, da se je za mizo (beri v stolcek ob jedilni mizi)
- uprabljala sem ga predvsem za "odlaganje" oz, za max. 10 min, ker nam je bilo na FTH receno, da naj bo na podlogi, da se bo obracal(to je zacel sele pri sestih mesecih) in morebiti posedal(kar mu je uspelo pri 11ih mesecih); skratka, Elias je bil do 10ih mesecev ko vaza-kamor ga postavis, tam in tako pa je user posted image in zato sem ga tak dolgo uporabljala; pri kakem bolj zivahnem otroku pa mocno dvomim, da bi kakrsenkoli gugalnik prisel v postev za dobo 10 mesecev...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
16.11.2011 23:07:34   
marjetka1975
Matkurja, jaz imam takega, kot si ga ti navedla ( http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=233053)
Jaz ga uporabljam tako, da ga imam postavljenega na mizi, da lahko kaj naredim ( kuham al pa kaj podobnega) pa da imam otroka poleg sebe. Do kdaj ga lahko uporabljaš je odvisno od otroka ( mislim da je deklarirano do 9 kg). Iz prakse ti lahko povem, da je moj mali star 5 mes, pa ga počasi prerašča, ker je zelo velik. Sem pa jaz kupila rabljen ležalnik ( je bil skoraj tak kot nov sam več kot pol cenejši) in mi tud za sekundo ni žal. Sedaj, ko sem začela uvajat gosto hrano, uporabljam ta ležalnik tudi za hranjenje. Je pa res, da če se le da imam jaz otroka raje na tleh, na blazini, ker je to baje za otrokov razvoj bolje.

Jaz mislim, da če ležalnik uporabljaš pametno in ne pretiravaš ( da nimaš otroka vseskozi notri) da je to super rešitev in da ti marsikaj olajša. Bi pa na tvojem mestu razmislila ali bi kupila novega ali rabljenega.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
17.11.2011 8:51:35   
caramel
Za občasno odlaganje ob kuhanju in podobnih aktivnostih (ko tamala ni bila zadovoljna v ležečem položaju) se je meni veliko bolj obnesla lupinica. Prenašanje lupinice je bolj praktično, otrok pa je v njej (vsaj v primerjavi z lemijem) veliko lepše nameščen, pa tudi ziba se. GH sem začela uvajati pri 6ih mesecih, ko je že sedela, in jo že od začetka posedam v stol za hranjenje. To je svetoval tudi fizioterapevt, ki tudi ni najbolj navdušen nad ležalniki - sploh za uvajanje gh.
Je bila pa prijateljica, ki mi je lemija posodila, z njim zadovoljna. Njena tamala je bila zelo rada v njem, pa tudi za hranjenje ga je na začetku uporabljala.

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
17.11.2011 11:40:15   
Matkurja
Marjetka1975, najlepša hvala za informacijo. Na bolho pa nisem niti pomislila, ker imam za ponucat bone v BC. Ampak zdaj vidim, da se dobi tudi kaj zelo ohranjenega rabljenega.

Caramel, sama nameravam kupit tripptrapp stolček in v njem otrok pri 6 mesecih težko že sedi sam. Mogoče v kakih teh plastificiranjih stolčkih ala pegperego že lahko sedi.
Meni se pa ravno lupinica zdi taka okorna za prenašat okrog po hiši. Pa tudi pri hranjenju se pomaže in se mi zdi, da lažje opereš ležalnik, ki ga ne boš nujno nucal par dni, ko se suši, kot lupinico, ki jo lahko nucaš vsak trenutek.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
17.11.2011 11:47:27   
Anonimen
Matkurja, za trip trapa se da dokupit vložek, da je otrok lahko ža kar hitro v njem ... samo je kar drag ... tako da bi bilo cenejše, za ta čas nabavit kak Ikein Antilop stolček (cca. 15€ z mizico vred). Naša je v njem veliko prej bolje sedela, kot pa v trip trapu brez dodatega nastavka.
Drugače smo pa tudi mi potem ko je bila že malo večja, od nekje 4ih mesecev naprej, več uporabljali luinico, kot pa ležalniček za kratkotrajno odlaganje. Kar se dihanja tiče je lupinica tako ali tako nevarna samo v prvih mesecih, ko še ne kontrolirajo glave, pa tudi po tem, ko je bila tamla že bolj premična se mi je lupinica zdela varnejša, ker ima Y pripenjanje in ne T kot ležalniček. Ko se je pa tisto hranjenje s pacanjem začelo je bila pa že tako ali tako v Antilopu.

(odgovor članu Matkurja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
17.11.2011 12:39:12   
Matkurja
Samo kaj, ko se meni tale antilop in vse ostalo "plastično" ne dopade. Ravno tako možu ne. Zato bova za hranjenje kupila kvaliteten lesen stol.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
17.11.2011 12:44:22   
Anonimen
Tudi mi imamo doma tapravega trip trapa, a za vmesno obdobje med lupinico in trip trapom, smo kupili Antilopa (ki smo ga kasneje uporabljali še za na dopuste, ker se fajn razstavi), ker enostavno nisem bila pripravljena dat 40 ali 50€ za tisti vložek za trip trapa.

(odgovor članu Matkurja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
21.11.2011 14:40:55   
polona5
Mi imamo tega http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=219384 , ga že drugič uporabljamo in je zelo, zelo fajn. Otroček se v njem lepo zamoti, ima igrače, pesmice, vibriranje, vrtiljak z zrcalom, poleg tega se otroček lahko tudi sam na njem guga. Rabimo ga tudi za hranjenje - ima pralno prevleko. Malo dražji, a mi za to resnično ni žal. Lp

(odgovor članu janaya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
22.11.2011 7:52:11   
Matkurja
Meni se pa to tko nestabilno zdi. user posted image

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: gugalnik/ležalnik - ali ima katera tega...
25.11.2011 21:21:08   
0miška0
zdravo,

a ima katera izkusnje z baby bjorn gugalnikom? zelo se mi je zdel dober, ko nam ga je kazala v babycentru.........

http://www.bolha.com/otroski-gugalniki/baby-bjorn-gugalnik-oglas1277276306

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Varstvo otrok.
пеперутка16

Kdo pazi na vašega otroka, medtem ko ste v službi?

Hodi v vrtec. (74%)

Stari starši. (19%)

Varuška. (0%)

Ne delam, pazim sama. (7%)

Drugo. (0%)


Število vseh glasov: 27

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!