|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Recept za Muffine
14.10.2011 18:36:59   
Julija08
Čez vikend sem sinu obljubila, da bova spekla Muffine. Meni se ne sanja kakšen je recept, na netu jih je tavžent user posted image user posted image user posted image

A mi lahko katera napiše enostaven in preizkušen recept.

Aja, pa še to "katera moka se da not?, ker nikjer ne piše kar tip 500 al kaj drugega, da ne postane preveč zbito???

A se res pečejo kar s tistimi papirčki vred?user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Recept za Muffine
14.10.2011 18:57:53   
mateyka
ja, s papirčki se pečejo user posted image

hej, jaz tudi jutri pečem muffine z mojo tamalo user posted image
delali bova pa po tem receptu (narejen je tako da lahko sama odmeri in da v skledo):


manj sladki čokoladni muffini

1 jogurtov lonček moke
1 lonček kakava v prahu (za mleko - sladek)
tri žlice sladkorja
1 lonček jogurta
pol lončka olja
2 celi jajci
1 rumov sladkor
1 vrečka pecilnega praška
ena mlečna čokolada v koščkih (100g) - tukaj jo dava nalomljeno v 2 vrečki za vlaganje in vzamema gumijasto kladivo in jo fajn "namahava" user posted image

Vse sestavine zmešamo z mešalnikom (ko mala vse odmeri in mal pomeša z vilico) in napolnimo (to lahko spet skupaj probata) pekač za muffine (v katerega že prej vstavimo papirčke). Pečemo na 200 stopinjah 15-17 minut.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 14.10.2011 19:08:22 >

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Recept za Muffine
14.10.2011 19:11:24   
mateyka
aja, takole pa zgledajo (sva jih že enkrat delale). sva jih še porisale z živiskimi barvami v tubi - naša pupa je namreč huda risarka user posted image
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Recept za Muffine
14.10.2011 19:15:23   
mateyka
čeprav - jaz sem osebno bolj pristaš hudih klasičnih (ker se testo brez jogurta bolj dvigne) - ti so moja specialiteta. evo fotke:
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Recept za Muffine
14.10.2011 19:50:12   
Felicita
moja specialiteta so teli: http://www.kulinarika.net/recepti/2482/sladice/muffini-za-cokoholike/

je pa z njimi kr neki dela (ker je treba čokolado topit).

drugače je pa osnovni recept tel dober: http://www.kulinarika.net/recepti/4101/sladice/osnovni-recept-za-mafine/ pa potem lahko dodajaš zadeve (sadje, čokolado) notr.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Recept za Muffine
14.10.2011 21:17:10   
mateyka
da je muffin rahel, lahko preseješ moko pred vmešavanjem.
mislim da bo mehka moka čist ok. nič posebnega v bistvu.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Recept za Muffine
15.10.2011 8:47:50   
Lianna
Jaz jih delam po receptih s te strani: http://www.backecke.com/sss_k10.htm

Muffini so vedno rahli, napihnjeni, skratka poleg tega da so dobri so še lepi na pogled. Meni so najboljši čokoladno bananini ali pa z malinami. Kadar jih naredim za kakšno zabavo jih v parih minutah zmanjka. Pečem jih pa brez papirčkov, ker imam silikonski pekač. Ko ga še nisem imela sem jih prav tako pekla brez papirčkov in so šli ko so se ohladili lepo ven.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 16:07:05   
kajajaka
naši današnji muffini (še topli, škoda, ker se na sliki ne vidi user posted image )

user posted image


2 skodelici moke (skodelica malo večja kot jogurtov lonček) - 1 polnozrnate + 1 bele moke
1/2 skodelice rjavega sladkorja
1 skodelica tekočine (mleko, pomarančni sok, sok češnjevega kompota,...)
1 pecilni
1 vanili
ščep soli
2 jajci
70g masla (ali margarine ali 1/2 dl olja)
3 žlice kakava (ali čokolade v prahu)

Vse zmiksaš, daš v modelčke (jaz papirnatih ne uporabljam več, ampak samo vdolbine na pekaču za muffine namažem z margarino) - je ceneje in bolj praktično - se mi na tiste papirčke zmeraj prime, na pekač pa ne...

Potem pa pride na svoj račun naša mala kuharica z dodatki:
danes je uporabila izkoščičene vložene češnje, zmrznjene jagode, čokolado (50g čokolade z lešniki sem nasekljala) in pisane sladkorne pikice. Otroški domišljiji torej prepustiš pot pri okraševanju user posted image


Potem pa na 200 stopinj pečeš 15-20 minut in še vroče daš iz pekača na krožnik. DOBER TEK!

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 16:28:00   
mateyka
midve sva pa dobile sveže jagode in naredile muffine z jagodo presenečenja user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 17:26:22   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, s papirčki se pečejo user posted image

hej, jaz tudi jutri pečem muffine z mojo tamalo user posted image
delali bova pa po tem receptu (narejen je tako da lahko sama odmeri in da v skledo):


manj sladki čokoladni muffini

1 jogurtov lonček moke
1 lonček kakava v prahu (za mleko - sladek)
tri žlice sladkorja
1 lonček jogurta
pol lončka olja
2 celi jajci
1 rumov sladkor
1 vrečka pecilnega praška
ena mlečna čokolada v koščkih (100g) - tukaj jo dava nalomljeno v 2 vrečki za vlaganje in vzamema gumijasto kladivo in jo fajn "namahava" user posted image

Vse sestavine zmešamo z mešalnikom (ko mala vse odmeri in mal pomeša z vilico) in napolnimo (to lahko spet skupaj probata) pekač za muffine (v katerega že prej vstavimo papirčke). Pečemo na 200 stopinjah 15-17 minut.


mateyka ravno tvoj recept sprobavam.
sama sem sicer muffine navajena pečt pri 160° 25 minut.
sem pa dodala malček več moke, ker mi je bilo pretekoče,... že lepo naraščajo. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 19:23:55   
mateyka
ja betty, ti majo kar tekočo maso - od vseh kar sem jih sprobala..
se vidi na tej sliki
user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 19:33:49   
mateyka
ups

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.10.2011 19:42:56 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 19:38:11   
mateyka
aja, in še nekaj - glede temperature; če pečeš na višji in zelo natančno odmeriš čas (to je odvisno od pečiče), lahko muffine zapečeš kot sufle - da ima en del sredice še mehek in kremast (moj mož je munjen na to). zadnje čase pečem na višjih, ker ima dosti švedskih sladic to lastnost in sem se nekak navadila, pa še efekt pri muffinih je ljub "odjemalcem", tko da.. user posted image
nižja je temperatura in dalj pečeš, bolj suh je biskvit; ne v slabem smislu, da se razumemo, 180 je še čist ok temperatura - čeprav 160 se mi zdi mal nizka.. čeprav pri teh "mokrih" muffinih zna bit čist ok.

ampak glavno da se vse pojé! user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 20:08:08   
pelin
Tele zadevice v obliki Muffinov so res enkratna stvar...tudi pri nas so velikokrat na tapeti...različni...do sedaj so šli najbolj v promet jogurtovi z višnjami in čokolado, ter čoko- bananavarianta...sedaj ko pa smo vsi že malo večji in sta mulčka že bolj mahnjena na fast food variante, pa najbolj zažigajo pizza muffini, muffini s sirom, ali pa s praženo čebulo....skratka bolj slane variante..Vse zame najboljše recepte sem snela s Kulinarike in jih po prvem poskusu potem večino priredila našemu okusu...Mi jih strašno radi nosimo seboj na izlete, ker nas vse odbijajo tisti postani sendviči in podobne variante...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 20:10:26   
pelin
Mateyka...tele strawberry surprise so pa že videti slastni mmmmm.... kaj šele ko jih ješ user posted image

< Sporočilo je popravil pelin -- 16.10.2011 20:11:32 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 20:30:50   
mateyka
pelin, a misliš takole? user posted image
user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 20:47:43   
pelin
user posted image user posted image ja tole je pa res ena od slik, ki ne rabi dodatnega komentarja 

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Recept za Muffine
16.10.2011 21:58:49   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pelin, a misliš takole? user posted image
user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Recept za Muffine
17.10.2011 8:24:58   
betty.ford
nižja je temperatura in dalj pečeš, bolj suh je biskvit; ne v slabem smislu, da se razumemo, 180 je še čist ok temperatura - čeprav 160 se mi zdi mal nizka.. čeprav pri teh "mokrih" muffinih zna bit čist ok.


sem do sedaj dajala več margarine in mleka kar spet spremeni močnatost. in vedno so šli v slast!
sadje, čokolada v muffinih kljub dolgi peki ostanejo sočni.

drugače pa: tvojemu receptu sem namesto čokolade dodala koščke jabolka - bili so odlični!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?