|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nočno spanje desetmesečnice
25.5.2011 11:43:54   
teja28
Zdravo,
jaz sem že čisto neprespana in utrujena. Naša user posted image , ki je stara 10 mesecev še enkrat ni prespala noči. Zbuja se minimalno 4 krat na noč, včasih ji dam samo dudo, pa je ok, ampak večinoma ni. Je še dvakrat ponoči (flaša), ampak se mi zdi, da bolj iz navade, kot iz resnične lakote. Skratka, ima katera kakšno idejo, kako rešit, ali pa vsaj omilit to nočno psrehajanje, ker jaz resne morem več. Pa mož je tudi že bolj na koncu user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nočno spanje desetmesečnice
25.5.2011 12:04:38   
koala
Naj ti povem da nisi edina, jaz do sinovega 3 leta nisem vedela kaj je prespana noč, sicer je bil dojen pa vseeno dojenje žnj krat na noč, okoli prvega rd se je zbujal celo vsakih 20 minut. Pri nas ni pomagalo nič, tudi ko sem ga odstavila se je zbujal, čeprav so vsi trdili da se zbuja samo zaradi dojenja. Sem pa šla čez dan z njim počivat.
Veliko živčkov ti želim, vem kako je ko si neprespan, pa naj nočno zbujanje čimprej mine.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nočno spanje desetmesečnice
25.5.2011 12:14:27   
teja28
user posted image

vseeno hvala za dobre željeuser posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nočno spanje desetmesečnice
25.5.2011 13:30:05   
m_o_i
tudi pri nas se je jedlo se dvakrat na noc do skoraj prvega leta. zdaj je ze kak mesec, ko se zbudi okoli dveh-ampak samo v primeru, da mu ne dam flaske kr v spanju, preden grem jaz spat(okoli desetih, enajstih). Elias gre spat ob sestih...

torej, moj nasvet: poskusi ji dat flasko kr med spanjem, tik preden gres ti spat. kak mesec bo mogoce se zbujanje za kako flasko, kasneje pa nic vec

srecnouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nočno spanje desetmesečnice
25.5.2011 13:34:58   
Belen
probaj po kjnigi spi dete spi-nam je pomagalo! Ker takrat smo bli kot zombiji.... X2 z dwojčki user posted image  user posted image user posted image
no sm mal prilagodila in zdej (večina) prespijo noč... od 21h do 6h...pol flaša mleka in potegnejo....

_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
25.5.2011 13:42:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Belen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nočno spanje desetmesečnice
26.5.2011 8:23:31   
Zoja Lara
Jaz mam tud dvojčka in zbujali smo se eno leto in 2 meseca, nekje na 2-3 ure in se dojili. Potem pa sem ju ponoči odvadila dojenja- prvih par dni sem ju samo vzela iz kinderpeta in malo potolažla, ju dala nazaj in sta še nekaj min jokala, nato pa zaspala. Čez par dni pa ju nisem več vzela iz njune postelje, ampak ju samo božala po laskih. Tako, da je vse skupaj trajalo nekje en teden, nato pa se nista več prebujala.

Zdaj smo stari leto in pol in spita od 21ih do 5ih- takrat se podojimo, nato še spita do osmih ali devetih.

Jaz sem prepričana, da se otrok, ki je že okrog enega leta star, ne zbuja zato, ker bi bil lačen, ampak mu je to bolj neka navada. Nam je res kr fajn uspelo s tem spanjem, ker sem bla po enem letu tud že zloooo neprespana.

Uspešno nočno spanje ti želim user posted image


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nočno spanje desetmesečnice
27.5.2011 5:53:19   
Hope2
Nas se je sam odstavil od dojenja pri 6 mesecih, ampak še vedno nismo spali. 10x na noč... Na 5 minut, na 2 uri, kokr kdaj, včasih je bilo tuljenje po 30-60 minut... Vmes smo ukinili hrano, dudo, vodo (slednje smo nazaj uvedli, ker je vedno fasal vročino)...probali spanje pri nama, posteljo obračali, večjo posteljo, plišije v posteljo.... uvedli tisoč in en nasvet in metodo, pa nobena ni delovala. Spi dete spi metoda je mičkeno pomagala, sicer je trajalo 2-3 dni da je začela delovat, ampak je delovala samo kak teden (se je pa še vedno zbujal 1-3x na noč, ampak drugače bi se pa 6-10x), potem pa je spet sprobaval, ali je zbolel, ali smo kam šli... pa se je spet vse podrlo- v glavnem tudi ni hasnila. Do skoraj 2,5 leta se je zbujal še 4-6x na noč. Zdaj pa že kak mesec samo 1-2x na noč. Smo ful veseli in skoraj že naspaniuser posted image . Vmes smo ga testirali tudi za laergije, ker je bil vsak dan ful flekast, pikast in smo mislili, da je lahko to vzrok nespanja. Potem so kar naekrat pikice izginile in od takrat tudi mal bolje spi. Samo še vedno ne vemo vzroka, saj prvi testi alergije niso potrdili. Ma kdo bi vedeluser posted image

Na trenutke sva z možem bla že zombija, zato sva celo 3x na leto dala otroka za eno noč k babici, midva pa v hotel spat. Hudo je, ker če si neprespan, si bolj živčen in se za vsak drekec še skregaš, ne rabiš velik da ti dvigne kdo pritisk, en dva tri pa si živčna razvalinauser posted image .

Če bi mi kdo rekel, da več let ne bom prespala nočiuser posted image user posted image user posted image ... pa smo vseeno preživeli, nismo še na konju, ampak kmalu bomo, če ne prej, ko se poroči in odseliuser posted image



(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nočno spanje desetmesečnice
27.5.2011 9:11:52   
malibauc
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

....
Če bi mi kdo rekel, da več let ne bom prespala nočiuser posted image user posted image user posted image ... pa smo vseeno preživeli, nismo še na konju, ampak kmalu bomo, če ne prej, ko se poroči in odseliuser posted image


Ojoj, neeeee tak dolgo.......Jaz ne bom zdržala......

A velja 'sve se vrača, sve se plača..'? So mame in atiji preveč žurali ponoči, pa mali škrati poskrbijo, da je še zdaj takouser posted image user posted image .

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nočno spanje desetmesečnice
27.5.2011 20:20:26   
titanik
Verjamem da ste čisto na koncu z spanjem.Saj se bo porihtalo in boste spali celo noč,pri nas je bilo podobno.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nočno spanje desetmesečnice
28.5.2011 5:24:54   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: malibauc

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

....
Če bi mi kdo rekel, da več let ne bom prespala nočiuser posted image user posted image user posted image ... pa smo vseeno preživeli, nismo še na konju, ampak kmalu bomo, če ne prej, ko se poroči in odseliuser posted image


Ojoj, neeeee tak dolgo.......Jaz ne bom zdržala......

A velja 'sve se vrača, sve se plača..'? So mame in atiji preveč žurali ponoči, pa mali škrati poskrbijo, da je še zdaj takouser posted image user posted image .


Jaz nisem nič kaj preveč žurala, v bistvu skoraj ničuser posted image . Če bi to vedela, bi ga žurala, tak bi bila vsaj navajenauser posted image user posted image , sem pa bila vedno hud zaspane, vsako noč sme mogla obvezno spat svojih 10 ur, če ne sem bila čist out. Zdaj pa si misli, kak j efajn iz 10 ur neprekinjenega spanca priti na neprespane nočiuser posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nočno spanje desetmesečnice
28.5.2011 6:35:27   
Anonimen
Tudi mi smo šli po knjigi Spi dete spi (star je bil 7 mesecev) in od takrat naprej prespi celo noč. Prej pa se je zbujal n-krat. Tudi po 20x na nočuser posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nočno spanje desetmesečnice
11.6.2011 21:46:52   
tybysy
Ravno danes sem se pogovajala z bratrancem, ki je imel isti problem. Tamala se je zbujala x-krat na noč in jo je bilo treba po rokah nosit. Oba sta bila že čisto na koncu. Rekel je, da se je to končalo, ko sta jo dala spat v njeno sobico (prej je spala v spalnici). Ne vem, v čem je fora, ampak zbujala se je vedno bolj poredko, kmalu pa je prespala celo noč.

Naša 8 mesečna user posted image prespi celo noč že od drugega meseca (ko sva jo nehala hraniti ponoči). Spi v svoji postelji v svoji sobi (ki je z vrati povezana s spalnico). Do zadnjega večernega obroka (ki je bil v začetku ob desetih ali celo enajstih) sva jo imela na kavču v dnevni sobi, potem sva jo dala spat, enkrat ponoči zbudila, da je pojedla in je spala do jutra. Večerni obrok se je pomikal proti deveti in nato osmi uri, nočnega smo ukinili in zdaj spi lepo do osmih zjutraj. Vsak večer imamo isto rutino - umivanje, v pižamico, flaša, rolete dol, v posteljico, lahko nočko, poljubček in grem ven iz sobe. Sama zaspi v dveh minutah. Včasih je tudi po 15 minut čebljala in potem zaspala, zdaj se pa kar obrne in zaspi. Srčno upam, da bo tako ostalo  in da bo tudi drugi user posted image tako priden.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nočno spanje desetmesečnice
11.6.2011 22:02:31   
marjetica8
tudi mi smo se zbujali po 20krat na noč skoraj 2 leti. Jst sem bl čiso na koncu - mož je šofer in sem bla več ali manj sama za vstajanje ponoči. Odkar smo mu kupili novo postlo - 170x80, pa prespimo skoraj vse nočiuser posted image  Človk si ne bi mislu, ma vse tko kaže, da se je v mali postlci z ograjco počutil utesnjen. Je pa res da tudi pri nas nikoli ni hotel spat. Probi jo dat za par dni spat na jogi na tla, pa ga založi s pouštri... pa boste vidli če bo kaj boljše in če bo, hitro kupit ta veliko postlouser posted image

(odgovor članu tybysy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nočno spanje desetmesečnice
13.6.2011 0:07:15   
picola1
Pri nas je tut metoda Spi, dete spi, pomagala...en mesec...pol pa je zbolel (itak je skos nekej bolan) pa zobki in smo bli spet tam...Pol sem probala še enkrat, ista scena (bolan). In zdej se tega ne grem več, ker vem, da bo čez dva tedna spet isto...in mi bo šlo več živcev, če ga bom skos mogla na novo uvajat v to metodo. Pa še stresno je to za otroka- ajdi enkrat, dvakrat...ne pa v nedogled...
Mah...bomo že enkrat spali...menda...user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




mizar
anjasa

ali so mizarji res deklice za vse

da (24%)

ne (37%)

ne vem (39%)


Število vseh glasov: 241

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!