|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pregled dojk
21.4.2011 9:10:29   
sakuL
Zdravo.

Prosim za nasvet, namreč prejšnji teden sem bila na onkološkem v LJ na pregledu dojk.
Med pregledom me dr. vpraša kdaj sem imela zadnjo M, pa sem mu povedala, da jo ravno imam. Potem je pokimal in rekel, da čut da se je bula povečala, da je to hormosko, oz. v tem primeru normalno....user posted image

včeraj pa berem izvid in onkološkega v katerem piše (pa sedaj ne bom točno se spomnila).... da je bula povečana, pa vendar ima pacientka ravno menstruacijo, zato JE MOŽNO, da ni nevarno povečana.user posted image

ponovem pregled imam čez eno leto (04/2012)... mene pa sedaj begajo te besede tu notri (je možno, mogoče ni nevarno...bla bla bla....)

Kaj mislite bi šla še na en  pregled kam? Vem da hormoni povečujejo oz. manjšajo vse sorte bezgavk v našem telelsu pa vendar, končno poročilo me ne prepriča. user posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pregled dojk
21.4.2011 9:30:32   
Freya88
Menstrucija sicer ne bi smela vplivati na razultat mamografije (saj si imela momografijo, ne?)... mozno je pa seveda vse.

Js ti priporocam, da se o tem posvetujes z osebnim zdravnikom ali ginekologom (tistim, ki te je v osnovi napotil)... in poves, da ne zaupas taksnim odgovorom... in da bi rada se eno slikanje, da bosta lahko popolnoma prepricana tako ti, kot tisti ki mamografijo izvaja.

Pa veliko srece ti zelim!

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pregled dojk
21.4.2011 9:40:39   
sakuL
ne nisem imela mamografije, samo "ročni pregled" dojk.

Mamografije sploh še nikoli nisem imela, imela sem 2x ultrazvoj dojk...


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pregled dojk
21.4.2011 9:48:59   
Freya88
Ne vem zakaj tocno imas te preglede... moras se vprasati, zakaj si imela samo pregled s palpacijo in ne tudi UZ ali mamografije.

Ker pri pregledu s palpacijo je tako, da tudi ko se zenske doma same pregledujemo, se naj ne bi pri menstruaciji, ker ni realno.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pregled dojk
21.4.2011 10:48:33   
luka jan
Jaz bi na tvojem mestu šla do svojega ginekologa oz. osebnega zdravnika in zahtevala napotnico za UZ dojk, lahko pa greš samopplačniško.
Tam se bo sigurno videlo kako in kaj, saj predvidevam da si še mlada in v tem primeru mamografija ni tako zelo točna. Meni mamografija ni pokazala nič, šele na UZ so videli da nekaj ni ok.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pregled dojk
21.4.2011 10:51:28   
posh
Jaz sem tudi imela bulico in so me naročili na UZ ko nisem imela M. Ponovni pregled je bil čez pol leta in takrat je bilo HB vse ok- je ni bilo več. Bila je le povečana mlečna žleza. Zdaj tebe begajo take besede v izvidu- povsem normalno...ampak ne sekiraj se preveč. Če bi bilo kaj alarmantnega, te ne bi šele čez 1 leto naročili in tudi če bi bilo nekaj sumljivo, bi te najverjetneje napotili na mamografijo. Za boljši občutek pa se pogovori še s svojo G(o izvidu) in/ali  prosi za še en UZ.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pregled dojk
21.4.2011 12:01:53   
sakuL
na pregled v LJ hodim že 3 leta. najprej sem hodila k enemu, tu sem šla 2x na UZ, potem pa sem za 100% šla ša samoplačniško. In ta doktor mi je bil zlo všeč povedal mi je tako kot more in sedaj hodim k njemu vsako leto na pregled (ročno).

So mi pa 1x punktiral (če se tako temu reče, z injekcijo v dojko in potem posrka iz bule ven tekočino), pa je vse v redu. (to je bilo mislim da dve-tri  leti nazaj).

koga naj sedaj prosim za ponoven pregled za UZ, prvega ginekologa, ali tega iz LJ?


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pregled dojk
21.4.2011 12:25:29   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

na pregled v LJ hodim že 3 leta. najprej sem hodila k enemu, tu sem šla 2x na UZ, potem pa sem za 100% šla ša samoplačniško. In ta doktor mi je bil zlo všeč povedal mi je tako kot more in sedaj hodim k njemu vsako leto na pregled (ročno).

So mi pa 1x punktiral (če se tako temu reče, z injekcijo v dojko in potem posrka iz bule ven tekočino), pa je vse v redu. (to je bilo mislim da dve-tri  leti nazaj).

koga naj sedaj prosim za ponoven pregled za UZ, prvega ginekologa, ali tega iz LJ?



Ja, tisti poseg se imenuje punkcija.

Drugace pa, najprej prosi tistega, ki ni samoplacniski...! Iz preprostega razloga, ker je zastonj! Lahko pa reces obema... da se prepricas... Ampak mislim, da ni nic hudega za skrbet... lahko pa povprasas tudi kako je kaj z mamografijo...

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pregled dojk
21.4.2011 13:14:23   
mišk
No, jst sem imela eno kar orenk bulico (2,5 *3cm). Opazila sem jo sama, šla na pregled, kjer so me dali na UZ in punkcijo. Tam se je izkazalo, da gre za benigni tumor (fibroadenom), ki ni nevaren. A vseeno so mi priporočali, da jo dam odstranit, saj lahko le enkrat, ko imajo celo pod mikroskopom zagotovijo da ni nevarna.
In sem šla (pri21. letih). Je blo vse o.k. Sedaj se mi nikjer nič ne vidi, da sem bla kej rezana. Moraš res orenk pogledat, da vidiš tisto črtico od šivov.
Imam pa še ene 3 manjše fibroadenome, ki jih na pol leta spremljajo z UZ. Baje imam že samo strukturo dojk tako čvrsto, da še oni težko vedo na otip, kaj je kej. Zato je najboljš it na UZ.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pregled dojk
21.4.2011 13:16:18   
mišk
Aja, jst sem šla preden sem se odločila za odstranitev tumorja po samoplačniško 2. mnenje v Kirurški sanatorij v Rožni dolini. Tam pa mi je zdravnik rekel, da kam to pelje, če ne bomo več zaupali svojim zdravnikom...user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pregled dojk
21.4.2011 13:18:17   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: mišk
Tam pa mi je zdravnik rekel, da kam to pelje, če ne bomo več zaupali svojim zdravnikom...user posted image


Js bi mu rekla: "To pelje do vase prevelike place!"

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pregled dojk
21.4.2011 15:10:22   
sakuL
tudi meni so rekli, da sem nagnjena k temu,...in da v levi dojki imam  večje mgote tega, ampak da pa ni nevarno... samo iz te nenevarne se lahko razvije nevarno, ali pač ne?

zmotil me je samo ta izvid, ...mogoče --> kako zaboga mogoče, al je alpa ni, če pa ne veš pa neki nared...user posted image

bom šla jaz kr na UZ... čeprav ja, tako kot je mišk rekla, tudi meni so takrat rekli, če se kaj spremeni, da moram takoj nazaj, in sem čez pol leta prišla spet na UZ, me je tista doktorica tam tako grdo gledala, ...sam se ne nisem pustila user posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pregled dojk
21.4.2011 15:18:54   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: sakuL
, ...sam se ne nisem pustila user posted image


In tako je prav:) Govorimo o tvojem zdravju, naredi kar se ti zdi najbolj prav...;)

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pregled dojk
22.4.2011 10:13:06   
felicia
imam podobne težave in tudi ja nisem imela na zadnje ničesar ne UZ ne punkcije,  ker se otrdlina ni povečala in imam kontrolo na dve leti. Mamografija je pa za starejše mislim, da na d 40 letom starosti, če se ne motim.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pregled dojk
22.4.2011 12:49:35   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

imam podobne težave in tudi ja nisem imela na zadnje ničesar ne UZ ne punkcije,  ker se otrdlina ni povečala in imam kontrolo na dve leti. Mamografija je pa za starejše mislim, da na d 40 letom starosti, če se ne motim.


Ja, mamografija je nad 50...

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pregled dojk
22.4.2011 15:32:36   
ma*ja
Mamografija se lahko dela že po 35. letu, vsaj na našem koncu je tako.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ali bi se kljub zdravstvenim težavam odločili imeti otroke?
sonček08



da (68%)

ne (32%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!