|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj začnejo risati
1.4.2011 21:20:42   
J.L.
zanima me, kdaj so vaši malčki pričeli risat? ali so se naučili v vrtcu, doma ali kar tako iz spomina? sama se nimam za talent, vendar rišem lepo, ko prerisujem z slike. torej je treba otroku pokazat ali je to nekaj samoumevnega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
1.4.2011 21:48:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 8:06:16   
Putka
Meni se zdi, da imajo otroci to itak v sebi. Že pred prvim letom primejo barvico in kracajo.

naši obe zelo veliko rišeta, ta velika tudi prerisuje ali poskuša kaj kopirati (winxice recimo), tamala dosti za njo ponavlja in je pri 3 letih že punčkam oblekice in krilca risalauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 8:57:09   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

zanima me, kdaj so vaši malčki pričeli risat? ali so se naučili v vrtcu, doma ali kar tako iz spomina? sama se nimam za talent, vendar rišem lepo, ko prerisujem z slike. torej je treba otroku pokazat ali je to nekaj samoumevnega?


moj starejši se je večinoma naučil v vrtcu, ker sem jaz antitalent user posted image  In me prav preseneti, kaj vse nariše.
Da je začel sam risat v lastno zabavo, lahko rečem da šele zadnje leto (recimo pri 4,5)
govorim o risanju, kracal pa je že čisto od malega.

Pri mlajši (2,5 let) vidim, da se že potrudi kaj bolj na malo načečkat, torej ne črte vse poprek. ni pa še nekih smiselnih oblik ali vzorcev.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 9:03:38   
Najaa
Zdej ne vem, kaj misliš s tem, da so začeli risat. Moji dve sta risali odkar sta lahko držali barvico v roki. To je zame vse risanje, ne sam tisto, da se vidi že na daleč, kaj risbica predstavlja. Take risbice so se pri tavečji začele pri cca 3 letih, ko je začela risat glavonožce. Tiste risbice so mi bile ful všeč.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 9:36:09   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

To je zame vse risanje, ne sam tisto, da se vidi že na daleč, kaj risbica predstavlja. Take risbice so se pri tavečji začele pri cca 3 letih, ko je začela risat glavonožce. Tiste risbice so mi bile ful všeč.


enako.

"Prerisovat" - tako da gleda sliko in poskuša sama narisati enako, pa je začela pri 4-ih. Enako tudi z opazovanjem oseb, katere je potem narisala kakor jih vidi.

Na FB imam eno hudo slikco ko me je narisala v času moje visoke nosečnosti - vso debelo, s črnimi podočnjaki...user posted image Škoda, k jo ne znam prilimat




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 10:21:41   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Zdej ne vem, kaj misliš s tem, da so začeli risat. Moji dve sta risali odkar sta lahko držali barvico v roki. To je zame vse risanje, ne sam tisto, da se vidi že na daleč, kaj risbica predstavlja. Take risbice so se pri tavečji začele pri cca 3 letih, ko je začela risat glavonožce. Tiste risbice so mi bile ful všeč.


Podpis.



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 10:48:01   
Taddy78
Pri 3.letih je risal narobe obrnjene obraze najraje po stenah in omarah, potem ful dolgo nič kaj ni hotel, pri 4.letih pa se mu je ful odprlo in zelo dosti riše.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 10:59:54   
marta82
Otrok tudi v tem, kar so za nas čičke čačke nekaj vidi. In prav je da riše tako, kot on vidi. Ne moremo ga učit risat - gre za neko lastno izražanje, saj ga tudi kasneje ne bomo učili, kako naj npr. piše domišljijski spis - enostavno bo črpal iz svoje glave. Likovni pedagogi znajo povedati, da celo delamo škodo, če otroka učimo risat, zaviramo njegovo izražanje, ga učimo šablon in potem pogledaš v prvem razredu risbice pa ima 3/4 razreda v kotu tipičnega sončka pa za ptice narobe obrnjene trojke in podobno.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 11:46:26   
kajalin*
Ne vem,ampak odkar se spomnim riše,riše,riše,samo riše...Pri 6l nariše lepše živali k js k sm res antitalent.Nima pa rada barvanja,ona samo riše s črnim pisalom z vsemi detajli user posted image

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 17:27:19   
*miska.mcc*
izvoli, TT:

user posted image

user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 18:22:33   
Anonimen
Svinčnik drži že na prvem sistematskem, se mi zdi.
Meni se zdi, da je to nekaj samoumevnega - potrebujem pa barvice, voščenke - da bo sploh lahko risal. Dober zgled pa ne more škodit.

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj začnejo risati
2.4.2011 20:41:38   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

izvoli, TT:

user posted image

user posted image



o, tnx! user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




partner vs. očka in obratno
Admin

Moj partner je v mojih očeh tak očka, kot sem si ga predstavljala pred rojstvom otroka...

Ne; delala sem mu krivico, zdaj je veliko boljši. (27%)

Da; od njega nisem pričakovala veliko in pričakovanja so se uresničila. (16%)

Ne; predstavljala sem si, da bo boljši kot se je izkazal do sedaj. (22%)

Da; imela sem visoka pričakovanja in ni me razočaral. (35%)


Število vseh glasov: 167

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!