|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Milupa - gres?!
11.3.2011 10:38:37   
natasarobi
Danes sem malemu naredila gres iz svojega mleka. Vse skupaj je bilo čisto tekoče. Sedaj sem mu to prvič dala in ne vem ali je prav, da se gres nič ne zgosti in ostane vse tekočeuser posted image  Sicer piše, da lahko daš gres otroku po flaši - zato predvidevam, da je ok, da ostane tekoče, pa vendarle.

A sem naredila kaj narobe? Ker je bilo vse tekoče sem mu še žličko gresa dodala, stanje se ni spremenilo.

Upam, da mu ne bo slabo ali kakorkoli škodilo. Sin je itak jedel kot za stavo in zraven veselo 'brundal'.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 11:15:05   
titanik
Zakaj ga pa  z vodo ne nardiš?Materino mleko ni najbolj primerno za to.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 11:28:31   
natasarobi
Zakaj pa materino mleko ni ok? a to za vse kašice velja ali kako?   

Z vodo ga nisem naredila ravno zato, ker sem si morala mleko spumpat in sem ga shranila.

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 11:47:01   
nusi
za ta dotični gres od milupe ne vem, ampak na vseh kašicah piše ali se mešajo z vodo ali mlekom. Če se z mlekom, potem ga mešaj s svojim če ga imaš dovolj, ni ti treba zato am dodajati.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 12:27:05   
Najaa
Mešaš lahko z vodo.
Redko je bilo pa verjetno zato, ker je bilo tvoje mleko bolj hladno oz. mogoče toplo ali mlačno. Na škatli točno piše, koliko naj bo temp. vode in jaz sicer nisem merila temperature, sem pa pol ko sem parkrat naredila točno vedela, kako topla mora bit. Ne prevroča ne prehladna in se lepo zgosti kašica.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 12:51:01   
natasarobi
V navodilih se ga lahko meša z mlekom ali vodo. ker se ga lahko z mlekom, se mi zdi normalno, da dam svojega, če ga imam namesto umetnega.

Nikjer ne piše koliko naj bi bila temperatura vode/mleka. Vem, da na nekaterih to piše konkretno za vodo. Bom drugič dala bolj toplo/vroče mleko pa bomo videli.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 13:21:39   
rogljicek
a niso milupine kasice ze z mlekom? jaz jih vedno mesam le z vodo in potem pije po flaski s cucljom za kasice, ki imajo mal vecje odprtine.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 13:28:15   
natasarobi
Ta gres, ki ga imam jaz, je brez mleka. Potem so navedeni 3. načini priprave.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 13:57:21   
kristinaj
gres od milupe ali kateri drugi gres?
če je od milupe, mislim, da že ima dodatno mleko in zmešaš z vodo, če delaš pa tisti gres (bebi) ki ga kuhaš na mleku, ga verjetno na materinem ne moreš oz. ga skuhaš na vodi in nato zmešaš z vodo...

če je tekoče si dodala premalo gresa, ker kar jaz vem je gres malo bolj redek kot puding.... oz. če ga daš na flašo naredš redkega, ker če ne ne teče...

je pa res, da če gresa takoj ne poješ postane tekoč, vsaj ta ki ga zmešaš z vodo, milupin

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 16:42:36   
nusi
vse kaše, ki se jih kuha z mlekom se lahko dela na materinem mleku, ker se ponavadi segreje na 50 stopinj, na toliko pa lahko tudi materino mleko segreje, brez da bi uničili hranilne snovi. Verjetno sicer nekaj že, vsekakor pa ne vsega.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 17:11:30   
natasarobi
kristinaj - gre za milupa bio žitna kašica zdrob za dojenčke od 6 meseca dalje. Lepo piše, da je 'milchfrei'. Ravno zato sem jo kupila. Jedel ga je takoj in tudi ker je bil tekoč sem vanj vmešala še dodatno žlico pa ni bilo boljše.

Svojega mleka pa res nisem segrevala do 50 stopinj. Bom drugič poskusila.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 18:02:59   
Najaa
Materinega mleka jaz ne bi pogrevala.
Obstajata pa dve vrsti kašic. Z AM in brez. Tisti, ki vsebuje AM, se ga meša z vodo,tistega brez pa z vodo. Sej ni tak težko prebrat na škatli.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Milupa - gres?!
11.3.2011 21:31:40   
Lantea
Nobene fore ni v temperaturi tvojega mleka, ampak o tem da je pač to tvoje mleko. Jaz sem tudi na začetku, ko sva bile na dieti, delala kašice z mojim mlekom. Na začetku je še bila nekako gosta, po minuti pa čist tekoča. Nimam bolj pametnega odgovora, kot pač tako je. Po mojih izkupnjah ni nič narobe, pač tekoče postane. Moja mala še vedno živi, je pa pač popila in ne pojedla tiste kašice. user posted image  Menda je nekaj v našem mleku, zaradi česar takšna reakcija.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Milupa - gres?!
13.3.2011 23:59:40   
tybysy
Tudi riževa kašica se v materinem mleku popolnoma stopi. V 100 ml svojega mleka dam npr. 3 žlice kosmičev in čez minuto je čisto tekoče (sem probala pri različnih temperaturah). Če dam isto količino v AM pa je tako gosto, da moram hraniti z žličko.



< Sporočilo je popravil tybysy -- 14.3.2011 0:00:18 >

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...





slutnja

ste se znebile strij po porodu?s cim

jih nisem dobila (34%)

imela sem jih ze imela tudi pred porodom (14%)

da (3%)

ne (28%)

ne,se ne obremenjujem (21%)


Število vseh glasov: 403

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!