|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 13:29:39   
Klemy82
Bom kar tule, ker vas je več.
Torej, lani sem zaprla polico življenjskega zavarovanja vezano na enote skladov, trenutno pa se ubadam  z izpolnjevanjem tele vloge in mi ful stvari ni jasnih in že prav popizdevam zraven. Bi prosila, če se katera spozna na tole kolobocijo, da se mi javi, magari na ZS. Popoldne bom sicer šla na DURS, jutri zjutraj pa na zavarovalnico pizdit,  pa bi rada že prej rešila, če se da, nimam ravno časa se gužvat tam.
Glavni problem je v tem, da mi ful podatkov manjka in pojma nimam, kje jih dobiti (število enot na dan pridobitve, vrednost enote na dan pridobitve, odsvojitve... kje za boga milega naj to dobimuser posted image , naj povem, da gre za tuji sklad), od zavarovalnice nisem dobila NIČ, nobenih papirjev, podatkov, recimo, tast je konec leta dobil od svoje zavarovalnice izpis in podatke in je vse samo prepisal v vlogo... jaz pa norim. Torej, če ima katera kaj izkušenj, pliiiz help!user posted image


_____________________________

Jst.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 13:41:18   
tajtaja
NIsem 1oo%, ampak mislim da to ne gre v napoved. ČE bi npr. sama kupovala in prodajala vrednostne, potem ja, če pa je to preko zavarovalne police, pa to odpade.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 14:08:27   
Klemy82
Hmmmm, tole pa prvič slišim. Kolikor vem, moram kar lepo oddati napoved, ker sem polico odkupila prej kot v 10-h letih. Mah, bo treba it na DURS, že vidim. Če ima pa kdo še kakšno informacijo, pa kar z besedo na plan.user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 17:50:35   
HuAnita
S podobnim sem se tudi sama ubadala pred tedni, pa potem obupala, ker moram oddati do febrarja prihodnje leto, zato sem lepo spravila v predal, zakaj bi si pulila lase že zdaj...

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 18:23:40   
Klemy82
HuAnita, luštno teb, jaz moram pa tole kolobocijo oddat do ponedeljka.user posted image Čeprav bi tudi jaz najraje vse skup nekam zabrisala. No, na DURSu nisem opravila nič, ker je bila taka gužva za pop***, je rekla gospa, da naj jo jutri tekom dopoldneva pokličem,ker imajo uradne ure samo po telefonu, in da se bo poglobila v stvar. Hm. user posted image Na zavarovalnico sem pa tudi poslala mail pa da vidimo, če mi bo do jutri kdo odpisal, če ne jim grem kar tja težit. Glede na to, da mi hormoni delajo 100 na uro, naj si ne želijo tega... bo pokalooooouser posted image user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 18:26:06   
Anonimen
 Hm. user posted image Na zavarovalnico sem pa tudi poslala mail pa da vidimo, če mi bo do jutri kdo odpisal, če ne jim grem kar tja težit.


Večkrat že izplačevalec dohodka napiše šifro za odmero davka. Poglej na izpise, ki jih imaš, morda je že kaj napisano.

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 18:37:11   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

 Hm. user posted image Na zavarovalnico sem pa tudi poslala mail pa da vidimo, če mi bo do jutri kdo odpisal, če ne jim grem kar tja težit.


Večkrat že izplačevalec dohodka napiše šifro za odmero davka. Poglej na izpise, ki jih imaš, morda je že kaj napisano.


Saj to je to... nimam NIČ! Polica je bila odprta 1.6.2006.
Zadnje stanje na računu sem dobila 29.3. 2010- število enot, VEP, skupaj premoženje na polici.
S 1.9.2010 sem polico zaprla, od njih dobila dopis-
osnova odkupne vrednosti je aaa,
- izstopni stroški 25% je bbb,
-davek 6,5% je ccc,
=
izplačilo ddd,

nakazano bo takrat pa takrat. hvala lepa za sodelovanje.
In to je to!
Durs bi pa od mene rad vrednost enot premoženja pa število enot... kje naj pa to staknem? Al jst narobe obrazce gledam al kaj?user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 18:39:11   
Anonimen
Klemy82, žal ti ne znam pomagati...

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 18:41:08   
HuAnita
Nekaj bi verjetno morala dobiti, ker so meni rekli, da mi bodo v začetku nasledenjega leta poslali (za letos). Sem jih tudi prosila, če mi vse napišejo, da poračunam, ker čez eno leto tistega $ ne bo večuser posted image , valda ne bom zdaj v predalu grela nekaj sto evrov eno leto, vedno je kaj nujnegauser posted image , tako pa če bi zdaj plačala, bi bilo super----

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 18:41:28   
Klemy82
Jah, sj me vsi čukasto gledajo, ko pridem razlagat, kaj bi rada...user posted image Vseeno hvala, milijonarka. Bom šla jutri na zavarovalnico... saj madona pa nisem edini človek na tem svetu, da oddajam tole napoved, en se bo pa ja najdu, da mi bo kaj pametnega povedal.  Hope so.user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 18:45:47   
Klemy82
Sej, če bo pa kakšna nora nosečka po tv, kako ima izpad in razturava poslovne prostore ene določene zavarovalnice, bom to najbrž jst.user posted image user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 19:48:33   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

 Hm. user posted image Na zavarovalnico sem pa tudi poslala mail pa da vidimo, če mi bo do jutri kdo odpisal, če ne jim grem kar tja težit.


Večkrat že izplačevalec dohodka napiše šifro za odmero davka. Poglej na izpise, ki jih imaš, morda je že kaj napisano.


Saj to je to... nimam NIČ! Polica je bila odprta 1.6.2006.
Zadnje stanje na računu sem dobila 29.3. 2010- število enot, VEP, skupaj premoženje na polici.
S 1.9.2010 sem polico zaprla, od njih dobila dopis-
osnova odkupne vrednosti je aaa,
- izstopni stroški 25% je bbb,
-davek 6,5% je ccc,
=
izplačilo ddd,

nakazano bo takrat pa takrat. hvala lepa za sodelovanje.
In to je to!
Durs bi pa od mene rad vrednost enot premoženja pa število enot... kje naj pa to staknem? Al jst narobe obrazce gledam al kaj?user posted image



Tole je meni malo čudno.... Kakšen davek 6,5% so ti obračunali.

Drugače pa moraš pri popisnem listu izpolniti, kdaj si kakšen v.p. kupil, koliko enot oz. delnic in po kakšni ceni - na enoto oz. delnico. Isti podatek pa potem še napišep pri prodaji - kdaj prodala, koliko prodala, zaloga in po kakšni ceni na enoto. Ponavadi te podatke pošljejo borzne hiše v januarju oz. del podatkov že dobiš ob prodaji delnic.



_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 19:58:01   
lilica
Davek od dobička se plača 20%, ampak to poemni dobiček na, razlika med vplačanimi sredtvi in sredstvi ki jih dobiš ven / npr. vplačala 5000 dobila 5200, plačaš 20% na 200).Č ebi imela za plčat davek na dobiček bi to pisno dobila od zavarovalnice, to kar ti pišeš je zgleda odkup zavarovanja , kjer se plača Davek od zavarovalniških poslov 6,5% ker je bila polica prekinjena pred 10 leti, to je davek ne dohodnina.Govorim iz prve roke, delam na zavarovalnici na življenskih zavarovanjih.
Je bil to zdaj odkup življenske police ali odkup vzajemnih skladov?

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 20:01:59   
lilica
izstopni stroški so 1% pri naložbenih zavarovanjih,pri življenskih jih ni,
davek od zavarovalniških poslov 6,5% , če je prekinitev pred 10 leti,
davek na dobiček 20% ampak le od dobička (vplačilo-izplačilo= dobiček ali minus),
akontacija dohodnine 25% , ki pa se odvede le pri prostovoljnem pokojninskem zavarovanju

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 20:38:36   
Arwenko
Nisem čisto sigurna, ampak mislim, da bi ti morala zavarovalnica direktno odštet akontacijo dohodnine in tebi nakazat neto znesek. A si sigurna, da moraš ti oddajat to kot napoved? Ker jaz imam recimo popoldanski s.p. in delam avtorske stvari in mi mora firma za katero delam direktno odvest akontacijo dohodnine, meni pa nakazat neto.

(odgovor članu lilica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 20:52:12   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: lilica

Davek od dobička se plača 20%, ampak to poemni dobiček na, razlika med vplačanimi sredtvi in sredstvi ki jih dobiš ven / npr. vplačala 5000 dobila 5200, plačaš 20% na 200).Č ebi imela za plčat davek na dobiček bi to pisno dobila od zavarovalnice, to kar ti pišeš je zgleda odkup zavarovanja , kjer se plača Davek od zavarovalniških poslov 6,5% ker je bila polica prekinjena pred 10 leti, to je davek ne dohodnina.Govorim iz prve roke, delam na zavarovalnici na življenskih zavarovanjih.
Je bil to zdaj odkup življenske police ali odkup vzajemnih skladov?



Tako je, kot si napisala in kar se davčnih stopenj tiče, mi je vse jasno.. Gre za odkup življenjske police vezane na enote invest. skladov. Trgali so mi izstopne stroške (25%) in 6,5% davka na zavarovalniške posle, to mi je jasno.
Zdaj se handlamo okoli tega, ali moram dati vlogo za odmero davka od dobička, glede na to, da sem polico prekinila prej kot v 10 letih in bi torej naj bil davek na dobiček 20%. Dobička v bistvu ni, sem vplačala več kot dobila, vsaj po moji matematiki,  AMPAK, meni je danes gospa na Dursu rekla, da moram oddati napoved v vsakem primeru, da že oni potem ugotavljajo ali je bil dobiček in bom plačala davek,če pa dobička ni, ne bom plačala nič. Si je skopirala papirje in naj jo jutri pokličem, da mi bo povedala več. Na zavarovalnico pa sem danes poslala mail, kaj je s tem... v glavnem čakam, kaj mi jutrišnji dan prinese, ker sem res že živčna glede tega, ker mi vsak drugače pove.user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu lilica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 21:12:49   
lilica
Imaš mogoče obvestilo o nakazilu od zavarovalnice? Tam ti piše kaj so ti odtegnili . Akontacije dohonnine 25% pri življensko investicijski zavarovanjih ni. Katera zavarovalnica je ?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 22:34:18   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: lilica

Imaš mogoče obvestilo o nakazilu od zavarovalnice? Tam ti piše kaj so ti odtegnili . Akontacije dohonnine 25% pri življensko investicijski zavarovanjih ni. Katera zavarovalnica je ?


Tisto kar sem gor napisala je iz obvestila o nakazilu. 6,5% davek od zp, 25% so pa izstopni stroški, ne akontacija dohodnine. Generali.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu lilica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
23.2.2011 22:39:52   
lilica
Čudno, prvič slišim da ima življensko zavarovanje 25% izstopnih stroškov.


(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
24.2.2011 10:50:01   
Klemy82
Hoj, hoj.... vse rešeno!user posted image
Teta na DURSU se je malo zagovorila včeraj, je na hitro pogledala in mislila, da gre za eno drugo vrsto zavarovanja, danes se je posvetovala s sodelavcem in sta dotajčila, da mi ni treba oddati napovedi! Tudi iz zavarovalnice so mi odgovorili, da ne rabim nič oddajat! Tak da.... jeeeeeeeeeeeeeee!!!user posted image user posted image Pa hvala vsem za pomoč!


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
24.2.2011 10:50:46   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: lilica

Čudno, prvič slišim da ima življensko zavarovanje 25% izstopnih stroškov.




Hja, jbg, fajn so zaslužili z mano, ni kaj. Sej ne bojo več, brez skrbi!user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu lilica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NAPOVED ZA ODMERO DOHODNINE OD DOBIČKA
25.2.2011 20:37:43   
tajtaja
oj, hoj.... vse rešeno!user posted image
Teta na DURSU se je malo zagovorila včeraj, je na hitro pogledala in mislila, da gre za eno drugo vrsto zavarovanja, danes se je posvetovala s sodelavcem in sta dotajčila, da mi ni treba oddati napovedi! Tudi iz zavarovalnice so mi odgovorili, da ne rabim nič oddajat! Tak da.... jeeeeeeeeeeeeeee!!!user posted image user posted image Pa hvala vsem za pomoč!


A ti nisem to že takoj na začetku rekla? Ker je logično, da je to čisto druga zadeva kot če trguješ z VP, se pravi imaš odprt trgovalni račun itd.



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?