|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Umivanje lulike
27.1.2011 22:00:18   
NeylaJ
Pozdravljene!

Glede umivanja lulike si očitno tudi pediatri, babice ter patronažne niso enotni. V MŠ so striktno govorili, da se sramne ustnice ne širijo. Patronažna jih je raširila narahlo. Ko smo bili na prvem pregledu, sem pa bila šokirana kako jih je pediatrinja raširila in mi pokazala kako se umiva. Me je kr zmrazilo. Mi je pa rekla tudi, da jo umivam z nevtralnim milom?! Kokr vem, naj bi se lulika umivala samo z vodo. Moje vprašanje je ali umivate z milom in katerim?user posted image
Hvala za pomoč

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Umivanje lulike
27.1.2011 23:43:20   
birdy
Mojim dvema sem čistila peško (lulikouser posted image , sory, mi je ful smešen izraz, verjetno glih en tok kot se tebi peška zdi smešnauser posted image ) samo od "zunaj", edin če je kak kakec prišel zraven sem vmes sčistila. Ampak razmsknila sem samo velike sramne ustnice, malih seveda ne.
Čisti se pa absoluno samo z vodo. milo vsak dan na zdravo tkivo dajat... Ajme...


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu NeylaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Umivanje lulike
28.1.2011 9:22:52   
Tejči
Jaz sem luliko vedno umivala, da sem ji sramne ustnice čist malo, ampak res čist malo razširila, da sem umila ven urin, ki se je nabiral "tam noter". Vedno pa samo z vodo, obvezno..mi na kraj pameti ne pride, da bi tam spodaj kaj z milom šarila...

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Umivanje lulike
28.1.2011 9:25:30   
miapia
Jaz sem sveto verjela porodnišnici, da se lulike ne razpira, pa sem svoje mnenje spremenila, ker sem začela razmišljati po svoji logiki in nasvetu patronažne. Luliko sem razprla in umila(vedno samo z vodo), če je bila hčera pokakana, kar se mi zdi edino pravilno, ker mora biti to okolje navsezadnje le čisto. Vagina se čisti sama, sramne ustnice pa nimajo te sposobnosti. Seveda v vagino dojenčice ne posegaš oz. okoliš pustiš čimbolj na miru.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Umivanje lulike
28.1.2011 9:27:03   
moni30
Ja prav imaš, tudi nam so v porodnišnici zabičali, da bog ne daj razpirat sramne ustnice in smo tudi tako počeli - en teden. Potem pa smo pristali v bolnici, sicer čisto zaradi druge stvari, in ostali skoraj en teden, ker so ugotovili da ima otrok v urinu preveč bakterij. Najprej so me nadrli, ker ne skrbim za higieno otrokovega spolovila, potem sva jim oba z možem lepo razložila da so naju pač tako "podučili" v porodnišnici, nakar so nama pokazali kako se to prav počne.
Torej v bolnišnici smo zaradi nepravilnega čiščenja ostali skoraj en teden, ker zaradi stvari zaradi katere smo bili sprejeti, bi šli domov že naslednji dan.
Čistim pa samo z vodo, eventuelno lahko s kamilicami.

LP Moni

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Umivanje lulike
28.1.2011 11:09:23   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz sem sveto verjela porodnišnici, da se lulike ne razpira, pa sem svoje mnenje spremenila, ker sem začela razmišljati po svoji logiki in nasvetu patronažne. Luliko sem razprla in umila(vedno samo z vodo), če je bila hčera pokakana, kar se mi zdi edino pravilno, ker mora biti to okolje navsezadnje le čisto. Vagina se čisti sama, sramne ustnice pa nimajo te sposobnosti. Seveda v vagino dojenčice ne posegaš oz. okoliš pustiš čimbolj na miru.


enako... podpis

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Umivanje lulike
28.1.2011 12:00:36   
ajsek
Sicer se mi z otroškimi lulikami še ni bilo treba ukvarjat, ampak po logiki tega, kako sebe umivam, bi rekla, da je tudi hčerko treba. Sploh če kakšen kakec vmes zaide, ja, valjda ne boš kar pustil tam svinjarije.

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Umivanje lulike
28.1.2011 13:21:06   
mika
Men te debate okoli umivanja lulike nikoli niso ble jasne ....

Na začetku sem jo umivala z vodo, ko je še bila novorojenčica, kasneje sem pa jo brisala z baby robčki. Luliko sem ji vedno obrisala tako, da ni bilo notri več kremice in sem jo na novo namazala.

zvečer sem jo pa kopala in za luliko imela bombažno pleničko in jo umila.

Ne vem o kakšnem razpiranju sramnih ustnic pišete, men ji ni blo nikol treba razpirat. Nogice je imela gor in je v tej pozi bilo dovolj dostopno jo očistit. .....nobene dilemeuser posted image .


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Umivanje lulike
28.1.2011 13:26:19   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz sem sveto verjela porodnišnici, da se lulike ne razpira, pa sem svoje mnenje spremenila, ker sem začela razmišljati po svoji logiki in nasvetu patronažne. Luliko sem razprla in umila(vedno samo z vodo), če je bila hčera pokakana, kar se mi zdi edino pravilno, ker mora biti to okolje navsezadnje le čisto. Vagina se čisti sama, sramne ustnice pa nimajo te sposobnosti. Seveda v vagino dojenčice ne posegaš oz. okoliš pustiš čimbolj na miru.


enako... podpis


Enako.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




TV
Evica22

Koliko časa na dan gledajo vaši malčki TV?

manj kot pol ure (34%)

več kot pol ure (21%)

več kot eno uro (25%)

več kot dve uri (6%)

kolikor sam hoče (14%)


Število vseh glasov: 131

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!