|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spanje v ležalniku
27.12.2010 18:03:19   
lipikica
ali vaši otročki kdaj spijo v ležanliku? moja je stara 2 meseca in je popoldne več ali manj v ležalnuku, z malo vzdignjenim vzglavjem. noter mi tudi zaspi, ker v posteljici ne spi tako lepo kot v ležalnuku, tako da je ne prelagam. razmišljam pa, koliko je to "zdravo"?da spi noter
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spanje v ležalniku
27.12.2010 19:36:50   
Katy78
Jaz sem ga od začetka navajala, da je za spanje posteljica. Saj je velikokrat v naročju zaspal ampak sem ga potem takoj prestavila v posteljico. Ležalnika nismo uporabljali - sicer smo ga imeli, ker smo ga dobili, ampak ni maral biti v njemu. Prav tako lupinice nismo uporabljali za kaj drugega kot za vožnjo v avtu oz. smo jo - za hranjenje, dokler ni lepo sedel v stolčku. 

Koliko je priporočljivo oz. "zdravo" - o tem je bilo malo morje žolčnih debat tukaj na RR. Jaz osebno mislim, da občasna uporaba, se pravi uporaba po pameti, ne škodi, medtem ko spanje zame ne spada v to kategorijo. Itak pa vsaka mamica ve, kaj je najbolje za njenega otroka. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 27.12.2010 19:39:18 >

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spanje v ležalniku
27.12.2010 20:31:54   
divans1
Jst sm ga mela v ležalniku sam po pol urce al pa največ uro na dan... drugače pa ne, spal je ali v košari ali v postelji.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spanje v ležalniku
27.12.2010 21:00:33   
naja78
pri prvem in drugem otroku smo up.ležalnik tam do 3,4 meseca dokler nista bila preveč aktivna za ležalnik.
sta tudi spala,nisem nikoli prestavljala,še celo bolje sta spala,jaz pa zraven na kavču.ali zunaj v senčki poleti,ma super.
in ni nič narobe.
itak do 1 leta še 100 stvari zamenjajo.user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spanje v ležalniku
27.12.2010 21:13:56   
lipikica
v posteljici, oz prenosni torbi je ne morem imeti cel dan, zato sprašujem. iz te torbe nič ne vidi in kar joka. ko pa zaspi je ne morem prestavit

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spanje v ležalniku
28.12.2010 0:44:43   
anckabancka
Naši štirje so vsi bili veliko v ležalniku. Sploh prve mesece, ko sem jih nosila z ležalnikom iz sobe v sobo. Ležalnik je praktičen, ker otroka spotjo lahko še malo pogugaš, ko kuhaš, v njem zaspi, se pogovarjaš z malčkom in ga imaš ves čas ob sebi...
Tam nekje od tretjega meseca dalje pa so bili večino časa na tleh, kjer so kobacali naokrog. Se mi zdi pomembno, da je otrok tudi veliko na tleh, kjer osvoji različne načine gibanja... Se začne obračati s hrbta na trebuh (tamali se je že pri 3 mesecih), posega za igračkami, prosto raziskuje... Tega na ležalniku ne more.
Menim, da ležalnik ni škodljiv, če ga uporabljaš v mejah normale. Seveda pa je pomembno, da se da čisto poležat. Našega 5mesečnika imam še sedaj v ležalniku v ležečem položaju. Največkrat ga odložim tja, kadar sem v kuhinji, da me opazuje in se lahko menim z njim.

Aja, večkrat so tudi zaspali v ležalniku. Včasih sem jih prestavila (če sem hotela, da dlje in kvalitetno spijo), včasih pa ne (večerni dremež...).


< Sporočilo je popravil anckabancka -- 28.12.2010 0:46:06 >


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spanje v ležalniku
28.12.2010 8:36:26   
kristinaj
jaz sem imela ležalnik do 3m na mizi v kuhinji in če sem kaj delala sem malega dala noter in če je zaspal je zaspal, sem ga pustila, če mi je zaspal na rokah sem ga nesla v posteljico in če je zaspal v košari na sprehodu sem ga pustila v košari...

nič mu ne škodi saj je temu namenjen, bolj mu škodi če ga v lupinici okoli prevažaš, namesto v košari...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spanje v ležalniku
28.12.2010 8:37:27   
kristinaj
še to.. oba, ko sta dopolnila 3m sta šla na tla, na puzzle peno, zadnje čase veliko opevano :)), da sta delala kar sta želela

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spanje v ležalniku
28.12.2010 16:28:41   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

ali vaši otročki kdaj spijo v ležanliku? moja je stara 2 meseca in je popoldne več ali manj v ležalnuku,...


Če odmislimo vse strokovne razlage zakaj je to škodljivo...pa se samo vprašamo kolk bi nam pasalo, da smo celo popoldne (več ali manj) zvezani v ležalniku. Jst bi mela hmal dost ;-)

Je pa res, nekateri dojenčki so videti tako zadovoljni v ležalnikih...tko komot...igralni lok na dosegu roke, vidi povsod, ima vse pod kontrolo...ko ga daš pa kravce past in se je treba mal pomatrat, je pa takoj jok in stok. No, če smo vztrajni, otrok hitro ojača, se navadi na tak položaj in potem iz tega položaja hitro napreduje v drugega in naprej. Če bo pa veliko v ležalniku, mu bo pa ta možnost odvzeta. Seveda to zdej ne leti na občasna in kratkotrajna ''lenarjenja'' v ležalniku.


(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spanje v ležalniku
29.12.2010 18:30:10   
pikizenc
Bemtiš RR pa message error. Ok gremo še enkrat.

Jaz imam mojega 2-mesečnika čez dan v ležalniku ali pa na igralni podlagi, ampak zaenkrat je še več v ležalniku. Začela sem že takoj, ker mi je patronažna rekla, da je tako ok, ker je tako v dnevni sobi in ne v spalnici (imava bolj temno) ter tako loči dan in noč. Mora imet pa ležalnik seveda čist ravno površino. V našem primeru je še dodatni +, ker tako vsaj malo manj polije. Na ravni podlagi je šlo prej dosti več ven. Zdej je boljše, tako da je tudi na ravnem na igralni podlagi več.

IZVIRNO SPOROČILO: Čili 1
Če odmislimo vse strokovne razlage zakaj je to škodljivo...pa se samo vprašamo kolk bi nam pasalo, da smo celo popoldne (več ali manj) zvezani v ležalniku. Jst bi mela hmal dost ;-)

Je pa res, nekateri dojenčki so videti tako zadovoljni v ležalnikih...tko komot...igralni lok na dosegu roke, vidi povsod, ima vse pod kontrolo...ko ga daš pa kravce past in se je treba mal pomatrat, je pa takoj jok in stok. No, če smo vztrajni, otrok hitro ojača, se navadi na tak položaj in potem iz tega položaja hitro napreduje v drugega in naprej. Če bo pa veliko v ležalniku, mu bo pa ta možnost odvzeta. Seveda to zdej ne leti na občasna in kratkotrajna ''lenarjenja'' v ležalniku.



Kaj je pa strokovna razlaga za proti ležalniku? Pod predpostavko, da je ležišče čist ravno?

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spanje v ležalniku
30.12.2010 22:00:09   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: pikizenc

Kaj je pa strokovna razlaga za proti ležalniku? Pod predpostavko, da je ležišče čist ravno?




Moje laično mnenje je v tem primeru naslednje: ne glede na to, ali je ležišče v ležalniku ravno ali ne, se otrok v ležalniku še vseeno ne more prosto gibati, tako kot bi se na primer na ravni podlagi. Sej tuki pa tam mal ležalnika ne more bit strašno škodljivo, ampak smiljo se mi pa tisti dojenčki k so cele ure v tistem. Sej so pridni in jim paše, sam po moje je bolj stimulativno kar se motorike tiče, da je čim več na tleh, kjer ni omejen in zvezan v en in isti položaj.

Moj nečak je bil dobesedno cele dneve v lupinici al pa v naročju. Nikoli na tleh. Panika je bila, ko pri letu in pol še zmer ni hodil. Ja sej se revež ni imel kje naučiti. V lupinci še noben ni shodil.

(odgovor članu pikizenc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spanje v ležalniku
30.12.2010 22:16:09   
nejcko
Ma, daj, čili1, zdaj pa mešaš jabolka in hruške user posted image Lupinica in ležalnik sta nekaj povsem drugega. In enako mnogo, kot nikomur ne bi pasalo cel dan ležati v ležalniku, nikomur ne bi niti pasalo  cel dan ležati v posteljici. Mislim ... kakšne fore, no! In otroci so različni. Eni pač stoično prenašajo ležanje v posteljici in gledanje v luft, drugi ob čem takem doživijo živčnega. Eni fašejo živčnega v ležalniku, drugi na tleh, ...
Vsi trije moji otroci so bili kar dosti v ležalniku, pravzaprav ogromno, tudi spali so not, medtem ko so na tleh doživljali ipične napade, pa je prvi shodil pri desetih, druga pri 14, tretja pa pri 18 mesecih. Zgleda, da je bil ležalnik pri tretji že malo skrevljen od silne uporabe user posted image



(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spanje v ležalniku
1.1.2011 18:19:52   
Čili 1

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ma, daj, čili1, zdaj pa mešaš jabolka in hruške user posted image Lupinica in ležalnik sta nekaj povsem drugega. In enako mnogo, kot nikomur ne bi pasalo cel dan ležati v ležalniku, nikomur ne bi niti pasalo  cel dan ležati v posteljici. Mislim ... kakšne fore, no! In otroci so različni. Eni pač stoično prenašajo ležanje v posteljici in gledanje v luft, drugi ob čem takem doživijo živčnega. Eni fašejo živčnega v ležalniku, drugi na tleh, ...
Vsi trije moji otroci so bili kar dosti v ležalniku, pravzaprav ogromno, tudi spali so not, medtem ko so na tleh doživljali ipične napade, pa je prvi shodil pri desetih, druga pri 14, tretja pa pri 18 mesecih. Zgleda, da je bil ležalnik pri tretji že malo skrevljen od silne uporabe user posted image






Jst sem samo svoje mnenje napisala. Sicer pa se otroka da zamotit in pripravit do tega, da na tleh ne doživlja napadov o katerih ti pišeš. Je pa res, da to zahteva nekaj truda in vztrajnosti. Naša je imela eno kratko obdobje, ko je take napade uprizarjala med oblačenjem. Guess what? Še vseeno sem jo oblekla. Slaba demokracija, jl?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spanje v ležalniku
1.1.2011 18:33:10   
spela**
Moj je bil kot dojenček v ležalniku kar veliko časa!Tu pa tam je tudi zaspal!Do 5 meseca ni blo šans da je na tleh saj se je drl ko zver!Zakaj??Nimam pojma!Še pri polnih 4 mesecih je bil med kuhanjem kosila ipd. z mano v kuhinji v ležalniku!Če mu paše zakaj pa ne!?Pri nekje 5,5mesecih so nenadoma postala zanimiva tla in igrače!Kar se tiče razvoja je bil v vsem po "reglcih"!Obračal se je kljub temu, da ni bil dosti na tleh prav tako plazil.Shodil je pred prvim rojstnim dnem!
Otroci so si pač različni.Enim paše v ležalniku, drugim na tleh!
Če nimaš otročka privezanega v ležalniku glih cel dan nima bit kaj narobe!Moje mnenje!
Tud v košari od vozička imajo ene otročke 6 mesecev, druge pa samo 3!Pa zato ni nič narobe ne z enimi in ne z drugimi!
Navsezadnje tudi meni kdaj paše kakšen dan lenarit, kdaj pa ne morem bit pri miru 10 min!
Če tvojemu otroku ustreza počitek in spanje v ležalniku ga pusti!Slej ko prej bo sama pokazala zanimanje za igro, igračke in gibanje!
Srečno!


_____________________________

Bor
8.09.2009; 49,5cm , 2820g
8.10.2009; 53cm , 3515g
5.11.2009; 55,5cm , 4375g
10.12.2009; 59cm , 5130g
14.1.2010; 64cm , 5900g
4.3.2010; 67cm , 6.740g
23.9.2010 77cm , 9200g

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: spanje v ležalniku
1.1.2011 18:35:22   
spela**
Aja sem pozabla....lupinico pa smo uporabljali res izključno za vožnjo!Tudi sam ni nikoli želel biti v njej!Ampak to je itak za drugo temo!



_____________________________

Bor
8.09.2009; 49,5cm , 2820g
8.10.2009; 53cm , 3515g
5.11.2009; 55,5cm , 4375g
10.12.2009; 59cm , 5130g
14.1.2010; 64cm , 5900g
4.3.2010; 67cm , 6.740g
23.9.2010 77cm , 9200g

(odgovor članu spela**)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: spanje v ležalniku
2.1.2011 0:06:56   
deveta
Naša je bila na začetku, ko je v glavnem skoraj samo spala v ležalniku bolj malo. Čez dan je spala v glavnem v košari od vozička, ker sem imela voziček v dnevni sobi. Kasneje je bila v ležalniku vedno več. Kombinirala sem tla (ko sem delala kaj po hiši) in ležalnik v kuhinji (ko sem kuhala). Prav tako sem jo v ležalniku prenašala tudi po hiši, npr., ko sem dajala prat sem si jo vzela v kopalnico.
Še zdaj, ko ima 7 mesecev je rada not in ko se naveliča tal. Rada pride k meni v kuhinjo v ležalnik, ki ga imam še vedno na kuhinjskem pultu. Tako sva skupaj, ona me gleda in skupaj klepetavauser posted image  Tudi hranim jo pogosto še vedno v lem ležalniku, saj se ga dat tudi v popolnoma sedeč polozaj.

(odgovor članu spela**)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: spanje v ležalniku
3.1.2011 10:20:23   
majcci
Moja punčka (5,5 meseca) ni nikoli spala v ležalniku. Vedno, ko sem videla, da je zaspana, sem jo nesla spati v posteljico (ko je bila že novorojenček je v stanovanju spala tudi v košari). V ležalniku je običajno takrat, ko je pokonci, jaz pa kuham, jem - to se pravi, ko sem v kuhinji. Čeprav jo zdaj posadim že v stolček za hranjenje (že sedi). Vsega skupaj je v ležalniku povprečno uro na dan - ostali čas je ali na tleh, postelji, kavču, na rokah.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Otroški vozički
endrina

Katero znamko otroškega vozička ste izbrale?

Peg Perego (48%)

Quinny (25%)

Hauck (10%)

Mutsy (6%)

Stokke (4%)

Bugaboo (8%)


Število vseh glasov: 317

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!