|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 9:22:54   
ALWAYS LARA
zanima koliko časa na dan recimo se aktivno igrate s svojimi otroki - čez teden in ob prostih dneh.. s tem mislim, da sedite z njimi na tleh, sestavljate kocke, ne vem se igrate z barbikami, ali drugimi igračami in igrate z njimi namišljene like, ali čajanke, pa družabne igre, rišete, se skrivate, lovite, plešete...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 9:31:25   
Anonimen
Kaj pa vem ... ponavadi se lepo sama zamoti in mi je niti ni treba animirat ... pride pa kak dan, ko me nujno rabi, da se z njo igram s plastelinom, al da ji preberem kako knjigico in takrat lahko tut celo popoldne to počneva.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 9:44:08   
kristinaj
skoraj non stop, ker če ne se zbunkata....vmes pa še kaj postorim, če je napeto vse skozi igro, včasih uspe, da se skupaj za par minut zaigrata in takrat mi recimo uspe dat cunje prat sušit, posteljo pospravit.. včasih ju namenoma pustim sama, ker se morata navadit en na drugega itd....



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 10:18:12   
Anonimen
skorajda nič več, se je začel končno igrat sam. user posted image  z njegovimi gormiti in bakugani in avtomobilčki se nočem (in to sem mu že zdavnaj povedala), ker se pretepanja in ubijanja ne grem. če že kaj delava skupaj, je to branje knjigic, reševanje ugank iz cicbana, gledava risanke ali kakšne oddaje na Discoveryju, se igrava z njegovimi plišastimi igračami ipd. v glavnem mirne dejavnosti. pa veliko se pogovarjava. ker je zgleda tudi tak, tehnični tip, kot midva z možem, ga zanimajo raznorazni postopki, delovanje itd. user posted image  za sproščanje energije, se pa dobimo z njegovimi prijateljčki in sošolci, pa se zdivjajo. ko bo pa dovolj toplo vreme, bomo pa itak začeli spet po hribih hodit. takrat se pa tudi vsi sproščeno pogovarjamo in učimo. user posted image

aja, časovno. kakšen dan več, kakšen dan manj. odvisno koliko me potrebuje in odvisno ali imamo opravke ali ne. zvečer se vedno mal stiskamo in pogovarjamo ali pojemo (zdaj je aktualna tale user posted image ) vsaj pol ure in gre zato vedno pozno spat.user posted image

< Sporočilo je popravil mizantrop -- 27.12.2010 10:25:05 >

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
27.12.2010 10:20:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 10:32:48   
Katy78
Odvisno - če je lepo vreme, smo veliko zunaj, kadar smo pa v stanovanju, se pa kar dosti sam zaigra in takrat ne rinem vanj. Ko rabi asistenco, to jasno pokaže. Npr. z lončki, ki so aktualni že več kot eno leto, se igra največkrat sam, isto z avtomobilčki, pri knjigicah pa mu je zanimivo, če jih gledava skupaj - gledava slike in "ugotavljava" kaj je kaj. Isto s tistimi plastičnimi žebljički in podobnimi stvarmi - tam moram biti zraven. Je pa tako, da se tudi takrat, kadar se npr. z avtomobilčki igra sam, vedno igra tam, kjer sem jaz - če sem v kopalnici, se bo igral v kopalnici. Očitno mu je že to dovolj, da ve, da sem zraven user posted image  tako da bi težko rekla koliko časa, ker je vedno nekje okoli mene. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 11:07:33   
TomTaylor
premalo.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 14:02:39   
lotty4
Vsak da od 16ih, ko se zbudita pa do 20ih, ko gresta spat. Meni je to fino in nikoli ni pred otroci pomembna kakšna druga stvar.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 14:04:00   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: lotty4

Vsak da od 16ih, ko se zbudita pa do 20ih, ko gresta spat. Meni je to fino in nikoli ni pred otroci pomembna kakšna druga stvar.



kdo pa vam večerjo skuha?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 14:14:12   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: lotty4

Vsak da od 16ih, ko se zbudita pa do 20ih, ko gresta spat. Meni je to fino in nikoli ni pred otroci pomembna kakšna druga stvar.



kdo pa vam večerjo skuha?



Ne bodi zdaj malenkostna , no user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 14:31:39   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

malo - zdaj, te dni, smo res veliko sedeli skupaj in zlagali kocke oz. se igrali s plastelinom: pa je to izpadlo kaki 2h popoldne.

sicer pa sm 98% skupnega casa ob njima: ko se igrata, se jz "igram s perilom, kuham, likam... karkoli je pac takrat potrebno user posted image


Nekaj takega je tudi pri nas. Večinoma smo skupaj, le da vsak dela svoje in zraven se pogovarjamo. Al pa me pride katera sfrizirat, ko perilo zlagam, al kaj podobnega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 14:42:29   
pety78
Uf, ful premalo. Priznam. user posted image Ampak ni časa. Ok, sedaj sta za božička dobila plastelin in tovarno, pa jima z veseljem pomagam. user posted image
Sicer sta pa dva in se zaigrata.
Se pa tudi sama ne spomnim, da bi kdaj moja mami sedela z menoj na tleh in se igrala s kockami ali punčkami. Pa imava čisto super odnos. Že skoz. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 15:18:49   
alenkica
Letos od septembra dalje (kot zgleda se je zgodil čudež), se je moj starejši začel igrati sam. Do takrat pa sem morala bit dosti časa z njim. Zdaj pa se lepo igra s kockami, s svojimi kopači, kamioni ....
Tamali pa je itak bolj zadovoljen že od malega če se sam igra!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 16:13:18   
Peli
Odvisno od dneva, ko sta v vrtcu ne veliko, ko pa sta doma, pa gremo kakšnega Črnega Petra, Človek ne jezi se... kakšno drugo družabno igro, ponavadi tako da jest s ta malim skupaj igram, k je še mal mejhen za to, ko pa se sama zaigrata pa se raje umaknem, dokler je mir, me pa včasih najdeta, da jima kaj sestavim, seveda pa mi onadva karnaprej kuhata - tam mi ni treba zraven bit.

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 16:51:05   
anckabancka
Bolj malo, ker so sami sebi dovolj. Jaz jih še motimuser posted image No, velikokrat pa posežem vmes, ko se skregajo, stepejo...

Stari so 5 let in pol, 4 leta, ter dobri 2 leti. Bolj se posvečam tamalemu, ki ima 5 mesecev. Dostikrat pa vzamem tamalega in grem k njim v sobo, ker tamali ful uživa ko jih gleda "v akciji".

No, pred spanjem pa si skoraj vedno vzamem čas in jim preberem kakšno knjigo, povem pravljico... Pa tudi čez dan se večkrat usedem k njim in se malo vklopim v igro ali pa skupaj z njimi pogledam kako risanko.

Včasih sem imela ful spalbo vest, ker se jim nisem kaj dosti aktivno posvečala. Zdaj pa visdim, da je bolj pomembno, da se jim kvalitetno posvetim in ne da skoz visim zraven, ko me sploh ne rabijo. Se pa starejši trije fantje res vedno lepše skupaj igrajo.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 17:45:26   
Anonimen
Nič ur, nič  minut in nič sekund.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 22:13:06   
ronja
Uf, pojma nimam!
Zjutraj imamo res "skupni čas" - vsaj punce, če je oči že zgodaj v službi, če ni, pa je navadno on z njima, ob vikendih pa se vsi 4je valjamo po postelji. Najini punci namreč dovolj zgodaj vstaneta, da si lahko privoščimo vsaj pol urno cartanje predno se preoblečemo in zrihtamo za v vrtec/službo. Se pa takrat ne igramo kaj dosti, bolj cartamo.

Med delavniki je potem navadno tako, da ju pridem med 14:30 in 15:00 iskat, potem pa se počasi spravimo iz vrtca in če je lepo vreme in nam ni treba nikamor šibat, smo malo na igrišču - to je navadno nekje od po ure do uro (to štejem pod aktivno igro, ker navadno hočeta moje udejstvovanjeuser posted image ), potem gremo domov, se preoblečemo, gremo lulat, umijemo rokice, pojemo malico in potem odvisno od njiju in časa: kadar me rabita, se fliknemo vse tri na tla in kaj počnemo skup kakih 15min - 20 min., potem se izmuznem in vmes začnem pripravljta za kosilo ali pa sem z njima tam in zlagam perilo, onidve mi pa nosita čaj, itd... Včasih če sem zbita, pa si vzamem pet min. zase in grem na račko, recimo.

Ko pride lubi, skuhava in se simultano malo z njima ukvarjava - pač: spiješ tisti čaj, ki ti ga skuhata (to je zdaj in), oblečeš kako pleničko punčkam,... velikokrat pa itak želita zraven kuhat.
POjemo kosilo in nadaljevanje odvisno od dneva: v pon. on šiba na basket, potem pa jaz na plavanje, v tor. gremo v trgovino, v sredo preskočimo kosilo doma in gremo že prej k babi in midva na tečaj, ostale dni pa se po kosilu navadno malo počiva dol k njima, včasih skupaj, včasih izmenično. To ne pomeni, da se tam ves čas aktivno igrava z njima, samo da se vsi skup malo pocartamo, da se midva kaj pogovoriva, vmes pa še kaj narediva, kar pač moraš. Takrat beremo knjigice, previjava punčke, zadnje čase morava preoblačit barbikeuser posted image (zakaj ta suhica nosi tako zelo oprijete hlače???user posted image )

Tisti res čas zanju je vedno, ko ju uspavam (lubi ju pa navadno večjidel pripravi na spanje - preobleče, itd...). Takrat Ronji povem pravljico, Lejlo pa podojim in to je tisto, kjer se mi zdi, da se čuti, da je "kvalitetno", da uporabim ta fensi izraz.user posted image

Ob vikendih je odvisno, če kam gremo, je pa vsekakor več. Največ se z njima ukvajam ob petkih, ko je "naš dan" - da ne grem v službo: takrat imamo vedno kako aktivnost/obisk..., ki malo dlje traja pa tudi sicer je več časa zanju.
Recimo danes smo šli gledat lutke na Prešerna, pa dedi je prišel, pa še k zdravnici sta šli. Jutri gremo v trgovino (to njima dogaja, ker gremo redko;), pa na obisk gremo, v sredo bomo pekle piškote, pa krasile smrekico, itd...

Prav kockice pa res malo časa zlagam, se mi ne dauser posted image . Veliko pa ustvarjamo skupaj. In kadar se sami zaigrata niti pod razno ne diram!user posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
27.12.2010 22:27:42   
sjmm
Glede na to, da imam 4 mulčke, sam so 3 že večji...malemu posvetim in posvetimo kar dosti časa...sicer se je pa navadil, da vedno koga povabi v svojo igro...ponavadi sem to jz...pa je zadovoljen tudi z družbo ostalih...v bistvu pa ga malo po malo zabavamo cel dan...je naša igračka....samo zdajle je lažje ko so prazniki..ob delovnih dneh pa se največ časa ukvarjam samo z njim dopoldan, ko sva sama doma in takrat je do opoldanskega spanja moj čas zares njegovuser posted image

_____________________________

SAŠKA 25.4. 1995
JAN PETER 7.12. 1998
MIHA 26.3. 2001
MAJ 19.2. 2009

VSI MOJI SONČKI

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
28.12.2010 12:50:18   
dory
vedno manj...želi se igrat sam, sestavljat sam, ma svoje bakugane, gormite in jugiče, ima pa rad,da njegove izdelke pogledamo, zraven smo deležni natančne obrazložitve....aja pa hvalit je tud treba...drgač pa zelo malo...

kar se tiče igranja...ima pa kak dan,ko si zaželi kaj sam prebrat, takrat ima rad,da je nekdo zraven :)

(odgovor članu sjmm)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko se derjansko igrate s svojimi mulčki
28.12.2010 18:54:10   
svetlomodra
jaz sem se igrala tisto, kar je bilo meni všeč: kocke, risanje, branje pravlic, v peskovniku in delanje snežnih tunelov na vrtu

nisem pa imela živcev za stoto ponovitev filma ali risanke, igranje s punčkami - in kot praviš ti - namišljenimi liki; tega se mi ni dalo igrat (pa sej je bil vrtec za to)

kje so ti časi......

< Sporočilo je popravil svetlomodra -- 28.12.2010 18:56:42 >

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?