|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
8.12.2010 17:14:15   
LERO
Zanima me sledeče:
V nepreglednem ovinku smo povozili trdo sneženo kepo, ki je naredila za cca. 1000 € škode. Imamo kasko zavarovanje, ki krije tudi tovrstne nesreče, vendar pa moramo plačati tudi 1 % odbitne franšize. A gre pri uveljavljanju kaska res 3 premijske razrede dol (Adriatic)? Zdi se mi kar hudo, saj to zbiraš kar tri leta.
Ker cestana služba ni ustrezno očistila ceste, bi lahko tudi njo terjali za oškodnino, vendar ne vem, kako se tega lotiti.
Prosim za kaka nasvet.
Kako najbolj smisleno in ugodno zavarovati avto v prihodnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
8.12.2010 17:24:58   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: LERO
Kako najbolj smisleno in ugodno zavarovati avto v prihodnje?

Mi imamo pri Triglavu paket brez odbitne franšize in s kar nekaj kombinacijami delnega kaska - sicer ne vem, kako je pri Adriaticu, ampak pri Triglavu, če se krije iz DELNE kombinacije kaska, potem premijski razred ne gre čisto nič dol, če pa imaš samo polni kasko, brez kombinacij in koristiš iz tega, potem pa gre dol. Mi smo že 2x koristili delni kasko: 1x je možu skočil pred avto maček in razbil celo masko spredaj, 1x pa nam je nekdo na parkirišču kar fino butnil vrata, zlomil ogledalo ... tako da škode je bilo obakrat kar precej, zavarovalnica je vse pokrila, še nadomestno vozilo smo dobili za čas popravila, zavarovalna premija pa ni bila naslednjič zaradi tega niti cent višja.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
8.12.2010 19:34:28   
F*S*M
če daš kupon (uveljavljaš zavarovaje) ti gre v vseh zavarovalnicah dol za 3 razrede, razen za škodo, kot je razbita šipa, te pa ti ne priznajo 5% popusta na zvestobo al kaj že, neki ti ne dajo, vsaj pri triglavu je tako

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
8.12.2010 20:46:23   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: LERO


Ker cestana služba ni ustrezno očistila ceste, bi lahko tudi njo terjali za oškodnino, vendar ne vem, kako se tega lotiti.




Stopi do odvetnika (najboljši za te zadeve so v odvetniški pisarni Lipej v Medovodah), ki bo na ustrezno zavarovalnico podal odškodninski predlog.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
8.12.2010 20:55:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: F*S*M
razen za škodo, kot je razbita šipa, te pa ti ne priznajo 5% popusta na zvestobo al kaj že, neki ti ne dajo, vsaj pri triglavu je tako

Če imaš pravega agenta, ti priznajo tudi to. user posted image  Jaz, kot rečeno, po uveljavitvi delnega kaska za parkirišče  in delnega kaska za nadomestno vozilo (Triglav plačal cca. 1200 eur škode, če se prav spomnim), naslednje leto nisem plačala niti centa več zavarovanja kot preteklo leto (imam pa itak 50 % popust + še dodatne raznorazne popuste - ker imamo več zadev zav. pri triglavu, za mlade družine, za zvestobo ...).

Ampak kot rečeno - % ne izgubiš, samo če se uveljavljajo DELNE kombinacije kaska, ne pa če se uveljavlja polni kasko ali obvezno AO.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.12.2010 20:58:02 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
8.12.2010 20:57:36   
Dadi
Jaz mam pri zavarovanju tudi postavko odkup prve škode, lani sem se mal na zasneženi cesti zavrtela in razbila sprednji del avta, ker sem imela odkup prve škode, nisem nič več plačala zavarovanja za letos, niti nisem padla v kakšen drug razred.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
9.12.2010 7:32:14   
bori2
Joj,...
Ao krije to kar lahko vi povzročite drugim. Kuponov že nekaj let ni več.
Kasko se uveljavlja za to kar povzročiš sam sebi - imaš različne kombinacije franšiz, navadno se odbiva 1% od novonabavne vrednosti vozila za vsako škodo. Pametno je imeti doplačilo za odkup prve škode. Če tega nimaš, te vsaka škoda "stane" 3. premijske razrede.
Kombinacije toča, divjad, parkirišče, stekla, ogledala in luči so kot doplačilo in se zanje ne izgublja razredov - in ob obnovi ni doplačil.

cestišča, vendar glede na količino snega menim, da bi bil zahtevek zavrnjen.

Pa še kot komentar - das bo zastopnik fajn naredil - bo, ampak po pravilih igre,  ker drugaleče nemore, ker kazensko odgovarja. Upoštevati mora tako škodo kot pripadajoči popust, saj bi drugače razvrednotil vse bonuse drugih strank.

Uveljavljaj kasko, drugo leto boš plačala malo več, in če nočeš tovrstnih škod vnaprej, si daj na polico doplačilo "odkup prve škode."

lp,

< Sporočilo je popravil bori2 -- 9.12.2010 7:35:02 >

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
9.12.2010 8:19:19   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: bori2

Joj,...
Ao krije to kar lahko vi povzročite drugim. Kasko se uveljavlja za to kar povzročiš sam sebi


Mislim, da nam je pa tole menda ja jasno čisto vsem, ki imamo zavarovan avto - ker pišeš s takim tonom, kot da nimamo pojma, kaj je sploh kaj - če sem pa narobe zaznala se pa opravičujem.


IZVIRNO SPOROČILO: bori2
Kombinacije toča, divjad, parkirišče, stekla, ogledala in luči so kot doplačilo in se zanje ne izgublja razredov - in ob obnovi ni doplačil.

No to pa jaz že ves čas govorim - da če gre iz delnega kaska, ne izgubiš nič - mi smo enkrat uveljavljali divjad, enkrat pa parkirišče, zato nismo izgubili nobenih razredov in popustov.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
9.12.2010 17:28:54   
miapia
1. Zavarovalna polica je pogodba, ki jo podpišeta obe pogodbeni stranki, s svojim podpisom pa jo potrdita.
2. Iz tega sledi, da si jo ti kot druga pogodbena stranka prebrala in da jo tudi razumeš.
3. Avtomobilski kasko se sklepa z različnimi procenti odbitne franšize oz. soudeležbe ali pa tudi brez, kar pomeni tudi dražjo premijo avtomobilskega kaska. Kolikšna je tvoja franšiza, piše na tvoji polici.
4. Za vsako škodo iz določenih zavarovalnih vrst in rizikov, izgubiš seveda tudi boniteto in sicer 3 premijske razrede. Če imaš plačan oz. sklenjen odkup 1. škode, potem ob obnovitvi police ne boš plačala več premije za en škodni primer.
5. Če pričaš krivo in izjaviš zavarovalnici, da te je nekdo butnil na parkirišču in ti to celo uspe, potem je to za tebe super. Ampak to ni odvisno od zastopnika, ampak od cenilca, ki imajo nos za poškodbe in niso od včeraj.
6. Tožba? Hmmmm... Mislim, da ne bo šlo. Ker je tvoja dolžnost, da prilagodiš vožnjo razmeram na cesti.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
9.12.2010 20:48:01   
LERO
Hvala za odgovore.
Na "odkup prve škode" nas do sedaj ni nihče opozoril. Mislim pa, da bomo to februarja dali zraven.
Glede stanja na cesti pa mislim, da res ne bo smisla kaj drezati, saj je v tistem tednu bilo ogromno nesreč ravno zaradi slabih cest in so verjetno glede tega dobro "zavarovani" in brez tožbe nič ne dosežeš.
Srečno na cestah!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtomobilsko zavarovanje in nesreča
9.12.2010 20:58:40   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: LERO

da res ne bo smisla kaj drezati, saj je v tistem tednu bilo ogromno nesreč ravno zaradi slabih cest in so verjetno glede tega dobro "zavarovani" in brez tožbe nič ne dosežeš.
Srečno na cestah!



Pa saj nimaš ničesar za izgubiti, podaš odškodninski zahtevek in je. Če ti odobrijo okej, če ti pa ne, ti pa pač ne - za 1000 evrov res ni vredno iti naprej v tožbo. Če pa z odškodninskim zahtevkom dobiš vsaj 200 evrov, je boljše kot nič. A ni res no?


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




kje visite na RR?
BUŠICA



doma (80%)

v službi (9%)

odvisnik-doma in v službi (11%)


Število vseh glasov: 359

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!