|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mami na porodniški(bolna) ali lahko oče koris...
28.10.2010 10:46:03   
zoo57

Če mamica, ki je na porodniški, zaradi zdravstvenih težav (ne sme dvigovati stvari), ali je očka opravičen do bolniškega dopusta?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mami na porodniški(bolna) ali lahko oče k...
28.10.2010 14:45:23   
majčica1508
Po moji logiki,da.....ker,če je mama bolana...naj bi mož,partner skrbel za oba.....nisem bila pa v taki situaciji

(odgovor članu zoo57)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mami na porodniški(bolna) ali lahko oče k...
28.10.2010 21:27:31   
novakatja
Mi smo rabili bolniško za očija, ker je naš 3 letnik zbolel za noricami in je bil res bogi. Hčerkca je pa skoraj 5 mesecev.
Pa ni bilo mogoče, ker sem na porodniški in moram poskrbeti za oba otroka.
Meni je čudno, da ne dobiš niti dni, ko je najhuje, na primer visoka vročina.



(odgovor članu zoo57)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mami na porodniški(bolna) ali lahko oče k...
28.10.2010 21:35:54   
mamsi
Zakaj pa ne vpraša očka svojega zdravnika?

(odgovor članu zoo57)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mami na porodniški(bolna) ali lahko oče k...
28.10.2010 23:12:22   
zoo57

očka nima svojega zdravnika(trenutno) ker je  šel v pokoj user posted image . sem se že nekej pozanimal, so problemi ja. na ZZZS- ju trdijo da pripada, ko pa sem se še mal pozanimal, pa ljudje iz izkušenj govorijo da zdravniki ne dajo bolniške, imajo zato milijon izgovorov.

katja kot praviš ti, niste dobil (čeprav bi lahko) taki primerov je malo morje (tudi na ZZZS-ju odgovarjajo podobno, razen v kakšnih hujših primerih).

hvala za odgovore.

če pa ima kdo izkušnje ali ve kaj več o tem, pa prosim naj pove!!! ker veliko jih misli da jim sploh nič ne pripada pa so bli primeri ko so izkoriščali zaradi tega očetovski dopust, seveda tistega ne plačanega, in če si primoran biti dva tedna doma(tam nekje bom verjetno jaz) dobiš na koncu polovico plače.

zdaj pa seštejte 1/2 plače+porodniška= za položnice in mogoče kilo kruhauser posted image

da dodam še to: zadnje čase bentimo nad zavarovalnicami saj je čedalje več samoplačniškega( in se sprašujemo zakaj sploh plačujemo zavarovanje)
no kot zgleda da je problem v teh stavkajočih zdravnikih. saj lahko samo en primerček iz lastnih izkušenj povem, da je moja žena za isto bolezen dobila iste tablete kot jaz. bilo je 14 dni razlike. jaz sem jih dobil na recept zastonj, ona pa beli recept in mogla si jih je plačat sama, seveda nimava istega zdravnika

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mami na porodniški(bolna) ali lahko oče k...
29.10.2010 16:29:22   
jeli
 Hoj !
Moj oče je bil na porodniškem že pred več kot 30-timi leti. Mama je šla na operacijo, on pa na porodniško, saj je bil brat star nekje 2 meseca. Tako da mislim, če se je takrat dalo, bi se sedaj tudi. Odvisno od zdravnika. Pri nas je to res bilo mogoče malo poznanstva. Sicer pa mislim, da je prevladalo mnenje internista.
LP

(odgovor članu zoo57)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mami na porodniški(bolna) ali lahko oče k...
1.11.2010 9:16:22   
SaaS
Mi smo imeli prejšnji teden podobno težavo.
Jaz sem na porodniški (poleg malčka še dva navihanca). Staknila sem angino, da na nogah nisem mogla stati. Od vročine me je mrzlica tresla, glava me je bolela, vdat tudi, grlo itak, če sem vstala se mi je zvrtelo,... Kako naj še za otroke skrbim?
Starejša dva sta šla h eni babi, mali pa h drugi. Sem spraševala pri zdravnici, če v tem primeru očka lahko dobi kakšen dan bolniške. Žal ne, kakor sem razumela, s strani zzzs-ja to ni mogoče, zdravnica bi mi dala. Če ne bi imeli babi servisov, bi bilo res težko. 

(odgovor članu jeli)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mami na porodniški(bolna) ali lahko oče k...
1.11.2010 9:29:34   
eva1
Par let nazaj, vem da je šla moja sestra na bolniško, njen mož pa posledično na porodniško...

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?