|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 9:15:43   
Amoss
Prosim vas da mi povete kako in kaj.Namreč zadeva je takšna, moja pupika bo stara 3 mesece ko gremo na morje, zdaj pa se sprašujem ali naj vzamem bazenček in jo malo kopam v morski vodi, ali v sladki vodi ali naj je sploh ne kopam,...Mislim da ji morska voda nebi škodila kvečemu koristila, ali pač?
Pa še nekaj ali mislite da je prezgodaj pri 3 mescih za kakšne kašice ali more res piti še samo mleko?
Kolegica mi je rekla da je ona njenemu:duda: pri 3 mescih že dodajala hrano (kašice, malo sokovov,...), pa ni bilo baje nič narobe, ali je to še prehitro?
Ful polno skrbi imam glede morja,...
Aja pa kaj naj ji oblečem ko bomo tam, kaj mislite da je premala da bi bila samo v plenički ali bi jo morala še oblačiti?
Joj kak sem polna vprašanj upam da mi boste lahko odgovorile
Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 9:20:55   
BISKVITKA
za trimesečnega otroka morska voda sigurno ni primerna, raje nalij v bazenček toplo sladko vodo. Pa tudi samo plenička ne bo v redu. Ima naj tudi lahko majčko na sebi. Pa seveda senca in še enkrat senca!!

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 9:23:26   
lutka
jaz sem šla z :duda::duda:, ko sta bila stara 3 mesece. imela sem ju v pleničkah in v bodyju brez rokavov. Kopala ju nisem, sem ju pa namočila z nogicama v morje, vendar je Matic tako burno odreagiral (z jokom), da sem ga komaj pomirila.

Sta pa bila drugače zelo pridna. Kako je s kašicami pri treh mesecih ti ne vem povedati, jaz sem ju do šestega meseca hranila samo z mlekom.

Želim vam lep dopust

lp :rozica:

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 9:25:33   
mimica
Tudi mi gremo na morje, ko bo ravno napolnil 3.mesece. Lani sem bila no morju s pari, ki so imeli tudi toliko stare otroke zraven in so rekli, da jim otroci na morju lepše spijo. glede oblačil, pa je tako, da če bote v senci je bolje, da ima še kaj lahkega gor. sicer pa boš videla kako bo.
Glede kopanja v morju pa mislit vprašat zdravnico kako in kaj naslednji teden.
Kašic mu jaz še ne bi dajal. Počakaj raje, da ti da zelerno luč pediatrinja.
Boš videla, da bo vse OK in da bote uživali ! Delaj po občutku pa bo !

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 9:26:22   
Anonimen
Jaz bi pa rekla obratno. Voda kot voda mu sigurno ne bo škodila, problem je v tem, da je to za tako mahnega dojenčka veliko premrzla. Mogoče, če bi jo nalila v bazenček in ogrela vsaj na enih 30 stopinj.

Kar se pa tiče obleke, bo pa v tej vročini ziher dovolj samo plenička, če sploh.

Kašice - naj se ti ne mudi. Sama veš, da gosto hrano od 4 mesecev naprej.

(odgovor članu Amoss)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 9:37:13   
CatJa
Jan je bil lani star 2 mesca in pol, ko smo sli na morje. Kopal se je v bazencku, v morju se ne. Cez dan pa je bil vecinoma v plenicki, pa se tisto bi mu dala dol, ce bi blo mozno.
S kasicami pa raje ne hiti, bodi srecna, da ti ni treba skrbeti se za hrano, ki jo imas zdaj vedno pri roki, primerno pripravljeno, ....

Pa lepo se imejte na :morje:

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 10:34:10   
petja75
ravno ta teden sem vprašala pedijatrinjo, kako je kaj s kopanjem v morju (moja je tudi 3 mesece stara). prvai da lahko, ampak samo če je voda čista...

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 10:44:21   
tiktak
Naša je stara dobre 3 mesece pa smo bili že 2x po tri dni na morju. Mala je ful uživala, je pa res da nikol ni blo velike vročine. Spala je še enkrat več kot doma, ful ji je blo vse zanimivo, prespala je celo noč od 11h do 5h, 6h zjutraj, kar ji doma ne rata.
Jaz sem jo imela nazadnje, ko smo šli, oblečeno v kratek bodi, pa še pokrila sem jo, ker smo ble v borovem gozdičku in res ni bilo nobene vročine. Ko smo šli prvič (v začetku julija) pa sem jo imela v plenički, pa tudi malo brez, da se je rita prezračla. Seveda v senci in ne ko je bilo močno sonce. Oblečeš/slečeš jo tako da ji ni vroče.
Mi smo jo malo okopali v morski vodi, v bazenčku. Voda je imela ene 30°, pa ne predolgo, toliko, da se je malo zmočila. V morje smo samo nogice namočili.
Tudi jaz mislim, da ne rabiš še nič hitet s kašicam. Mi se samo dojimo in se bomo do 6. meseca, če rata.

Lp;)

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 10:50:19   
babylove
naš pediater do 6. meseca strogo odsvetuje plažo, ker se dojenčka naj ne bi izpostavljalo soncu. Ampak če že greste, potem bi svetovala:
1. dojenčka obvezno imet v senci ves čas
2. namazat in redno obnavljat nanos kreme za sončenje, ki je primerna za dojenčke
3. samo plenička je dovolj v zaprtem prostoru, zunaj pa oblecita se kaksno tanko majcko (zaradi sonca)
4. zmeraj imeti pri roki vodo v razpršilu, da lahko dojenčka mimogrede osvežiš
5. pri 3 mesecih je koža še občutljiva in bo morda morska voda preveč agresivna

Svetujem čimmanj eksperimentov s sončenjem (opekline) in kopanjem (vnetja in prehladi) vaše punčke, da boste imeli miren dopust.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 12:08:09   
totimato
Še moj piskerček:
Največja nevarnost, po moji logiki, je sonce. Zato senca, klobučki in otroška krema za sončenje.
Bazenček in ogreta voda - lahko morska, na soncu ogreta. Ne sme pa biti mrzla, ker se bo kopal v senci.
Kašice da, le postopno navajanje + nadaljne dojenje.
Moj škrat je sedaj več kot 8 mes. in mu dajemo vse živo + 1x na dan dojenje in še ni bil prav bolan.

Glede oblačenja, če bo senco dalaja marela ali kaj podobnega, bi jaz otroku oblekel majčko, saj sonce dostikrat speče skozi marele. Majčka tudi, če se gibljemo po soncu, čeprav ne vem točno kako bom to izvedel (mali bo imel dovolj majčko gor majčko dol), saj imam jaz osebno največ strahov zaradi sonca. Če je ob plaži gozdiček, pa bomo tam. V vsakem primeru na tla kaj mehkega - pena in brisača.

lp

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 13:38:09   
bskrle
Za na morje ja, ne pa za na plažo. RAzen, če boste zelo zelo zgodni in zelo pozni - zaradi sonca.
Voda na morju ji bo verjetno prehladna zaradi slanosti mislim,da ni problem.
Obvezno majčko, klobuček, plenička čim manj- veš otroci se kar kuhajo v pamperskah.
Zakaj pa kašice, a ne dojiš?
Ne vem, če je pametno ravno na morju začeti z eksperimenti s hrano.


(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 14:01:09   
Amoss
Ne žal ne dojim, dojila sem jo samo 10 dni potem pa sem dobila grdo vnetje šivov (od Cr), gnoj je kr tekel, sem skoz bila mokra, pa še vročino sem dobila, pa zdravnikom ni preostala drugega kod močne antibiotike, pa ketonal, potem pa niti slučajno nisem smela več dojiti.
Saj nebi začela eksperimentirat na morju, ampak potem ko se vrnemo, vem neumno, saj sem vprašala pod temo na morju.
Drugače pa hvala vsem za odgovore, probala bom z morsko vodo, če pa kožici nebi odgovarjalo, pa nebom več.
Obleči jo bom pa probala čim manj, glede sence ni problem saj je pred hišo borov gozdiček in tako vse do plaže, tako da je sence več kod dovolj.
Sicer pa gremo septembra in upam da se bo do takrat malo ohladilo.

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   dojenček star 3 mesece na morju
29.7.2005 14:03:02   
lutkica
Pozdravljena Amoss in vse ostale mamice!

Mi smo se s Tejo v sredo vrnili iz morja. Naša princeska še ni stara tri mesece in sem tako kot ti imela glede morja ogromne skrbi. A je bila Teja zelo, zelo pridna :bravo:. Dopoldan sva bile dve urci na plaži, do pol dvanajstih.
Nato sva do štirih čas preživele v hladnem apartmaju in je babika vse te urce pridno prespala. Nato spet za kakšni dve urci na plažo, da se je mami malo skopala, spet v apartma, da se je skopala še Teja, nato pa na večerjo v mesto. Med potjo z vozičkom je zaspala, da sta se ati in mami v miru navečerjala.
Smo imele prvi dan na plažo bazenček, pa ni bila rada v njem, zato sva se namakale kar v morju. Najprej prve dni le nogice, zadnji dan pa kar do pasu. Je bila zelo rada v vodi, saj je imela prijetnih 27 stopinj.
Imeli smo se super, le da mami več ni poležavala na plaži, se pražla na soncu, je bilo pač vse podrejeno naši Teji. A nič zato, je naš najlepši sonček in jo imamo najraje! Bila je prav zanimiva, najmanjša na plaži a najbolj glasna, samo je blebetala. Dobro, da je ati imel družbo, ostal ves dan na plaži in se je vsaj on odpočil.
Bom dala nekaj slik v album, zdaj jih grem ravno urejat.
Poljubček od Lutkice in Teje :duda:

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Katero ime vam je lepše?




Cvetka (16%)

Betka (20%)

ali Blažka? (63%)


Število vseh glasov: 359

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!