|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zobki (gnitje)
27.7.2010 20:42:43   
skopčevka
no pa najprej da vas lepo pozdravim...imamo leto in pol staro punčko,ki ima že skoraj use zobke, nosi dudo in je use.pije sok (največ malinovc).pa me zanima slednje! začeli so ji gniti zobki.(največ enke).peremo ji redno dvakrat na dan...kaj je razlog da ji zobki gnijejo!!!hvala za odg:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zobki (gnitje)
27.7.2010 20:44:13   
benika
Zobozdravnik ti bo mogoče znal odgovorit na tvoje vprašanje.

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zobki (gnitje)
27.7.2010 20:45:25   
boni25
Nehajte pit malinovc ampak vodo pa čaj brez sladkorja.Sam zdej če je ze navajena na to jo bos najbrz tezko prepričala.

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zobki (gnitje)
27.7.2010 20:45:41   
Katy78
Nekaj je verjetno genske zasnove, eni so pač bolj nagnjeni h kariesu, če pa pije sok po flaški in jo ima vedno na dosegu roke, je pa tudi to delni krivec da se nonstop valja sladki cucelj po zobkih.

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zobki (gnitje)
27.7.2010 21:22:35   
Najaa
Se strinjam s Katy78. Flaško ji daj samo, da spije, ne da jo valja po ustih. Ravno to je krivo za karies, sploh ne sladkor.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zobki (gnitje)
27.7.2010 22:13:59   
Spark
Za začetek zamenjaj flaško za slamice. Potem pa počasi zmanjšuj sladke pijače. Pa niso krivi samo sokovi. Kar veliko je sladke hrane, in je treba tudi na to paziti.
Moja starejša ni imela dude, pa dokaj hitro se je losala flaške, ampak se ji je tam pred tretjim letom pojavilo gnitje zobkov. pa smo samo temeljito prali zobke in redno hodili k zobozdravniku. Sedaj sta pokukala prva dva stalna in upam, da ne bomo zasrali. Komaj čakam septembrski pregled, da se tudi jaz malo pogovorim, na kaj naj bom pozorna.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zobki (gnitje)
28.7.2010 8:06:36   
tintin
moj je star skoraj 3 leta, nikoli ni imel flaške, pije v glavnem samo vodo in grenek čaj (tako kot midva) in nima nič gnilih zob.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
28.7.2010 8:57:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tintin)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zobki (gnitje)
28.7.2010 11:18:19   
kakadoo
A ste jemal oz. jemljete kakšne antibiotike?
Ti ponavadi požrejo zobke. Moji nečakinji so vsi zobki
zgnil zarad tega. Skoraj ne verjamem da bi ji gnili od malinovca.
Sploh če jih umivate 2x na dan.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zobki (gnitje)
28.7.2010 12:54:23   
koala
Ukini malinovec in ostale sladke pijače, pa tudi hrano ki se lepi na zobke ala smoki in podobno.
kakadoo moj sine je imel v 12 tednih 6 krat  antibiotiki pa nima nič okvarjenih zobkov.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zobki (gnitje)
28.7.2010 21:22:01   
Taddy78
No, pa poglejmo naš primer. Do 2.leta pil na flašo in samo sokove. Zobke smo prali tu pa tam, ker je bila to za nas misija nemogoče in so bili za v reklamo, res lepi.
Po 2.letu smo ukinili flašo, začel piti s kozarca in iz plastenk,pa tudi zobke smo začeli bolj redno prati. Pri 3.5letih so se začele na zgornjih enkah pojavljati razjede, ki še sedaj kar grdo najdajo zobke, pri 4.5letih je dobil prvo plombico, pa še kar nekaj malih luknjic bo treba zakrpati.

Tako da je res najbolje da gresta kar do zobozdravnika, bo on najbolje vedel. Poznam 2 otroka, kjer isto perejo zobke vsaj 2x na dan odkar so pokukali na plano, pa so isto imeli probleme z gnitjem. Spet drugi isto pijejo sladke sokove in imajo krasne zobke.

Ne razumem pa zakaj bi lahko bilo pitje po flaši problem, saj gre pijača direkt v grlo in ne pride v stik z zobki, dočim s pitjem iz kozarca pride pijača direkt na zobke (sploh pri otrocih).

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zobki (gnitje)
28.7.2010 22:56:22   
nananaja
Ne razumem pa zakaj bi lahko bilo pitje po flaši problem, saj gre pijača direkt v grlo in ne pride v stik z zobki, dočim s pitjem iz kozarca pride pijača direkt na zobke (sploh pri otrocih).

Ma ni problem, če je flaška samo za pit za žejo, problem je, če jo otrok nosi cel dan naokoli in se z njo crklja, jo grize. No, pa tud čist direkt v grlo ne gre pijača, ker ne požre hkrati, ko potegne cucelj...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zobki (gnitje)
29.7.2010 11:24:10   
divans1
Ali je možno, da če mlečni zobki gnijejo, da bodo tudi stalni zobki slabši?

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zobki (gnitje)
29.7.2010 19:56:28   
urshak
Pri enih so slabi zobje že podedovani, žal. Sem pa brala, da imajo zanič zobe tudi ljudje z refluksom, ker jim kislina uniči sklenino.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zobki (gnitje)
30.7.2010 22:17:21   
Taddy78
Tudi citrusi so "strup" za mlečne zobke.

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 10:24:38   
Oren
Pa kaj te ni sram da daješ otroku pi malinovec?! Se zavedaš da na Švedskem če ima tvoj otrok gnile zobe se to šteje kot zloraba. Nesladkan čaj ali voda je za žejo pa čim hitreje flaško stran pa pit iz kozarca.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 10:32:20   
_sanja_*
Si ji mogoče kdaj dudo slinila oz. dala v svoja usta pa potem v njena?

To dela veliko staršev, tak ko da ne bi meli pametiuser posted image  S tem se tudi prenaša karies.

(odgovor članu Oren)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 11:30:31   
skopčevka
Pa kaj te ni sram da daješ otroku pi malinovec?! Se zavedaš da na Švedskem če ima tvoj otrok gnile zobe se to šteje kot zloraba. Nesladkan čaj ali voda je za žejo pa čim hitreje flaško stran pa pit iz kozarca.

ne ni me sram drgač je malinovec najbol zdrava pijača poleg vode.pa še zdravniki u kranju so rekli da otrok lahlo pije malinovec...pa ne sokove iz tetrapaka ker so konzervirani...pa ne mi s takim...

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 11:31:52   
skopčevka
pa še to pije iz flaške z trdim ustnikom....za otroke do 18 mesecev....

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 15:24:45   
Bubacka
Ne... to je sigurno gensko. Moja starejša zrasla na sokovih, in zobki sva tudi bol poredko prale, pa tudi včasih ponoči mi pila soka! A zobke pa imamo super!!! Ali pa mu mogoče bi bilo treba dati fluorove tabletkeuser posted image  

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 17:01:39   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Oren

Pa kaj te ni sram da daješ otroku pi malinovec?! Se zavedaš da na Švedskem če ima tvoj otrok gnile zobe se to šteje kot zloraba. Nesladkan čaj ali voda je za žejo pa čim hitreje flaško stran pa pit iz kozarca.


Najbolj bolan odgovor kaj sem jih kdaj brala. Eni otroci ne poznajo "s" od sladkarij, pa imajo gnile zobe...

(odgovor članu Oren)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 17:08:03   
Anonimen
Skopčevka, če ji gnijejo predvsem enke, zna to biti od "valjanja" stekleničke s sadnim sokom po ustih. Enako bi bilo, če bi bil v njen sladkan čaj. Ukini stekleničko takoj in jo zamenjaj s kozarcem - za žejo bi toliko star otrok že moral znati piti iz njega.

In čimprej k zobrozdravniku, da vidite, kako zaščititi ostale zobe.

(odgovor članu skopčevka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 22:22:42   
skopčevka
ja sej pije iz kozarčka že nekaj časa...samo za ponoči med spanjem se kar na enkrat zbudi in išče pijačo...samo za ponoči imamo flaško z trdim ustnikom!!!hvala za odg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zobki (gnitje)
3.8.2010 22:30:56   
egleria
veliko je v genih..
jaz nikoli nisem pila sladkanih pijač (kot dojenček, otrok itd), flaške videt nisem mogla, zobe so mi umivali in sem si jih potem tudi sama redno 2x na dan. mela sem pa sprednje zobe gnile, tudi stalne imam bolj slabe (veliko plombic, karies...).
moja sestra ki je pila samo sladke pijače, skos iz flaške, ni hotela si zob umivat je pa mela prekrasne zobe.. in jih tudi ima sedaj ko ima stalne..

(odgovor članu skopčevka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Kupovanje hrane
Michonne RR

Kje kupite večino hrane?

V trgovinah (85%)

Na tržnici (0%)

Pri kmetih (8%)

Pridelamo sami (8%)


Število vseh glasov: 26

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!