|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poceni tok
22.6.2010 7:31:00   
dory
ok za gorenjsko vem, kuko je pa na ljubljanskem koncu?

tenk juuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poceni tok
22.6.2010 8:28:56   
StrawberrY
Kopirano iz Elektro Lj!


Tarifni časi. Kdaj je »poceni tok«?

Odgovor:
Čas manjše tarife oz. t.i. »poceni toka« je od ponedeljka do petka od 22.00 do 06.00 naslednjega dne ter ob sobotah, nedeljah in dela prostih dnevih od 00.00 do 24.00. Čas višje tarife je od ponedeljka do petka od 06.00 do 22.00.


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poceni tok
22.6.2010 10:01:06   
enea
A ni za celo slovenijo enaka tarifa,.. user posted image Namreč mi na Goriškem imamo tako, da je od pon-pet od 22h do 6h, oz. v poletnem času ko se ura premakne za 1 uro naprej se tudi tarifa premakne za eno uro naprej, se pravi od 23h do 7h. Od pet do pon je od 22h( 23h)- 6h (7h). In prazniki tudi, pa čeprav padejo med tednom imamo cel dan poceni tok. user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poceni tok
22.6.2010 10:44:55   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: dory

ok za gorenjsko vem, kuko je pa na ljubljanskem koncu?

tenk juuser posted image



moras se mal zabarje naucit sparanja al kuko?user posted image

drzi! poceni tok je od pon-pet od 22-6ih zjutri in od petka med 22.uro in pa do pondeljka do 6ih zjutri.user posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poceni tok
22.6.2010 12:58:57   
Najaa
Kolikor jaz vem, premik ure nima veze s premikom poceni tarife. Ta je v Lj od 22-6h skozi celo leto.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poceni tok
22.6.2010 13:02:27   
krokos
Tarifa "poceni tok" je enaka po vsej Sloveniji.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poceni tok
22.6.2010 13:08:19   
petea
Tarifa 'poceni tok' NI enaka po celi Sloveniji, ker ima vsak distrubuter svoj cenik storitev.

Ali se števec prestavi na poletni čas ali je, je spet odvisno od distibuterja in od vrste števca, ki ga imate (stari - klasični se dajo prestaviti ročno, novi - digitalni se prestavljajo samodejno).

Najbolj točno izveš podatke pri tistem Elektru, ki pokriva določeno območje (internet, telefon ...).

(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poceni tok
23.6.2010 8:53:32   
krokos
Cena te tarife res ni enaka po celi Sloveniji, ampak časovno pa je povsod enako. Seveda pa je odvisno od tega ali sploh imaš deljeno na visoko in nizko tarifo - lahko imaš tudi enako tarifo za ves dan vse dni.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poceni tok
23.6.2010 9:12:51   
noranate
jaz imam pa naštimano tisto srednjo varianto, oz. k je skoz enak, mi je elektrikar to svetoval. Po pravici povedano, se meni ne da vstajat pa rihtat te naprave, sem preveč lena. Pa tud nimam dobrega filinga, da mi stroji delajo ponoč. Ker se je sosedom ponoč vnel skoraj nov pralni stroj, sreča da je šel mož ta pravi čas na wc in videl, da se odzad kadi.user posted image

Me pa zanima kako je z indrustrijskim tokom, a tam je varianta cenej user posted image . Ker sem možu uštulila dol sušilca.user posted image

(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poceni tok
23.6.2010 9:17:08   
baguSka
kako mislis vstajat in rihtat naprave? sej mas dvofazni in enofazni stevec!?user posted image  al jst kej ne vem...!?user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poceni tok
23.6.2010 12:18:22   
petea
Industijski tok je dražji od gospodinjskega.

Noranate,
ne rabiš ponoči vstajat in štelat naprave:
a) kupiš stroje z vgrajenim zamikom vklopa (pralni stroj, pomivalni stroj ...),
b) kupiš avtomat za na vtičnico, ki prevaja tok ob določenih urah, kot to nastaviš (za hišne grelne in hladilne naprave, pralni stroj, pomivalni stroj, sušilni stroj),
c) vklopiš stroje, preden greš spat (verjetno greš spat po 22. uri),
d) velika pralna, sušilna, ... dela opraviš za vikende in praznike.

Je treba preračunat, če se ti splača imeti dvotarifni števec - če veliko uporabljate te velike porabnike energije in če ti delajo na cenejšem toku, se precej pozna na prihranku energije. In denarja. 

A čez dan pa ves čas stojiš zraven stroja, da vidiš, če dobro dela? Jaz namreč nikoli, ne podnevi, ne ponoči.
Če te je strah, da naprave ne delujejo dobro, pa lahko za nekaj evrov kupiš detektorje dima in detektorje vode.

< Sporočilo je popravil petea -- 23.6.2010 12:25:13 >

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?