|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
6.7.2010 14:49:57   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: mamsi

Vse kar se jaz spomnim ob hudih dnevih je to, da sem od starejših otrok že popolnoma pozabila, kako je bilo. In tudi ta obdobje bo minil in tudi tega se boš spominjala samo še v sledovih.

Vse smo več ali manj na istem. Veliko potrpljenja ti želim.



Ja, res je. Imam razliko 23 mesecev, pa se več ne spomnim od prve tega časa. Sedaj ko malega napenja, govorim, da mala ni nič jokala, da ni bilo ne teh, ne onih težav, v resnici pa je bilo čist nekaj istega, samo pozabila sem...

Vse smo na istem, ja user posted image Biti mamica ni, da si oblačiš oblačila, ki gredo skupaj z vozičkom in se brezskrbno sprehajaš po ulicah user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
6.7.2010 19:24:51   
izgubljena_ovcka
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: mamsi

Vse kar se jaz spomnim ob hudih dnevih je to, da sem od starejših otrok že popolnoma pozabila, kako je bilo. In tudi ta obdobje bo minil in tudi tega se boš spominjala samo še v sledovih.

Vse smo več ali manj na istem. Veliko potrpljenja ti želim.



Ja, res je. Imam razliko 23 mesecev, pa se več ne spomnim od prve tega časa. Sedaj ko malega napenja, govorim, da mala ni nič jokala, da ni bilo ne teh, ne onih težav, v resnici pa je bilo čist nekaj istega, samo pozabila sem...

Vse smo na istem, ja user posted image Biti mamica ni, da si oblačiš oblačila, ki gredo skupaj z vozičkom in se brezskrbno sprehajaš po ulicah user posted image



Naj me koklja brcne če za nekatere ni tako! Včasih se mi zdi (alpa sem samo jaz tak zahojen kmet), da za nekatere pač je to smisel materinstva. Super duper kul, najnovejši voziček, deklice s trakci na glavi in rožicami na copatkih ter modna mamica v petkah. Potem pa pritoževanje, da je otroka nesrečen in da se joka. Hmm, le zakaj ko pa ga trak na glavi nima kaj tiščat in ko je v petkah težko hkrati nosit otroka, ki joka in potiskat krasen voziček!?

Okej, sori za izpad, pomoje me je tole vreme vrglo! user posted image  No, svaka čast mamicam, ki jim to znese!

Tisto o najstnicah me pa spomni na "kelnarske" čase, ko sem skoraj ven padla če je katera ruknila jošk ven v kafiču in dojila kar tam. Zdaj pa pač najstnice padajo ven zarad mene in mojih jošk hahaha. user posted image  

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
9.7.2010 15:34:35   
luka luka
Zdravo alesha: tukaj sem nova pa ti vseeno povem kako je to pri nas!user posted image
Tudi mi imamo dojenčka starega skoraj 2 meseca pa mamo iste problemeuser posted image  vendar se trudimo to preprečit. Jaz sem nosila mojega Lukca po rokah ko sem vidla da ga grabijo krči zato niso nč scrklani otroci ampak mu poskušaš čim bol omilit te krče.
Zato sem šla v lekarno in sem zaropotala da to ne more biti tako da se otrok tako matra in so mi dali kapljice gala za črevesej in sap simplex proti krčamuser posted image
in zdaj mu to devam po 15 kapljic pred obrokom ali po njem in ga saj malo olajša. Včasih na žalost ne pomaga ampak velikokrat pauser posted image .

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
15.7.2010 19:29:47   
pikapoka01
luka luka, pa te dvoje kapljice kombiniraš?

jaz mam še eno flaško antiflata (avstrijske kapljice), zdaj pa so mi sestre pri pediatrinji priporočile SAB simplex, sem pa pozabila vprašati ali lahko to dvoje kombiniram med seboj?
saj bom vprašala v lekarni, samo zanimalo me je, če kera mogoče tu ve...

pri nas je isto s krči. še posebaj me "meče ven" ko kdo drug skuša potolažiti user posted image ker jaz ne zmorem več, pa se pri njem dalje neutolažljivo joka... saj vem, da isto joka, kot bi pri meni, samo gledat zraven ... ah saj BO!!! vsi mi govorijo, da po 3. mescu vse čudežno preneha... še mesec in pol, še mesec in pol!!!



(odgovor članu luka luka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
15.7.2010 21:09:02   
legenda_m
baje da majo sab simplex in antiflat isto učinkovino- simetikon. no pr nm je prjel tud sab simplex tko da antiflata niti nism nabavljlala. se pravi da uporabljaj ene ali druge. jst mu dajem še bio gaio. se prav da kombiniram bio gaio in sab simplex. napenjanja je občutno manj, obstaja pa še zmer.

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
16.7.2010 12:44:06   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: pikapoka01

pri nas je isto s krči. še posebaj me "meče ven" ko kdo drug skuša potolažiti user posted image ker jaz ne zmorem več, pa se pri njem dalje neutolažljivo joka... saj vem, da isto joka, kot bi pri meni, samo gledat zraven ... ah saj BO!!! vsi mi govorijo, da po 3. mescu vse čudežno preneha... še mesec in pol, še mesec in pol!!!





Isto jaz pravim user posted image

Ma, to je nagon, jaz tudi dosti lažje drugega otroka poslušam jokati kot svojega. user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
16.7.2010 13:48:41   
Jada82
IZVIRNO SPOROČILO: pikapoka01

luka luka, pa te dvoje kapljice kombiniraš?

jaz mam še eno flaško antiflata (avstrijske kapljice), zdaj pa so mi sestre pri pediatrinji priporočile SAB simplex, sem pa pozabila vprašati ali lahko to dvoje kombiniram med seboj?
saj bom vprašala v lekarni, samo zanimalo me je, če kera mogoče tu ve...

pri nas je isto s krči. še posebaj me "meče ven" ko kdo drug skuša potolažiti user posted image ker jaz ne zmorem več, pa se pri njem dalje neutolažljivo joka... saj vem, da isto joka, kot bi pri meni, samo gledat zraven ... ah saj BO!!! vsi mi govorijo, da po 3. mescu vse čudežno preneha... še mesec in pol, še mesec in pol!!!





Uh saj bo, saj bo, hitro mine! Pri nas so krči minili pri 3 mesecih in kakšnem dobrem tednu. Prej pa je bilo grozno grozno grozno, mala je jokala skor čez cel dan .... je mela krče čez cel dan, edino, hb, ponoči ne, tako da sem se vsaj malo spočila ....
No, zdaj so krči minili, je pa trma, pa dolgčas ... pa še ponoči mi ga serje ... takle maš ... vedno je nekaj z otrokom user posted image user posted image Ampak ni panike, vse bomo preživeli ... konec koncev so le naši mali sončki, ane? user posted image

(odgovor članu pikapoka01)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
16.7.2010 22:05:40   
sanelaa
Jaz imam zdaj drugega sina.........med obema je 20 mesecev razlike. Prvega ni nič napenjalo, ampak je bil kljub temu naporen, ker ni nič spal.

No, drugi je pa kot po naročilu..............spi in je, njega sicer malo napenja, ampak ne tako hudo oz. joka samo zvečer, pa še to zelo malo, proti jutru, okoli šestih, pa začne samo stokat in se napenjat.

Je pa tako, prvi sin ni spal čez dan skoraj nič, je pa zvečer od začetka hodil spat ob osmih, se je najedel, smo ga dali v psoteljo in je sam zaspal, takoj ali pa čez nekaj časa. No, drugi pa se zbudi okoli sedmih zvečer, potem bedi, okoli devetih pa ga nahranim in dam v posteljo. No, tu se pa začne vik in krik, grozen jok............zaspi potem šele med deveto in eajsto uro enkrat. pa zanimivo, tudi čez dan ima budna obdobja, ampak ne joče, malo brca, potem pa zaspi. Kako ravno zvečer ne more zaspat brez joka?
Mislite da je že prehitro, star je mese in pol, za uvajanje oz. navajanje na spanje ob devetih?
Kdaj sploh dojenčku uvajat neko rutino?

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
16.7.2010 23:01:52   
Barbara_L
Pri nas je proti krčem pomagal sab simplex pred obrokom ter bio gaia zjutraj, menjali smo tudi mleko in sicer z novalaca na babylove od dm-ja. Zelo zadovoljni. Prebava je urejena, kaka redno in neboleče. Pa seveda rabi dojenček čas. Nekaj se da ublažiti, čudežev pa ni  za pričakovat. Potrpljenje. Majčkeni so še.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
16.7.2010 23:23:16   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Jaz imam zdaj drugega sina.........med obema je 20 mesecev razlike. Prvega ni nič napenjalo, ampak je bil kljub temu naporen, ker ni nič spal.

No, drugi je pa kot po naročilu..............spi in je, njega sicer malo napenja, ampak ne tako hudo oz. joka samo zvečer, pa še to zelo malo, proti jutru, okoli šestih, pa začne samo stokat in se napenjat.



sanelaa, tudi pri nas je tako. Ta prva je jokala samo par minut med oblačenjem zvečer po kopanju, ves dan tiho... Mali se pa pritožuje pred spanjem, še najbolj zvečer, kot praviš ti. Sinoči je bilo sigurno uro joka (nocoj sicer ne, ker je zaspal zunaj v vozičku in sem ga samo prenesla notri, podojila in je spal). Ampak sicer je bil že precej večerov tako hud... in prav tako proti jutru, po dojenju, se začenja napenjati... Mislim sicer, da on spi, samo jaz ne morem, ker tako stoka in se napenja... ga pobožam in se malo pomiri ali pa če se spet malo podoji... samo z mojim spanjem je kriza, ob 5h konec, začne pa se šele ob polnoči, vmes včasih še eno dojenje (ob enih, dveh...). Ampak ja, bo minilo. Saj s ta prvo so bile tudi težave, pa smo hitro vse pozabili. Če ne bi bili tako pozabljivi, verjetno ne bi imeli drugega 23 mesecev kasneje user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
17.7.2010 20:44:17   
sanelaa
user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
17.7.2010 23:01:40   
Barbara_L
Tudi naš začen stokati v spanju nekje ob 6h zjutraj in zdaj ga imam naštudiranega. lepo ga dvignem, grem previt, delam vse zelo počasi. Nato pripravim flaško itd., malo nahranim,malo ponosim, malo pocrkljam, nič ne uspavam nazaj. Do 7h je že kar zadreman, takrat ga dam v voziček in ga odpeljem na sprehod. Na sprehodu večinoma lepo spi.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
18.7.2010 19:02:18   
ZoyaEva
Še ena ... Tudi moja dojenčica, stara 2 meseca in pol ima cel dan krčeke in non stop joče. No, krčeke ima tudi ponoči, a spi in se zvija v spanju. Sreča mi fant in tašča veliko pomagata.  Imamo pa tudi probleme s hranjenjem. Med hranjenjem jo napenja, ali pa ji zaradi refluksa meče kislino gor. Zato tudi slabše pridobiva na teži. Včasih jemo tudi po eno uro. Potem pol ure podiramo (protirefluksni ukrepi), tako v bistvu cel dan jemo, jočemo, jemo .....  Srečo imam , da mi kosilo skuha tašča. Sem si prej tudi črpala mleko pred vsakim obrokom, a mi ne znese več. Itak pa sem zaradi stresa zgubila tudi mleko....

Vsak dan upam, da se bo prenehalo.....

Držim pesti tudi za svoje sotrpinke! 

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: krči, napenjanje... in nič časa za...
18.7.2010 22:10:14   
izgubljena_ovcka
Joj, sem pa jaz mislila, da je bil moj prvi zahteven, pa ni imel ne krčev, ne težav z refluksom in tudi dojenje je lapo šlo. Pa sem še kar jamrala. user posted image  Vsem seveda želim čim manj težav, sploh ubogim otročkom...

No, res pa je da to obdobje hitro mine in še preden se zaveš že sedi v stolčku in veselo mlati pohanega piščanca, ti pa se medtem sprašuješ kako to, da se ne spomniš nič o tem kako je bilo ko je bil čisto majhen... seveda, če pa velikokrat zraven stoje spiš! Ah, ja... user posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Kdaj v šolo?
Estrella*

Otrok je rojen decembra meseca. V šola bi ga vpisal;

z otroci njegovega letnika (58%)

leto kasneje (42%)


Število vseh glasov: 233

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!