|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako nehati kaditi???
31.5.2010 22:39:01   
ninchi9
Pozdravljene

Mene pa zanima, kako ste nehale kaditi v nosečnosti (seveda kadilke)??? Jaz ne vem kaj naj naredim.... Zavedam se, da s kajenjem v nosečnosti zelo škodiš plodu. Moj problem pa je, da mi cigaret tako diši, da bi si lahko prižgala 4 naenkrat. Kaj naj naredim?? Zmanjšala sem iz ene škatle in pol na 7 do 10 cigaret nad dan, sem pa v petem tednu. Ko grem zvečer v posteljo, imam tako slabo vest glede kajenja, da niti spat ne morem. Ko pa se zbudim, pa si spet prižgem in se tolažim, da nisem edina, ki v nosečnosti kadi.

Vem, da je to fuuuul narobe in se zelo slabo počutim, ker vem, da škodim pikici, ampak jaz res ne vem, kako se naj odvadim kaditi. Prosim pomaaaagaaajteeee!!! user posted image

Tiste z izkušnjami mi prosim predlagajte kakšno rešitev...

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako nehati kaditi???
31.5.2010 22:46:25   
tejči28
Jaz sem nehala kaditi tri mesece pred nosečnostjo.Je pa moja kolegica kadila skoraj do 5meseca,res pa je,da ji pol ni več pasalo in je čez dan skadila enega ali pa si je samo prižgala in ji je postalo slabo.Probaj se s čim zamotit,da ne boš mislila samo na cigarete,kaki drugi ritual si probaj najt.Veliko sreče.Čestitam za nosečnost.


< Sporočilo je popravil tejči28 -- 31.5.2010 22:47:05 >

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako nehati kaditi???
31.5.2010 23:42:56   
ooooo
hej...

moja izkušnja je taka... ko sem izvedela za nosečnost sem zmanjšala na max 7 cigaret dnevno... manj pač nič šlo ker mi je pasalo... tako sem kadila ene 2-3 tedne in pol sem začela zmanjševat pa kakšen dan nisem nobenga pokadila, kakšen dan 4... dokler nisem bila pripravljena nehat... in nehala sem brez problema... brez krize... sploh pomislila nisem na cigareto... sem pa tudi jst imela velik občutek krivde ker sem kadila...

kot prvo bi te rada pohvalila že ker si zmanjšala in mislim da postopoma ti bo uspelo tudi nehat. srečno user posted image

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 0:02:37   
čmrgelj
Kot je meni znano, da na silo nehaš, še več škode narediš kot če eno prižgeš, nehaj se obtoževat, če ti paše pač prižgi.
Meni osebno ni pasal že v prvih dneh, do čim moja kolegica bi jih pa kar jedla če bi lahko.

Lahko si narediš pač en načrt, dnevno si pripravi cigarete koliko jih boš pokadila:
        10 dni - 10 cigaret
nato 10 dni - 8 cigaret
nato 10 dni - 6 cigaret itd

Za vsako si vzemi čas in si jo z užitkom privošči, ko boš prišla do 2 cigareti na dan vrjemi da se ti bo zdelo trapasto da bi jo sploh prižgala, pa nikar se ne obtožuj ker te to podzavestno še bolj vleče v kajenje, enostavn pozabi da ti delajo škodo in boš pozabila na to da sploh obstajajo.
VSO SREČO DRŽIM PESTI
nekoč strastna kadilka



_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu ooooo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 6:23:57   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: ninchi9

Pozdravljene

Mene pa zanima, kako ste nehale kaditi v nosečnosti (seveda kadilke)???

Mislim, da ti mora biti nosečnost ogromna motivacija za to, da nehaš kaditi. Jaz sem se dve leti pripravljala, da bi nehala, sicer sem kadila le par let, ko sem zanosila sem pa nehala v 2. mesecu nosečnosti. Z veliko osebnostne borbe, ampak sedaj po dveh letih nisem in ne bom več prižgala cigareta. Ti si se sama odločila, da boš kadila, tvoj otrok naj se sam odloči, da bo kadil. Ne odločaj se v njegovem imenu v tem primeru.

In upam, da ti bo uspelouser posted image


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 6:58:11   
pepca35
Kot je meni znano, da na silo nehaš, še več škode narediš kot če eno prižgeš, nehaj se obtoževat, če ti paše pač prižgi.


Tole je neumen izgovor. Prenehanje koristi otroku v vsakem primeru. Kajenje vpliva na razvoj, pa če se še tako slepiš. Mene je bolj kot alergije, nizka porodna teža, itd.. prepričal argument o slabšem razvoju možgan zardi nikotina. Posledice, ki se pokažejo kasneje.
Kadila sem 10 let. Škatlo do dve na dan. Mislila sem, da ne bom nikdar zmogla, ker sem bila res odvisna.
Ko sem zanosila, sem prenehala takoj. Ni bilo lahko in še pridejo dnevi, ko se tolažim, da bom v prihodnosti kakšnega prižgala in tako prebolim krizo.
V kratkem bom rodila. Računam na to, da sem s čiki opravila.

Moje pravice do kajenja se končajo tam, kjer se začne otrokova pravica do zdravega razvoja. To je bil in je moj moto.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 7:12:53   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: pepca35
Moje pravice do kajenja se končajo tam, kjer se začne otrokova pravica do zdravega razvoja. To je bil in je moj moto.

user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pepca35)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 7:25:45   
katrinka
pri meni je bilo pa takole - na dan ko sem naredila test in je bil pozitiven sem nehala - dobesedno iz danes na jutri, enostavno nisem hotela skoditi otroko, pa je veliko teorij da ni to dobro itd vendar si nisem hotela ocitati ce bo bilo kaj narobe,posledicno sem ene kg dobila samo zato ker sem prve mesece v sluzbi namesto na cik pavzo sla kaj pojest,ko pa sem sefu povedala pa se je tudi to koncalo,tako da od 1.12.2008 nisem prizgala cigareta, priznam pa da mi noro disi, sploh zdaj ko je ze toplo ob kakem soku s prijateljicami...kave namrec ne pijem,ker pa sem ponovno noseca to ne pridi vpostev,
moj nasvet je - ce ne mores nehati...zelo zelo zmanjsaj in prizgi ce ze res moresuser posted image
srecno

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 7:52:31   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

pri meni je bilo pa takole - na dan ko sem naredila test in je bil pozitiven sem nehala - dobesedno iz danes na jutri, enostavno nisem hotela skoditi otroko, pa je veliko teorij da ni to dobro itd vendar si nisem hotela ocitati ce bo bilo kaj narobe,posledicno sem ene kg dobila samo zato ker sem prve mesece v sluzbi namesto na cik pavzo sla kaj pojest,ko pa sem sefu povedala pa se je tudi to koncalo,tako da od 1.12.2008 nisem prizgala cigareta, priznam pa da mi noro disi, sploh zdaj ko je ze toplo ob kakem soku s prijateljicami...kave namrec ne pijem,ker pa sem ponovno noseca to ne pridi vpostev,
moj nasvet je - ce ne mores nehati...zelo zelo zmanjsaj in prizgi ce ze res moresuser posted image
srecno



Enaka zgodba je bila pri meni. Ko sem izvedela da sem user posted image nisem več prižgala cigarate, nepokajeno škatlico dala svaku. Ravno te dni mineva 5 let. Mi pa še vedno diši, ampak ne probam, prvo ker sem spet user posted image , kot drugo pa vem, da če bi enkrat začela, da bi spet postala kadilka. Tak da z voljo in mislijo, da delaš to za dobro tvojega otroka v trebuščku ti bo uspelo. S kajenjem mu namrec povzrocas veliko veliko skodo. Pomisli na to vsakic, ko das cigaret v usta.


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 7:53:18   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: pepca35

Moje pravice do kajenja se končajo tam, kjer se začne otrokova pravica do zdravega razvoja. To je bil in je moj moto.



Temu moram pa tudi jaz zaploskat user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu pepca35)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 8:16:09   
Natalija28
Tudi jaz sem bila kadilka in sem nehala kadit z dnem, ko sva naznanila, da sem user posted image . Ker drugače bi bilo očitno. To je bilo v 8. tednu. Ni mi bil problem pustit cigaretov, enostavno sem rekla NE, zato ne vem kaj naj tebi svetujem. Sem pa ugotovila, da sedaj na cigaret sploh ne pomislim dokler nisem v družbi kadilcev. Pomeni, da so cigareti čista razvada in samo v naši glavi. Veliko si naredila, da si zmanjšala, zato verjamem, da boš jih v kratkem tudi popolnoma opustila. Vse se da... Samo motivacija naj bo prava.user posted image  Drži se.

_____________________________

Junija pričakujemo sestrico najinega Matija.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 9:46:11   
Urshy78
kadila sem od svojega 15. leta, se pravi skoraj 17 let. in ko že ko sem  bila v postopku IVF sem se odločila, da preneham. kako sem to storila? preprosto, pač nehala sem. vse je v glavi, če je močna volja in želja se da vse naresti.

< Sporočilo je popravil Urshy78 -- 1.6.2010 9:47:55 >


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu Natalija28)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 14:09:12   
ninchi9
Pa je imela katera težave z živci zaradi prenehanja?? Ker meni se meša, pa na vse se zdiram okoli sebe user posted image user posted image

Hvala za nasvete, blagor tistim, ki so lahko iz danes na jutri nehale... Jaz sem se odločila za sistem zmanjševanja, ampak drastičnega, tako da planiram do 10. tedna nosečnosti čisto prenehati. Mogoče pa mi bo uspelo že prej, ker mi cigaret začenja vedno bolj smrdet... Tak da bo verjetno zaradi tega lažje prej opustit. Seveda pa je največja motivacija ne škodit pikici... Res je odurna ta zasvojenost s cigareti, žal mi je, da sem pred 10. leti sploh začela. user posted image

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 14:29:42   
tannya
Ta tema se kar pogosto pojavi tukaj in upam,da ne bo sprožila spet kakšnih moralističnih izpadov, kot se pogosto zgodi....

Moja izkušnja je bila taka: Pred petimi leti, ko sem bila prvič noseča, sem nehala takoj, ker so mi cigareti zelo smrdeli (če mi ne bi smrdeli, ne vem kako bi bilo). Ponovno sem začela kaditi, ko sem nehala dojiti. Zdaj vem, da razlog za prenehanje ni bil pravi, da bi lahko trajno zdržala. Pred dobrim letom sem dobro premislila mojo zgodovino kajenja in se odločila, da preneham in me v vsem tem času (ok razen prvega meseca) ni prijelo, da bi kadila. Zdaj sem spet noseča in mi cigareti grozno smrdijo.
Sigurno je lažje prenehati, če ti smrdi. To, da prenehaš pa je odločitev vsake posameznice.

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 15:19:26   
gita10
Meni je začel cigaret smrdeti še preden sem vedela, da sem noseča- tako, da ni bilo teško. Sem pa takoj ko sem prenehala na polno dojiti ponovno prižgala.

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako nehati kaditi???
1.6.2010 15:55:13   
Natalija28
IZVIRNO SPOROČILO: ninchi9

Pa je imela katera težave z živci zaradi prenehanja?? Ker meni se meša, pa na vse se zdiram okoli sebe user posted image user posted image


Jaz sem se na začetku nosečnosti tudi skoz drla po pisarni, ko mi kaj ni pasalo.user posted image  To so nosečniški hormoni krivi, ne živčki zaradi prenehanja kajenja.user posted image


_____________________________

Junija pričakujemo sestrico najinega Matija.

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako nehati kaditi???
20.6.2010 15:59:10   
Jassika
Ni lahko...vem. Jst sem bila reeeeeeeeeeeeees strastna kadilka (2 škatli na dan, če je bila kaka žurka še več). Nisem več ravno najmlajša in sem nad tem, da bom kdaj imela otroke že skoraj čisto obupala. Potem pa glej ga zlomka, plusek in nepopisno veselje. In sem isto razmišljala kot ti, počasi zmanjšujem, potem neham. Kadila sem še 14 dni, tako da sem zmanjšala na 10 čikov na dan, manj ni šlo. Sem se že skorej sprijaznila s tem, dokler nisem pomislila na to, da sem si tako želela biti mamica, da sem vedno rekla, najboljša bom, če mi kdaj rata. In potem se uresniči, pa niti čikov nisem pripravljena opustit.... pa tko sem si mislila kako bom vse naredila za otroka...ja, to mi je pa dalo mislit in sem samo ugasnila in nisem več prižgala. In tako že 11 mesecev. Se mi je pa prve mesece še sanjalo, da kadim in priznam da me včasih zamika. Ampak ostajam trdna in upam, da nikoli več ne prižgem user posted image

(odgovor članu Natalija28)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako nehati kaditi???
20.6.2010 23:52:53   
alma82
Jaz sem po še isti dan, ko sem zagledala plusek zmanjšala na max 5 cigaretov na dan (včasih sem skadila tudi kakšnega manj), pred tem pa najmanj škatlico na dan.
Potem sem pa dobila rjavi izcedek (v 8t) in sem isti dan pustila cigarete (pred tole user posted image  sem imela ss).
Še pred tem rjavim izcedkom sem hotla čist opustit kajenje, pa kar ni šlo, si nisem predstavljala jutranje kave brez najmanj 2-3 cigaretov.
Ko pa je nastopila kriza (rjav izcedek) sem pa v šusu nehala kadit in moram priznat (še sama ne morem verjet) mi niti enkrat ni zadišal cigaret. Niti takrat, ko sem živčana in ko se s kom skregam. Kaj vse dela psiha človeku, ko mu voda v grlo teče user posted image  (v mojem primeru mislim na te izcedke in velike želje po otroku)

Moram pa priznat, če bi vse potekalo tako kot mora, pa mi verjetno ne bi uspelo čisto prenehati. user posted image


Za moje pojme je to odločitev vsake bodoče mamice posebaj če bo kadila ali ne. Saj se je tudi sama odločala ali bo imela otroka ali ne user posted image
Nekatere so imele močno voljo in so opustile kajenje še isti dan, nekaterim nam pa pač ni ratalo, nekatere se pa niti ne trudijo nehati. To je čisto stvar posameznice (za moje pojme)




(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako nehati kaditi???
21.6.2010 7:27:25   
pepca35
Vsak pač najde svojo motivacijo. Meni cigareti niso niti najmanj zasmrdeli. Bilo je težko, ker sem bila strastna kadilka.
V glavi lahko kaj premakne le skrb, strah zase (pred boleznijo, smrtjo...) ali skrb za otroka, ki raste v tebi. Pri meni strah zase ni bil dovolj močan razlog za prenehanje, strah za otroka pa. Menim, da nas otroci začno učiti potrpežljivosti in samoodpovedovanja že preden so rojeni. Prenehanje kajenja, prehrana, potrpežljivo čakanje, priprave..itd so krasen trening. Če se mi zaplete že v tej fazi, potem se res lahko vprašam, kako bom zmogla ostale, večje pasti in zahteve materinstva. 

Tole o osebni odločitvi, pravici, minimaliziranju posledic je le slaba tolažba in opravičilo. Vsaka, ki piše v to temo in kadi noseča ima slabo vest in jo skrbi, sicer bi kadila in se ne obremenjevala. Pa še prav je tako. Res je, da ne moreš nikomur preprečiti, niti ga obsojati, ker gre za stvar, ki je zakonsko dovoljena, zdravstveno in moralno pa vprašljiva.




(odgovor članu alma82)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako nehati kaditi???
21.6.2010 9:15:41   
mala2001
Kajenje v nosečnosti povzroča kalciniranje posteljice:

(Citiram)

Majhne obloge kalcija lahko povzročijo odmiranje dela placente, ki lahko povzročijo manjši pretok kisika in hrane do zarodka, prav tako pa lahko otrdijo in blokirajo žile v maternici. V večini primerov diagnoza kalcinirana placenta ne vpliva na delovanje posteljice in rast ploda, prav tako pa ne povzroča posebnih nevšečnosti.
Drugače je, če se kalciniranje odkrije že v zgodnji nosečnosti, saj je to morda znak, da se posteljica stara hitreje kot bi se smela. V tem primeru je potrebno razvoj ploda spremljati v pogostejših časovnih presledkih saj se je potrebno prepričati, da kalcijeve obloge ne ovirajo pretoka kisika in vnosa hranilnih snovi, ki jih plod nujno potrebuje za normalen in zdrav razvoj.
Raziskave kažejo, da kalciniranje povzroča kajenje in izpostavljenost cigaretnemu dimu. Spet neke druge raziskave so pokazale, da uporaba antioksidantov v prehrani, ta učinek nevtralizira. 


(odgovor članu pepca35)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Ime za hčerko
Tanja555

/

Ema (35%)

Pia (16%)

Zoja (27%)

Petja (6%)

Lea (13%)

Maksi (2%)


Število vseh glasov: 565

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!