|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 1:07:55   
ninchi9
Pozdrav

Naš tamali je star 7 let in ga nikakor ne moremo spraviti na kolo. Poskušamo že par let, pa noče, ker pravi, da ne zna, noče niti poskusit. Ne da se mu dopovedat, da se mora naučit. Drugi dečki njegove starosti že znajo vozit, pa bi pač radi še našega naučili. Ima velik odpor, pa ne vem, kako ga pripravit do tega, da se bo usedel na kolo...

Imate kakšne izkušnje ali nasvete?? user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 8:50:42   
rija
ja, da ga pusti pri miru in ne pritiskaj. bo že. in če ne bo, pač ne bo. niso vsi za vse.

spodbujaj pri njem tisto, v čemer uživa. pa bo vsem lažje.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 8:52:19   
buči
Mi smo našemu dali dol pomožna kolesca. Ni se hotel voziti, pa smo mu dali skiro. Ga je vozil več kot eno leto, potem se je pa kar vsedel na koloin speljal. Sosedje prisegajo na tisto kolo brez pedal. Je njihova punčka spelal kolo pri 2 letih in pol. Noro jo je bilo gledat. kot mala kamikaza! user posted image

Samo vztrajajte z nečim, da dobi občutek za ravnotežje! Srečno!

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 8:53:25   
krtačka
jst ti tud priporočam, da mu date malo pauze. Ne omenjaj kolesa vsaj 2 meseca, potem pa spet poskusite, če mu boste najedali dan za dnem bo samo še slabše.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 8:55:11   
buči

IZVIRNO SPOROČILO: rija

ja, da ga pusti pri miru in ne pritiskaj. bo že. in če ne bo, pač ne bo. niso vsi za vse.

spodbujaj pri njem tisto, v čemer uživa. pa bo vsem lažje.



Žal se tukaj ne strinjam. Otrok, ki ne zna voziti kolesa ali plavati, bo med vrstniki lahko doživel posmeh, ali pa se bo počutil manjvrednega. Eno je, da ga ne silimo k nečemu, kar ni nujno potrebno, drugo pa je, da vztrajamo pri neki veščini, ki jo mora osvojiti, ker jo v šoli dojemajo kot samoumevno.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 8:56:07   
rija
in kaj bo potem s takim, ki NE MORE voziti kolesa, plavati?

ga bodo tvoji otroci zasmehovali?

a vzgajaš tvoje 4 prestopnike v smislu, da nismo vsi enaki?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 9:01:29   
buči
IZVIRNO SPOROČILO: rija

in kaj bo potem s takim, ki NE MORE voziti kolesa, plavati?

ga bodo tvoji otroci zasmehovali?

a vzgajaš tvoje 4 prestopnike v smislu, da nismo vsi enaki?


O tem zakaj imam podpis prestopniki, ti ni treba komentirati. Tudi jaz ne komentiram tvoje vroče linije. Pa ne bit takoj nesramna, če povem, da se z nečim ne strinjam.

Težko je v šoli, ko je otrok drugačen od ostalih. Take težave ima moja nečakinja, stara 9 let. Isto ne vozi kolesa, poleg vsega ima še odločbo. Mala v šoli preživlja hude ure. Tudi če jo damči vsi spodbujamo, jo usmerjamo v nekaj, kar zmore, kjer je dobra, še vedno ne zna nečesa, kar je za njene vrstnike normalno. Ona se počuti odrinjeno.

Povedati sem hotela, da je potrebno najti pot do rešitve. In ena zelo dobrih je učno kolo.

< Sporočilo je popravil buči -- 9.5.2010 9:02:09 >


_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 9:03:51   
buči
Grem raje na sonce, kot da čakam tvoj odgovor.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 9:12:26   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ja, da ga pusti pri miru in ne pritiskaj. bo že. in če ne bo, pač ne bo. niso vsi za vse.

spodbujaj pri njem tisto, v čemer uživa. pa bo vsem lažje.

Se podpišem.Čisto ista stvar je meni padla na pamet,ko sem prebrala prvi postuser posted image .
Ravno ta teden sem z vzgojiteljico na govorilnih urah debatirala,koliko se v teh časih pričakuje od naših otrok.Čim mlajši morajo osvojiti čim več,drugače izstopajo med vrstniki,žal prevečkrat negativno...
No,pa še naš primer.Naš je star 5,5 let,ampak primer je pa identičen.Ker se s kolesom vozi res že dolgo,smo ga lani v jeseni,ko je bil star že skoraj 5 let probali nahecat,da bi probal brez.Odgovor je bil,da ne zna,ne zmore in noče!Po par poskusih je mož obupal in fant se je še naprej veselo vozil "štirikolesno".
Do prejšnjega tedna.Na dvorišču se je igral z dvema punčkama,potem so se pa šli vozit s kolesi.In sta se mu smejali,da se še vedno vozi z berglami.Še isti dan je hotel,da vzamemo koleščke vstran in po enem dnevu vaje je stvar obvladaluser posted image .

Tako da,kot je napisala Rija,eni prej,drugi pozneje,nekateri pa nikoli in tu se mi ne zdi nič narobe...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 9:14:53   
rija
user posted image user posted image s prestopniki nisem mislila čisto nič slabega.....

jaz samo ne zagovarjam, da otroci MORAJO nekaj, kar je pač za okolico ok. razujmeš bistvo?


niso vsi za vse, nismo vsi enaki. na nas starših pa je, da vzgojimo svoje otroke tako, da jim bo to samoumnevno.

ampak verjamem, da je težko, če že sami ne razmišljamo tako.

da gledamo na take otroke kot na drugačne...

zdaj pa se ti pridružim na sončkuuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 12:48:41   
livia
Tudi mene je zmotil stavek "Ne da se mu dopovedat, da se mora naučit." Na tak način sigurno ne bo šlo. Si vas kar predstavljam, kako se trudite in vsi zgubljate živce. Ko bo želel, se bo naučil. Pa ne zato, ker mora, ampak zato, ker to v šoli že vsi počnejo ali pa da bo šel lahko s prijatelji na sladoled,....

Predvidevam, da ga želiš naučiti voziti brez koleščk in da kolo s koleščki obvlada (obračanje pedal, bremzanje,...).

Moja izkušnja je taka. Imam 4 letnico, ki že vozi brez kolešč. Pred tem je 2 leti vozila kolo prez padel na katerem se je naučila ravnotežja. Potem je letos spomladi rekla, naj ji dam dol koleščka, pa sem jo kar debelo gledala in jih vseeno odšraufala. Punca je rabila samo pomoč pri speljevanju, saj ima kontro in je rabila ene 10 poskusov, da je pogruntala kako se štarta. Z ravnotežjem sploh ni bilo problema. Sedaj vozi kot velika.
Mogoče to kolo tudi vam pomaga. Za večje otroke mislim, da jih ima samo like a bike http://kokua-slovenija.blogspot.com/. So pa kar dragi. Meni se je investicija izplačala, ker imam še enega otroka zadaj. Rešitev vidim tudi v tem, da pri sedanjem kolesu odmontirate pedala in proba najprej to uporabljat kot poganjalec. Mora pa z obema nogama trdno stat na tleh. Sprva bo bolj hodil, nato se sonožno odrival, nato pa že dirkal. Pa potrpežljivo.

V mojem otroštvu pa ni še bilo poganjalčkov in se spomnim, da me je oče držal za sedež zadaj in tekel z mano dokler nisem osvojila ravnotežja. Pogoj je, da otrok z obema nogama stopi trdno na tla, da se počuti varnega.

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 14:30:29   
ribica.
joj, tale post je kot da bi o naši punci bral. Septembra bo dopolnila 7 pa tud še ne zna vozit kolesa. Pa ne samo da nima ravnotežja, enostavno ni oseba za kolo. NIkoli ne pokaže neke želje, da bi se šla vozit. S kolesom se sicer pelje, ampak samo toliko da se, potem pa ga odloži in dela druge stvari. Pa ne me zdaj narobe razumet, čisto nič me ne moti, da ni športnica, to mi je že od nekdaj jasno da ni tak tip. Samo rada bi ji olajšala stvari, da ji ne bo hudo, ko se bodo res že vsi zdavnaj znali peljat s kolesom, ona pa zadaj po polževo s pomožnimi. Ravno prejšnji teden sem ji nabavila skiro, da bi se mogoče tam malo vadila v ravnotežju, amapk se mi zdi da je tudi s skirojem podobno. Malo se pelje, potem pa ga odloži in dela drugo. Pa zelo težko sprjema kakršen koli dobronameren nasvet. Vse bolj se mi dozdeva da je to bitka, ki jo bo morala bojevati sama. HOčem reči da ne vem več če je smisel v tem da se obremenjujem. Očitno bi morala sama, ko bo dovolj želela. PO drugi strani pa se počutim krivo, da bi jo kar nehala spodbujat naj se nauči.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 15:21:17   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz samo ne zagovarjam, da otroci MORAJO nekaj, kar je pač za okolico ok. razujmeš bistvo?



Pa saj sploh ne gre za to, da morajo, ker okolica zahteva. Vožnja kolesa je stvar osnovne izobrazbe, skor tako, kot pisanje in branje ali kasneje izpit za avto. To ni nek višji nivo izobraževanja ali preseravanja. Seveda si lahko brez osnovne izobrazbe, vendar ni smiselno, kadar niso posredi neki realni, osnovani vzroki. Tudi otroci, ki so motorično zelo nespretni ali imajo specifične težave, se zmorejo naučiti voziti kolo pri 7. letih. Govorimo o 7. letih, ne o predšolskem otroku. O drugarčku. In če mene vprašaš, se je lažje naučiti kolo voziti zdaj, kot ko bo star 11 let in mu bo v resnici že zelo nerodno, ker tedaj pa obstaja resna možnost, da se bo okolica norčevala iz njega - žal - nimamo vpliva na okolico, samo sama veš, da tako pač je. Zato je skrajni čas za učit se vozit kolo. Ne vem kako to, da avtorica nima toliko besede pri lastnem otroku, da bi njena zahteva obveljala (seveda ne zahtevaš da se gre učit otrok, ki še zrelostno ni pripravljen na to, reicmo pri 4. ali 5. letih, morda kakšen nespreten tudi pri 6 še ni, ampak pri 7??....). Tega nikdar nisem mogla razumet pri nikomer, ki je tako ravnal. Ampak ajd, 100ljudi, 100čudi. Če beseda ne zaleže, prošnja ne zaleže, ga seveda tudi tepel ne boš, torej si resnično v stiski, ker pri 7. letih otroka ne obvladaš. Da sploh ne govorimo o tem, kakšno veliko potrditev bi otrok posledično dobil, ko bi zaradi njenega vztrajanja, da mora začet vozit kolo, to tudi uspel. Ker pa niti ne proba, se počuti neuspešnega in nesposobnega - če bi probal in probal, pa četudi bi bilo težko, bi se slej ko prej počutil sposobnega in uspešnega in zaupal bi si. Lažje bi naslednje naloge na motoričnem področju delal, imel bi osnovo za ostale motorične dejavnosti, ki je sedaj nima. Tako pa si ne zaupa. IN ne zaupa mami. Ker če mama ni zihr, da se mora naučit, kako naj bo on. Mama neodločna, v stiski, on še bolj, ker je že tako v stiski. Če ib mama odsevala zaupanje, prepričanje, da bo zmogel in da je sposoben in da pričakuje, da bo to naredil, bi on to že naredil, četudi počasi in četudi z malo muke. Je pa tako, da otroci, ki so motorično malo manj spretni, morajo seveda več energije vložiti v vse te reči, vendar jih toliko bolj potrebujejo, da bodo kasneje lahko normalno počeli ostale reči. Nujno rabijo več vaje, kot opstali, v praksi izvajajo pa manj reči, zato je prepad vedno večji in vedno bolj slabo se počutijo na tem področju. Recimo avto vozit skoraj moraš, če nočeš biti odvisen od ne vem koga vsega in če hočeš avto vozit, moraš imeti dovolj razvito motoriko. In če ne obvladaš osnovne motorike toliko, kot jo moraš, imaš posledično težave še vse kje drugje, ne le pri kolesu. kolo je osnova, kako tudi žoga in plezanje, plazenje, skakanje, tek, plavanje, pa še marsikaj, za vse ostale dejavnosti, ki v lajfu sledijo. To ni neko mučenje otroka kar tako malo....pa ko bo že bo, četudi nikdar ne bouser posted image ...to je osnovna izobrazba, pogoj za marsikaj kasnejšega.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 18:43:32   
rija
Osnovna izobrazba''user posted image

Joj, daj no....a potem je moja mati osnovno neizobražena, ker ne zna pri svojih 63 letih plavati?

< Sporočilo je popravil rija -- 9.5.2010 18:44:01 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
9.5.2010 23:36:15   
ljupka
Moj sin je pri 7 letih matematični genij,kolo pa ne zna vozit in kaj zdaj?
Na trampolinu počne akrobatske skoke,na kolo ga pač ne spravim!
Zakaj?
Ker vedno počne stvari v katere je siguren,nikoli ne riskira!Nikoli ne pade ,se ne opraska!Če bi vozil kolo ,bi si mogoče razbil kolena in tega noče!
Kolo je lani poleti že vozil,sedaj ga noče več,ker mu ni všeč!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
10.5.2010 0:56:19   
ninchi9
Vidim, da ste se kar razpisale, da imate drugačna mnenja, vsa tudi spoštujem. user posted image user posted image

No, naj povem, da je to otrok mojega partnerja, živi sicer pri mamici, a je veliko dni v tednu tudi z nama, pa sem kar napisala "naš tamali".
Nikoli ga nismo v nič silili, kolo pa smo mu kupili za peti rojstni dan. S poganjalcem se seveda zna peljati, ampak noče več. S pomožnimi koleščki noče, ker ga je sram.. Da se razumemo, s tistim stavkom, da se mu ne da dopovedati, da se mora naučit, sem mislila to, da on pač ne razume, da se nekaj mora najprej naučit, da bi znal, torej VADIT. On misli, da se bo usedel na kolo in že peljal. Ko pa vidi, da ne gre to kar takoj, pa začne jokati in noče več vztrajati. Pa saj ga res ne silimo, ne pritiskamo, in niti približno ne vsak teden, kaj šele vsak dan. Vidim pač, da je tak nevztrajen karakter, bi že kr vse takoj naenkrat rad znal, potrudi se pa ne. Zato pa ne vem, kako bi se tega lotili, ker je res v stiski. Treba ga je malo "gurati".
Z družinskimi prijatelji (ki imajo tudi sedemletnika) smo se zadnjič pogovarjali (ker je pač nanesla tema), da bi šli lahko kdaj kolesarit, pa žal naš ne zna vozit kolesa. In v tistem trenutku je bil tamali resnično v zadregi, ker se njegov prijatelj že zna vozit, on pa ne. In strinjam se z nekaterimi, da je to pač osnovno znanje, ki bi ga naj otrok pri taki starosti že osvojil.

Moj partner mi je rekel, da so se v šoli pogovarjali na sestanku o vožnji s kolesi in so starše učiteljice pač vprašale, kateri otrok zna in ne zna vozit kolesa. No, naš tamali in še en dečko v razredu sta edina, ki ne znata. Saj noben ni rekel, da je zdaj neka panika okoli tega, bojim se pač, da ne bo prehitro prišel čas, ko bodo v šoli delali izpit za kolo. Ker potem pa se mu bodo res vsi smejali, tega mu pa res ne želim...

Zdaj se verjetno nekatere sprašujete ali pa mi potihem očitate, zakaj se vtikujem v take zadeve, če ni moj otrok. Zadeva je pač taka, da sta oba starša (torej njegova mamica in tudi ata - partner) zelo nezavzeta, "lena" za takšne zadeve. In če ne bo vsaj nekdo ( v tem primeru jaz) se malo bolj zavzel za razvoj tega otroka, je samo njemu v škodo. Jaz pa ga imam zelo rada in ne bi želela, da je zapostavljen in tako kot je rekla Gina, to je pogoj za vse ostalo, kar še sledi v življenju.

No, mislim, da mu res nima smisla več kaj govorit in ga prepričevat, bo že sam rekel, če bo...user posted image
Ampak, slej ko prej bo prišel čas....

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
10.5.2010 1:09:53   
ninchi9
Ribica, se ful strinjam s tabo. Po eni strani se mi zdi bedasto, da se obremenjujem s tem, po drugi strani pa se počutim krivo, da ga ne bi spodbujala, ker ga noben drug ne.

Rija - ti maš pa take ej.... Prav nesramna znaš bit včasih, sem videla že pri drugih postih. Nikoli nisem pisala nazaj osebi za besede, ki so me zmotile. Ampak zdaj, ej sorry, moram. Saj verjetno nisem prva in ne zadnja. ... Pa zakaj dvakrat ne premisliš, preden kaj napišeš?? Zakaj moraš venomer nekoga žalit in napadat?

Vsem drugim iskrena hvala za nasvete... In lep nočni pozdravček... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
10.5.2010 8:21:13   
rija
Kaj češ, taka semuser posted image
Te pa ga sili....bi še nekaj napisala, samo se bojim, da bi bilo tisto pa res nesramno.

< Sporočilo je popravil rija -- 10.5.2010 8:22:20 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
10.5.2010 10:29:29   
sazi
Jaz se podpišem pod tiske, ki pravijo, nič silit, bo že sam pokazal željo in se potrudil. Če je že bil v zadregi, ko ste se pogovarjali, da nek drugi zna, on pa ne - bo že sam pri sebi ugotovil ali mu je prevelika zadrega in ali se je pripravljen zdaj potruditi ali kdaj kasneje. Ne ga silit.
Jaz vidim pri našem 4-letniku. če ga v kaj usmerimo, naredimo samo slabo. Ga pustim pri miru, pa začne kmalu sam glodat. Tako se je naučil voziti kolo (s koleščki), kar mu sploh ni šlo na začetku in pa like-a-bike. Oboje je po začetnem poizkusu "vrgel" na tla in se pritoževal, da on pa tega ne zna in ne bo več probaval.

Glede drugih komentarjev in osnovne vzgoje pa ne vem ali sem jaz z drugega planeta ali kaj. Nikoli ne bi vožnje s kolesom in plavanja metala v isti koš - če ne drugega, ti znanje plavanja lahko reši življenje, kolo je pa samo prevozno sredstvo, ki ga pač uporabljaš ali pa ne. Poznam nekaj ljudi, ki se ne vozijo s kolesom - nikoli. Imajo strah pred tem, kaj pa vem, morda ga tudi ne znajo vozit, pa nisem nikoli dobila občutka, da je to zdaj pa nek strašen minus.
V šoli smo sicer imeli nek izpit za kolo, samo si ne predstavljam, da bi bil otrok pa zdaj kaj zaznamovan, če ga ne bi delal. Jaz vožnje s kolesom res ne pojmujem kot nekaj osnovnega.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
13.5.2010 14:23:40   
Pupa1
Se strinjam z Gino. Gre za stvar osnovne izobrazbe. Vožnja s kolesom je med otroci samoumevna, tko da ti ga kar spodbujaj,če ga že starši ne... Iz tvojega pisanja je razbrati, da veš, kaj počneš in da ne vsiljuješ temveč le spodbujaš. Se bo že opogumil oziroma dobil voljo, malo spodbude nikoli ne škodi.
Ena punca je napisala, da to ni stvar osnovne izobrazbe oziroma da če to pomeni, da je njena mama neizobražena, ker pa ne zna plavati. Seveda temu ni tako, samo včasih so bili drugi cajti. Včasih je bilo iti na morje večji luksuz (govorim o cajtih, ko so bile naše mame otroci, torej 50 ali še več let nazaj) in tudi plavanje ni bilo samoumevno. Na stara leta se pa veliko ljudi noče učiti, seveda. No, point je v tem, da zdaj je vožnja s kolesom med otroci samoumevna.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako se naučiti voziti s kolesom?
7.6.2010 13:35:11   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: ninchi9


Rija - ti maš pa take ej.... Prav nesramna znaš bit včasih, sem videla že pri drugih postih. Nikoli nisem pisala nazaj osebi za besede, ki so me zmotile. Ampak zdaj, ej sorry, moram. Saj verjetno nisem prva in ne zadnja. ... Pa zakaj dvakrat ne premisliš, preden kaj napišeš?? Zakaj moraš venomer nekoga žalit in napadat?

Vsem drugim iskrena hvala za nasvete... In lep nočni pozdravček... user posted image user posted image user posted image


Rija in Kerensa sta Ringarajini DR HOUSE  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako z Lahkonočnicami uspavati svoje male ...
Kakovostno spanje je ključnega pomena za zdrav razvoj in dobro počutje otrok. Umirjena večerna rutina, med katero tudi p...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?