|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Položnica za vodo
12.4.2010 15:00:13   
Kerensa*
Asociacija s teme o smeteh... strošek vode.

Hladna voda (poraba); hladna voda (priključna moč); ogrevanje vode (toplotna energija - to je najbrž toplovod, nima kaj drugega bit') in ogrevanje vode (priključna moč)... to so postavke na specifikaciji.

Za marec 2010 so mi za 4 ljudi + psa (go. Pes računajo polovično) zaračunali 47,79€.

A se je voda kaj podražila al' se je komu zmešalo?

Nimamo pomivalnega stroja, ne peremo avta (ker ga nimamo), cevi mi ne puščajo, pralni stroj laufa cca. 3x na teden (runda gor ali dol),... pa to ni 50€, no
!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 15:03:18   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Za marec 2010 so mi za 4 ljudi + psa (go. Pes računajo polovično) zaračunali 47,79€.

A se je voda kaj podražila al' se je komu zmešalo?


To je full. user posted image  Jst imam položnico s smetmi, kanalščino, vodarino, prispevki taki in onaki ta mesec 24,97€!!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 15:05:48   
BUŠICA
dejanska poraba vode- cca 10m3-20eur

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 15:07:35   
špelin@

Evo, tema zame. Bom kar skopirala iz prejšnje teme.


Pri nas dobimo račun od komunalnega podjetja, na katerem so tele postavke - in zneski (z vključenim DDV) za marec 2010 za 5 oseb:
1. vodarina 9,80
2. kanalizacija 0,87
3. vodno povračilo 1,65
4. čistilna naprava 0,97
5. zbir. in odvoz odpadkov 11,44
6. odlaganje odpadkov 7,60
7. okoljska dajatev-voda 14,08
8. okoljska dajatev-odpadki 2,09
9. števnina 0,16


Za mesec marec 2010 smo plačali skoraj 50 EUR!!! S tem, da gre samo za mrzlo vodo, ker nimamo toplarne. Ima pa naš blok (16 stanovanj) skupen števec za vodo in se potem deli na osebe.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 15:08:57   
Kerensa*
Pri nas pride ena položnica za cel blok in potem razdelijo po osebah, ampak v celem bloku nihče ne pere avta na blokovsko vodo in tudi cevi nikomur ne puščajo (če bi, bi imel takoj kakšen sosed poplavo, menda). In tako nimam pojma, koliko porabim.

Pa kam gre potem ta voda?
user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 15:14:39   
Kerensa*
Pa hudiči mi še dodatnih 50€ za centralno ogrevanje računajo...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 15:30:43   
Lilita
Očitno nisva samo midva z mojim tako tečna glede te vode. V prejšnjem enosobnem stanovanju sva za dve osebi plačala 20 EUR mesečno. In ko sva dobila naraščaj, nama je upravnica prav hitro čestitala: Zdaj ste pa trije. Malo bo zdaj dražje, vas moram prijaviti.
In tako sva plačevala še dodatnih 10 EUR (znesek na osebo se ni skoraj nič zmanjšal) za dojenčka, ki se je celega pol leta izključno dojil.
Poleg tega v bloku res ne počneš marsikaj, kar bi sicer v individualni hiši ali celo na kmetih.
Sva ji pa nato kar težila in težila in moj matematik se je nato vpiknil prav v vsako stvar.


Glede vode nisva mogla ničesar, ker se je stanovalcem gladko hebalo (upokojenci, ki so bili cele dneve doma).

Glede ogrevanja pa sva očitno brcnila v pravo gnezdo: ukinil se je pavšal, ki smo ga plačevali v obdobju, ko se ni kurilo - in glej tudi pozimi položnice niso bile prav nič višje kot prejšnja leta, ko smo plačevali nek pavšal , da bi bilo v zim. mesecih manj.

Ko smo potem iskali novo stanovanje, smo iskali stanovanje z lastnimi števci - teh je sicer manj (v večini novogradnje), ampak je zakon. Pač ni vseeno ali si cele dneve doma, ali v službi in hodiš domov samo se malo spočit in spat. Pozna pa se tudi na računu - pol manj.




(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 16:15:02   
Jessy
V bloku, kljer živijo moji starši, so vsi montirali števce za vodo. Najprej jih je imelo le nekaj posameznikov in razlika od pavšala je bila očitna. Zdaj imajo števce vsi, se pa poraba kljub temu ne izide in je vedno nekaj več porabljene vode, kot je seštevek vseh števcev. Ta znesek razdelijo enakovredno na vsa stanovanja.
Odkar imajo števce, vsi šparajo z vodo, ki je prej očitno tekla v potokih. Nekateri res ne znajo delati z vodo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Lilita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Položnica za vodo
12.4.2010 18:16:19   
TRIŠ
Nas je šest + 2 psa in imam položnico 36 eur,pa vode ne šparamo 15 m3 mesečno,tole pa le malo preveriuser posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Položnica za vodo
13.4.2010 6:35:51   
*miska.mcc*
13 m3

komunali plačujemo 15€user posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Položnica za vodo
13.4.2010 7:01:55   
viroza
Našo vodo in prispevke so nekaj podražili zdej plačujemo okoli 16€.Smeti pa 20€.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Položnica za vodo
13.4.2010 8:11:16   
katicka
mi smo štirje in imamosvoj števec pa plačujemo 50€.porabimo 22kubikov.zdaj me je pa skoraj stisnilo ko sem videla kako malo vode porabite.perem vsaki dan,tudi pomivalec dela vsaki dan,....

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Položnica za vodo
13.4.2010 8:12:04   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: katicka

mi smo štirje in imamosvoj števec pa plačujemo 50€.porabimo 22kubikov.zdaj me je pa skoraj stisnilo ko sem videla kako malo vode porabite.perem vsaki dan,tudi pomivalec dela vsaki dan,....


sem pozabila napisat da zraven še pridejo smeti 11€

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Položnica za vodo
13.4.2010 8:56:26   
liliana
Ja, baje se bodo voda in smeti v kratkem povsod podražile......ponekod so se že......pri nas se je voda že, smeti pa se mi zdi, da še ne, ali pa je podražitev tako majhna, da je nisem zaznalauser posted image .....

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Položnica za vodo
13.4.2010 9:59:12   
mala maja
mi imemo ločeni položnici za vodo in smeti. Imamo povprečno porabo 11 m3 vode za 5 člansko družino. Položnica cca 13€, no tam okoli.

Imamo bolj problem s smetmi. ne morem pa ne morem se skregat z njimi in tale tema mi je pisana na kožouser posted image user posted image
Torej ko dobimo položnico nam računajo smeti po litrih. In tud v občinskem oddloku o zaračunavanju smeti so litri. Ker imajo tako politiko naši občini vsaki družini s 4 člani ali več pripada 240 litrska kanta za smeti (nimamo ločevanja), smo dobili 240 litrško kanto, katero pa napolnimo 1 na tri tedne. Rada bi dosegla danam dajo 120 literško kanto za smeti, pa se sploh ne da z njimi zmenit. Aja za povrh pa še to da imajo 4 ali več članske družine kanto za 240 litrov ne drži. pri kolegici so 4-je in imajo 120 litrško, pa to ni edini primer v naši Vasi.
Ko sem klicala na občino so mi pa težili da računajo po osebah....a račun imamo po litrih.
Me je že tako zjezilo da sem kanto nazaj peljala pa je niso hoteli vzet. Mi bi imeli čisto dovolj 80l vrečke za smeti, katera je za eno cena 2,50€.Zdej dobimo pa 24€ user posted image za to da nam namesto 4x na mesec odpeljejo 2 x (pa še to napol prazno)user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Položnica za vodo
13.4.2010 13:23:10   
KIKI****
Nas je 6 (2 otroka in 4 odrasli) + pes, hrček, 25 ribic, 4 mačke in 25 ovčk ;)

Za vodo in smeti, skratka z vsemi prispevki plačujemo (za marec) 37,36 €.

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 13.4.2010 13:25:35 >

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?