|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   administrativno vprašanje
1.3.2010 15:53:53   
soncica01
Tiste, ki ste bolj pravno podkovane, zanima me vaše mnenje -

kmalu se po izteku porodniške (še prej bolniške, pa podaljšana porodniška, skratka ni me že 2 leti v službo) vračam nazaj v službo. Slišala sem, da podjetju zelo slabo gre, da so nekateri dobili celo odpoved, pa me zanima, do česa vse sem upravičena (če dobim odpoved), sicer pa sem zaposlena za nedoločen čas.

Zanima me, na kaj je treba biti pozoren. Upam, da mi ne bodo podtaknili kakšno ''sporazumno varianto''.

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: administrativno vprašanje
1.3.2010 19:37:21   
Taddy78
Sicer nisem pravno podkovana, pa vseeno sem bila v podobni situaciji tudi sama. Kones novembra, smo zaradi slabega stanja podjetja vsi, ki smo imeli 1.mesečni odpovedni rok, dobili v podpis odpovedi. Zraven smo dobili še višino odpravnine,ki je po zakonu določena, torej 1/5 letne plače (al mesečne, saj ne vem več )...zdaj ker si ti bila na bolniški težko rečem kako bo v tvojem primeru...smo pa v januarju torej dobili decembersko plačo in odpravnino.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: administrativno vprašanje
2.3.2010 17:18:15   
soncica01
hvala Taddy78 za odgovor. Ja, verjetno bi pri meni isto. Pa regres verjetno si tudi dobila izplačan, a ne? Po Zakonu je obvezen, a ne? Ne vem pa kako je z odpravnino. Pa en mesec imam odpovedni rok. Ma me je kar malo šokiralo vse skupaj, a ne bom se sikirala, kaj češ. Nisem edina. Še 1x bi se odločila isto - imeti otroka. Otroka ne morem primerjeti s službo, a ne? Lep pozdrav.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: administrativno vprašanje
2.3.2010 19:39:13   
Taddy78
Regres smo dobili že meseca julija, tako da tega že zdavnaj ni user posted image

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: administrativno vprašanje
2.3.2010 20:34:20   
soncica01
ja, potem si bila v boljši firmi. Pri nas sploh ni bilo lanskega regresa.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: administrativno vprašanje
3.3.2010 8:40:07   
Taddy78
hmmm, kako če je pa to zakonsko določeno?
Če te odpusti, ti to mora izplačat. Jaz bi se pozanimala pri kakem inšpektorju za delo. Aja, pa če je pri vas res tako stanje idi še na davčno vprašat, če so plačevali vse prispevke...

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: administrativno vprašanje
3.3.2010 9:48:17   
soncica01
ja, dober predlog glede pozanimanja o plačevanju prispevkov. Ja, regresa pa res nismo dobili, čeprav je zakonsko določen. To mi je tako čudno, ne vem pa, ali je odpravnina (tako kot regres) tudi po Zakonu obvezen ali pa je stvar pogodbe med delodajalcem. Sem brala pogodbo, pa mi samo piše, da sem upravičena do odpravnine ob upokojitvi. Kaj meniš?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?