|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 15:24:46   
tanja1980
No mi smo pri 8 mesecih končno pristali na nekem približno urejenem ritmu spanja..

dopoldne 1 ura, popoldne 1 ura na dober danuser posted image

je pa res da ob pogoju da so rolete dol in je tema, če ne je zurka ze čez pol ure....moj tast mi govori, da delam največjonapako, ker jo navajam spat v temi...ampak meni se ne zdi tako, končno spi 1 uro skupaj in je temu primerno bolj spočita in manj tečka....

kako je to pri vas? Ali mislite, da res delam napako?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 15:26:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tanja1980)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 15:29:48   
zmajaz
Naša tudi spi v temi - pa kaj . Stara je dobri dve leti in dokler bo spala popoldan, bo pač v temi, potem bo pa itak nehala spat čez dan - ponoči je pa itak vedno tema, tako da res ne vem, kaj bi lahko bilo narobe s tem. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 15:33:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 15:36:12   
aprilčica07
Naš (aprila bo 3 leta)  če je zaspan bo zaspal tudi pri svetlem, če mu pa ni za spat mu pa tudi najhujša tema ne pomaga...user posted image    

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 17:09:43   
mateyka
ok, posti so se malo zbrkal..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.2.2010 17:11:52 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 17:11:00   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

jaz tudi ne morem spat pri svetlem...


ej, točno to! meni ne paše da mi svetloba sveti v faco, ko skušam zaspat. ne morem pa pika.

tudi, ko spi pazim, da ne razbijamo na polno in smo bolj umirjeni, pa so mi tudi rekli, da ni prav, da se prilagajam in da morajo otroci spat v glasnem...
ampak jaz menim, da si vsak zasluži svoj mir in da tiste dve uri dnevno res lahko dojenček v miru spi in lepo v temi.


isto jaz. moram met svoj mir al se pa zbudim. moj mož pa npr. lahko spi, tudi če mu žagaš ob glavi in posledično trdi, da sem našo pupo mal razvadla, ker se pač ne rogovili, ko ona spi.

mislim, da ljudje, ki so dosti neobčutljivi na okolico, ko spijo (ali zelo smrčijo btw), nimajo občutka za bolj občutljive osebke in potem to pripisujejo razvadi.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 17:16:53   
Katy78
Naš še vedno podnevi spi v temi in tudi bo dokler bo rabil dnevno spanje. Če ne bi spustila rolete dol, verjetno sploh ne bi zaspal, ker bi samo naokoli gledal. user posted image  Je pa tudi moja tašča pametna, da zakaj mu naredim temo, ampak ona ima drug razlog - meni namreč, da ga je v temi strah. user posted image  Ne vem, kako to, da ga potem ponoči ni strah. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 17:18:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 17:25:51   
Taddy78
Za 8.mesečnega otroka pa je res vseeno če spi v temi ali pa na svetlem. Za novorojenčke je bolj priporočljivo, da spijo v svetlem prostoru, da ne bi zamenjali dneva z nočjo, oz. da se navadijo na ritem spanja ponoči (tema, tišina) in podnevi (da se okoli dogaja vse kot da bi bil buden)...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 17:54:50   
Splišni
Je pa že najbolj prav tako, da "bereš" svojega otroka in delaš tako, kot vidiš, da mu paše.

Eni spijo tudi pri svetlobi, eni pa pač samo, če je tema. To se pač sproti pokaže.

Najblj mi grejo na živce ljudje s "pravili". Res. Posebej tastari ljudje, ki bi se morali umaknit in dajat nasvete, kadar se jih po njih vpraša.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 18:13:37   
ledenaa
Spustim rolete,da je bolj tema
zakaj?zato,ker kot prvo težje zaspi ali pa sploh ne
In ja otrok bo zaspal tudi v temi,ampak če je res zelo zelo utrujen.

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 18:52:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 18:53:37   
ledenaa
Se vidi da me danes luna nosi user posted image
Mislila sem kontra napisatuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 18:55:53   
Hope2
Do 8 meseca je spal ob svetlobi, potem pa smo počasi začeli zatemnjevati. Po 1 letu spi v temi

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 19:16:41   
Petka09
Jaz sm tut našo od rojstva navajala, da bi spala podnevi na svetlobi in ob bolj hrupnem iz tega razloga, da ne zamenja dneva z nočjo. In prve mesece je to špilalo. Potem pa konec - se je zdrznila ob vsakem ropotu z loncem, svetloba jo je motila, ker se je obrnila z glavico na drugo stran od okna.... In sem začela lepo žaluzije dol obračat in tudi ne ropotam takrat. Probam bolj potiho delat, pa še sama si vsaj tisti cajt najdem trenutke, da se mal dol vsedem user posted image .

Saj odrasli tut več al manj skoraj vsi rabimo mir za spanec... Če bi se jaz šla uležt popoldan bi si sigurno tut temo nardila in hotla da je mir v bajti user posted image .

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 19:30:20   
x_srečka_x
Ja saj moj user posted image  tudi spi v temi, tudi ta večja je spala v temi. Ne vem kaj bi bilo s tem narobe user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 20:36:48   
marjetica8
Mi nimamo rolet. Sem pa ravno danes, ko je tako gnilo vreme zunaj opazla, da je popoldne spal dlje...mogoče je pa res zaradi teme - če bi tudi ponoči spal bolje v popolni temi, dam takoj montirat roleteuser posted image !

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 20:44:55   
Najaa
Moja tudi zaspi v zatemnjeni sobi. Drugače sam gleda okoli tak da dam rolete malo dol, ni pa čista tema.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: popoldansko spanje v temi???
19.2.2010 20:52:17   
eva1
Moji so vsi spali v temi..že od novorojenčka naprej, ker sem opazila da bolje spijo če je tema, pa noben ni zamenjal noč za dan user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: popoldansko spanje v temi???
20.2.2010 8:20:02   
ljupka
Moj je bil zlatenčen in je moral spat na svetlobi,dobesedno na soncu,vedno sem ga pristavljala k oknu,tako se je navadil in tako lahko še danes in prav tako punčka!
In podnev sem ju navajala na ropot,nista spala v posteljici ampak v vozičku,al na najini postelji ,al v stajici!Ne vem če je to kaj doprineslo,ampak sta po drugem mesecu prespala noč!Po dnevu sta lahko spala ob največjem ropotu ,smo iz vasi pa ju ni nikoli motilo!Ponoč lahko grmi pa bosta lepo spala ne da bi se zbudila!
Od svaka žena je skoz delala temo,ji po dnevu spi ponoči pa ne!Saj mogoče to ni krivo,vedet ne moreš nikoli!Vsak otrok je po svoje!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: popoldansko spanje v temi???
20.2.2010 9:18:17   
koala
Po mojem je najbolj prav da otrok spi tako kot mu paše in če je to v temi naj spi v temi. Moj nikoli ni maral popolne teme za spanje, tudi ponoči nikoli ne spi v popolni temi ker živimo ob cesti in skozi oknbo rahlo sveti obcestna svetilka. Rolet pa nikoli nisem spuščala ker tudi midva z možem ne moreva spati v popolni temi.
Čez dan pa nismo nikolikaj ekstar pazili na ropot (ok sestat ravno ne grem ko spi) ampak običajni zvoki normalne jakosti pa so prisotni.

Ne oziraj se  nato kaj pravijo drugi, važno je da sta zadovoljna ti in tvoj otrok.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: popoldansko spanje v temi???
21.2.2010 13:38:31   
podezelje
zdravo

tudi jaz se že en teden sprašjem,če naj zatemnim sobo vsaj 1x na dan. moja deklica (12 tednov in 4 dni) namreč čez dan ne uspe spati več kot max 45 minut skupaj. vponavadi pa spi le pol ure in takrat je čisto mirno,ne obrača glavice, ne miga z rokami.ponoči nimamo težav,ker kakor hitro se ugasnejo luči, tudi ona zapre učke. zaspi med 21. in 22. uro ter se zbudi md 6. in 7.uro. tako je zdaj že skoraj 2 meseca. prej je čez dan vsaj 1x spala po vsaj 2 uri. no,zdaj pa se je že 2 noči tudi po 45 minutah zbudila (vzorec kot čez dan). a na srečo, sem ji dala dudo in je v roku 5 minut zaspala nazaj.
sem se odločila,da bom poskusila ji 1x na dan spustiti rolete, da vidim,če bo pomagalo.upam,da bo. a tudi meni vsi govorijo,da naj tega ne delam,ker bo zamenjala dan in noč.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: popoldansko spanje v temi???
21.2.2010 19:35:48   
sanelaa
Naš je nekje do osmega meseca spal v svetlem, pač v spalnici, z samo spuščenimi žauzijami, ki itak ne dajo teme. Spal je tudi zunaj, v vozičku, tudi na morju je spal pri svetlobi zunaj v vozičku. šele ko smo prešaltali na spanje enkrat dnevno, dva meseca pred odhodom v vrtec, smo začeli spuščat rolete. In zdaj ko gre spat, okoli dvanajstih, smo tak čas vedno doma in sobo zatemnimo. 

(odgovor članu podezelje)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Katero ime vam je všeč?
lunca69



Staša (14%)

Žana (29%)

Cynthia (4%)

Neja (52%)


Število vseh glasov: 248

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!